Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 03.03.2017
╤рина Геращенко: «СВ╤Т ДОЗВОЛИВ РОС╤╥ ВКРАСТИ КРИМ…»

Конференц╕я в Женев╕ на р╕вн╕ м╕н╕стр╕в закордонних справ, ╕н╕ц╕йована м╕н╕страми Укра╖ни, Литви, Латв╕╖, ╕ присвячена окупац╕╖ Криму, викликала неабиякий ╕нтерес кра╖н-член╕в ООН ╕ з╕брала повну залу. Про це у Фейсбуц╕ пов╕домила перший заступник Голови Верховно╖ Ради ╤рина Геращенко, яка брала участь у заход╕.
«Тезово про ключов╕ виступи. Павло Кл╕мк╕н, м╕н╕стр ЗС Укра╖ни: окупац╕я Криму – це грубе порушення Будапештського меморандуму. Завтра ООН в╕дзнача╓ всесв╕тн╕й день без дискрим╕нац╕╖. Окупован╕ РФ територ╕╖ Криму ╕ Донбасу – це територ╕╖ суц╕льно╖ дискрим╕нац╕╖, де в╕дбуваються системн╕ порушення прав людини, кримських татар, укра╖нц╕в. Звернувся до св╕ту тиснути на РФ в питанн╕ зв╕льнення пол╕тв’язн╕в ╕ тримати санкц╕╖ до повно╖ деокупац╕╖ Криму», – написала Геращенко.
Вона також процитувала м╕н╕стра закордонних справ Латв╕╖ Едгара Ринкевича: «75 рок╕в тому кримськ╕ татари вже зазнали утиск╕в ╕ були депортован╕, сьогодн╕ ╕стор╕я репрес╕й повторю╓ться. РФ заборонила вс╕ мед╕а ╕ сайти, як╕ дають ╕ншу точку зору в Криму, ц╕ д╕╖ ╕ тиск потр╕бно розсл╕дувати м╕жнародн╕й сп╕льнот╕. Кра╖ни Балт╕╖ були окупован╕ 50 рок╕в СРСР, але Зах╕д н╕коли не визнавав ц╕╓╖ окупац╕╖ ╕ це допомогло кра╖нам Балт╕╖ вибороти незалежн╕сть. Тому важливо посилити тиск на РФ».
У свою чергу, глава МЗС Литви Л╕нас Л╕нкяв╕чус зазначив, що окупац╕йна влада РФ ставиться до кримських татар ╕ вс╕х незгодних як до терорист╕в, проводить системн╕ репрес╕╖, до пол╕тв’язн╕в застосовують методи стал╕нсько╖ карально╖ медицини, ╖х закривають в псих╕атричних кл╕н╕ках. За його словами, потр╕бно вимагати негайного зв╕льнення заручник╕в ╕ затриманих, б╕льш жорстко реагувати на факти ксенофоб╕╖ ╕ системного порушення прав людини в Криму.
Генеральний секретар Ради ╢вропи Турбйорн Янгланд вкотре наголосив, що анекс╕я Криму незаконна, «2,5 м╕льйони жител╕в Криму мають права, як╕ ╖м гаранту╓ ╓вропейська Конвенц╕я з прав людини, ╕ тому жител╕ Криму можуть звертатися до ╢СПЛ».
Як п╕дкреслила Геращенко, генсек Р╢ визнав, що Крим залиша╓ться повн╕стю закритим для м╕жнародних мон╕торингових м╕с╕й. Але при цьому саме ком╕сар Р╢ з прав людини ╕ визнан╕ мон╕торингов╕ м╕с╕╖ ╓ тими структурами, чия ╕нформац╕я ╕ мон╕торинг може бути використана в судах.
Заступник Верховного ком╕сара ООН з прав людини Кейт Г╕лмор п╕дкреслила, що РФ в╕дмовила в доступ╕ мон╕торингових м╕с╕й ООН на окуповану територ╕ю, по╕нформувала про дискрим╕нац╕ю окупац╕йною владою тих укра╖нських громадян, як╕ в╕дмовилися брати рос╕йське громадянство, наголосила на неприпустимост╕ тиску на журнал╕ст╕в ╕ адвокат╕в, як╕ захищають кримських татар ╕ укра╖нц╕в.
Голова Меджл╕су Рефат Чубаров говорив про м'яку реакц╕ю св╕ту щодо Криму: «М'яка реакц╕я св╕ту на окупац╕ю Криму – це фактична згода на знищення кримськотатарського народу». В╕н запропонував створити окремий м╕жнародний майданчик для дискус╕╖ ╕ вир╕шення шлях╕в деокупац╕╖ Криму.
Джейн Коннорс, Amnesty International, акцентувала увагу на неможливост╕ нормально╖ роботи правозахисних орган╕зац╕й, адвокат╕в в Криму.
Перший заступник м╕н╕стра ╕нформац╕╖ Укра╖ни Ем╕не Джапарова зазначила, що кр╕м порушення прав людини в Криму в╕дпрацьовуються найганебн╕ш╕ методи г╕бридно╖ в╕йни, зокрема, рос╕йська пропаганда малю╓ виключно негативний образ Укра╖ни, формуючи негативну сусп╕льну думку. Джапарова закликала св╕т активн╕ше допомагати родинам пол╕тв'язн╕в, звернула особливу увагу на неможливост╕ нормально╖ роботи правозахисних ╕ громадських орган╕зац╕й в Криму.
«Я в сво╓му виступ╕ п╕дкреслила, що агрес╕я на Донбас╕ стала можливою т╕льки тому, що св╕т дозволив РФ вкрасти Крим ╕ дуже м'яко висловив занепоко╓ння щодо окупац╕╖. Тому принципово, щоб питання деокупац╕╖ Криму залишалося в активному порядку денному, це сприятиме ╕ деокупац╕╖ Донбасу. Нагадала, що серед 17 пол╕тв'язн╕в Кремля – 10 з Криму, також 27 укра╖нських громадян-пол╕тв'язн╕в (в основному кримськ╕ татари) залишаються в тюрмах Криму, вони зовс╕м безправн╕, бо до них нема╓ допуску укра╖нських консул╕в, м╕жнародних мон╕торингових ╕ гуман╕тарних м╕с╕й. 70 малол╕тн╕х д╕тей пол╕тв'язн╕в ╕ зниклих безв╕сти в Криму залишаються без батьк╕всько╖ оп╕ки, серед них д╕ти Олега Сенцова, ╕нших», – написала Геращенко.
Вона закликала тиснути на Рос╕ю з вимогою зв╕льнення вс╕х заручник╕в ╕ пол╕тв'язн╕в у РФ, в Криму, ╕ на окупованих територ╕ях.
«╤ посилювати санкц╕╖ проти РФ до повного зв╕льнення заручник╕в та деокупац╕╖. Наголосила, що Укра╖на виступа╓ за в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ суверен╕тету, н╕яких ╕нших план╕в не ╕сну╓. Звернула увагу, що РФ намага╓ться легал╕зувати крад╕жку Криму через м╕жнародн╕ орган╕зац╕╖, зокрема, в зв╕т╕ БД╤ПЛ/ ОБС╢ щодо вибор╕в до Держдуми нема╓ жодного слова про анекс╕ю Криму, тому ми заклика╓мо звернути на це увагу ╕ вдосконалювати мон╕торингов╕ процедури, щоб вони в╕дпов╕дали викликам часу», – наголосила Герщенко.
За ╖╖ словами, Крим – повн╕стю закрита територ╕я, туди не допускають жодну визнану мон╕торингов╕ м╕с╕ю, щоб зв╕ти цих м╕с╕й не лягли в основу рапорт╕в ╕ не стали св╕дченнями в судах. Тому св╕т ма╓ вимагати в╕д РФ негайного допуску до Криму мон╕торингових м╕с╕й ООН з запоб╕гання тортур, м╕с╕╖ Р╢, МКЧХ, ╕нших, вважа╓ перший в╕це-сп╕кер.
«╤ останн╓, звернула увагу, що останн╕м часом в св╕тових мед╕а вигулькують як╕сь «плани» врегулювання ситуац╕╖ на Донбас╕ через здачу Криму. Прим╕тно, що под╕бн╕ «плани» н╕хто не наважився озвучити всередин╕ Укра╖ни, бо там це сприйметься як зрада. Так╕ «плани» запускаються як перев╕рка громадсько╖ думки Заходу. Але не ╕сну╓ н╕яких ╕нших план╕в, як деокупац╕я Криму ╕ Донбасу, як в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни», – п╕дкреслила Геращенко.
Вона також зазначила, що в рамках обговорення представники Польщ╕, Франц╕╖, Велико╖ Британ╕╖, Туреччини, Австрал╕╖, Естон╕╖, ╕нших кра╖н заявили про сол╕дарн╕сть з Укра╖ною в в╕дновленн╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ ╕ деокупац╕╖ Криму. Окупац╕я п╕вострова РФ не визна╓ться н╕ким, резюмувала Геращенко.
http://zik.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 03.03.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18186

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков