Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
У ЗВ'ЯЗК╤ВЦ╤В – ПОВНОЛ╤ТТЯ!

Роль в╕йськових зв'язк╕вц╕в у д╕яльност╕ В╕йськово-Морських Сил неможливо переб╕льшити, адже саме в╕д функц╕онування над╕йного та безпереб╕йного зв'язку залежить ефективна вза╓мод╕я та оперативн╕сть у робот╕ п╕дрозд╕л╕в ╕ частин флоту.
В╕йськовий зв'язок завжди був ╕ буде запорукою усп╕ху будь-яко╖ в╕йськово╖ операц╕╖, а його втрата може призвести до катастроф╕чних насл╕дк╕в. Зв'язок на флот╕ – питання досить складне, у бойового корабля нема╓ можливост╕, наприклад, прокласти кабель до штабу, тож ╕ усп╕х п╕д час виконання завдань у мор╕ великою м╕рою залежать в╕д профес╕онал╕зму фах╕вц╕в-зв'язк╕вц╕в.
Початок весни для окремого полку зв'язку особливий, адже в╕н пов'язаний з його днем народження. Саме 18 рок╕в тому, у далекому 1999 роц╕, розпочина╓ св╕й в╕дл╕к в ╕стор╕╖ одна з найважлив╕ших для нац╕онального флоту в╕йськових частин.
Сформований у Севастопол╕ окремий полк зв’язку В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни пост╕йно забезпечував як╕сний зв'язок корабельного складу та берегових частин, як у ход╕ р╕зних навчань, так ╕ в повсякденн╕й д╕яльност╕.
У кв╕тн╕ 2014 року через анекс╕ю Криму Рос╕╓ю полк передислокувався до Одеси, де продовжив свою д╕яльн╕сть.
Як зазначив командир окремого полку зв’язку кап╕тан 1 рангу Андр╕й Галюков, за сво╖ 18 рок╕в ╕снування особовий склад в╕йськово╖ частини встиг пройти багато випробувань: це ╕ блокада полку, ╕ втрата техн╕ки ╕ морально важкий вих╕д з Криму. Проте в╕йськовослужбовц╕ ц╕╓╖ частини з г╕дн╕стю подолали ус╕ труднощ╕.
– Нараз╕ наш╕ зв’язк╕вц╕ виконують вкрай важлив╕ завдання у зон╕ проведення антитерористично╖ операц╕╖. ╥хня робота зазвичай залиша╓ться в т╕н╕, але без цього важливого компонента д╕яльн╕сть наших п╕дрозд╕л╕в не була б такою результативною, – розпов╕в командир.
Полк зв’язку розпочинав свою роботу у в╕йськовому м╕стечку, яке знаходилося у вкрай занедбаному стан╕ – буд╕вл╕ були без в╕кон, дах прот╕кав, а п╕длога провалювалась п╕д ногами. За останн╕ три роки, завдяки п╕дтримц╕ кер╕вництва флоту, оборонного в╕домства, волонтер╕в та невтомн╕й прац╕ всього колективу полку вдалося привести в належний стан територ╕ю, в╕дбудувати казарми, гуртожиток та ╖дальню. Кр╕м того, за короткий терм╕н сп╕льними зусиллями зробили ремонт у штаб╕, облаштували парк за рахунок кошт╕в М╕ноборони. Вих╕дцям з Криму створили практично вс╕ умови для як╕сно╖ служби. А пр╕звища кращих в╕йськовослужбовц╕в були занесен╕ до новостворено╖ Книги пошани.
– Щоденною наполегливою роботою вдалося майже з нуля в╕дновити бойов╕ можливост╕ полку зв’язку на досить високому р╕вн╕. Попереду на нас чекають важлив╕ завдання щодо засво╓ння сучасних цифрових засоб╕в зв’язку та застосування ╖х на практиц╕, – пов╕домив командир полку кап╕тан 1 рангу Андр╕й Галюков.
Сл╕д зазначити, що у частин╕ з’явилися модерн╕зован╕ апаратн╕, нов╕ зразки техн╕ки ╕ обладнання, як╕ вкрай необх╕дн╕ у зон╕ проведення антитерористично╖ операц╕╖, адже мають безл╕ч переваг на в╕дм╕ну в╕д тих, як╕ до цього часу використовувались, а саме б╕льшу к╕льк╕сть режим╕в роботи на рад╕останц╕╖ з можлив╕стю встановлення на необх╕дному м╕сц╕ апаратури спец╕ального зв’язку та зм╕ни частот при передач╕ голосу.
Вт╕м, на досягнутому в окремому полку зв’язку ВМС зупинятися не збираються, зокрема у планах створити музей зв'язку ╕ в╕дкрити окремий медпункт. Також важливим ╓ те, що попри вс╕ труднощ╕ та незважаючи на те, що особовий склад полку пост╕йно бере участь в антитерористичн╕й операц╕╖ на сход╕ нашо╖ кра╖ни, к╕льк╕сть бажаючих присвятити сво╓ життя в╕йськов╕й служб╕ за контрактом у ц╕й частин╕ пост╕йно зроста╓.
В╕йськовослужбовц╕, для яких Одеса стала р╕дною дом╕вкою, запевняють, що на сьогодн╕шн╕й день вони бачать багато позитивних зм╕н та задоволен╕ сво╖ми умовами життя.
За словами старшини 1 статт╕ ╢вгена Якунчева, б╕льш╕сть побутових проблем вже вир╕шено, тож бойова п╕дготовка у частин╕ сто╖ть на першому м╕сц╕.
- ╤нтенсивн╕сть бойово╖ п╕дготовки зб╕льшилась у рази, ╕ головна увага прид╕ля╓ться саме виконанню завдань за призначенням. Тому кожного дня ми разом ╕з ек╕пажем телеграфно╖ апаратно╖ доводимо сво╖ д╕╖ до автоматизму, щоб у в╕дпов╕дальний момент виконати поставлен╕ завдання,- сказав ╢вген Якунчев.
До реч╕, ╢вген ма╓ значний досв╕д, який отримав п╕д час участ╕ в АТО, тому повсякчас д╕литься ним з╕ сво╖ми п╕длеглими.
Головним же показником роботи в╕йськовослужбовц╕в полку ╓ щоденне забезпечення над╕йним зв'язком п╕дрозд╕л╕в та частин укра╖нських ВМС, що ╓ важливою та в╕дпов╕дальною справою, адже без цього неможливе ефективне управл╕ння силами за будь-яких умов.

Оксана КАРПЕНКО,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

На фото: з нагоди Дня окремого полку зв’язку заступник начальника зв'язку ВМС ЗСУ полковник Серг╕й Крисяк нагороджу╓ кращих в╕йськовослужбовц╕в

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18251

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков