Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО РОЗГЛЯДАТИМЕ РАДА П╤СЛЯ ЗАКОНУ ПРО УКРА╥НСЬКУ МОВУ
«На Чистий четвер ми приймали закон декомун╕зац╕ю, на Чистий четвер ми приймемо закон про...


ЦВК ПЕРЕНЕСЛА НА ГОДИНУ ДЕБАТИ НА СУСП╤ЛЬНОМУ
В╕дпов╕дне р╕шення ухвалено на зас╕данн╕ ЦВК у четвер


Серг╕й Жадан, поет, письменник, громадський д╕яч: Я МОЖУ ПРИПУСТИТИ СИТУАЦ╤Ю, КОЛИ ВСЕ БУДЕ «В╤ДМОТАНО» НАЗАД
До сучасних вибор╕в лиша╓ться тиждень, тому розмова про пол╕тику, природно, займа╓ не менше часу,...


САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО Б╤ЛЬШЕ НЕ СЯДЕ ДО В'ЯЗНИЦ╤
про це вона сказала в еф╕р╕ каналу "112 Укра╖на".


ПОСОЛЬСТВО США ПРОКОМЕНТУВАЛО СИТУАЦ╤Ю З ПРИВАТБАНКОМ
Посольство США в Укра╖н╕ заявля╓, що м╕жнародн╕ партнери п╕дтримали нац╕онал╕зац╕ю ПриватБанку у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 24.02.2017
КИРИЛЕНКО ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ПУТ╤НСЬКИЙ РЕЖИМ НЕ ЗЛАМА╢ УКРА╥НЦ╤В У КРИМУ

В╕це-прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни В'ячеслав Кириленко переконаний, що пут╕нський режим н╕коли не зможе зламати ╕ зробити нев╕льними внутр╕шньо в╕льних людей, як╕ живуть у Криму.
Про це в╕це-прем'╓р сказав у сво╓му в╕деозверненн╕ до укра╖нських громадян в Криму в рамках проведення комун╕кац╕йно╖ кампан╕╖ "Крим - це Укра╖на. 1096 дн╕в опору", ╕н╕ц╕йовано╖ М╕н╕стерством ╕нформпол╕тики до трет╕х роковин Дня опору Криму рос╕йськ╕й окупац╕╖.
"У цей день кожен, хто поза Кримом, пам'ятатиме: Крим - це Укра╖на, а боротьба в╕льних людей, як╕ залишилися на територ╕╖ Кримського п╕вострова, ма╓ п╕дтримку вс╕╓╖ Укра╖ни, ц╕ло╖ ╢вропи ╕ всього св╕ту. Ми пам'ята╓мо, що ця боротьба ╓ праведною, ця боротьба завершиться перемогою, т╕льки за такою боротьбою правда. Як би не намагався окупац╕йний, пут╕нський рос╕йський режим пересл╕дувати кримських татар, пересл╕дувати укра╖нц╕в, як╕ залишилися на територ╕╖ п╕вострова, фабрикувати крим╕нальн╕ справи, тримати в╕льних людей в ув'язненн╕, цей пут╕нський режим н╕коли не зробить внутр╕шньо в╕льних людей нев╕льними", - наголосив Кириленко.
В╕н також запевнив, що Укра╖на й надал╕ робитиме все можливе для того, аби зусилля всього цив╕л╕зованого св╕ту ╕шли на п╕дтримку в╕льнолюбних думок кримських татар ╕ укра╖нц╕в, як╕ лишилися на територ╕╖ Криму.
"У цей день, пам'ятаючи про вашу боротьбу, пам'ятаючи про ваше прагнення свободи ╕ возз'╓днання з Укра╖ною, кожен ╕з нас неодноразово скаже: Крим - це Укра╖на", - п╕дкреслив в╕це-прем'╓р.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», М╕н╕стерство ╕нформац╕йно╖ пол╕тики у четвер, 23 лютого, презенту╓ в «Укр╕нформ╕» комун╕кац╕йну кампан╕ю "Крим - це Укра╖на. 1096 дн╕в опору", частиною яко╖ ╓ в╕деозвернення член╕в укра╖нського уряду до укра╖нських громадян в Криму.
Сво╓ в╕деозвернення до укра╖нських громадян в Криму, кр╕м В'ячеслава Кириленка, вже записала в╕це-прем'╓р-м╕н╕стр Укра╖ни з питань ╓вропейсько╖ та ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ ╤ванна Климпуш-Цинцадзе.

В╤Д РЕДАКЦ╤╥ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤» (т╕╓╖, що в Криму)

Неймов╕рно оптим╕стично, обнад╕йливо, переконливо, красномовно, житт╓ствердно, житт╓дайно, животворно, наснажливо, надихаюче, окрилююче ╕ т.д. ╕ т.п. - якби не ота «ломка», яко╖, дякуючи, зокрема, ╕ шановному в╕це-прем'╓р-культур-м╕н╕стру – колишньому сп╕взасновнику «Кримсько╖ св╕тлиц╕» п. Кириленку, зазнала в останн╕ роки наша кримська редакц╕я. На жоден заклик вир╕шити проблему з газетою ╕ дол╕ людей, пов'язаних з нею, цив╕л╕зовано, продумано, по-людськи, не в╕дгукнувся впродовж к╕лькох попередн╕х рок╕в н╕ цей, н╕ ╕нший м╕н╕стр-сп╕взасновник. Людей позв╕льняли, залишили без засоб╕в до ╕снування, арх╕в ╕ майно редакц╕╖ кинули напризволяще, з╕ сп╕взасновництва вийшли – ╕ тепер з теплих каб╕нет╕в перекону╓те нас, нерезидент╕в-укра╖нц╕в у Криму, що н╕який режим нас не злама╓?! Це вас, напевне, серед усього ╕ншого надихнув до таких заяв наш незламний кримський укра╖нський «Св╕тличний» сайт, який продовжу╓ функц╕онувати – наперек╕р ╕ нин╕шн╕м кримським обставинам, ╕ вашому ки╖вському чиновницькому словоблуддю ╕ безгол╕в'ю!
Може, хтось ╕ розчулиться в Криму в╕д тако╖ «п╕дтримки», але вже точно не «св╕тличани». Тому нам дорожче, душевн╕ше ╕ справд╕ таки житт╓ствердн╕ше добре слово, яким згадав «св╕тличан» недавно у Ки╓в╕ наш ялтинський побратим – бандурист Остап К╕ндрачук (див. в╕деозапис його прив╕тання - https://www.facebook.com/газета-Кримська-св╕тлиця-192473467490932/), або оцей лист – ще з 2015 року – до в╕це-прем'╓р-культур-м╕н╕стра Кириленка в╕д нашо╖ щиро╖ шанувальниц╕ з Ки╓ва п. Натал╕╖ Македон (див. нижче), або в╕дкрит╕ листи до того ж Кириленка та ╕нших ки╖вських владних «дядьк╕в» в╕д кримського укра╖нського вчителя-письменника, багатол╕тнього читача й автора «Кримсько╖ св╕тлиц╕» Василя Латанського -(http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15460;
http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=15172)
Не сумн╕ва╓мося, що в комун╕кац╕йн╕й кампан╕╖ «Крим - це Укра╖на», яку проводять М╕н╕нформпол╕тики та «Укр╕нформ», в╕зьмуть участь багато достойних, авторитетних постатей нашо╖ держави, ╕ це потр╕бно робити, й дяку╓мо вам за хоча б моральну п╕дтримку. Але пам'ятайте, що найменша фальш ╕ «зернина неправди за собою» через призму сучасного Криму бачаться ╕ чуються тут набагато болюч╕ше ╕ кричущ╕ше. Тож щирост╕ ╕ переконливост╕ вам! А ще – справ, без яких слово мертве й облудне.

«Св╕тличани»

«ТАКО╥ ЗГАРМОН╤ЗОВАНО╥ ПО ВС╤Х СФЕРАХ УКРА╥НСЬКОГО БУТТЯ ГАЗЕТИ Б╤ЛЬШЕ НЕМА╢…»

Шановний В'ячеславе Анатол╕йовичу!
На св╕й лист до Вас в╕д 18.02.15 р. про незаконну в╕дмову Державним п╕дпри╓мством «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» друкувати газету «Кримська св╕тлиця» отримала в╕дпов╕дь в╕д Вашого заступника пана Р.В.Каранд╓╓ва. Коп╕ю ц╕╓╖ в╕дпов╕д╕ пересилаю Вам для ознайомлення й оц╕нки.
Я категорично заперечую наведен╕ у в╕дпов╕д╕ аргументи. Цитую: «Редакц╕я газети знаходиться на тимчасово окупованих територ╕ях, що унеможливило ╖╖ д╕яльн╕сть, а отже ╕ розповсюдження газети…» Цитую дал╕: «випуск тимчасово переведений в електронний формат… вс╕ числа газети регулярно розм╕щуються на сайт╕…»
Сам╕ собою напрошуються висновки:
1. Незважаючи на дуже складну ситуац╕ю, редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» на окупован╕й територ╕╖ продовжу╓ працювати «в унеможливлених умовах» й видавати газету (в електронному формат╕). Газета укра╖нська, справд╕ патр╕отична й, найголовн╕ше, вельми ц╕кава. Тако╖ згармон╕зовано╖ по вс╕х сферах укра╖нського буття газети б╕льше нема╓. Одна з найкращих в Укра╖н╕ газет!
2. «…унеможливило… розповсюдження газети» саме Державне п╕дпри╓мство «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво», яке належним чином прореагувало на важку патр╕отичну роботу редакц╕╖ «в унеможливлених умовах» й заборонило ╖╖ друк. Поки газета видавалася, колектив редакц╕╖ самотужки орган╕зовував пересилку екземпляр╕в газети п╕дписантам.
3. Пор╕вняйте, будь ласка, патр╕отичну позиц╕ю редакц╕╖ газети й вищезгаданого Державного п╕дпри╓мства, яке лиша╓ можливост╕ укра╖нських громадян на окупован╕й територ╕╖ Криму почути голос з Укра╖ни.
Шановний В'ячеславе Анатол╕йовичу! Я щиро сп╕вчуваю тим труднощам, як╕ Вам доводиться долати на такому в╕дпов╕дальному посту в цей тривожний для Укра╖ни час. Тим не менш, прошу Вас особисто вир╕шити п╕дняте питання, Вашим п╕длеглим воно, зда╓ться, не п╕д силу. Треба, конче треба захистити й зберегти для Укра╖ни цю газету та ╖╖ редакц╕ю. Ст╕льки рок╕в вона вже працю╓ в Криму «в унеможливлених умовах» й безумовно на це заслугову╓.

Македон Натал╕я Леон╕д╕вна,
науковий сп╕вроб╕тник НД╤БВ, к.т.н.
м. Ки╖в

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 24.02.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18147

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков