Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 03.03.2017
КРИМ В УМОВАХ РОС╤ЙСЬКО╥ ОКУПАЦ╤╥: 17 зниклих, 12 загиблих, 39 пол╕тв'язн╕в

В╕це-прем'╓р-м╕н╕стр з питань ╓вропейсько╖ та ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни ╤ванна Климпуш-Цинцадзе заявля╓, що Крим сьогодн╕ може слугувати «дов╕дником» порушень ╕ утиск╕в прав та свобод людини. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це вона сказала п╕д час м╕жнародного форуму «Крим в умовах окупац╕╖: насл╕дки для Укра╖ни ╕ св╕ту» в Ки╓в╕. «Сьогодн╕ Крим може служити таким повноц╕нним «дов╕дником» порушень ╕ утиск╕в прав та свобод людини. Майже вс╕ в╕дом╕ на сьогодн╕шн╕й день методи боротьби з╕ свободою були вже застосован╕ ╕ продовжують застосовуватися окупац╕йною владою», - п╕дкреслила Климпуш-Цинцадзе. Вона нагадала, що за оц╕нкою Freedom House, територ╕я Криму зараз визнача╓ться як «нев╕льна» з точки зору р╕вня свобод.
В╕це-прем'╓р зазначила, що зараз на територ╕╖ Криму йдеться про 17 зниклих безв╕сти, 12 загиблих, 39 пол╕тв'язн╕в, 10 з яких вже засуджено. Це люди, п╕дкреслила Климпуш-Цинцадзе, як╕ постраждали за пол╕тичн╕ або ╕деолог╕чн╕ переконання, а також за приналежн╕сть до кримськотатарського народу. Також вона п╕дкреслила, що рос╕йськ╕ окупанти перетворюють Крим у м╕л╕таризовану зону. «Перетворюють його на в╕йськову базу, ╕ ця м╕л╕таризац╕я вже торкнулася абсолютно вс╕х район╕в, фактично, ╕ м╕ст Криму як такого», - сказала Климпуш-Цинцадзе ╕ додала, що п╕востр╕в перетворю╓ться на «територ╕ю страху». Климпуш-Цинцадзе п╕дкреслю╓ необх╕дн╕сть посилювати тиск на Рос╕ю за порушення прав людини в Криму. За ╖╖ словами, Укра╖на та ╖╖ партнери повинн╕ «негайно ╕ стратег╕чно реагувати на ситуац╕ю з порушенням рос╕йськими окупантами прав людини в Криму. «Ми повинн╕ посилювати тиск на Рос╕йську Федерац╕ю в питанн╕ захисту прав ╕ свобод безпосередньо кожного громадянина, кожно╖ людини з населення окупованого Криму», - сказала Климпуш-Цинцадзе.

У КРИМУ ЗА ТРИ РОКИ ЗАФ╤КСОВАНО ПОНАД 460 ВИПАДК╤В ПОРУШЕНЬ СВОБОДИ СЛОВА

Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це сказала голова правл╕ння ГО "Центр ╕нформац╕╖ про права людини" Тетяна Печончик п╕д час м╕жнародного форуму "Крим в умовах окупац╕╖: насл╕дки для Укра╖ни та св╕ту". "За три останн╕ роки ми задокументували 461 випадок порушення свободи слова, свободи вираження погляд╕в в Криму", - сказала Печончик ╕ додала, що йдеться не лише про журнал╕ст╕в, але ╕ обмеження щодо ╕нших людей, як╕ висловлюють сво╖ погляди.
Так, протягом 2014 року було заф╕ксовано 207 порушень, у 2015 роц╕ - 153, а у 2016 роц╕ - 101 порушення свободи слова ╕ вираження погляд╕в. Печончик наголосила, що, незважаючи на зменшення к╕лькост╕ цих випадк╕в, це, на ╖╖ думку, не означа╓, що ситуац╕я з╕ свободою слова в Криму покращу╓ться. "Це означа╓, що Рос╕я практично придушила будь-як╕ осередки критики, в╕льнодумства, вираження незгоди з т╕╓ю пол╕тикою, яку проводять окупанти в Криму", - сказала вона. Кр╕м того, Печончик в╕дзначила, що найб╕льший сплеск насильства щодо журнал╕ст╕в був п╕д час першого м╕сяця окупац╕╖ - у березн╕ 2014 року. "Всього за весь цей час, за три роки, ц╕ вс╕ обмеження, порушення стосувалися 241 особи ╕ ще 20 видань, як╕ теж були ц╕лими редакц╕ями репресован╕", - зауважила правозахисниця. У зв’язку з цим Печончик наголосила на важливост╕ проведення на материков╕й частин╕ Укра╖ни розсл╕дувань крим╕нальних справ щодо порушень прав журнал╕ст╕в у Криму. Також вона вважа╓ за необх╕дне спростити процедуру доступу до Криму ╕ноземних журнал╕ст╕в. Кр╕м того, на ╖╖ думку, необх╕дно, аби ╕ноземн╕ кра╖ни запроваджували персональн╕ санкц╕╖ проти ос╕б, як╕ причетн╕ до згортання свободи слова ╕ порушення прав журнал╕ст╕в в Криму.
unian.ua

КРИМ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА «С╤РУ ЗОНУ» ТЕРОРУ ТА РЕПРЕС╤Й

Крим перетворився на "с╕ру зону" незаконност╕, терору та репрес╕й, тому представникам м╕жнародних орган╕зац╕й, включаючи ООН, Раду ╢вропи та ОБС╢ необх╕дно надати пост╕йний доступ на окупований п╕востр╕в для мон╕торингу ситуац╕╖ ╕з правами людини.
Про це заявив м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н п╕д час виступу на Сегмент╕ високого р╕вня 34 сес╕╖ Ради ООН з прав людини в Женев╕, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу» з посиланням на webtv.un.org.
"Моя кра╖на пережива╓ пряму в╕йськову агрес╕ю ╕з незаконною окупац╕╓ю Криму та частини Донбасу Рос╕йською Федерац╕╓ю. На сьогодн╕ 10 тисяч людей  вбито та б╕льше 22 тисяч поранено на Донбас╕, та Крим перетворився на "с╕ру зону" ╕з незаконн╕стю, терором та репрес╕ями", - сказав Кл╕мк╕н.
В╕н наголосив, що окупанти систематично порушують права людини, намагаючись знищити ╕дентичн╕сть укра╖нц╕в та кримських татар.
"Представникам м╕жнародних орган╕зац╕й, включаючи ООН, Раду ╢вропи та ОБС╢ ма╓ бути наданий пост╕йний доступ на Кримський п╕востр╕в з метою мон╕торингу ситуац╕╖ ╕з правами людини, а також для примушення окупац╕йно╖ влади до поваги ╖╖ зобов'язань в рамках м╕жнародного права", - заявив глава МЗС.
Як пов╕домлялося, 27-28 у Женев╕ в╕дбувався  Сегмент високого р╕вня 34 сес╕╖ Ради ООН з прав людини. В рамках цього заходу Укра╖на ╕н╕ц╕ювала також  паралельний зах╕д на тему: "Ситуац╕я в галуз╕ прав людини в Криму".

╢ВРОСОЮЗ ВКЛЮЧИВ ПИТАННЯ КРИМУ ДО ПЕРЕЛ╤КУ ПР╤ОРИТЕТНИХ НА ЗУСТР╤ЧАХ ООН З ПРАВ ЛЮДИНИ НА 2017

Рада ╢вросоюзу включила питання ситуац╕╖ в анексованому Криму та на сход╕ Укра╖ни в документ щодо пр╕оритет╕в ╢С на зустр╕чах Орган╕зац╕╖ Об'╓днаних Нац╕й з прав людини у 2017 роц╕, пов╕домля╓ться на сайт╕ Ради ╢С. "У св╕тл╕ глибокого занепоко╓ння ситуац╕╓ю з правами людини на Кримському п╕востров╕ та серйозними порушеннями прав людини ╕ зловживаннями, пов'язаними з конфл╕ктом на сход╕ Укра╖н╕, ╢С буде ╕ надал╕ п╕дтримувати ╕н╕ц╕ативи Укра╖ни для вир╕шення цих питань в рамках Ради з прав людини та Генерально╖ Асамбле╖, а також надавати повну п╕дтримку мон╕торингов╕й м╕с╕╖ ООН з прав людини в Укра╖н╕", - йдеться у пов╕домленн╕. Зазнача╓ться, що у р╕шенн╕ Ради ╢С викладен╕ основн╕ напрями д╕й ╢С на зустр╕чах ООН щодо прав людини ООН в найближч╕ м╕сяц╕. Зокрема, в документ╕ йдеться, що ╢С не визна╓ ╕ продовжу╓ засуджувати незаконну анекс╕ю Криму ╕ Севастополя Рос╕йською Федерац╕╓ю.
unian.ua

У КАБМ╤Н╤ - ВИСТАВКА ПОРТРЕТ╤В КРИМСЬКИХ ПОЛ╤ТВ'ЯЗН╤В

У Будинку уряду з ╕н╕ц╕ативи М╕н╕стерства ╕нформпол╕тики ╕ Кримськотатарського ресурсного центру в╕дкрили виставку, присвячену кримським пол╕тичним в'язням. Про це пов╕домила на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook перший заступник м╕н╕стра ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Ем╕не Джапарова. 
"В будинку Каб╕нету м╕н╕стр╕в Укра╖ни М╕н╕нформ сп╕льно ╕з КТРЦ (кримськотатарський ресурсний центр) в╕дкрили виставку, присвячену пол╕тичним в'язням, вбитим та викраденим жителям Криму, як╕ стали жертвами окупац╕йного режиму", - написала вона. 
На виставц╕ представлен╕ портрети людей, що стали жертвами рос╕йсько╖ окупац╕╖ в Криму. 
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18197

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков