Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СААКАШВ╤Л╤ ПОЯСНИВ, ЧОМУ НЕ ЗАХОТ╤В ОБ'╢ДНУВАТИСЬ ╤З ГРИЦЕНКОМ НА ВИБОРАХ ДО ВР
«Я до нього дуже позитивно ставлюся, але я бачив вчора ╖х з'╖зд»


Рефат Чубаров: РОС╤Я ЛИШЕ ╤М╤ТУ╢ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ…
Незабаром у ПАР╢ мають розглянути в╕дновлення повноважень рос╕йсько╖ делегац╕╖ в орган╕зац╕╖.


ПОСЛИ ╢С ПОГОДИЛИ ПРОДОВЖЕННЯ САНКЦ╤╥ СТОСОВНО ОКУПОВАНОГО КРИМУ
Про це у м╕кроблоз╕ Twitter пов╕домив пост╕йний представник Укра╖ни при ╢вропейському Союз╕...


ПАРУБ╤Й П╤ДПИСАВ ЗАКОН ПРО ТСК ╤З ПРОЦЕДУРОЮ ╤МП╤ЧМЕНТУ ПРЕЗИДЕНТА
Про це йдеться у допис╕ Паруб╕я у Twitter.


ОПРИЛЮДНЕНО ПОДАННЯ У ВР, ДЕ ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗИВА╢ ПРИЧИНУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЛУЦЕНКА З ПОСАДИ ГЕНПРОКУРОРА
Як йдеться в оприлюдненому поданн╕, причиною для зв╕льнення Луценка з посади генерального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 24.02.2017
ПУТ╤Н П╤ДПИСАВ УКАЗ ПРО ВИЗНАННЯ ТАК ЗВАНИХ ПАСПОРТ╤В «Л/ДНР»

Текст Указу президента РФ, в╕дпов╕дно до якого Рос╕йська Федерац╕я визна╓ д╕йсними вс╕ документи, видан╕ "владою" на окупованих територ╕ях Укра╖ни опубл╕кований на сайт╕ Кремля.
У текст╕ документа пов╕домля╓ться, що таке р╕шення Володимир Пут╕н ухвалив "в ц╕лях захисту прав ╕ свобод людини ╕ громадянина, керуючись загальновизнаними принципами ╕ нормами м╕жнародного гуман╕тарного права".
Окр╕м паспорт╕в, виданих "владою" на окупованих терроториях Укра╖ни, РФ в╕дтепер ма╓ визнавати: документи, що посв╕дчують особу, документи про осв╕ту та (чи) про квал╕ф╕кац╕ю, св╕доцтва про народження, укладення (роз╕рвання) шлюбу, зм╕ну ╕мен╕, про смерть, св╕доцтва про ре╓страц╕ю транспортних засоб╕в, ре╓страц╕йн╕ знаки транспортних засоб╕в, за умови, що ц╕ документи видан╕ (як це сформульовано в указ╕) "в╕дпов╕дними органами (орган╕зац╕ями), що фактично д╕ють на територ╕ях зазначених район╕в, громадянам Укра╖ни та особам без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на цих територ╕ях".
Окр╕м цього "громадяни Укра╖ни та особи без громадянства, як╕ пост╕йно проживають на територ╕ях окремих район╕в Донецько╖ та Лугансько╖ областей Укра╖ни", в╕дпов╕дно до указу Пут╕на отримують право в╕льного (без в╕з) в'╖зду-ви╖зду в РФ.
Як пов╕домлялося, Укра╖на не визна╓ "ДНР" ╕ "ЛНР" державами, а розгляда╓ ╖х як терористичн╕ ╕ сепаратистськ╕ орган╕зац╕╖.
«Укр╕нформ»

ВИЗНАННЯ РОС╤╢Ю «ПАСПОРТ╤В» «ДНР» ТА «ЛНР» ╢ ЧЕРГОВИМ ДОКАЗОМ ПОРУШЕННЯ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА
Президент Укра╖ни Петро Порошенко заявля╓, що р╕шення президента РФ Володимира Пут╕на про визнання в Рос╕╖ паспорт╕в, виданих псевдовладою так званих «ДНР» ╕ «ЛНР», ╓ черговим доказом рос╕йсько╖ окупац╕╖ та порушення м╕жнародного права. Про це Порошенко заявив у коментар╕ журнал╕стам п╕сля переговор╕в з в╕це-президентом Сполучених Штат╕в Америки Майком Пенсом «на полях» 53-╖ М╕жнародно╖ конференц╕╖ з питань безпеки у Мюнхен╕. «Я про╕нформував в╕це-президента про нещодавн╓ р╕шення президента Пут╕на про визнання «паспорт╕в» окупованих територ╕й так званих «ЛНР» та «ДНР». Для мене це ╓ черговий доказ д╕╖ рос╕йсько╖ окупац╕╖, рос╕йського порушення м╕жнародного права», - сказав в╕н. «Дуже символ╕чно, що це в╕дбулося цин╕чно п╕д час проведення Мюнхенсько╖ конференц╕╖ з безпеки», - додав Порошенко.
www.unian.ua

РОС╤Я СВ╤ДОМО ЙДЕ НА ЕСКАЛАЦ╤Ю
Сво╖ми останн╕ми д╕ями, в тому числ╕ указом про визнання «паспорт╕в Л/ДНР» Рос╕я св╕домо йде на ескалац╕ю. Про це в Мюнхен╕ в суботу заявив глава МЗС Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н, переда╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Це – лог╕ка св╕домо╖ ескалац╕╖, лог╕ка, яка проходить через Авд╕╖вку, це також лог╕ка гуман╕тарно╖ ескалац╕╖. Указ фундаментально суперечить лог╕ц╕ М╕нських домовленостей», - заявив м╕н╕стр.
За його словами, п╕д час зустр╕ч╕ «нормандсько╖ четв╕рки» на р╕вн╕ глав МЗС «вкрай здивувало те, що пан Лавров назвав представник╕в нелег╕тимних утворень «повноважними представниками». На той момент в укра╖нського м╕н╕стра ще не було ╕нформац╕╖ про згаданий указ, ╕накше в╕н "в╕дреагував би по-╕ншому".

ЦЕ СУПЕРЕЧИТЬ Ц╤ЛЯМ «М╤НСЬКА»
Визнання Рос╕╓ю «документ╕в», виданих псевдовладою так званих «ДНР» ╕ «ЛНР», суперечить М╕нським угодам. Про це йдеться у пов╕домленн╕ Посольства США в Укра╖н╕ в Twitter. "Визнання Рос╕╓ю документ╕в сепаратистських "республ╕к" тривожне ╕ суперечить узгодженим ц╕лям М╕нська", - п╕дкреслили в американськ╕й дипм╕с╕╖.

РОС╤Я ЗРОБИЛА КРОК НАЗАД
Генеральний секретар Орган╕зац╕╖ з безпеки ╕ сп╕впрац╕ в ╢вроп╕ Ламберто Дзанн╕╓р заявив, що р╕шення Рос╕╖ визнавати "паспорти", що видаються установами сепаратист╕в на окупован╕й частин╕ Донбасу, зашкодить можливостям зм╕цнити перемир'я. Цей крок Рос╕╖ став кроком назад в╕д ╕ так «дуже далеко╖» мети зупинити в╕йну на Донбас╕, сказав Дзанн╕╓р в ╕нтерв'ю Рад╕о «Свобода» на полях Мюнхенсько╖ конференц╕╖ з безпеки.
Цей крок ускладнить виконання м╕нських домовленостей, сказав Дзанн╕╓р ╕ наголосив, що р╕шення визнавати так╕ «документи», «звичайно ж, фактично означа╓… визнання й тих, хто вида╓ ц╕ «документи».

Б╤ЛОРУСЬ В╤ДМОВИЛАСЬ ВПУСКАТИ ЛЮДЕЙ ╤З «ПАСПОРТАМИ Л/ДНР»
У Б╕лорус╕ наголосили, що особи ╕з "документами" ОРДЛО не зможуть в'╖хати у кра╖ну нав╕ть через рос╕йсько-б╕лоруський кордон. Про це пов╕домив оф╕ц╕йний представник Державного прикордонного ком╕тету Антон Бичковський, переда╓ «╤нтерфакс Б╕лорусь». Бичковський пояснив, що зг╕дно ╕з д╕ючим законодавством, в'╖зд на територ╕ю республ╕ки можливий лише у раз╕ наявност╕ у людини документ╕в, як╕ надають ╖й право на перетин кордону, зг╕дно ╕з м╕жнародними та двосторонн╕ми договорами. "Це не вносить жодних коректив в роботу б╕лорусько╖ прикордонно╖ служби. Якщо ми таку людину зустр╕немо у себе на кордон╕, дана людина через кордон пропущено не буде, якщо у нього будуть в╕дсутн╕ документи, що дають право перетинання держкордону республ╕ки Б╕лорусь. В'╖хати зараз громадяни по цими документами ("документами ДНР ╕ ЛНР" - ред.) в республ╕ку Б╕лорусь на кордон╕ з Укра╖ною, ╢вросоюзом не можуть. Також буде порушенням законодавства ╕ ╖х в'╖зд через рос╕йсько-б╕лоруську д╕лянку кордону ", - сказав в╕н.
www.unian.ua

РОС╤Я ВИЗНАЛА «ДОКУМЕНТИ» «ЛНР/ДНР», ЩОБ З УС╤╢╥ УКРА╥НИ ЗРОБИТИ «НОВОРОС╤Ю»
Що сто╖ть за демаршем Кремля, який зовс╕м не випадково день у день сп╕впав з Мюнхенською безпековою конференц╕╓ю

Указом Пут╕на Рос╕я визнала д╕йсними документи, видан╕ так званими «ДНР/ЛНР», як документи громадян Укра╖ни. Водночас, у Мюнхен╕ розпочалася щор╕чна конференц╕я з безпеки, на полях яко╖ м╕н╕стри «нормандсько╖ четв╕рки» провели ╕ свою зустр╕ч.
Що це означа╓? Найперше, що Рос╕я не розрахову╓ на швидке вир╕шення («пол╕тичне врегулювання», як сказано у згаданому указ╕) ситуац╕╖ на Донбас╕ у рамках рос╕йського трактування «м╕нських угод». Н╕ укра╖нське кер╕вництво, н╕, тим б╕льше, укра╖нське сусп╕льство не погоджуються на це. А Зах╕д чи то не може, чи то не дуже хоче сильно на Укра╖ну тиснути, аби вона фактично визнала свою в╕йськову поразку в╕д Рос╕╖. А в╕дтак, указ Пут╕на означа╓, що Рос╕я «п╕дн╕ма╓ ставки», демонструючи непоступлив╕сть ╕ безперспективн╕сть будь-яких над╕й Заходу ╕ Укра╖ни, що вони таки змусять Рос╕ю в╕дступити ╕ забратися з Донбасу. Це ц╕лком в╕дпов╕да╓ давно обран╕й стратег╕╖ Кремля, тому новий його крок можна оц╕нювати як вдалий чи невдалий, як такий, що наблизить чи, навпаки, в╕ддалить Кремль в╕д його мети, але аж н╕як його не варто розц╕нювати як кремл╕вську ╕стерику. Рос╕я ма╓ план. Виграшний чи програшний у к╕нцевому п╕дсумку – то окреме питання, але ма╓. ╤ посл╕довно його дотриму╓ться.
Визнання документ╕в «ДНР/ЛНР» - це нервозний, грубий ╕ прямий натяк Укра╖н╕ ╕ св╕ту, що Рос╕я може визнати незалежн╕сть (╕ гарантувати ╖╖ вс╕╓ю сво╓ю державною м╕ццю) ДНР ╕ ЛНР. Як Абхаз╕ю ╕ П╕вденну Осет╕ю. Для Укра╖ни, на переконання Кремля, це означатиме, що Донбас для не╖ - нав╕ки втрачена територ╕я. Як Крим. Тобто, не хочете взяти ОРДЛО на наших умовах, то не отрима╓те взагал╕.
Чи вигра╓ Укра╖на в╕д такого кроку Пут╕на? ╤ так, ╕ н╕.
По-перше, ма╓мо серйозне п╕дтвердження того при╓много для нас факту, що Кремль вже не розрахову╓ на швидке зняття чи пом’якшення зах╕дних санкц╕й. Н╕ обрання нового президента США, н╕ внутр╕шн╕ пол╕тичн╕ труднощ╕ пров╕дних кра╖н ╢вросоюзу не призведуть, тепер це вже очевидно, до цього. Тому Кремль може йти на загострення в╕дносин ╕з Заходом, у дан╕й ситуац╕╖ для нього це не смертельно, оск╕льки однаково не оч╕ку╓ться н╕ послаблення, н╕ зб╕льшення санкц╕й.
По-друге, цеодночасно св╕дчить ╕ про протилежне: Рос╕я не ма╓ запасу економ╕чно╖ м╕цност╕ на тривале протистояння ╕з Заходом, тобто, не може просто чекати, коли Зах╕д ╕ Укра╖на стомляться опиратися рос╕йськ╕й непоступливост╕. Час не на боц╕ Рос╕╖. Тому вона вимушена прискорювати под╕╖, блефувати. Якщо вона цього не робитиме, то може дович╕куватися до того, що ╖╖ вороги – Зах╕д ╕ Укра╖на – стануть наст╕льки сильними, що таки доведеться перед ними в╕дступати. Зокрема, Зах╕д, який вже почав зм╕нювати (пов╕льно, але неухильно, перший день Мюнхенсько╖ конференц╕╖ це продемонстрував) свою пол╕тику щодо Рос╕╖ з мляво╖ ╕ дещо розгублено╖ на достатньо тверду, ╕, коли завершить цей процес, буде готовий до прямих антирос╕йських крок╕в. А щодо Укра╖ни, то там посилю╓ться внутр╕шн╓ напруження, яке ц╕лком може вир╕шитися не на користь Рос╕╖. Тому й потр╕бно, за ц╕╓ю лог╕кою, з Укра╖ною розбиратися якомога швидше.
По-трет╓, прискорення под╕й п╕двищу╓ ризик фатальних помилок ╕ для його ╕н╕ц╕атора. Яким би не був продуманий рос╕йський план, в╕н не може бути бездоганним, а тут ще й треба виконувати його без достатнього часу на обдумування ╕ коригування.
На цьому при╓мност╕ для нас зак╕нчуються.
Указ Пут╕на означа╓ н╕що ╕нше, як те, що документи, видан╕ в «ДНР/ЛНР», мають для Рос╕╖ таку саму юридичну силу, як ╕ видан╕ в Ки╓в╕. Тобто, для Рос╕╖ - що Порошенко, що Захарченко, що Плотницький – однаково. Вс╕ вони однаково можуть визначати, хто ╓ громадянином Укра╖ни. Фактично, це неоф╕ц╕йне визнання вс╕╓╖ Укра╖ни такою соб╕ «Новорос╕╓ю» - територ╕╓ю (не державою, н╕!), де Кремлю сам Бог вел╕в робити все, що захоче. ╤ це набагато г╕рше, н╕ж визнання «ДНР/ЛНР» незалежними.Це – така спроба юридичного п╕дриву лег╕тимност╕ держави Укра╖ни, брутальн╕шу за яку важко ╕ вигадати.
Якщо це гра на нервах, то насамперед на нервах Укра╖ни, а не Заходу.
На такий р╕зкий ╕ брутальний крок Рос╕╖ Укра╖на, за лог╕кою,змушена в╕дпов╕дати не менш р╕зко. Однак чи готове укра╖нське кер╕вництво на р╕зк╕ та адекватн╕ кроки проти Рос╕╖? Розрахунок Кремля на те, що н╕, не готове, тому в Ки╓в╕ знову «об╕труться», обмежившись голосними заявами-протестами. А для Заходу така повед╕нка Ки╓ва буде, на думку Кремля, св╕дченням, що Укра╖на, як держава,таки не здатна себе захищати, а тому - не варто ╖╖ захищати й Заходу.
Укра╖на у в╕дпов╕дь на демарш Пут╕на ма╓ не просто констатувати, що Кремль вийшов з «м╕нських угод» (вони мертв╕, ╕ непрямий вих╕д з них н╕чого не зм╕ню╓). Потр╕бно робити щось б╕льш вагоме. Поради, що саме, - тут недоречн╕, точн╕ше, передчасн╕ по «гарячих сл╕дах». Однак, сл╕д ус╕м нам усв╕домити, що в╕дтепер характер будь-яких, нав╕ть неформальних контакт╕в з «ДНР/ЛНР», на кшталт торг╕вл╕ вуг╕ллям чи сп╕впрац╕ у р╕зних робочих групах «м╕нського процесу», р╕зко зм╕нюються. ╥х треба формулювати ╕, мабуть, принципово гостр╕ше. Паралельно, до реч╕, можна ╕ проблему «вуг╕льно╖ блокади» зняти/вир╕шити.

Юр╕й Сандул
«Укр╕нформ»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18164

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков