Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРО ПЕРВИНН╤СТЬ ПРИЧИН
Сьогодн╕шня в╕йна не впала нам з неба. Лише сл╕пий чи тотально безмозкий не пом╕чав бажання...


ANNA-MARIA, або НЕ ВТРАТИТИ Г╤ДНОСТ╤
Виставляючи високу планку патр╕отизму для сп╕вачок, нам сл╕д ╕ самим дотягуватися до не╖ ╕ - що...


МЮНХЕНСЬК╤ МОТИВИ
«Знов Мюнхеном запахло у ц╕ дн╕…»


БАЧИТИ ЗА ГОРИЗОНТ
Чи не продовжу╓мо ми й дал╕ ту сумну традиц╕ю ╕ сьогодн╕, вкотре бездумно п╕дпираючи як не...


ДВА Р╤ЗДВА, ДВА НОВИХ РОКИ ╤ ЧОТИРИДЕННИЙ РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ
Пишу ц╕ прописн╕ реч╕ роками, от лиш мало хто те чита╓. Ще менше роблять висновки. Може тому, що...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 03.03.2017
ЛЮТУ╢ ГОРЕ – В ЛЮТОМУ

Третя декада лютого для мене – це ц╕ла низка сумних або ж взагал╕ траг╕чних дат. В ц╕ дн╕ три роки тому я втратила Батьк╕вщину, як насл╕док, - ╕ роботу, матер╕альну п╕дтримку, друз╕в-однодумц╕в. А тепер ще й маму, яка п╕шла ╕з життя 20 числа цього страшного м╕сяця.
Коли 23-го, в День захисника В╕тчизни, Рос╕я всезагальним вих╕дним вшановувала сво╖ Збройн╕ сили, мама мерзла у морз╕ в холодильнику, бо святкували ╕ землекопи, ╕ неб╕жчики (добре, що не 4 дн╕, як решта) – треба ж було якось п╕дтримувати ╕нтерес рос╕ян до ц╕╓╖ сфери життя ╕ виправдовувати те, що кожен четвертий рубль ╕з бюджетних кошт╕в витрача╓ться на силовик╕в, зброю ╕ в╕йни. Такий бюджет називають економ╕сти бюджетом воюючо╖ кра╖ни.
23-го лютого подав голос ╕з терен╕в Укра╖ни ╕ ╖╖ в╕це-прем'╓р В'ячеслав Кириленко (колись найулюблен╕ший м╕й укра╖нський пол╕тик). В╕дбулося це в рамках комун╕кац╕йно╖ кампан╕╖ «Крим – це Укра╖на. 1096 дн╕в опору», з╕н╕ц╕йовано╖ М╕н╕стерством ╕нформпол╕тики ╕ приурочено╖ до вже згадано╖ дати.
Не приховаю, мов за соломинку, душа ч╕пля╓ться за кожне доброзичливе слово, аби передчасно не скотитися туди, де в╕дтепер ╕ назавжди м╕сце найр╕дн╕шо╖ для мене людини. Та це не позбавило мене можливост╕ анал╕зувати, розр╕зняючи чист╕ ╕ фальшив╕ ноти (на останн╕ завжди реагувала надзвичайно гостро, особливо якщо фальшивила не байдужа мен╕ особа).
Зачепила вже сама назва кампан╕╖. Бо ще й дос╕ звучить у вухах основне ╓вро╕нтеграц╕йне гасло (можливо, тому, що його регулярно висм╕юють рос╕йськ╕ пол╕тики) – «Укра╖на – це ╢вропа». Згодна. Географ╕чно – так, але то заслуга лише Господа. Однак чи наблизилася хоча б на п╕вкроку за останн╕ роки Укра╖на до ╓вропейських стандарт╕в? Навряд чи. Погаласували, помахали плакатами, втратили Крим, не вщуха╓ горе на Донбас╕, а надзвичайно бажаним ╓вропейським союзом поки що ╕ не пахне. Та ╕ чи вартий в╕н тако╖ дорого╖ ц╕ни?
За аналог╕╓ю, критично сприймаю ╕ гасло, що ув╕йшло до назви ╕нформац╕йно╖ кампан╕╖: «Крим – це Укра╖на». Бо якщо - Укра╖на, то де тут представництво Петра Порошенка, чому не в об╕гу гривня, не звучить хоча б зр╕дка укра╖нська мова, а укра╖нсько╖ державно╖ символ╕ки не придбати нав╕ть за м╕льйон? З таким самим усп╕хом можна було б заявити, що Крим – це Уругвай. ╤ ск╕льки б не брали в лапки посаду всякого згаданого кримського урядовця з натяком, що насправд╕ в╕н – н╕хто, але саме ц╕ чиновники спрямовують ╕ контролюють кримське життя ╕ мають над нами, «внутр╕шньо в╕льними», неабияку владу. Нав╕ть замовного листа не в╕ддадуть вам на пошт╕ без рос╕йського паспорта, бо ╓ таке розпорядження, що вже казати про консультац╕ю л╕каря!
Щодо «внутр╕шньо в╕льних» – тут я теж цитую в╕деозвернення. Як на мене, то це все одно, що т╕шити душу 90-р╕чно╖ бабус╕ розмовами про ╖╖ «внутр╕шню» молод╕сть. А бабця вже не здатна перейти й хату, ╕ «внутр╕шня молод╕сть» ╖й в цьому н╕як не допомага╓. Не вагаючись, висадять ╕з тролейбуса ╕ «внутр╕шньо багатого» пасажира, якщо в╕н не ма╓ 12 рубл╕в на квиток.
А як же вписатися в цю словесну конструкц╕ю нашому колишньому колез╕ по «КС» «внутр╕шньо в╕льному» ╕ «незламному» Микол╕ Семен╕, над яким зараз в╕дбува╓ться суд через його журнал╕стську д╕яльн╕сть? По телебаченню транслювалося, як в╕н принизливо виправдовувався, переконуючи компетентн╕ органи у сво╖й лояльност╕ до Рос╕╖ та невинуватост╕ у так званому екстрем╕зм╕. ╤ куди ж т╕льки под╕лася його внутр╕шня свобода перед реальною перспективою опинитися за гратами рок╕в так на с╕м ╕ втратити свободу справжню! А вир╕шують його долю от╕ сам╕ люди «в лапках», та якби вони ╕ д╕йсно були вигаданими, можна було б сказати: «Чур мене!» ╕ судд╕ б зникли, розв╕ялись, як морок.
А в╕це-прем'╓р же об╕цяв, що пут╕нський режим н╕коли не зробить внутр╕шньо в╕льних людей нев╕льними! ╤ ще - що «Укра╖на й надал╕ робитиме все можливе» для п╕дтримки кримських татар та укра╖нц╕в, котр╕ лишилися на п╕востров╕. А що ж вона вже для нас зробила? Оголосила безправними нерезидентами? Заборонила оплачувати працю на «окупован╕й територ╕╖», зокрема, ╕ газетярам «Кримсько╖ св╕тлиц╕»? ╤ можна було б сказати, що пан Кириленко не доглед╕в, якби в╕н як м╕н╕стр культури не входив тод╕ до числа сп╕взасновник╕в газети ╕ не зверталися ми до нього з р╕зноман╕тними посланнями, особистими ╕ в╕дкритими. Не стала тут винятком ╕ я, бо все ще в╕рила ╕ все ще над╕ялася. Та м╕н╕стр – н╕ пари з вуст…
Оце п╕дтримка так п╕дтримка - ╕ колективу редакц╕╖, ╕ наших читач╕в, що й дос╕ горнуться до газети-фантому, в╕длучено╖ в╕д р╕дно╖ держави! До реч╕, чи не час визначитися, ким же таки ми нарешт╕ ╓: жителями окуповано╖ територ╕╖, в як╕ не можна «вкладатися», чи укра╖нцями, котр╕ живуть в Укра╖н╕, якою ╓ Крим?
Серед «добрих справ», застосованих щодо нас, кримчан, можу назвати ╕ позатор╕шн╓ позбавлення Криму енергопостачання, ╕ не на годину, не на день, а назавжди. Сумн╕ваюся, щоб в╕д цього потерп╕ли справжн╕ вороги Укра╖ни, як╕ розтягнули по дом╕вках електрогенератори (а ╖х була не одна сотня), а ось в моргах явно потепл╕шало, потемн╕шало ╕ в реан╕мац╕ях, де в╕д╕мкнулася також апаратура, що п╕дтримувала житт╓забезпечення хворих.
Не приховаю, що у т╕ дн╕ ╕ тижн╕ я була душею разом з тими, хто вдень ╕ вноч╕ прокладали ЛЕП дном Чорного моря ╕ впоралися значно ран╕ше, н╕ж планувалося. Бо для мене електрострум – це не лише св╕тло, це ще ╕ тепло (╕нших засоб╕в для опалення не маю). Тож йшлося не про комфорт, а елементарно про виживання. ╤ вдарила по нас Укра╖на не вл╕тку, коли довгий св╕тловий день ╕ спека, а в к╕нц╕ листопада та грудн╕, аби вразити щонайболюч╕ше.
Яко╖ ще нам оч╕кувати «п╕дтримки» ╕ як╕ ще визр╕вають ╕де╖ щодо покарання винних ╕ невинних? ╤ нав╕що вс╕ от╕ схоластика та словоблуддя, на якому побудовано в╕деозвернення? Значно чесн╕ше було б, в╕дкинувши помпезн╕сть, просто вибачитися перед людьми, облишеними в Криму напризволяще, ╕ ще – висловити сп╕вчуття ус╕м, для кого все це мало сумн╕ насл╕дки.
Так роблять у всьому св╕т╕. Так робить ╕ Рос╕я п╕сля кожно╖ чергово╖ автокатастрофи. С╕м'ям загиблих вона нав╕ть виплачу╓ м╕льйони – так звану матер╕альну компенсац╕ю. Мене завжди шокувало таке намагання варт╕сть людського життя перевести на грош╕. Бо вс╕ скарби св╕ту не можуть зам╕нити нам найдорожчих людей. Тим не менше, я би не в╕дмовилась, якби пан Кириленко п╕дсилив сво╖ слова мо╓ю неодержаною зарплатою за минулий р╕к (я ще й дос╕, на в╕дм╕ну в╕д мо╖х зв╕льнених колег, не отримала жодного наказу, жодного пов╕домлення про м╕й статус). Бо грош╕ можуть мен╕ дуже нав╕ть знадобитися якщо не на щоденну шоколадку з гормоном щастя, то на аванс для адвоката, оск╕льки для внутр╕шньо в╕льних людей в будь-яку мить це може стати вкрай актуальним.

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

На фото: С╕мферополь, 2003 р╕к, В. Кириленко ╕ майбутн╕й президент В. Ющенко з кримчанами; нин╕шн╕й президент П. Порошенко – ще далеко не в перших лавах (другий л╕воруч)
(З арх╕ву «КС»)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18201

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков