Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.


СУМНО ВС╤М НА ГОЛОВОС╤КИ
Днем смутку, печал╕ ╕ строгого посту вважа╓ться церковне свято Ус╕кновення Голови ╤вана...


ОС╤НЬ У КАМ’ЯНЦ╤ ПОЧИНА╢ТЬСЯ З ПОЕЗ╤╥
Четвертий р╕к посп╕ль л╕тературно-мистецьке свято «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕»...


Л╤ТЕРАТУРНА ПРЕМ╤Я ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА
Дуже рад╕сна зв╕стка долинула з м. Кам'янки, Батьк╕вщини нашого кримського колеги-св╕тличанина...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: НЕЗАБУТН╤Й, В╤КОПОМНИЙ, АКТУАЛЬНИЙ

Вшанування пам’ят╕ поета й л╕каря в Нац╕ональн╕й науков╕й медичн╕й б╕бл╕отец╕ Укра╖ни

Нещодавно в Нац╕ональн╕й науков╕й медичн╕й б╕бл╕отец╕ Укра╖ни в╕дбувся л╕тературно-мистецький веч╕р пам’ят╕ поета-класика високо╖ нац╕онально╖ св╕домост╕,  талановитого л╕каря, перекладача, громадського д╕яча Степана Руданського.
Золота зала б╕бл╕отеки з╕брала понад сотню прихильник╕в творчост╕ великого укра╖нця, поц╕новувач╕в укра╖нського поетичного слова. Прац╕вники книгозб╕рн╕ п╕дготували книжково-╕люстративну виставку «Степан Руданський – укра╖нський поет, л╕кар», з якою до початку заходу знайомилися представники ╕нтел╕генц╕╖ Ки╓ва, гост╕ з р╕зних куточк╕в Укра╖ни: науковц╕, митц╕, поети, письменники, л╕кар╕, б╕бл╕отечн╕ прац╕вники та читач╕ б╕бл╕отеки.
В╕дкрила ╕ вела веч╕р генеральний директор ННМБУ, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, дипломант л╕тературно-мистецько╖ прем╕╖ ╕м. С. Руданського Ра╖са ╤ван╕вна Павленко. У сво╓му виступ╕ вона зазначила, що впродовж 33-х рок╕в у ст╕нах Нац╕онально╖ науково╖ медично╖ б╕бл╕отеки Укра╖ни проходять вечори пам’ят╕ з нагоди дня народження Степана Руданського.
Ц╕каво розпов╕в про житт╓вий, творчий шлях та громадську д╕яльн╕сть л╕каря й поета л╕кар-фтиз╕атр, кандидат медичних наук, л╕тератор та ╕сторик медицини Юр╕й Григорович В╕ленський. В╕н п╕дкреслив, що далеко не вс╕ нащадки великих людей ц╕кавляться сво╖ми предками. А ось правнучатий плем╕нник поета, л╕кар Олекс╕й Васильович Боржковський, який, незважаючи на в╕к, при╖хав на веч╕р з м. Житомира, ц╕кавиться, досл╕джу╓, популяризу╓ здобутки свого великого пращура, ╓ ╕н╕ц╕атором численних заход╕в з ушанування його пам’ят╕. Олекс╕й Боржковський, п╕дполковник медично╖ служби, л╕кар-отоларинголог вищо╖ квал╕ф╕кац╕йно╖ категор╕╖, лауреат Всеукра╖нсько╖ л╕тературно-мистецько╖ прем╕╖ ╕м. С. Руданського, патр╕от та правдоборець, розпов╕в про те, як бережуть пам’ять С. Руданського на його мал╕й батьк╕вщин╕ та в тимчасово окупованому Криму. Час в╕д часу в╕н одержу╓ з Криму SMS-пов╕домлення в╕д патр╕от╕в Укра╖ни, зокрема, тих, хто догляда╓ за могилою Степана Руданського; хто, незважаючи на пол╕тичну ситуац╕ю, вшанову╓ його пам’ять на окупованому п╕востров╕. Також в╕н презентував зб╕рку анти-окупац╕йно╖ сатири «Московська ╕кра» (назва книжки походить в╕д однойменно╖ сп╕вомовки С. Руданського), яка побачила св╕т у 2016 р. у в╕нницькому видавництв╕ «Н╕лан-ЛТД». Книжка була видана головно з метою розповсюдження ╖╖ серед б╕йц╕в АТО для п╕дтримки ╖хнього патр╕отичного й бойового духу, впевненост╕ у неминуч╕й перемоз╕, а також для читання ╖╖ п╕дростаючим покол╕нням, молоддю. Одне шкода – тираж невеликий (1000 прим╕рник╕в).
На початку 2017 р. Олекс╕й Васильович був нагороджений Подякою В╕нницько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ за ╕дею ╕ активну участь у створенн╕ телеверс╕╖ ф╕льму «Бережемо Укра╖ну словом». Цей ф╕льм в╕н прив╕з та подарував Нац╕ональн╕й науков╕й медичн╕й б╕бл╕отец╕ Укра╖ни. На зах╕д О. Боржковський зав╕тав не один а з онуком Олександром та правнуками Сашком ╕ Михайликом.
Теплим, щирим словом згадали Степана Руданського член Сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни Анатол╕й Зубар, поет-гуморист Валентин Шульга та ╕нш╕ учасники вечора.
Завершальним акордом заходу став сп╕в заслуженого артиста естрадного мистецтва Укра╖ни Михайла Селезньова ╕з супроводом фортеп’яно (Орина Щепек╕на). Звучали укра╖нськ╕ народн╕ й авторськ╕ п╕сн╕ «Мар╕чка», «Чорнобривц╕», «Ки╓ве м╕й», «Взяв би я бандуру», «Оч╕ волошков╕», «Кар╕ оч╕, чорн╕ брови», «Б╕л╕ л╕ле╖».
Веч╕р пам’ят╕ великого укра╖нця у головн╕й  медичн╕й книгозб╕рн╕ Укра╖ни в черговий раз засв╕дчив про невгасимий ╕нтерес до постат╕ великого укра╖нця, всенародну шану до р╕дного слова. Степан Руданський залиша╓ться для нас незабутн╕м, в╕копомним, актуальним.

О. А. Юрчишина,
головний б╕бл╕отекар В╕нницького нац╕онального медичного ун╕верситету ╕м. М. ╤. Пирогова, дипломант л╕тературно-мистецько╖  прем╕╖ ╕м. С. Руданського
Св╕тлини Юр╕я Шкоди

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18232

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков