Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 24.03.2017
БРЮССЕЛЬ ПРОСЯТЬ ПРИЗНАЧИТИ СПЕЦПРЕДСТАВНИКА ╢С ЩОДО КРИМУ

Коал╕ц╕я укра╖нських правозахисних орган╕зац╕й озвучила рекомендац╕╖ кер╕вництву Укра╖ни та оч╕льниками ╢вросоюзу щодо крок╕в ╕з деокупац╕╖ Криму та забезпечення прав людини на п╕востров╕. Про це у Брюссел╕ у кулуарах м╕жнародного сем╕нару «Права людини в Укра╖н╕: ключов╕ виклики та досягнення» власному кореспонденту «Укр╕нформу» розпов╕в сп╕взасновник громадсько╖ ╕н╕ц╕ативи «Крим SOS» Ал╕м Ал╕╓в.
«Нам важливий представник щодо Криму ╕ окупованих територ╕й в╕д ╢вропейського Союзу, який буде просувати питання деокупац╕╖ п╕вострова та захисту прав людини», - заявив представник коал╕ц╕╖ укра╖нських правозахисних орган╕зац╕й.
Ал╕╓в також наголосив на важливост╕ запровадження м╕жнародного формату переговор╕в щодо Криму, якого дос╕ не створено.
Дал╕, за його словами, необх╕дно розширити персональн╕ санкц╕╖ проти тих, хто причетний до окупац╕╖ Криму.
«Нин╕ д╕ють санкц╕╖ стосовно верх╕вки Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Але нема╓ обмежувальних заход╕в проти багатьох ╕нших ос╕б, як╕ закр╕плювали анекс╕ю та порушували права людини на п╕востров╕», - пояснив Ал╕╓в.
В╕н також в╕дзначив необх╕дн╕сть мон╕торингу вже чинних секторально-економ╕чних санкц╕й, нав╕вши приклад д╕яльност╕ на територ╕╖ окупованого Криму одн╕╓╖ ╕з в╕домих ╓вропейських торговельних мереж.
«Дал╕ важлива р╕ч – це розм╕щення пост╕йних м╕с╕й правозахисник╕в на п╕востров╕. Ми зараз констату╓мо велику к╕льк╕сть порушення прав людини у Криму. ╥х дуже багато, але нема╓ повно╖ картини», - зазначив Ал╕╓в.
Говорячи про другу частину рекомендац╕й, яка адресована кер╕вництву Укра╖ни, громадський актив╕ст назвав, насамперед, необх╕дн╕сть розробки стратег╕╖ ╕з деокупац╕╖ Криму.
«Також йдеться про державну програму п╕дтримки родин кримських пол╕тв’язн╕в, убитих та зниклих на територ╕╖ п╕вострова», - сказав Ал╕╓в.
Окр╕м цього, рекоменду╓ться спростити процедури в’╖зду з Укра╖ни до Криму для ╕ноземних журнал╕ст╕в, правозахисник╕в та адвокат╕в.
Також правозахисники виступають за скасування в╕дпов╕дних постанов Каб╕нету м╕н╕стр╕в та Нац╕онального банку Укра╖ни про те, що жител╕ Криму не ╓ резидентами Укра╖ни.
«Важливим ╓ забезпечення мовних ╕ осв╕тн╕х прав наших громадян у Криму. Адже Рос╕я на окупован╕й територ╕╖ придушу╓ укра╖нський ╕ кримськотатарський контексти та нарощу╓ рос╕йський», - заявив Ал╕╓в.

У М╕нТОТ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПЛАН ЗАХОД╤В З РЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ КРИМУ

М╕н╕стерство з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б презентувало План заход╕в, спрямованих на реал╕зац╕ю деяких засад державно╖ внутр╕шньо╖ пол╕тики щодо тимчасово окуповано╖ територ╕╖ АРК та м╕ста Севастополь.
Презентац╕я в╕дбулася п╕д час круглого столу у м╕н╕стерств╕ за участю представник╕в громадських орган╕зац╕й та експерт╕в, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу». 
"Влада працюватиме, аби зберегти зв'язки з громадянами. Головна мета плану - забезпечення дотримання прав ╕ свобод громадян Укра╖ни, ╕ головне - ре╕нтеграц╕я Криму ╕ Севастополя", - пов╕домив заступник м╕н╕стра Юсуф Куркч╕.
У свою чергу експерт Укра╖нського незалежного центру пол╕тичних досл╕джень Юл╕я Тищенко зазначила, що це не стратег╕я, а т╕льки план заход╕в щодо захисту соц╕альних, гуман╕тарних прав людини на територ╕╖ окупованого Рос╕╓ю Криму. Кр╕м того, вони спрямован╕ на ре╕нтеграц╕ю окупованих територ╕й ╕ населення Криму в ╓диний конституц╕йний прост╕р Укра╖ни.
План заход╕в включа╓ 17 завдань, серед яких - розвиток контрольних пункт╕в в'╖зду-ви╖зду на адм╕нмеж╕ з Кримом, транспортно╖ ╕нфраструктури, вдосконалення системи соцзахисту укра╖нських пол╕тв'язн╕в у Рос╕╖ ╕ член╕в ╖х с╕мей, жертв репрес╕й на п╕востров╕.
Кр╕м цього, ним передбачено створення центр╕в надання адм╕нпослуг б╕ля КПВВ в Херсонськ╕й област╕ для укра╖нц╕в, як╕ проживають у Криму, а також забезпечення права на в╕льну осв╕ту, в тому числ╕ шляхом екстернатури ╕ дистанц╕йного навчання.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18302

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков