Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...


САВЧЕНКО ОГОЛОСИЛА СУХЕ ГОЛОДУВАННЯ
В╕део з заявою розм╕щене на стор╕нц╕ нардепа у Facebook.


РОС╤Я ПЕРЕСЕЛИЛА ДО АНЕКСОВАНОГО КРИМУ ПОНАД 105 ТИСЯЧ РОС╤ЯН
Про це головнокомандувач ВМС ЗСУ ╤гор Воронченко заявив в ╕нтерв'ю theБабелю.


«ПЕРША СОТНЯ»: В╤ЙНА ╤ КОХАННЯ
У к╕нотеатрах Укра╖ни в╕дбуваються презентац╕╖ документального повнометражного ф╕льму...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
СВОБОДА НАС╤РОВА ╤ ДИКТАТУРА СУСП╤ЛЬСТВА

Х╕ба повед╕нка Нас╕рова на суд╕ не схожа на добре в╕дпрацьовану технолог╕ю, яка уже врятувала в╕д в’язниц╕ сотн╕ чиновник╕в?

…Пишуть, у середньов╕чч╕ теж були в╕льн╕ люди. Принаймн╕, вони мали вольност╕, свободи. Вив╕льнення в╕д сплати податк╕в, в╕д крим╕нального пересл╕дування за деяк╕ злочини. А ще – мали свободу розпоряджатися життям власних п╕дданих на св╕й розсуд.
Отак╕ колись були свободи. Для обраних. Здобут╕ де п╕дкупом, де погрозами, де силою. Свободи сусп╕льних каст ╕ клан╕в. Все те, що ╕сну╓ дотепер ╕ носить назву «прив╕ле╖в».
Справа Нас╕рова – не перше св╕дчення, що у нас в Укра╖н╕ таки ╓ в╕льн╕ люди. П╕кети ж бо б╕ля Солом’янського суду з╕бралися не в╕д жаги помсти високопосадовцю, а через острах, що «п╕доп╕чний» НАБУ матиме занадто багато свободи ╕ розчиниться в пов╕тр╕, як привид – аби засв╕титися пот╕м десь за кордоном, в╕льно оминувши блокпости наших доблесних прикордонник╕в.
Х╕ба такого у нас не було? ╤ х╕ба справа Нас╕рова, принаймн╕ його повед╕нка на суд╕, не схожа на добре в╕дпрацьовану технолог╕ю, яка уже врятувала в╕д в’язниц╕ сотн╕ його колег-чиновник╕в? 
Ц╕лий десяток високооплачуваних адвокат╕в мають грош╕ й натхнення, аби створювати у мед╕а образ Нас╕рова-страждальця. Який змушений вислуховувати звинувачення у стан╕ повно╖ непритомност╕, сповитий бинтами, змерзлий п╕д стосом плед╕в, й ледь не на гран╕ життя ╕ смерт╕. А коли сл╕дч╕ й громадськ╕сть засумн╕валися, «тяжко хворий», скинувши ковдри, хоробро зд╕йма╓ться на ноги ╕ вир╕шу╓ вчинити акт громадянсько╖ мужност╕. «Я фактично можу вважатися в╕льним. Однак, готовий проявити громадську ╕н╕ц╕ативу… та не покидати меж╕ Укра╖ни», - пише Нас╕ров у оприлюднен╕й адвокатами заяв╕.

Чим не герой?
Вже й пол╕тологи спохопилися. «НАБУ вигляда╓ ╕нструментом трив╕ально╖ президентсько╖ помсти за корпоративну «зраду»! – пише Олександр Кочетков.
А бют╕вський нардеп Серг╕й Власенко посп╕ша╓ запевнити, що «н╕ одн╕й з╕ стор╕н не потр╕бне правосуддя. А в╕дтак це не судовий процес, а змагання «р╓шал».
Чим не жертва обставин?
Часом зда╓ться, що л╕карня «Феофан╕я» й ╕сну╓ виключно для того, аби генерувати у плебса невтамовне сп╕вчуття до чиновник╕в, як горять на робот╕. До убогих ╕ хворих як╕ претенз╕╖?
Ск╕лькох високопосадовц╕в ескулапи врятували в╕д людського гн╕ву фальшивою виразкою шлунка, в╕д зв╕льнення з посад ╕ в╕д посадок – фейковим ╕нфарктом м╕окарда? Ск╕лькох судд╕в в╕дправляли на к╕лькам╕сячний л╕карняний, аби затягнути справу, щоби про не╖ забули?
╤, як з╕зналася в.о. м╕н╕стра охорони здоров’я Уляна Супрун, вона на тих л╕кар╕в «жодним чином не може впливати, бо «Феофан╕я» не належить до М╕н╕стерства охорони здоров’я, а п╕дпорядкована Державному управл╕нню справами». ╤ не ма╓ л╕цензування, а отже у не╖ не можна в╕д╕брати л╕ценз╕ю…
Виявля╓ться, у нас ╓ народна медицина, гомеопат╕я, а ╓ «Феофан╕я», де ставлять д╕агноз у т╕льки ╖м в╕домий спос╕б. 
╤ сьогодн╕, гадаю, не лише мене гостро ц╕кавить одна р╕ч: чи плану╓ генпрокурор в╕дкрити крим╕нальне провадження щодо л╕кар╕в, як╕ сфабрикували ╕нфарктний д╕агноз Нас╕рова? Я думаю, Юр╕й Луценко вже мав би прояснити свою позиц╕ю, хоча б у ФБ.
╤ чи не варто Супрун (а заодно й Авакову) розсл╕дувати, чому Нас╕рова в╕дмовилися для встановлення справжнього д╕агнозу брати в л╕карню швидко╖ допомоги? Чи ця л╕карня теж уже не належить М╕нохорониздоров’я?
Хто адекватно оц╕нить д╕╖ голови Солом'янського суду Людмили Шереметь╓во╖, яка не захот╕ла в нед╕лю терм╕ново при╖хати до суду, аби розблокувати суд по Нас╕рову?
Хто розсл╕дуватиме верс╕ю про ╖╖, буц╕мто, вказ╕вку другому черговому судд╕ не ╖хати на роботу, аби унеможливити розгляд в╕дводу судд╕ в терм╕ни перебування головного ф╕скала кра╖ни п╕д вартою?
Хто в не╖ спита╓ квал╕ф╕ковано: чому вона не дала можливост╕ автоматизован╕й систем╕ визначити другого чергового суддю на нед╕лю ╕ викликати його на роботу?
Хто розсл╕ду╓, чи д╕йсно у суботу ввечер╕ Солом’янський суд в╕дв╕дав голова Апеляц╕йного суду Ярослав Головачов, ╕ чи не п╕сля його порад зас╕дання було заблоковано?
Мовчать у Вищ╕й рад╕ правосуддя, судов╕й адм╕н╕страц╕╖, судд╕вськ╕й сп╕льнот╕. Може, й правда верховенство права судд╕в районного суду на законний нед╕льний в╕дпочинок переважа╓ в нас цив╕л╕зац╕йн╕ ╓вропейськ╕ вимоги «скорого й справедливого суду»?
А може в цьому суд╕ ╕сну╓ певна спец╕ал╕зац╕я: закривати крим╕нальн╕ справи (з наступною в╕дм╕ною ╓вропейських санкц╕й) проти б╕знес-партнер╕в Януковича? Як було недавно з Юр╕╓м ╤ванющенком?
Заковика не в особ╕ головного укра╖нського податк╕вця, хоча для нашого сусп╕льства в╕н став ледь не ╕нфернальною постаттю. Насправд╕, посада, яку в╕н пос╕да╓, не така вже й висока. Справа в принцип╕.
Бо вже не вперше коса правосуддя натика╓ться нав╕ть не на кам╕нь, а на тупу й гливку глину кастового спротиву, в'язне у н╕й – не важливо, як цей спротив назвати – чиновницьким чи ол╕гарх╕чним.
Рят╕вна стежка за кордон витоптана у нас десятками й сотнями штиблет╕в з╕ страусячо╖ шк╕ри. Технолог╕я доведена до р╕вня косм╕чно╖, з максимальними зручностями для ф╕гурант╕в – «олл ╕нклюзив», як кажуть. ╤ кого по справжньому лякають т╕ електронн╕ декларац╕╖, т╕ НАЗК, НАБУ ╕ САП, коли за першо╖ ж небезпеки спрацьову╓ ланцюг – суд, «Феофан╕я», злидарська застава, безпорадне СБУ, в╕кно на кордон╕, Б╕лорусь, Рос╕я (чи Австр╕я)? Тормозок з антиквар╕атом давно з╕брано, л╕так сто╖ть «п╕д парами».
╤ ще. Автор цих рядк╕в – категоричний противник «майдану-3».
Але мен╕ зда╓ться, що сьогодн╕ – саме одна з тих реперних точок, коли громадськ╕сть ма╓ моб╕л╕зуватися ╕ посилити тиск на владн╕ структури.
Не треба шин ╕ гранат. Наша зброя – ╕нформац╕йний штурм. Насамперед треба змусити висловитися вс╕х головних пол╕тичних гравц╕в.
Голоси багатьох, причому з р╕зних табор╕в, почуто. ╤ це добрий знак. Однак сво╓ слово ма╓ сказати Президент. В╕н не може втручатися в розсл╕дування, але п╕дтримку д╕ям НАБУ, свою позиц╕ю в╕дносно доц╕льност╕ ╕снування «Феофан╕╖» та й тако╖ дивно╖ ╕нституц╕╖, як Солом’янський районний суд, м╕г би висловити. Як гарант Конституц╕╖, л╕дер нац╕╖ ╕ громадянин Укра╖ни.
Згадаймо антикорупц╕йн╕ виступи в Румун╕╖. Там президент не став у позу над сутичкою, був пл╕ч-о-пл╕ч з протестантами. Це тим важлив╕ше для Порошенка, що саме з його ╕м’ям чимало його недоброзичливц╕в пов’язують гальмування справи Нас╕рова. Саме час вс╕ ц╕ звинувачення дезавуювати.
На жаль, як я ╕ побоювався, генеральний прокурор не запропонував НАБУ допомогу, а обмежився лише у╖дливою порадою Ситнику: треба було вручати п╕дозру вранц╕. Мовчить СБУ…
Сво╓ слово мають сказати сп╕кер ╕ прем’╓р, л╕дери парламентських парт╕й. Бо ж ╖хн╓ мовчання схоже на вич╕кування: чия в╕зьме.
Наск╕льки м╕цн╕ в головного митаря тили? Частина депутат╕в виступила на його п╕дтримку, «швидкою допомогою» нав╕далася до ╤нституту кард╕олог╕╖, аби, як було оф╕ц╕йно заявлено, «контролювати ситуац╕ю та д╕╖ детектив╕в НАБУ». А от з╕брати п╕дписи серед нардеп╕в президентського блоку ╖м не вдалося…
Частина пол╕тик╕в ╕ пол╕толог╕в з опозиц╕йного стану зам╕сть п╕дтримати НАБУ намага╓ться остаточно зруйнувати дов╕ру до нього в сусп╕льств╕. Принаймн╕, так це вигляда╓.
Бют╕вець Серг╕й Власенко посп╕ша╓ запевнити, що вся ╕нтрига процесу, на його думку, в тому, «наск╕льки швидко "проффес╕онали" з НАБУ повн╕стю завалять справу Нас╕рова».
«А я хочу, щоб Нас╕рову дали втекти», – пише у ФБ Анатол╕й Гриценко. Мовляв, якщо зв╕льнять Нас╕рова, то влада швидше згни╓. «╤ в╕дкри╓ перспективу для кра╖ни».
Чим г╕рше, тим краще – гасло ус╕х революц╕онер╕в, починаючи з Лен╕на… Бо ж, не дай Бог, Нас╕рова таки засудять, це може означати: нин╕шня влада не безнад╕йна. А це не входить у плани опозиц╕╖.
На в╕дм╕ну в╕д Гриценка, я не хочу, щоб Нас╕рову дали втекти. Не хочу кращого колись пот╕м – за рахунок г╕ршого вже сьогодн╕! Бо ж за 25 рок╕в Незалежност╕ жодного разу кращого п╕сля г╕ршого не в╕дбувалося.
Нин╕шня влада слабка, вона втрача╓ дов╕ру людей, та, зна╓те, – в цьому ╓ своя користь. Така влада чутлива до тиску сусп╕льства. Отже, ╓ невеликий шанс – зруйнувати, нарешт╕, от╕ кастов╕ свободи, як╕ не дають в╕льно дихати сусп╕льству.  Шанс, якого не дасть новий «майдан», бо приведе (принаймн╕, на к╕лька рок╕в) до влади б╕льш неприступне, б╕льш впевнене у сво╖й абсолютн╕й правот╕ коло нових аристократ╕в.
От чому так важливо сьогодн╕ довести до к╕нця справу Нас╕рова.

╢вген Якунов
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18258

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков