Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3080)
З потоку життя (6289)
Душі криниця (3459)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1483)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЦЕРКВА – ЦЕ НАРОД, А НАРОД – ЦЕ ДЕРЖАВА»: Ф╤ЛАРЕТ В╤ДПОВ╤В НА ЗАКИДИ РПЦ ПРО ПОЛ╤ТИЗАЦ╤Ю УКРА╥НСЬКО╥ ЦЕРКВИ
Укра╖нська держава не втруча╓ться в церковн╕ справи, а сприя╓ ╖м. Про це заявив почесний патр╕арх...


УКРА╥НА ВВЕЛА САНКЦ╤╥ ПРОТИ СОТЕНЬ РОС╤ЯН
Президент Укра╖ни Петро Порошенко указом № 82/2019 ув╕в у д╕ю р╕шення Ради нац╕онально╖...


ПУТ╤Н ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ: РОС╤Я ПОКАЗАЛА, ЯК ВМ╤╢ СЕБЕ ЛЮБИТИ
Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н заявив, що ситуац╕я з анекс╕╓ю Криму стала св╕дченням "здатност╕...


«ОДРАЗУ П╤СЛЯ ВИБОР╤В»: ПОРОШЕНКО РОЗПОВ╤В, КОЛИ ПЛАНУ╢ РОЗПОЧАТИ ПОВЕРНЕННЯ КРИМУ
В╕н наголосив, що не ╕сну╓ б╕льш важливого завдання для Укра╖ни, укра╖нсько╖ влади ╕ президента,...


М╤Л╤ТАРИЗАЦ╤Я КРИМУ: ЯКУ «АХ╤ЛЛЕСОВУ П’ЯТУ» МА╢ «НЕПОТОПЛЮВАНИЙ АВ╤АНОСЕЦЬ» ПУТ╤НА
«Глава» Криму ╕ колаборант Серг╕й Аксьонов заявив про те, що Рос╕я перетворила...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 03.03.2017
«РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЗУПИНЕНО»

Як трива╓ нин╕ розсл╕дування у справах десятки од╕озних представник╕в минулого режиму?

Верховний Суд закрив ус╕ справи проти екс-рег╕онала, людини з багатим ╕ неоднозначним житт╓вим досв╕дом Юр╕я ╤ванющенка. Про що у розпач╕ й пов╕домив громадськ╕сть генеральний прокурор Юр╕й Луценко у ФБ. «У мене багато емоц╕й ╕ не менше аргумент╕в проти цього р╕шення, - написав в╕н. - Але ╓диний вих╕д – якнайшвидше зм╕нити склад Верховного Суду».
Результат розсл╕дування справи про незаконне збагачення ╤ванющенка навряд чи здивував експерт╕в ╕ взагал╕ людей «об╕знаних». Це – реал╕╖ нашого сьогодн╕шнього життя. Налякан╕ революц╕╓ю «учорашн╕», зда╓ться, з кожним п╕слямайданним роком в╕дчувають себе все упевнен╕ше.
Давайте разом згада╓мо, як просуваються крим╕нальн╕ справи щодо найб╕льш од╕озних представник╕в минулого режиму.

1. Микола Азаров об╕ймав посаду прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни з 2010 року та п╕сля в╕дставки наприк╕нц╕ с╕чня 2014 року ви╖хав з Укра╖ни. Укра╖нськ╕ сл╕дч╕ органи в╕дкрили крим╕нальн╕ провадження й оголосили його в розшук.
Азаров звинувачу╓ться у перевищенн╕ службових повноважень, вчиненн╕ масових вбивств ╕ замах╕в на умисн╕ вбивства громадян у Ки╓в╕, також в╕н разом з ╕ншими високопосадовцями п╕дозрю╓ться у заволод╕нн╕ державними коштами в особливо великому розм╕р╕. 
19 с╕чня 2015 року, за клопотанням ГПУ, Печерський райсуд м╕ста Ки╓ва санкц╕онував арешт, а 18 лютого сл╕дчими Головно╖ в╕йськово╖ прокуратури пов╕домлено про п╕дозру колишньому прем’╓р-м╕н╕стру Укра╖ни М.Азарову. 29 липня Печерський суд заарештував кримську д╕лянку Азарова - в рамках крим╕нального розсл╕дування злочин╕в проти актив╕ст╕в Майдану. 21 грудня Печерський райсуд м╕ста Ки╓ва заарештував пенс╕╖ на поточних рахунках у Державному ощадному банку, водночас 4 лютого 2016 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва вин╕с р╕шення про розблокування пенс╕йного рахунку, а 24 лютого, за клопотанням Генпрокуратури, повторно було накладено арешт на кошти, як╕ знаходяться на пенс╕йному рахунку екс-прем'╓ра. Також Державною службою ф╕нансового мон╕торингу Укра╖ни було виявлено ще один рахунок, в╕дкритий колишн╕м прем'╓р-м╕н╕стром Укра╖ни М.Азаровим у тому ж Державному ощадному банку, на якому було 2,3 млн. гривень. 12 кв╕тня 2016 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва наклав арешт на ц╕ кошти.
17 листопада ГПУ зупинила досудове розсл╕дування у крим╕нальних провадженнях, допоки йде розшук. Сам же "об'╓кт розшуку", як в╕домо, перехову╓ться в╕д правосуддя на територ╕╖ Рос╕╖. За даними ЗМ╤, б╕льш╕сть часу М.Азаров проживав на окупован╕й територ╕╖ АР Крим - у Гурзуф╕.
2. В╕тал╕й Захарченко - м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ у 2012-2014 рр. Захарченка п╕дозрюють у створенн╕ злочинно╖ орган╕зац╕╖ та у масових вбивствах на Майдан╕, поставки та надання вказ╕вки на застосування проти м╕тингувальник╕в спецзасоб╕в виробництва Рос╕╖ та розтрати кошт╕в на суму 1 млн. 177 тис. грн. П╕сля ╢вромайдану колишн╕й м╕н╕стр МВС Захарченко перебува╓ у розшуку. З 2014 року проти нього д╕ють економ╕чн╕ санкц╕╖ ╢С.
17 листопада 2016 року ГПУ зупинила досудове розсл╕дування у крим╕нальних провадженнях у зв'язку з розшуком п╕дозрюваного. У с╕чн╕ 2017 року Печерський районний суд Ки╓ва дозволив затримати екс-президента Укра╖ни В╕ктора Януковича ╕ колишнього голову МВС В╕тал╕я Захарченка через п╕дозру в незаконному позбавленн╕ вол╕ Олександра Драбинка, який був пом╕чником пок╕йного глави УПЦ МП Володимира.
Нин╕шн╓ м╕сце переховування екс-м╕н╕стра в╕д правосуддя - знову ж таки, Рос╕йська Федерац╕я.
3. Олександр Клименко об╕ймав посаду екс-м╕н╕стра доход╕в ╕ збор╕в Укра╖ни в уряд╕ Миколи Азарова з грудня 2012-го року. В лютому 2014 року ви╖хав з Укра╖ни. Клименку ╕нкрим╕нують участь в орган╕зован╕й злочинн╕й орган╕зац╕╖, вчиненн╕ у ╖╖ склад╕ особливо тяжкого злочину проти державно╖ власност╕, злочин╕в середньо╖ та невелико╖ тяжкост╕ у сфер╕ господарсько╖ та службово╖ д╕яльност╕, що запод╕яло тяжк╕ насл╕дки у вигляд╕ матер╕ально╖ шкоди держав╕ в розм╕р╕ 3,1 млрд. грн., тобто в особливо великих розм╕рах.
25 лютого та 19 серпня 2016 року Печерський суд дв╕ч╕ не дозволяв розпочати заочне розсл╕дування проти Клименка, проте 8 лютого 2017 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва заочно заарештував колишнього м╕н╕стра доход╕в ╕ збор╕в Олександра Клименка.
М╕сце переховування "заочно заарештованого" в╕д правосуддя залиша╓ться незм╕нним - це так звана "с╕ра зона правосуддя" - Рос╕йська Федерац╕я.
4. Екс-ректора Нац╕онального ун╕верситету державно╖ податково╖ служби Укра╖ни Петра Мельника затримали 27 липня 2013 «на гарячому» (за хабар для зарахування на навчання до ун╕верситету). Йому було обрано запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ домашнього арешту, з-п╕д якого в╕н ут╕к та переховувався за межами Укра╖ни. П╕сля встановлення його м╕сця знаходження досудове розсл╕дування було завершене, ╕ 20 червня 2014 року затверджено обвинувальний акт. 
8 липня 2015 року ╤рп╕нський м╕ський суд виправдав Мельника та ухвалив р╕шення про скасування арешту з майна екс-ректора ╕ повернення йому застави у розм╕р╕ 609 тис. гривень. Суд вир╕шив, що обвинувачення не надало достатн╕х доказ╕в того, що Мельник вимагав хабар у 80 тис. гривень за вступ до вишу, при отриманн╕ якого його ╕ затримали у 2013 роц╕.
Генпрокуратура оскаржила р╕шення ╤рп╕нського м╕ського суду. 5 листопада 2015 року Апеляц╕йний суд Ки╖всько╖ област╕ скасував виправдальний вирок стосовно Мельника та спрямував справу на новий судовий розгляд. Розгляд справи судом не розпочався.
5 липня 2016 року прокуратурою Ки╖всько╖ област╕ стосовно екс-ректора Нац╕онального ун╕верситету державно╖ податково╖ служби Укра╖ни зак╕нчено досудове розсл╕дування та скеровано до суду для розгляду по сут╕ обвинувальний акт щодо привласнення, розтрати майна або заволод╕ння ним шляхом зловживання службовим становищем.
30 вересня 2016 року Ки╓во-Святошинський районний суд Ки╖всько╖ област╕ повинен був розпочати розгляд справи проти екс-ректора Петра Мельника. Ця дата й стала останньою, коли була оприлюднена публ╕чна ╕нформац╕я щодо будь-яких д╕й по дан╕й справ╕. ╥╖ головна "д╕юча особа" - П.Мельник спостер╕га╓ за стараннями представник╕в Фем╕ди, перебуваючи в Укра╖н╕.
5. Олександр ╢фремов - народний депутат Укра╖ни 5-го, 6-го та 7-го скликання, голова фракц╕╖ «Парт╕╖ Рег╕он╕в» у ВРУ (2010-2014). Його звинувачують в орган╕зац╕╖ захоплення буд╕вл╕ Лугансько╖ ОДА, пособництв╕ в захопленн╕ буд╕вл╕ Управл╕ння Служби безпеки Укра╖ни в Луганськ╕й област╕, у вчиненн╕ умисних д╕й з метою зм╕ни меж територ╕╖ та державного кордону Укра╖ни, орган╕зац╕йному та ╕ншому сприянн╕ створенню та д╕яльност╕ терористично╖ орган╕зац╕╖ "Луганська народна республ╕ка", у державн╕й зрад╕. Сам екс-рег╕онал ус╕ звинувачення на свою адресу в╕дкида╓. 
30 серпня 2016 року в аеропорту Борисп╕ль ╢фремова було затримано. П╕дставою для його затримання стало те, що з його боку була можлива втеча з метою ухилення в╕д крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕. 
1 серпня Печерський районний суд м╕ста Ки╓ва застосував до ╢фремова запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ тримання п╕д вартою без права внесення застави (спочатку до 28 вересня, пот╕м до 24 листопада 2016 року ╕ до 22 с╕чня 2017 року).
12 грудня генпрокуратура завершила досудове розсл╕дування у крим╕нальному провадженн╕, ╕ 3 с╕чня 2017 року ╢фремову ╕ його адвокатам вручили обвинувачення у злочинах, а 4 с╕чня обвинувальний акт було спрямовано до суду.
10 с╕чня стало в╕домо, що справу ╢фремова розглядатиме Староб╕льський суд Лугансько╖ област╕. 13 с╕чня ╢фремова конвоювали з С╤ЗО в Ки╓в╕ в Луганську область.
16 с╕чня у Староб╕льському районному суд╕ Лугансько╖ област╕ розпочався суд у справ╕ екс-глави фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Олександра ╢фремова. 
17 с╕чня Староб╕льський районний суд Лугансько╖ област╕ продовжив арешт колишнього голови парламентсько╖ фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Олександра ╢фремова до 17 березня.
Нараз╕ у справ╕ ╢фремова проходять судов╕ зас╕дання, як╕ к╕лька раз╕в переносилися з р╕зних причин. Останн╓ зас╕дання в╕дбулося 9 лютого.
6. 5 листопада 2015 року СБУ пов╕домила про затримання екс-глави М╕н'юсту Олени Лукаш, яка перебувала в розшуку. Прокуратура того ж дня пов╕домила затриман╕й про п╕дозру у вчиненн╕ злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 ╕ ч. 2 ст. 366 Крим╕нального кодексу Укра╖ни за фактом заволод╕ння п╕д час знаходження на посад╕ м╕н╕стра юстиц╕╖ коштами держбюджету в розм╕р╕ 2,5 млн. грн. та вчиненн╕ службового п╕дроблення, що спричинило тяжк╕ насл╕дки. Йдеться про пер╕од л╕то-ос╕нь 2013 року.
6 листопада Печерський районний суд Ки╓ва заарештував екс-м╕н╕стра юстиц╕╖ з можлив╕стю внесення застави у розм╕р╕ 5,1 млн. грн. У той же день народний депутат Вадим Новинський вн╕с заставу за Лукаш. 11 листопада захист Лукаш оскаржив обраний ╖й запоб╕жний зах╕д. 
28 грудня суд в╕дмовився продовжити арешт Лукаш ╕ повернув ╖й паспорт.
У березн╕ 2016 року Рада ╢С подовжила проти не╖ майнов╕ санкц╕╖ ще на р╕к, незважаючи на те, що, за твердженням Лукаш, ан╕ в не╖ особисто, ан╕ в ╖╖ близьких майна у кра╖нах ╢С нема╓.
У жовтн╕ 2016 року у Генпрокуратур╕ пов╕домили, що сл╕дство у справ╕ екс-м╕н╕стра юстиц╕╖ Олени Лукаш знаходиться на завершальному етап╕. Таким чином, "завершальний етап" - трива╓ й дос╕. Ф╕гурантка справи, як в╕домо, перебува╓ в Укра╖н╕.
7. Екс-м╕н╕стр охорони здоров'я Укра╖ни Ра╖са Богатирьова п╕дозрю╓ться у заволод╕нн╕ бюджетними коштами у сум╕ понад 6 млн. грн. В жовтн╕ 2014 року ╖╖ оголошено у всеукра╖нський розшук, а з с╕чня 2015 року до вересня 2016 року - вона перебувала у м╕жнародному розшуку ╤нтерполу.
В березн╕ 2015 року Печерський райсуд обрав заочний арешт Богатирьов╕й, а 23 липня дозволив заочно засудити ╖╖. В листопад╕ 2016 року суд повторно дозволив Генеральн╕й прокуратур╕ почати спец╕альне заочне розсл╕дування проти Ра╖си Богатирьово╖. Сама ж ф╕гурантка справи б╕льш╕сть часу перебува╓, як в╕домо з╕ ЗМ╤, на окупован╕й територ╕╖ - у Криму.
8. Едуарда Ставицького (екс-м╕н╕стр еколог╕╖ та природних ресурс╕в, а також екс-м╕н╕стр енергетики та вуг╕льно╖ промисловост╕ Укра╖ни - ред.) п╕дозрюють у незаконному привласненн╕, розтрат╕ держмайна в особливо великих розм╕рах шляхом зловживання службовим становищем. 
24 березня 2014 року ГПУ оголосила його у розшук, а 23 кв╕тня - СБУ. Також в╕н розшуку╓ться ╤нтерполом. 
За наявними у сл╕дства даними ╤нтерполу, укра╖нський екс-високопосадовець перехову╓ться на територ╕╖ Держави ╤зра╖ль, зм╕нивши пр╕звище та ╕м'я на Натан Розенберг. Тому у кв╕тн╕ 2016 року ГПУ передала до М╕н'юсту ╤зра╖лю запит про допомогу щодо вручення Ставицькому пов╕домлення про п╕дозру у вчиненн╕ особливо тяжких злочин╕в проти держави. 
У липн╕ Генеральна прокуратура Укра╖ни спрямувала до ╤зра╖лю запит щодо видач╕ колишнього м╕н╕стра енергетики та вуг╕льно╖ промисловост╕ Едуарда Ставицького.
17 листопада ГПУ пов╕домила, що зупинила розсл╕дування у справ╕ Ставицького у зв’язку з його розшуком.
9. Колишн╕й голова Нацбанку ╤гор Сорк╕н п╕дозрю╓ться у заволод╕нн╕ коштами НБУ у вигляд╕ стаб╕л╕зац╕йного кредиту на загальну суму близько 787,3 млн. гривень. У вересн╕ 2015 року в╕н був оголошено у розшук.
1 березня 2016 року Печерський районний суд Ки╓ва заочно заарештував колишнього главу Нац╕онального банку Укра╖ни ╤горя Сорк╕на. В кв╕тн╕ у Генеральн╕й прокуратур╕ Укра╖ни пов╕домили, що сл╕дство у справ╕ Сорк╕на зупинено, допоки в╕н не буде затриманий правоохоронцями.
10. У лютому 2014 року Генпрокуратура вимагала затримати Андр╕я Портнова (радник президента Укра╖ни В.Януковича, заступник глави його адм╕н╕страц╕╖ - ред.), який був у списку ос╕б, що причетн╕ до масових вбивств актив╕ст╕в у центр╕ м╕ста Ки╓ва в пер╕од з 18 по 22 лютого 2014 року. У серпн╕ Печерський районний суд м. Ки╓ва частково задовольнив позов А.Портнова до Генпрокуратури Укра╖ни та постановив визнати недостов╕рною ╕нформац╕ю про його причетн╕сть до масових вбивств актив╕ст╕в на Майдан╕. Також у жовтн╕ суд визнав недостов╕рною ╕нформац╕ю про його причетн╕сть до участ╕ в розкраданн╕ земл╕ та об'╓кт╕в нерухомост╕ в Межиг╕р'╖ та легал╕зац╕╖ кошт╕в.
У с╕чн╕ 2015 року МВС Укра╖ни оголосило Портнова в розшук у крим╕нальн╕й справ╕ щодо привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем. За верс╕╓ю прокуратури Ки╓ва, в червн╕ 2010 року в╕н за допомогою службового становища незаконно очолив кафедру конституц╕йного права Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Т. Шевченка, а також заволод╕в коштами ун╕верситету. Кр╕м того, з метою незаконного впливу на судову систему Укра╖ни, вже як представник вищого навчального закладу, став членом Вищо╖ ради юстиц╕╖. Портнов ус╕ ц╕ звинувачення в╕дкида╓. 28 травня 2015 року стосовно ц╕╓╖ справи ГПУ розпочала крим╕нальне розсл╕дування. 12 листопада 2015 року Печерський районний суд Ки╓ва припинив розшук А.Портнова у зв'язку з встановленням його м╕сцезнаходження.
У березн╕ 2015 року проти нього були в╕дм╕нен╕ санкц╕╖ ╢С, в╕дтак формально нема╓ перешкод для проживання А.Портнова на теренах ╢вропи, зокрема й у Португал╕╖, про що ран╕ше пов╕домляли ЗМ╤.

Мар'яна Рабченюк
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков