Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОВОДИ Л╤ТА У СВЯТО МАКОВ╤Я
У народ╕ цей день отримав назви Першого Спаса, Медового Спаса ╕ Спаса на вод╕. З нього...


ОЛЕКСАНДР МУРАТОВ: «М╤Й КРИМ»
У мереж╕ з’явився в╕деоф╕льм про виставку «М╕й Крим» О. Муратова. Переглянути...


КОЛИМСЬК╤ Д╤ВЧАТКА
Поема-рекв╕╓м Дмитра Шупти «Колимськ╕ д╕вчатка» уже ма╓ к╕лька видань. Перше з них...


ЩОБ Н╤КОЛИ НЕ ГОЛОСИЛА ТИША
Кримська письменниця, член НСПУ Галина Литовченко нещодавно у в╕нницькому видавництв╕...


ПРАЦЬОВИТИЙ ДУМ: ПОВЕРНУТИ ╤РИНУ МАЦЕНКО ЧИТАЧАМ
Ск╕льки мусить зробити людина, аби чогось важити, аби про не╖ пам’ятали?
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2017
МОЛИТВА РЯТУ╢ В╤Д СМЕРТ╤

Душа моряка – це сво╓р╕дний корабель з╕ сво╖м простором, настро╓м, емоц╕ями та почуттями.
Однак ек╕паж╕ корабл╕в зазвичай зм╕шан╕ та на борту служать в╕руюч╕ р╕зних рел╕г╕й. Тому дуже важливо, щоб рел╕г╕я команду не розд╕ляла, а навпаки - об'╓днувала.
За словами капелана Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви отця Олександра священик не ма╓ права д╕лити моряк╕в на "сво╖х" ╕ "чужих". Сам характер морського рел╕г╕йного служ╕ння передбача╓ в╕дкрит╕сть ╕ вза╓мод╕ю з ╕ншими конфес╕ями.
Варто згадати, що три роки тому о. Олександр став капеланом одеського ╢вромайдану. Жодне традиц╕йне з╕брання на Приморському бульвар╕ б╕ля пам'ятника Дюку де Р╕шель╓ не минало без молитви ╕ пасторського слова.
П╕сля окупац╕╖ Криму Рос╕╓ю та передислокац╕╖ головно╖ бази В╕йськово-Морських Сил до Одеси роботи у Олександра Смеречинського поб╕льшало. Сьогодн╕ його п╕доп╕чними став весь особовий склад нац╕онального флоту, в╕йськовослужбовц╕ якого не т╕льки ходять в морськ╕ походи, а й виконують бойов╕ завдання в зон╕ АТО. ╤ це, звичайно, висува╓ нов╕ вимоги ╕ до капелана.
Отець Олександр повсякчас бере участь у заходах, що присвячен╕ ротац╕ям в╕йськовослужбовц╕в в зону антитерористичних д╕й на сх╕д, проводить молебень, говорить напутн╓ слово, окроплю╓ б╕йц╕в святою водою та благословля╓ ╖х. Без капелану не в╕дбува╓ться ╕ жоден вих╕д корабл╕в укра╖нського флоту на навчання або у далекий пох╕д.
Ще одна велика заслуга священика – це орган╕зац╕я та проведення безкоштовних л╕тн╕х табор╕в для д╕тей в╕йськовослужбовц╕в ВМС, щор╕чних в╕йськових паломництв до Зарваниц╕, р╕зноман╕тних свят, заход╕в та вертеп╕в.
- За доброю традиц╕╓ю, н╕ один важливий зах╕д не в╕дбува╓ться без запрошення нашого морського капелана, зазначив начальник В╕йськово-морського л╕цею кап╕тан 1 рангу В╕ктор Шмигановський. – Отець Олександр завжди бажаний г╕сть, який турбу╓ться про майбутн╕х моряк╕в та допомага╓ ╖м у вир╕шенн╕ р╕зних проблем.
Що стосу╓ться виховних процес╕в у морських частинах, то отець Олександр прийма╓ в них безпосередню участь, в╕дв╕дуючи п╕дрозд╕ли к╕лька раз╕в на тиждень. Зараз особливо ╕нтенсивно проводиться духовна робота з п╕дрозд╕лами морських п╕хотинц╕в, зокрема, з Одеським окремим батальйоном морсько╖ п╕хоти, б╕йц╕ якого саме перебувають в зон╕ проведення АТО.
Тому, починаючи з 2014-го року, капелан Олександр Смеречинський на передових позиц╕ях вже не г╕сть. Адже священик - ╕нод╕ ╓дина людина, яка може морально п╕дтримати солдата чи оф╕цера. Людина, яка добре зна╓, що таке в╕йна. Хоч в╕н ╕ не ма╓ права брати до рук зброю, однак довол╕ часто перебува╓ з солдатами ╕ зна╓ багато про ╖хн╕ проблеми, страхи та розчарування.
- У гарячих точках так╕ священики вкрай необх╕дн╕. Адже в окопах ате╖ст╕в не ╕сну╓, - розпов╕да╓ в╕йськовий Микола С. - Коли я перебував на Сход╕, отець Олександр дуже п╕дтримав та допом╕г сво╖ми настановами. Молитви врятували мене в╕д смерт╕.
 - Зрештою, коли з ус╕х бок╕в довкола тебе стр╕ляють, коли на тво╖х очах гинуть товариш╕, коли тоб╕ самому доводиться вбивати, нав╕ть досв╕дченим б╕йцям важко не втратити самоконтроль ╕ силу духу. Тому в такому стан╕ п╕дтримка капелана ма╓ особливо важливе значення, - говорить бо╓ць Максим К.
Саме у сп╕лкуванн╕ з╕ священиком Олександром хлопц╕ мають нагоду поговорити, запитати про проблемн╕ реч╕, розпов╕сти про стан душ╕ та переживання. А духовний наставник, в свою чергу, може дати переконання, що вони йдуть у правильному напрямку, що роблять праве д╕ло, що все буде добре. Така п╕дтримка вкрай необх╕дна.

Оксана Карпенко

На фото: капелан Олександр Смеречинський благословля╓ в╕йськовослужбовц╕в перед далеким походом

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18075

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков