Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 24.03.2017
БРЕХНЕЮ СВ╤Т ПРОЙДЕШ…

Якщо багато раз╕в сказати на чорне, що це б╕ле, перес╕чну людину в╕дв╕да╓ сумн╕в, тим б╕льше, вона вже не наважиться вголос назвати вес╕льну сукню б╕лою (на всякий випадок). Те ж саме можна сказати ╕ щодо понять, пов'язаних з мораллю. Так, свого часу, коли радянським чиновникам найвищого рангу стало замало ╖хн╕х можливостей, вони запустили в пресу ╕дею на кшталт «ганебно╖ зр╕внял╕вки» ╕ переконали народ, що нем╕чний ма╓ обов'язково бути ще й б╕дним, а вони, ╕деологи перебудови, - н╕чим не г╕рш╕ за ╕ноземних м╕льярдер╕в, з якими ╕ зр╕внялися у статках, перерозпод╕ливши народну власн╕сть на свою користь. Цей процес трива╓ ╕ сьогодн╕: лише за останн╕й р╕к, коли звичайн╕ рос╕яни продовжували затягувати паски, к╕льк╕сть рос╕йських доларових м╕льйонер╕в зросла на 10%, а доларових м╕льярдер╕в – на 11%.
Але я, власне, не про них, а про рос╕йський телеканал РЕНтв, який особливо перейма╓ться критикою, в╕рн╕ше, спотворенням зм╕сту популярних в ╢вроп╕ понять мультикультурал╕зму (що н╕бито себе не виправдав) ╕ толерантност╕. Щодо останньо╖, то вона пода╓ться виключно як така, що пропагу╓ р╕зноман╕тн╕ збочення, одностатев╕ шлюби та усе, з цим пов'язане.
Якщо в╕рити телев╕зору, то в кра╖нах Старого св╕ту сексуальне виховання дитини почина╓ться вже з 3-х рок╕в ╕, в першу чергу, з того, що ╖й пропонують визначитися, ким вона почува╓ться, хлопчиком чи д╕вчинкою, а поки це в╕дбудеться, до малюка застосову╓ться прийменник, що означа╓ дещо середн╓ – «воно». (М╕ж ╕ншим, в такому в╕ц╕ я теж називала себе Андр╕йком, але це н╕як не позначилося на мо╓му подальшому житт╕).
До якого саме вибору дитину п╕дштовхують, вона зрозум╕╓ п╕зн╕ше, коли перекона╓ться: у сусп╕льств╕ в пр╕оритет╕ р╕зноман╕тн╕ збоченц╕, а бути звичайною людиною, традиц╕йно╖ сексуально╖ ор╕╓нтац╕╖, «просто соромно» - цитую досл╕вно. Висок╕ посади, хорош╕ зарплати – все це не для тебе. ╤ добре, якщо ти хоча б темношк╕рий – у таких, з м╕ркувань толерантност╕, ще ╓ якийсь шанс. А все ╕нше – розум, осв╕та, висок╕ людськ╕ якост╕ – вже н╕кого не ц╕кавлять.
Не перел╕чити, ск╕льки свого часу я написала статей, присвячених ╕деям мультикультурал╕зму ╕ толерантност╕, пов'язаних переважно з ╕нтеграц╕╓ю в укра╖нське сусп╕льство кримських татар, ск╕льки в╕дв╕дала р╕зноман╕тних заход╕в, що проводилися за ╓вропейськими програмами, ╕ жодного разу не чула н╕ про ЛГБТ-сп╕льноту, н╕ про «батька №1» та «батька №2». Та ╕ як под╕бна пропаганда могла пов'язуватися з народом, чи╖ ж╕нки й дос╕ не зр╕каються х╕бжаб╕в ╕ нер╕дко ходять закутаними до п'ят?
До реч╕, до таких в Рос╕╖ ставлення теж не дуже схвальне. А раптом п╕д цим вбранням прихову╓ться пояс джахадистки-смертниц╕? Хоча, на мою думку, «женуть хвилю» на мусульман-б╕женц╕в ╕ звинувачують ╖х у вс╕х смертних гр╕хах не тому, що турбуються за безпеку кор╕нного населення ╢вропи, просто чуж╕ темношк╕р╕ гост╕ наводять на думку про мусульман ╕з колишн╕х кра╖н СРСР – а раптом вони, озбро╖вшись ╕деями толерантност╕, надумають «атакувати» Рос╕ю?
А тому власний народ треба пост╕йно тримати в тонус╕ ╕ лякати його б╕женцями за будь-яко╖ нагоди. ╤ ось вона трапилася. Чорнявий чолов╕к штовхнув у спину молоду ж╕нку, що спускалася чи то в метро, чи в п╕дземний перех╕д, ╕ це заф╕ксували камери зовн╕шнього спостереження. Н╕мкеня (зда╓ться, сталося це саме в Н╕меччин╕) поточилася, але нав╕ть не впала – об╕перлася руками об землю. Цей в╕деосюжет став «топом» тижня, н╕бито у ц╕лому св╕т╕ н╕хто н╕кого ╕ н╕коли не штовхав. Та цього здалося замало. В ╕нтерпретац╕╖ «Рос╕╖-24» нег╕дник-б╕женець вже «Сбросил девушку с лестницы», а тут на руки не об╕прешся – неминуч╕ травми, ╓ нав╕ть загроза життю, бо пада╓ш з к╕лькаметрово╖ вишини.
Але брехати в Рос╕╖ – це нормально, н╕хто брехн╕ не соромиться. Ось, переглядаючи св╕жий номер «Аргументов недели», побачила знайоме пр╕звище – пишуть про кримську «няшу», яка нещодавно була тут головним прокурором, а тепер зас╕да╓ у Держдум╕. Якщо в╕рити статт╕, то пан╕ Поклонська зрадила держав╕, на яку колись працювала, п╕сля того, як у прокуратур╕ зам╕сть м╕л╕ц╕╖ документи почали перев╕ряти представники «Правого сектора». А кримчани ж добре знають, що н╕якого «Правого сектора» н╕ ран╕ше, н╕ п╕зн╕ше в Криму не було, зда╓ться, не було його ще ╕ в Укра╖н╕, а п╕дготовка до захоплення Криму у вигляд╕ масових антифашистських акц╕й проводилася з л╕та 2012 року, коли про майбутн╕й Майдан, що виник стих╕йно, н╕ в кого не було ╕ гадки. Вс╕ ц╕ нюанси я добре знаю через свою журнал╕стську д╕яльн╕сть, бо сама була на ус╕х заходах, а фотограф╕╖ з них збер╕гаю ╕ дос╕. Але на людей, далеких в╕д пол╕тики, ╕стор╕я Поклонсько╖, безумовно, ма╓ справити враження, а «перша особа» Криму, зв╕туючи за трир╕чне сво╓ керування, й надал╕ називатиме головним сво╖м досягненням «мирне небо над головою».
А ще те, що в Криму «майже н╕що вже не нагаду╓ про Укра╖ну». Але не все так просто, як хот╕лося б. Як показало соц╕олог╕чне опитування, б╕льше 23% кримчан продовжують вважати укра╖нську мову сво╓ю р╕дною, а тому реальне ставлення до не╖ ╕ ╖╖ м╕сце в кримському житт╕ не може не зач╕пати ╖хн╕ почуття. ╤ ск╕льки б не зв╕тували кримськ╕ «вожд╕» про те, що нац╕ональних проблем на п╕востров╕ не ╕сну╓, це схоже на радянський постулат, що в СРСР нема╓ сексу. А мотивац╕я у тих, хто «збер╕га╓ мирне небо над головою», така: ╓ закон про три державн╕ мови, ╕ цим все сказано. Але не все. Якось кримська чиновниця пояснювала по телев╕зору, що цей указ гаранту╓ лише право звертатися ус╕ма цими мовами у владн╕ ╕нстанц╕╖, а зовс╕м не паритетне ╖хн╓ використання у вс╕х сферах життя. Тож, як бачимо, знову суц╕льне блюзн╕рство ╕ окозамилювання.
Ось така вона сьогодн╕, толерантн╕сть по-кримськи, яко╖, власне, в Рос╕╖ н╕хто ╕ не об╕ця╓. Проте не проти з╕грати на цих чутливих струнах щодо ╢вропи, коли йдеться про ╢вробачення. «Конкурс песни и толерантности» - так назива╓ться одна з╕ статей в «Московском комсомольце», присвячена ц╕й под╕╖. План послати на конкурс в Укра╖ну ╕нвал╕да 1 групи на в╕зку сп╕вачку Юл╕ю Самойлову автор статт╕ назива╓ ген╕альним. Дал╕ поясню╓: «Да, он конъюнктурный. Да, имеет политический подтекст». А поляга╓ в╕н в тому, що, посилаючи Юлю, яка ╓ у санкц╕йному списку через ╖╖ в╕дв╕дування з виступом Криму як рос╕йсько╖ територ╕╖, Укра╖на, що прийма╓ конкурс, муситиме мовчки утертися, аби не мати конфл╕кту з ╢вропою, оск╕льки «на тех же, кто посмеет обидеть Юлю, обрушится повсеместная волна гнева со всей Европы, где инвалиды – люди не второй категории, а наипервейшей». (Так, виявля╓ться, там шанують не т╕льки гомосексуал╕ст╕в ╕ лесб╕янок!)
Що буде при цьому в╕дчувати сама Юля – н╕кого не хвилю╓, як не хвилю╓ ╕ те, що вона в╕дчува╓ тепер, коли СБУ вже висловило свою думку щодо заборони для Юл╕ в'╖зду в Укра╖ну впродовж трьох рок╕в. ╤ при цьому стравити Укра╖ну з ╢вропою навряд чи вдасться, бо «самое трепетное отношение», що поширю╓ться в ╢вроп╕ на ╕нвал╕д╕в, до кра╖ни, яка ╖╖ висунула, усв╕домлюючи можлив╕ насл╕дки, навряд чи ма╓ в╕дношення.
Не скажу, що у даному випадку я п╕дтримую р╕шення Служби безпеки, як на мене, нехай би д╕вчина сп╕вала, перемога ╖й все одно навряд чи загрожу╓, а ось новий конфл╕кт, як ╕ ведеться, н╕кому не на користь. У под╕бних випадках моя мати колись мене навчала: будь розумн╕шою. Тод╕ в мен╕ бунтувала горд╕сть, а тепер розм╕рковую: зараз рос╕йська Дума ухвалю╓ закон, що заборонятиме укра╖нським гастарбайтерам переводити додому грош╕, перекриють ╖м кисень ╕ на митницях, а що цього разу, хто муситиме в╕дплакати те, що не в╕дсп╕вала Юля?
Зрештою, нав╕ть «найтолерантн╕ший у св╕т╕» Володимир Жириновський, який дозволя╓ соб╕ публ╕чно називати Олекс╕я Навального анальним, а сво╖х «однодумц╕в» по Дум╕ об╕ця╓ розстр╕лювати ╕ в╕шати, з приводу ╢вробачення зауважу╓: «Зачем было лезть на рожон?», маючи на уваз╕ прийняте Рос╕╓ю р╕шення щодо Юл╕. Але л╕зуть, п╕дливаючи масла у вогонь ╕ поглиблюючи рану, що пролягла через серця м╕льйон╕в рос╕ян ╕ укра╖нц╕в. ╤ хтось ма╓ поставити в цьому крапку. Й навряд чи це буде тепер╕шня Рос╕я.

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18301

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков