Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
НАЗВАН╤ ВЖЕ ВС╤ УЧАСНИКИ ╢ВРОБАЧЕННЯ-2017

Станом на 14 березня в╕дом╕ ╕мена вже вс╕х учасник╕в 62-го п╕сенного конкурсу ╢вробачення, який в╕дбудеться в Ки╓в╕ у травн╕ цього року.
Про це пов╕домля╓ться на оф╕ц╕йному сайт╕ конкурсу.
Загалом участь у ╢вробаченн╕-2017 в╕зьмуть 43 кра╖ни.
Нац╕ональн╕ в╕дбори учасник╕в конкурсу тривали з 6 листопада 2016 року до 13 березня 2017 року.
Укра╖ну представлятиме рок-група O.Torvald у склад╕ п'яти музикант╕в з композиц╕╓ю Time.
В╕д Рос╕╖ на конкурс делегована сп╕вачка Юл╕я Самойлова, яка ма╓ ╤ групу ╕нвал╕дност╕ ╕ з дитинства пересува╓ться на ╕нвал╕дному в╕зку. У СБУ пооб╕цяли вивчити питання та ухвалити виважене р╕шення щодо в’╖зду Самойлово╖ на територ╕ю Укра╖ни.
Конкурсн╕ п╕сн╕ вс╕х учасник╕в можна переглянути на сайт╕ Eurovision.tv або на оф╕ц╕йному канал╕ конкурсу в YouTube.
Як в╕домо, п╕сенний конкурс ╢вробачення-2017 в╕дбудеться в столиц╕ Укра╖ни. П╕вф╕нали пройдуть 9 та 11 травня. Ф╕нал – 13 травня. Ареною шоу обрано М╕жнародний виставковий центр у Ки╓в╕.

ЯК РОС╤Я ЗНУЩА╢ТЬСЯ З╤ СВО╢╥ ГРОМАДЯНКИ ЮЛ╤╥ САМОЙЛОВО╥

Рос╕йський «Перший канал», пров╕вши 10 березня внутр╕шн╕й конкурсний в╕дб╕р виконавц╕в ╕ композиц╕й для участ╕ в п╕сенному конкурс╕ ╢вробачення-2017, визначився: у Ки╖в в╕д Рос╕╖ при╖де Юл╕я Самойлова з п╕снею Flame Is Burning («Вогонь горить»). Юл╕я ма╓ першу групу ╕нвал╕дност╕ ╕ з дитинства пересува╓ться на ╕нвал╕дному в╕зку. Що тут скажеш, браво! Рос╕яни вкотре показали цин╕зм найвищо╖ проби, використавши ╕нвал╕да в якост╕ пол╕тично╖ збро╖. ╤ головною провокац╕╓ю тут ╓ комплекс: Юл╕я Самойлова, людина, яка мужньо дола╓ виклики дол╕, але виступала 27 червня 2015 року в окупован╕й Керч╕ на гала-концерт╕ фестивалю «Св╕т спорту та добра». Причому на окуповану територ╕я вона потрапили не через укра╖нський КПП на адм╕н╕стративному кордон╕, а напряму – л╕таком з Рос╕╖. Буквально тиждень тому ╕нш╕й рос╕йськ╕й сп╕вачц╕, Кр╕стин╕ Орбакайте за таке саме порушення було заборонено в’╖зд до Укра╖ни, а ╖╖ концерт в Ки╓в╕, який рекламувався ледве не п╕вроку, було в╕дм╕нено. Отже, у Москв╕ чекають, що те саме СБУ зробить ╕ щодо Юл╕╖ Самойлово╖, сп╕вачки в ╕нвал╕дному в╕зку, мужньо╖ людини, щоб тод╕ п╕дняти гвалт: фашисти, бандерлоги!..
Давайте розбиратися. Отже, Самойлова не лише п╕дтримала окупац╕ю Криму, а й незаконно перетнула укра╖нський кордон, не сплатила податки в╕д гастрольно╖ д╕яльност╕ до укра╖нського бюджету ╕ порушила постанову Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни №367 в╕д 4 червня 2015 року, зг╕дно з якою ╕ноземц╕ повинн╕ мати спец╕альний дозв╕л для в’╖зду на територ╕ю Криму. Про цепов╕домили представники громадського руху «В╕дс╕ч». Зв╕дси попутно виника╓ питання: невже про гастрол╕ Самойлово╖ ран╕ше не знали, ан╕ в оргком╕тет╕ ╢вробачення, ан╕ правоохоронц╕, аби завчасно занести сп╕вачку в «чорний список», тим самим заборонити в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни? Вт╕м, тепер уже п╕зно…
В╕дтак «Укр╕нформ» звернувся до експерт╕в, яким поставив лише два запитання:
1. Як вони оц╕нюють цей крок з боку Рос╕╖?
2. Що у такому випадку сл╕д робити нам: дозволити сп╕вачц╕ брати участь у ╢вробаченн╕-2017 чи, може, заборонити ╖й в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни?

Роман Недзельський, гендиректор палацу «Укра╖на»
«Я вважаю, що рос╕йська сп╕вачка повинна брати участь в конкурс╕. Б╕льше того, треба докласти вс╕х зусиль, аби вона перемогла ╕ наступне ╢вробачення було в Москв╕. ╤ щоб туди по╖хав хор Збройних сил Укра╖ни, можливо, на як╕йсь спецтехн╕ц╕, де наш╕ хлопц╕ засп╕вають патр╕отичну п╕сню, а укра╖нц╕ п╕дтримають ╖х флеш-мобом з жовто-син╕ми прапорами на Червон╕й площ╕. Думаю, це було б прекрасно. Заради такого палац «Укра╖на» нав╕ть сцену для репетиц╕й готовий надати. Ут╕м, без жарт╕в, вернемося до питання: дозволяти рос╕йськ╕й сп╕вачц╕ брати участь в ╢вробаченн╕-2017 чи н╕? Одразу скажу, що це вир╕шу╓ не Укра╖на, а ╢вропейська мовна Сп╕лка, яка ╓ власником п╕сенного фестивалю. Найб╕льше завдання укра╖нсько╖ сторони – питання безпеки, ремонт ╕нфраструктури ╕ так дал╕».

Олег Михайлюта (Фагот), вокал╕ст гурту «ТНМК»
«Мен╕ зда╓ться, що поки ╕де в╕йна з Рос╕╓ю ми повинн╕ д╕яти, як на в╕йн╕. Якщо ╓ сп╕вачка, яка порушила закон Укра╖ни, виступаючи з концертом в окупованому Криму, то вона так само п╕дпада╓ п╕д наш╕ р╕шуч╕ д╕╖. ╤ все, н╕ для кого жодних виключень бути не може. Поки в╕йна не зак╕нчиться перемогою укра╖нсько╖ збро╖ або укра╖нського ╕нтелекту – крапку треба ставити жорстко».

Серг╕й Фоменко (Фома), вокал╕ст гурту «Мандри»    
«Йдеться про чергову рос╕йську провокац╕ю. На жаль, необх╕дних ресурс╕в, за допомогою яких укра╖нська сторона змогла б надавати св╕ту правдиву ╕нформац╕ю щодо ситуац╕╖ у нас нема. Але й мовчати ми не ма╓мо права. Прим╕ром, ми можемо сказати таке: рос╕йська сп╕вачка не може брати участь в ╢вробаченн╕, тому що вона порушила законодавство Укра╖ни про окупован╕ територ╕╖, зг╕дно якого ╕ноземц╕ повинн╕ мати спец╕альний дозв╕л для в’╖зду на територ╕ю Криму. В╕дтак абсолютно не важливо, хто на якому в╕зку при╖хав – перед законом ус╕ р╕вн╕».
Як ми бачимо, думки експерт╕в р╕зняться. Один виступа╓ за толерантн╕сть ╕ повагу до правил, а ╕нш╕ дво╓ кажуть прямо – сп╕вачц╕, яка гастролювала в окупованому Криму, потр╕бно заборонити в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни. ╤ тут головне не помилитися ╕ вийти з ц╕╓╖ безглуздо╖ ситуац╕╖ достойно.
Зверн╕ть увагу на те, що каже Роман Н╓дзельський, людина, яка добре зна╓ закони шоу-б╕за: р╕шення про участь/неучасть прийма╓ не кра╖на орган╕затор, а ╢вропейська мовна сп╕лка. Треба було заносити Юл╕ю Самойлову у чорний список автоматично, одразу п╕сля ╖╖ виступу в окупованому Криму. А тепер, аби не наражатися на скандал, ми можемо лише про╕нформувати про таку проблему вищезгадану Сп╕лку ╕ чекати на ╖╖ в╕дпов╕дь.
А вт╕м, вам не зда╓ться, що намагаючись спровокувати, п╕дставити Укра╖ну, Рос╕я п╕дставила сама себе? Адже послухайте Юл╕ю Самойлову, як кажуть, заплющивши оч╕, тобто, абстрагувавшись в╕д ╖╖ ф╕зичного стану. Вокальн╕ дан╕, м’яко кажучи, посередн╕, п╕сня – б╕льш н╕ж прох╕дна. Шанс╕в у не╖ - жодних. Оце ╕ треба використати. ╤стор╕я ╢вробачення зна╓ приклади участ╕ в конкурс╕ людей з обмеженими ф╕зичними можливостями, була нав╕ть конкурсантка з Польщ╕, яка виступала в ╕нвал╕дному в╕зку, бо пережила страшну ДТП. Але жодного разу ф╕зичний стан виконавця не вплинув на розпод╕л м╕сць, ╕ були вони для вс╕х цих учасник╕в дуже невисок╕. Тобто т╕ в Рос╕╖, хто посила╓ на м╕жнародний конкурс людину з╕ значними ф╕зичними вадами, безсов╕сно маючи на мет╕ лише одне, - спровокувати укра╖нську сторону, по сут╕ знущаються з беззахисно╖ людини. От на викритт╕ ц╕╓╖ нелюдсько╖, фашистсько╖ лог╕ки, може, ╕ варто нам будувати наше висв╕тлення участ╕ Юл╕╖ Самойлово╖ на ╢вробаченн╕-2017?

Мирослав Л╕скович

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18297

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков