Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2910)
З потоку життя (6084)
Душі криниця (3366)
Українці мої... (1440)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Х╤М╤ЧН╤ ВИКИДИ В АРМЯНСЬКУ В╤ДБУВАЮТЬСЯ РЕГУЛЯРНО, НАСЛ╤ДКИ АВАР╤╥ НА «КРИМСЬКОМУ ТИТАН╤» НЕ Л╤КВ╤ДОВАН╤
Про це Гримчак сказав в еф╕р╕ телеканалу «Прямий».


УКРА╥НА ЗАЯВИЛА В ООН ПРО БЕЗПРЕЦЕДЕНТНУ М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤Ю КРИМУ РОС╤╢Ю
Пост╕йний представник Укра╖ни наголосив, що Москва обрала шлях ескалац╕╖ й нарощування агрес╕╖,...


СТРАСБУРЗЬКА В╤ДС╤Ч: ЯК УКРА╥НА НЕ ДОЗВОЛИЛА ПРОГРАТИ ╢ВРОПУ
Головне питання порядку денного сес╕╖ стосувалося н╕бито формально╖ процедури: повноваження...


ПУТ╤Н ╤ МЕДВЕД╢В - У ТР╤ЙЦ╤ АНТИРЕЙТИНГУ ДОВ╤РИ РОС╤ЯН
З листопада 2017 року по вересень 2018-го рейтинг дов╕ри рос╕ян до президента Рос╕╖ Володимира...


«ПРОШУ ВИБАЧЕННЯ У ТИХ, КОГО Я П╤ДВ╤В»: СЕНЦОВ ПРИПИНЯ╢ ГОЛОДУВАННЯ
Укра╖нський режисер Олег Сенцов, який засуджений за тероризм ╕ в╕дбува╓ покарання в ямальськ╕й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 17.03.2017
АВТОРИ КОНСТИТУЦ╤╥ ВЗЯЛИСЯ ЗА РОЗРОБКУ НОВОГО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ

Щоб зберегти кра╖ну ╕ пок╕нчити з безправ’ям укра╖нц╕в, треба розробити й ухвалити нову Конституц╕ю Укра╖ни, що збалансу╓ сусп╕льн╕ в╕дносини. Про це заявили учасники дискус╕йного майданчика з розробки нового проекту Основного Закону, яке в╕дбулося з ╕н╕ц╕ативи Аграрно╖ парт╕╖ 15 березня. У ньому взяли участь в╕дом╕ пол╕тики, громадськ╕ д╕яч╕, науковц╕.
Учасники з╕брання обговорили роль Конституц╕╖ в житт╕ сусп╕льства та нов╕тн╕ виклики, на як╕ ма╓ в╕дпов╕сти Основний Закон. П╕д час заходу було презентовано основн╕ тези 5 проект╕в Конституц╕╖, наголошено на тому, що настав час напрацювати один. За словами академ╕ка ╤горя Юхновського, нова Конституц╕я повинна сприяти формуванню базових основ справжньо╖ нац╕онально╖ держави. «Найголовн╕ше, що ма╓мо виховати — це патр╕отизм ╕ звичка платити податки. Патр╕отизм почина╓ться з осв╕ти. Податки мають платити вс╕, бо ╕накше не буде держави. Ми ма╓мо наново побудувати державу. ╤ ц╕й мет╕ повинна служити оновлена Конституц╕я, що враху╓ все найкраще в╕д Конституц╕╖ зразка 1996 року, яка вже виконала свою м╕с╕ю. Народ Укра╖ни повинен отримати новий дороговказ у вигляд╕ ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖, що врахову╓ нов╕ виклики», - зазначив ╤гор Юхновський.
Колишн╕й голова ВРУ Олександр Мороз в╕дзначив, що нова Конституц╕я повинна консол╕дувати сусп╕льство, стати об’╓днавчим фактором. «Конституц╕я ма╓ стати основою ╓дност╕ держави. Я переконаний, що зробити це можна через ухвалення проекту Основного Закону на референдум╕. Але люди мають бути впевнен╕, що ╖м не п╕дсунуть кота в м╕шку. Треба скласти ╓диний вар╕ант Конституц╕╖, почати п╕дготовку до його затвердження на референдум╕», - сказав Олександр Мороз.
Доктор юридичних наук Володимир Буткевич, що в 1994-1996 роках був членом Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖ ВРУ, наголошу╓ на необх╕дност╕ об'╓днання наукових к╕л для розробки головного закону.  «Наших вчених я под╕лив би на дв╕ категор╕╖ – одн╕ схиляються до комп╕ляц╕╖ кращих зразк╕в закордонних конституц╕й, ╕нш╕ готують ╕дейну модель Конституц╕╖. ╤ тим, ╕ тим поодинц╕  не вдавалося вт╕лення свого проекту. Ми ма╓мо проанал╕зувати той негативний досв╕д, який вироблено вченими ╕ практиками-розробниками Конституц╕╖. З╕бравшись сьогодн╕ ми зробили перший крок для об'╓днанням зусиль.  Дал╕ ма╓ бути  сп╕льна робота над основними положеннями оновленого документа», - п╕дкреслив Володимир Буткевич.
Громадський д╕яч Володимир Степаненко наголосив на потреб╕ брати найкраще з ус╕х проект╕в Конституц╕╖. «╤конописц╕ перед тим, як писати ╕кону, моляться, постяться ╕ т╕льки п╕сля того беруть пензля до рук. Ми з╕бралися для ще б╕льш важливо╖ справи, в╕д яко╖ залежатиме доля м╕льйон╕в. Ма╓мо брати найкраще з ус╕х проект╕в ╕ шукати сп╕льн╕ принципи. Ма╓мо забути про наш╕ посади ╕ регал╕╖. Наш народ вистраждав право на нормальне життя, а воно почина╓ться з нормально╖ Конституц╕╖», - переконаний Володимир Степаненко.
П╕дсумовуючи, модератор дискус╕╖, голова Центрального апарату Аграрно╖ парт╕╖ Роман Безсмертний в╕дзначив, що головним завданням для учасник╕в обговорення ма╓ стати впровадження механ╕зм╕в, як╕ дозволять Конституц╕╖ реал╕зуватися в ╕нтересах народу. «Я часто згадую картину, де людина сто╖ть перед восьмиметровим парканом. Це ╕люстру╓ нашу д╕йсн╕сть, коли для одних ╓ закони, а ╕нш╕ безправн╕. Наша дискус╕я ма╓ на мет╕ збалансування сусп╕льних в╕дносин таким чином, щоб людина ╕ громада стали реальним джерелом влади. Б╕льш╕сть статей нин╕шньо╖ Конституц╕╖  писали люди, як╕ не мають нав╕ть юридично╖ осв╕ти. Це була в╕дпов╕дь на пол╕тичну кон’юнктуру. Сьогодн╕ ситуац╕я критична.  Як т╕льки б╕льш╕сть сусп╕льства усв╕домить, що виходом ╕з нин╕шньо╖ кризи ╓ зм╕на Конституц╕╖,  ми повернемо ситуац╕ю в межучервоних прапорц╕в, за як╕ заходити не можна ╕ за як╕ вже зайшла нин╕шня влада», - п╕дкреслив Роман Безсмертний.
Учасники з╕брання переконан╕, що нова редакц╕я Конституц╕╖ зможе дати в╕дпов╕д╕ на б╕льш╕сть критичних питань, що виникли у сусп╕льств╕, та здатна буде «перезавантажити» державу. Створили робочу групу, яка працюватиме над новою редакц╕╓ю Основного Закону та механ╕змами його впровадження. До ╖╖ складу, зокрема, ув╕йшли люди, як╕ були творцями першо╖ Конституц╕╖ Незалежно╖ Укра╖ни. Серед них: академ╕к, народний депутат I-IV скликань ╤гор Юхновський, колишн╕й голова Верховно╖ Ради, народний депутат  I-V скликань Олександр Мороз, громадський д╕яч, редактор ╕нтернет-проекту «Народна Конституц╕я» Володимир Степаненко, голова Центрального апарату Аграрно╖ парт╕╖, народний депутат к╕лькох скликань, надзвичайний ╕ повноважний посол Роман Безсмертний.
www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 17.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18260

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков