Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРАМП П╤ДПИСАВ УКАЗ ПРО САНКЦ╤╥ ПРОТИ ╤НОЗЕМЦ╤В ЗА ВТРУЧАННЯ У ВИБОРИ
Державний департамент та м╕н╕стерство ф╕нанс╕в США приймуть р╕шення про в╕дпов╕дн╕ санкц╕╖ для...


СУРК╤С УСЛ╤Д ЗА РОС╤╢Ю ОБУРИВСЯ ЧЕРЕЗ НАПИС «СЛАВА УКРА╥Н╤» НА ФУТБОЛКАХ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ЗБ╤РНО╥
На думку Григор╕я Сурк╕са, Федерац╕я футболу ╕ нац╕ональна зб╕рна повинн╕ "керуватися спортивними...


РПЦ ПОГРОЖУ╢ РОЗ╤РВАТИ В╤ДНОСИНИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ, ЯКЩО УПЦ ОТРИМА╢ АВТОКЕФАЛ╤Ю
Як пов╕домив представник В╕дд╕лу зовн╕шн╕х церковних зв'язк╕в РПЦ митрополит ╤лар╕он, "засоби...


РОС╤╥ У ДЕНЬ ТАНК╤СТА НАГАДАЛИ ПРО ГУЧНУ ПОРАЗКУ 500-Р╤ЧНО╥ ДАВНОСТ╤
Начальник Генерального штабу ЗСУ В╕ктор Муженко з нагоди Дня танк╕ста, який в╕дзначався минуло╖...


МОЗ ОПРИЛЮДНИЛО РЕКОМЕНДАЦ╤╥ У ЗВ’ЯЗКУ З Х╤М╤ЧНИМ ВИКИДОМ У КРИМУ
В МОЗ рекомендують по можливост╕ герметизувати прим╕щення, захищати органи дихання ватно-марлевою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
ПРОМОВА ПРЕДСТАВНИКА УКРА╥НИ В М╤ЖНАРОДНОМУ СУД╤ ООН В ГААЗ╤

Олена Зеркаль, заступник м╕н╕стра закордонних справ з питань ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖, виступила в понед╕лок в М╕жнародному суд╕ ООН як представник Укра╖ни. "╢вропейська правда" опубл╕кувала укра╖нський переклад довол╕ емоц╕йно╖ промови Олени Зеркаль, що в╕дкрила ╕сторичн╕ слухання в Гааз╕ у справ╕ "Укра╖на проти Рос╕╖".
«Пане Президенте, шановн╕ члени поважного Суду. Це велика честь та винятковий прив╕лей виступати сьогодн╕ перед головним судовим органом ООН в╕д ╕мен╕ Укра╖ни.
Укра╖на звернулася до Суду з метою захисту основних прав народу Укра╖ни, який з╕ткнувся з порушеннями м╕жнародного права з боку Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Сьогодн╕ я прошу Суд запровадити тимчасов╕ заходи для запоб╕гання непоправних порушень прав людини протягом розгляду ц╕╓╖ справи Судом.
Тисяч╕ невинних укра╖нц╕в вже в╕дчули на соб╕ смертоносн╕ атаки, а м╕льйони залишаються п╕д нев╕дворотною загрозою. ╥хн╕ мирн╕ повсякденн╕ життя зруйнован╕, а ╖хн╕ фундаментальн╕ права зухвало порушуються одним з пост╕йних член╕в Ради Безпеки ООН – Рос╕йською Федерац╕╓ю.
Рос╕йська Федерац╕я безперервно порушу╓ м╕жнародне право та права людини.
Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ надавати смертоносну п╕дтримку незаконним збройним формуванням, як╕ вчинили чисельн╕ терористичн╕ акти в Укра╖н╕.
В окупованому Криму Рос╕йська Федерац╕я повн╕стю зневажа╓ права людини, впроваджуючи пол╕тику культурного знищення та дискрим╕нац╕╖. Так╕ д╕╖ ╓ неприпустимими для м╕жнародно╖ сп╕льноти. Вони були засуджен╕ ООН.
Рос╕йська Федерац╕я зд╕йсню╓ свою зовн╕шню пол╕тику, не зважаючи на людськ╕ життя, та використову╓ будь-як╕ засоби для нав’язування сво╓╖ вол╕.
Тактика Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ включа╓ п╕дтримку тероризму та акт╕в расово╖ дискрим╕нац╕╖, пропаганду, п╕дривну д╕яльн╕сть, залякування, пол╕тичну корупц╕ю, к╕бератаки. З такою реальн╕стю ми стикнулися в Укра╖н╕. Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ таку повед╕нку вже протягом трьох рок╕в, увесь цей час заперечуючи свою багатоаспектну агрес╕ю проти Укра╖ни.
Сьогодн╕ я стою перед Судом ╕ прошу захистити основн╕ права укра╖нського народу. Ми вимага╓мо справедливост╕ та м╕жнародно-правово╖ в╕дпов╕дальност╕, у той час як Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ демонструвати зневагу до сво╖х зобов’язань за м╕жнародними договорами. Як насл╕док, укра╖нський народ п╕дда╓ться тривал╕й кампан╕╖ терору та культурного знищення. Ситуац╕я насправд╕ жахлива.
Нав╕ть протягом останн╕х к╕лькох тижн╕в ставки були п╕двищен╕. П╕дтримуван╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю незаконн╕ збройн╕ формування зб╕льшили к╕льк╕сть атак та посилили градус залякування мирного населення. В Авд╖╖вц╕ протягом тижня з 29 с╕чня по 5 лютого мон╕торингова м╕с╕я ОБС╢ п╕дтвердила щонайменше 8 смертей мирних громадян та 30 випадк╕в отримання ними поранень. В результат╕ невиб╕ркових обстр╕л╕в м╕сто зазнало значно╖ руйнац╕╖ жилих буд╕вель та критично╖ ╕нфраструктури, цив╕льне населення було залишене без електрики, водопостачання ╕ нав╕ть опалення п╕д час суворих мороз╕в.
Протягом лише двох м╕сяц╕в з початку 2017 року к╕льк╕сть снаряд╕в, як╕ використовувались для обстр╕л╕в Авд╕╖вки, оц╕ню╓ться на р╕вн╕ 15 000 штук.
Ця к╕льк╕сть в╕дпов╕да╓ 14 вагонам, доверху наповненим бо╓припасами. В той самий час оф╕ц╕йний речник рос╕йського Президента публ╕чно виразив спод╕вання, що п╕дтримуван╕ Рос╕╓ю незаконн╕ групи не залишаться без бо╓припас╕в.
Чи можуть залишатися будь-як╕ сумн╕ви щодо того, зв╕дки це озбро╓ння постача╓ться? Н╕. Воно постача╓ться з Рос╕йсько╖ Федерац╕╖.
Атаки проти мирного укра╖нського населення ╓ лог╕чним продовженням п╕дтримки, яку Рос╕йська Федерац╕я нада╓ групам, що вчиняють акти тероризму в Укра╖н╕.
Збиття л╕така рейсу МН17 за допомогою рос╕йсько╖ системи "Бук" не зупинило ф╕нансування тероризму Рос╕йською Федерац╕╓ю. За пост╕йно╖ п╕дтримки з боку РФ в╕дбулася атака на автобус у Волновас╕. Лише за два тижн╕ потому був обстр╕ляний Мар╕уполь, а Краматорськ – за дек╕лька тижн╕в п╕сля цього. У Харков╕ мирне населення було залякане низкою вибух╕в.
Ц╕ под╕╖ не трапились випадково, це – насл╕док п╕дтримки Рос╕йською Федерац╕╓ю тероризму в Укра╖н╕.
Тим часом, як на сход╕ Укра╖ни мирне населення стражда╓ в╕д невиб╕ркових атак, в окупованому Криму Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ вт╕лювати в життя радянський п╕дх╕д до прав людини, придушуючи групи, як╕ вважа╓ сво╖ми ворогами. Нещодавно 11 кримських татар, як╕ мирно з╕брались на протест проти виб╕ркових обшук╕в, були насильно затриман╕. Це ╓ черговим прикладом того, як рос╕йський режим змушу╓ замовкнути тих, хто виклика╓ у нього неприязнь.
У ц╕й справ╕ Укра╖на вимага╓ компенсац╕╖ за триваюч╕ порушення Рос╕╓ю двох м╕жнародних договор╕в: М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму та М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю ус╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖. Радники Укра╖ни наведуть детальн╕ об╜рунтування природи нашого позову ╕ причини, чому запровадження тимчасових заход╕в ╓ нев╕дкладною необх╕дн╕стю. Перед тим як вони це зроблять, я маю нам╕р надати короткий ╕сторичний контекст, щоб продемонструвати, що поточн╕ под╕╖ в Укра╖н╕ не в╕дбуваються ╕зольовано в╕д попередн╕х.
З моменту в╕дновлення незалежност╕ сучасно╖ Укра╖ни п╕сля розвалу Радянського Союзу народ Укра╖ни намагався вт╕лити в життя демократичн╕ ц╕нност╕, встановити життя людини ╕ ╖╖ г╕дн╕сть найвищою ц╕нн╕стю держави ╕ сусп╕льства. На в╕дм╕ну в╕д багатьох ╕нших посткомун╕стичних кра╖н, в Укра╖н╕ н╕коли не було напруженост╕ на етн╕чному п╕д╜рунт╕. Конституц╕я Укра╖ни та в╕дпов╕дне законодавство встановлюють всеохоплюючу систему захисту прав етн╕чних груп, що п╕дтверджу╓ться спостер╕гачами ООН та ╢С.
Жахлив╕ новини про терор проти мирного населення здавалися чимось, що в╕дбува╓ться далеко в╕д нас.
Трансформац╕я Укра╖ни та посилення зв’язк╕в з ╢вропейським Союзом стали причиною особливого роздратування Рос╕╖. Рос╕йська Федерац╕я погрожувала знищити економ╕ку Укра╖ни, запроваджуючи каральн╕ односторонн╕ торговельн╕ обмеження, намагалася заморозити укра╖нц╕в, припиняючи постачання газу протягом холодного зимового сезону, ставила п╕д сумн╕в територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни.
Протягом останнього десятил╕ття втручання Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у справи Укра╖ни пост╕йно поглиблювалося.
Воно досягло небезпечних нових р╕вн╕в у 2014 роц╕. Рос╕йська Федерац╕я вир╕шила втрутитися в Укра╖ну ╕з застосуванням в╕йськово╖ сили; п╕дтримувати незаконн╕ угруповання, як╕ зд╕йснюють акти тероризму на укра╖нськ╕й земл╕; порушувати права м╕льйон╕в укра╖нських громадян, включаючи, для багатьох ╕з них, право на життя.
Це ╓ в╕дображенням повед╕нки Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в ширшому контекст╕, з якою, на жаль, ми вс╕ знайом╕.
Як заступник м╕н╕стра закордонних справ я маю справу з ус╕ма цими питаннями. Але сьогодн╕ я тут виступаю як представник, як агент Укра╖ни, ╕ у так╕й якост╕ мо╖м пр╕оритетом ╓ право, а не пол╕тика.
Протягом майже трьох рок╕в я особисто проводила переговори з Рос╕йською Федерац╕╓ю щодо цих правових спор╕в. Я визнаю, що це було дуже складно. Час в╕д часу Рос╕йська Федерац╕я в╕дхиляла протести Укра╖ни щодо порушень положень м╕жнародних договор╕в. Наш╕ заперечення не сприймалися всерйоз, ╕ нам повторювали раз за разом, що у нас нема╓ реального спору. П╕сля цього я поверталася додому та на власн╕ оч╕ бачила, як Рос╕йська Федерац╕я продовжу╓ свою кампан╕ю проти укра╖нського народу.
П╕сля численних спроб настав час визнати: вже досить.
Це те, що привело нас сюди, в М╕жнародний суд ООН. У цей складний час ми ма╓мо дов╕ритися м╕жнародно-правовим ╕нституц╕ям для захисту. Ця справа стане сигналом, що м╕жнародний правовий порядок може протистояти могутн╕м державам, як╕ зневажають м╕жнародне право та права людини.
Водночас, наше прохання сьогодн╕ ╓ дуже скромним.
Все, чого ми шука╓мо – це стаб╕льн╕сть ╕ спок╕й у непередбачуван╕й та небезпечн╕й ситуац╕╖. Пане Президенте, члени Суду, в св╕тл╕ нев╕дворотно╖ небезпеки, яка нависла над народом Укра╖ни, я закликаю вас встановити тимчасов╕ заходи. Наш шановний юридичний радник пояснить причини, чому Суд ма╓ гарантувати нам цей захист.
По-перше, професор Гарольд Хондж╕ Ко надасть загальний огляд заяв Укра╖ни та нашого клопотання про введення тимчасових заход╕в.
По-друге, пан╕ Марн╕ Ч╕к пояснить необх╕дн╕сть введення тимчасових заход╕в у в╕дпов╕дност╕ до М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про боротьбу з ф╕нансуванням тероризму, та продемонстру╓, що ус╕ критер╕╖ для ╖х введення виконан╕.
По-трет╓, пан Джонатан Г╕мблетт пояснить необх╕дн╕сть введення тимчасових заход╕в в╕дносно М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖ та продемонстру╓, що ус╕ критер╕╖ для введення тимчасових заход╕в за ц╕╓ю конвенц╕╓ю також виконан╕.
Дякую, пане Президенте та шановн╕ члени Суду». 
ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18234

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков