Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 03.03.2017
ДЕОКУПАЦ╤Я КРИМУ: В МЕДЖЛ╤С╤ ГОВОРЯТЬ ПРО ДВА БЛОКИ ПРОБЛЕМ

Як показав м╕жнародний форум, що пройшов у Ки╓в╕, приурочений до 3-р╕ччя окупац╕╖ Криму, окреслилося два блоки питань, пов'язаних з деокупац╕╓ю п╕вострова, - м╕жнародний та внутр╕шньоукра╖нський. Вир╕шенню проблем в цих напрямах сприяють в╕льн╕ кримськ╕ ЗМ╤.
Про це кореспондентов╕ «Укр╕нформу» сказала член Меджл╕су кримськотатарського народу, кер╕вник "Агентства "Кримськ╕ новини" Гаяна Юксель.
"Мо╖м завданням на м╕жнародному форум╕ було розпов╕сти про проблеми кримських ЗМ╤, змушених ви╖хати з Криму. Я вважаю, що ╖м потр╕бна допомога, оск╕льки саме вони в першу чергу доносять ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Криму. Кр╕м того, на м╕й погляд, продовження роботи кримських ЗМ╤ на материков╕й Укра╖н╕ - це акт ╕нтелектуального та ╕нформац╕йного опору", - п╕дкреслила Юксель.
Що стосу╓ться проблем, окреслених на минулому форум╕, то, за словами члена Меджл╕су, "очевидно, що ╓ два блоки проблем, пов'язаних з деокупац╕╓ю Криму".
"Перший - м╕жнародний блок, завдання якого, скаж╕мо так, примушування держави-агресора до зв╕льнення окуповано╖ територ╕╖. Це ц╕лий комплекс заход╕в, в якому зад╕яна укра╖нська держава та м╕жнародн╕ ╕нстанц╕╖, як╕ допомагають Укра╖н╕", - зазначила Юксель.
Другий напрям, розпов╕ла вона, це внутр╕шн╕ проблеми кра╖ни, як╕ Укра╖на ма╓ вир╕шити самост╕йно. 
"Це ╕ горезв╕сний закон про В╕льну економ╕чну зону "Крим", ╕ закон "1035" про обмеження провезення товар╕в через адм╕нкордон з Кримом, ╕ постанова НБУ про визнання кримчан нерезидентами, ╕ т╕ проблеми, як╕ ми ма╓мо через в╕дсутн╕сть статусу кор╕нних народ╕в Укра╖ни ╕ статусу кримськотатарського народу. Нема╓ у нас уявлення ╕ про майбутн╕й статус Криму. Ц╕ питання ╕ маса ╕нших, з якими люди, при╖жджаючи сюди з Криму, стикаються, треба вир╕шувати нам самим, ╕ це в наших силах", - вважа╓ Юксель.
На ╖╖ думку, сьогодн╕ вже недостатньо лише говорити, що Рос╕я окупувала Крим. "На жаль, три роки - це не малий терм╕н для того, щоб зрозум╕ти, що в╕дбува╓ться ╕ що нам робити дал╕. Тому форум був дуже важливим етапом в розум╕нн╕ того, де ми знаходимося в план╕ деокупац╕╖ ╕ куди руха╓мося", - резюмувала член Меджл╕су.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 25 лютого в Ки╓в╕ почав працювати дводенний м╕жнародний форум "Крим в умовах окупац╕╖: насл╕дки для Укра╖ни ╕ св╕ту".

СЛОГАН «КРИМ - ЦЕ УКРА╥НА» СЛ╤Д НАПОВНИТИ РЕАЛЬНИМ ЗМ╤СТОМ

Дводенний М╕жнародний форум "Крим в умовах окупац╕╖: насл╕дки для Укра╖ни та св╕ту", який завершився у Ки╓в╕, став ще одним кроком на шляху деокупац╕╖ п╕вострова. Таку думку висловила перший заступник м╕н╕стра ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Ем╕не Джапарова в коментар╕ «Укр╕нформу».
"Коли сьогодн╕ кажуть, що Крим - це Укра╖на, це слоган, який з точки зору ╕нформац╕йно╖ ╓ кращим, ╕ буде дал╕ продовжуватися. Але ми просимо вс╕х допомогти нам цей хештег наповнити зм╕стом. Бо зм╕ст - це ╕ ╕н╕ц╕ативи громадянського сусп╕льства,  ╕ д╕╖ держави по в╕дношенню до тих, хто сьогодн╕, в першу чергу, живе в Криму, ╕ осв╕тн╕ можливост╕, ╕ отримання громадянства, ╕ св╕това аудитор╕я, до яко╖ ми стука╓мося, аби вони нам допомогли розробити механ╕зми деокупац╕╖. Тому що сьогодн╕ очевидно: Укра╖на поки неспроможна це зробити. Все це було метою форуму", - сказала Джапарова.
За ╖╖ словами, якщо таких обговорень не буде, то ╕ д╕й не буде, оск╕льки така платформа дозволя╓ тримати руку на пульс╕, узагальнювати деяк╕ реч╕, як╕ кожен сам по соб╕ не може зробити. "Це дуже важливо з точки зору систематизац╕╖, глобального бачення: як воно просува╓ться ╕ що потр╕бно робити. Мен╕ зда╓ться, що мету форуму досягнуто", - зазначила заступник м╕н╕стра, зауваживши, що учасниками форуму стали авторитетн╕ заруб╕жн╕ дипломати та експерти, зах╕д мав потужну мед╕ап╕дтримку.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18190

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков