Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ ПРИЗНАЧИЛИ ПСИХ╤АТРИЧН╤ ЕКСПЕРТИЗИ ВС╤М 24 В╤ЙСЬКОВОПОЛОНЕНИМ МОРЯКАМ
Про це адвокат Микола Полозов пов╕домив на стор╕нц╕ в Facebook.


У Р╤ЧНИЦЮ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ В РОС╤╥ ПРОВЕЛИ П╤КЕТИ - В╤СЬМОХ АКТИВ╤СТ╤В ЗАТРИМАЛИ
У Санкт-Петербурз╕ на Невському проспект╕ актив╕сти провели ╕мпров╕зоване голосування з питанням...


АНЕКС╤╢Ю КРИМУ РОС╤Я ЗРУЙНУВАЛА ДОВ╤РУ
М╕н╕стр закордонних справ Н╕меччини Гайко Маас у п'яту р╕чницю незаконно╖ анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю...


РОС╤ЙСЬКИЙ ╤НЖЕНЕР ПОПЕРЕДИВ ПРО ЗАГРОЗУ ЗНИКНЕННЯ АЗОВСЬКОГО МОРЯ ЧЕРЕЗ КРИМСЬКИЙ М╤СТ
Причина поляга╓ в тому, що дно в Керченськ╕й протоц╕ шорстке, а м╕ст призведе до зб╕льшення...


«РОС╤Я - БРУДНА, КРИМ╤НАЛЬНА КРА╥НА»: «УЛЮБЛЕНИЙ АКТОР» ПУТ╤НА ПОШКОДУВАВ, ЩО П╤ДТРИМАВ ОКУПАЦ╤Ю КРИМУ
За словами Пан╕на, влада налаштувала проти РФ весь цив╕л╕зований св╕т. "На нас дивляться як на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2017
УКРА╥НСЬК╤ ПРАВОЗАХИСНИКИ НАЗВАЛИ ПР╤ЗВИЩА ВОРОГ╤В СВОБОДИ СЛОВА В КРИМУ

Центр ╕нформац╕╖ про права людини та М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни оприлюднили список причетних до згортання свободи слова в окупованому Криму.
До загального перел╕ку входить б╕льше 60 ос╕б. Десятеро з них – замовники та орган╕затори, решта – виконавц╕, як╕ безпосередньо зд╕йснювали пересл╕дування та залякування журнал╕ст╕в на окупованому п╕востров╕.
Голова правл╕ння Центру ╕нформац╕╖ про права людини Тетяна Печончик, презентуючи список, зазначила, що, за даними м╕жнародних орган╕зац╕й, як╕ займаються мон╕торингом свободи слова, за три роки окупац╕╖ Крим перетворився на одне з найг╕рших у св╕т╕ м╕сць для роботи журнал╕ст╕в. Ситуац╕я з правами журнал╕ст╕в у Криму ╓ набагато г╕ршою, н╕ж у сам╕й Рос╕╖, чи, наприклад, у Б╕лорус╕. 
Вона також додала, що злочини проти «неугодних» окупац╕йн╕й влад╕ журнал╕ст╕в за ц╕ три роки в Криму не були розсл╕дуван╕, а винн╕ дос╕ не покаран╕: «Для нас ╓ важливою правова в╕дпов╕дальн╕сть зловмисник╕в, боротьба з безкарн╕стю, в╕дкриття крим╕нальних справ на материку. ╤ ми спод╕ва╓мося, що, даючи ч╕ткий сигнал кожному, хто пересл╕ду╓ журнал╕ст╕в в Криму, блогер╕в, тим чи ╕ншим чином обмежу╓ свободу слова та свободу вираження погляд╕в, ми досягнемо певного превентивного або стримуючого ефекту для того, аби ц╕ люди дв╕ч╕ думали перед тим, як продовжувати це робити».
Правозахисники збирали та анал╕зували факти порушення прав журнал╕ст╕в у Криму протягом шести м╕сяц╕в. До уваги брали випадки крим╕нального пересл╕дування кримських журнал╕ст╕в, незаконн╕ затримання, арешти та обшуки, випадки ф╕зичного насильства, вилучення, пошкодження техн╕ки, захоплення чи заклики до захоплення редакц╕й ╕ ╖х майна, в╕дмови у ре╓страц╕╖, перере╓страц╕╖ та закриття ЗМ╤, незаконний перерозпод╕л рад╕очастот, блокування видань в ╕нтернет╕, погрози ╕ залякування представник╕в мас-мед╕а тощо.
До списку ув╕йшли рос╕йськ╕ ╕ кримськ╕ чиновники, сп╕вроб╕тники окупац╕йних силових ╕ правоохоронних орган╕в, члени «кримсько╖ самооборони», як╕ нападали на прац╕вник╕в ЗМ╤, кер╕вники прес-центр╕в, що складали «чорн╕ списки» журнал╕ст╕в, а також д╕яч╕, причетн╕ до пересл╕дування журнал╕ст╕в та розпалювання пропагандистсько╖ в╕йни проти Укра╖ни.
Перел╕к орган╕затор╕в пересл╕дувань журнал╕ст╕в ╕ згортання свободи слова в Криму за три роки окупац╕╖:
* Серг╕й Аб╕сов, «м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Рос╕╖ по Республ╕ц╕ Крим». В╕ддавав накази представникам правоохоронних орган╕в зд╕йснювати незаконн╕ д╕╖ щодо представник╕в ЗМ╤: арешти, спроби викрадення, переписування паспортних даних на вулицях. Його в╕домство зд╕йснювало силове прикриття вс╕х обшук╕в, як╕ проводилися у журнал╕ст╕в ╕ в редакц╕ях ЗМ╤.
* Серг╕й Аксьонов, голова «Ради М╕н╕стр╕в Республ╕ки Крим». Проявив безд╕яльн╕сть щодо п╕дпорядкованих йому представник╕в «кримсько╖ самооборони», як╕ вчиняли численн╕ злочини проти журнал╕ст╕в у Криму. Дав погодження щодо зачистки ╕нформац╕йного простору на п╕востров╕ п╕длеглими членами окупац╕йного уряду Криму. Сприяв закриттю приватного кримськотатарського телеканалу ATR, заявивши, що для нього канал ╓ «ворожим». У листопад╕ 2015 року зажадав в╕д м╕н╕стерства ╕нформац╕╖ «Республ╕ки Крим» остаточно л╕кв╕дувати мовлення укра╖нських електронних ЗМ╤, що приймаються на п╕вноч╕ п╕вострова.
* Олександр Жаров, голова Федерально╖ служби з нагляду у сфер╕ зв’язку, ╕нформац╕йних технолог╕й та масових комун╕кац╕й РФ (Роскомнадзор). Дав згоду на внесення ряду укра╖нських ╕нтернет-видань до ре╓стру екстрем╕стських та блокування доступу до них на територ╕╖ Рос╕╖ та окупованого Криму. Сприяв вит╕сненню з Криму незалежних в╕д окупац╕йно╖ влади кримських рад╕останц╕й ╕ телеканал╕в, через що вони вимушен╕ були закритися або ви╖хати на материкову Укра╖ну через в╕дмову в отриманн╕ рос╕йських л╕ценз╕й.
* Володимир Констант╕нов, голова «Державно╖ Ради Республ╕ки Крим». Виправдовував численн╕ злочини проти журнал╕ст╕в у Криму, називав нелояльн╕ до рос╕йсько╖ влади ЗМ╤, зокрема журнал╕ст╕в сайту «Крим.Реал╕╖», «ворогами». Сприяв вит╕сненню з Криму укра╖нських ЗМ╤. У серпн╕ 2016 року обурився, коли д╕знався, що на територ╕╖ Б╕лог╕рського району можна ловити сигнал укра╖нських канал╕в, та пооб╕цяв з цим «роз╕братися».
* Михайло Назаров, начальник головного сл╕дчого управл╕ння Сл╕дчого ком╕тету РФ по «Республ╕ц╕ Крим». Сприяв безкарност╕, не проводячи розсл╕дування злочин╕в проти журнал╕ст╕в у Криму. Причетний до тиску ╕ фабрикування справ проти журнал╕ст╕в. Його в╕домство 26 с╕чня 2015 року провело обшук на телеканал╕ ATR, н╕бито у «справ╕ 26 лютого». В рамках ц╕╓╖ справи був затриманий оператор каналу Ескендер Неб╕╓в, в будинку якого також був проведений обшук.
* Натал╕я Поклонська, «депутат» Державно╖ думи РФ, екс-«прокурор» Криму. «Прокуратура» Криму ╕н╕ц╕ювала обшуки в ряд╕ редакц╕й, обмежувала д╕яльн╕сть журнал╕ст╕в шляхом виписування застережень про неприпустим╕сть порушення антиекстрем╕стського законодавства РФ, а також ╕н╕ц╕ювала блокування ряду ╕нформац╕йних ресурс╕в в ╕нтернет╕ (зокрема, ╕нтернет-видання «Крим.Реал╕╖»). Порушила крим╕нальну справу щодо кримського журнал╕ста Миколи Семени. Давала «жорстку оц╕нку» тим, хто буде м╕тингувати на п╕дтримку телеканалу ATR.
* В╕ктор Палаг╕н, начальник «управл╕ння ФСБ РФ по Республ╕ц╕ Крим та Севастополю». В╕ддавав накази п╕длеглим зд╕йснювати незаконн╕ д╕╖ щодо представник╕в ЗМ╤: прослуховування телефон╕в, сл╕дкування за листуванням в ╕нтернет╕, в╕дсл╕дковування ╖хнього пересування, порушення крим╕нальних проваджень через публ╕кац╕╖ та дописи у соц╕альних мережах. Зокрема, зд╕йснював незаконне пересл╕дування сп╕вроб╕тник╕в ╤А «Центр журнал╕стських розсл╕дувань» та ╖хн╕х родин. У кв╕тн╕ 2016 року ФСБ ╕н╕ц╕ювала крим╕нальне пересл╕дування журнал╕ста Миколи Семени, а також обшуки ряду незалежних журнал╕ст╕в ╕ ЗМ╤.
* Дмитро Полонський, «м╕н╕стр внутр╕шньо╖ пол╕тики, ╕нформац╕╖ та зв’язку» Криму. Формував «чорн╕ списки» кримських журнал╕ст╕в та ЗМ╤, перешкоджав профес╕йн╕й д╕яльност╕ журнал╕ст╕в. Причетний до тотально╖ зачистки Криму в╕д укра╖нських ЗМ╤, а також введенню цензури в ╕нформац╕йному простор╕ Криму. Заявив, що укра╖нське телебачення було в╕дключене тому н╕бито, що «вс╕ляко розпалювало обстановку».
* Серг╕й Турчаненко, начальник С╕мферопольського полку «кримсько╖ самооборони», кер╕вник бюджетно╖ казенно╖ установи «Кримський республ╕канський штаб народного ополчення - народно╖ дружини Республ╕ки Крим». В╕дпов╕да╓ за злочини парам╕л╕тарного угрупування «кримська самооборона» по в╕дношенню до журнал╕ст╕в. Брав участь у захопленн╕ буд╕вл╕ Чорноморсько╖ ТРК у С╕мферопол╕, вилученн╕ та пошкодженн╕ ╖╖ обладнання, у незаконних затриманнях ╕ноземних журнал╕ст╕в, як╕ висв╕тлювали ситуац╕ю у Криму (зокрема, зн╕мально╖ групи Томаша Кулаковського, кореспондента «Дождя» Петра Рузав╕на).
* Михайло Шеремет, колишн╕й «в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр» уряду Криму, «депутат» Держдуми РФ. В╕ддавав накази «кримськ╕й самооборон╕» зд╕йснювати незаконн╕ д╕╖ щодо представник╕в ЗМ╤: захоплення редакц╕й ЗМ╤, побиття та викрадення журнал╕ст╕в, зокрема, ╕ноземних, як╕ працювали у Криму, нищення техн╕ки тощо. Зокрема було незаконно затримано журнал╕ста ATR Османа Паша╓ва, побито журнал╕ст╕в ╤А «Центр журнал╕стських розсл╕дувань» Серг╕я Мокрушина та Владлена Мельникова.
Персональн╕ дан╕ про 63 особи, що причетн╕ до згортання свободи слова в Криму, буде передано до правоохоронних орган╕в та посольств. Про це розпов╕ла радниця М╕н╕стра ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни Юл╕я Каздоб╕на. 
Вона зазначила, що М╤П уже пров╕в переговори з представниками деяких посольств, як╕ знаходяться в Укра╖н╕, з метою внести людей, як╕ ╓ в перел╕ку, до санкц╕йних списк╕в за порушення свободи слова: «Це буде важливим сигналом для св╕ту про те, що Укра╖на вважа╓ свободу слова ц╕нн╕стю. А також це буде сигналом для тих, хто прожива╓ на окупованих територ╕ях, – як для людей, що залишаються в╕рними Укра╖н╕ та чекають на ╖╖ повернення, так ╕ для тих, хто скою╓ ц╕ злочини проти журнал╕ст╕в».
Координаторка Кримсько╖ правозахисно╖ групи Ольга Скрипник п╕дкреслила, що готуються також нов╕ списки ос╕б, причетних до пол╕тично мотивованих пересл╕дувань укра╖нц╕в у Криму ╕ на територ╕╖ РФ: «Санкц╕йний список щодо журнал╕ст╕в – це т╕льки початок. За ним п╕дуть нов╕ списки - тих, хто незаконно позбавив вол╕ Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Ахтема Чийгоза та багатьох ╕нших укра╖нц╕в та кримських татар, як╕ стали «в’язнями Кремля».
http://detector.media

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18227

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков