Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я...


МОРЯК ГРИЦЕНКО: ЯКБИ МИ СТР╤ЛЯЛИ У В╤ДПОВ╤ДЬ — НАС БИ ВЖЕ НЕ БУЛО
"Пройшов час, я роз╕брав для себе цю ситуац╕ю. Бог мене в╕в, ми зробили те що треба. Якщо було б...


╤ван Томич, голова Союзу укра╖нського селянства: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИ ДОДОМУ УКРА╥НЦ╤В, ТО ПОЧН╤ТЬ ╤З СЕЛЯН
╤ван Томич понад десять рок╕в очолював асоц╕ац╕ю фермер╕в, зараз в╕н сто╖ть б╕ля керма Союзу...


П'ЯТНАДЦЯТЬ ЛИЦАР╤В НЕБА
Стр╕чка розпов╕да╓ про п’ятнадцятьох добровольц╕в батальйону «Дн╕про-1», як╕...


ЖУРНАЛ╤СТКА ВКАЗАЛА НА П╤ДСТУПН╤СТЬ ПУТ╤НА У ПЕРЕМОВИНАХ ЩОДО «КРИМСЬКОГО СПИСКУ» ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
Рос╕я торгу╓ться за зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в, щоб Укра╖на визнала ╖х рос╕йське...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2017
ВИБОР╤В НА ДОНБАС╤ В ПРИСУТНОСТ╤ ╤НОЗЕМНИХ В╤ЙСЬК НЕ БУДЕ!

Жодних вибор╕в на тимчасово окупован╕й частин╕ Донбасу у присутност╕ окупац╕йних в╕йськ бути не може. На цьому наголосив Президент Петро Порошенко п╕д час сп╕льного бриф╕нгу з Прем’╓р-м╕н╕стром Грецько╖ Республ╕ки Алекс╕сом Ципрасом, коментуючи заяви посла ФРН Ернста Райхеля, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Проведення вибор╕в на окупован╕й територ╕╖, за присутност╕ окупац╕йних ╕ноземних в╕йськ ╓ твердо та абсолютно неможливим. Це позиц╕я перша", - сказав Порошенко.
По-друге, наголосив Президент, не можна пор╕внювати окупац╕ю Сходу Укра╖ни рос╕йською арм╕╓ю ╕ ситуац╕ю, яка була у Криму. "Одна справа, коли в╕йська присутн╕ за згодою держави, що прийма╓, ╕ можна провести паралел╕ з рос╕йськими в╕йськами в Севастопол╕. Ми багато раз╕в проводили вибори, коли в╕йська РФ з дозволу Укра╖ни були там. Абсолютно неприйнятно, коли окупац╕йн╕ в╕йська спробують "просунути" вибори п╕д дулами кулемет╕в та автомат╕в", - заявив в╕н.
Глава держави нагадав, що так званий референдум у Криму був незаконний, проводився у присутност╕ десятк╕в тисяч рос╕йських в╕йськових.
"Так само неможливим ми вважа╓мо проведення вибор╕в на Донбас╕", - наголосив в╕н.
Як в╕домо, ран╕ше посол ФРН в Укра╖н╕ Ернст Райхель в ╕нтерв’ю ЗМ╤ допустив можлив╕сть проведення вибор╕в на окупован╕й територ╕╖ Донбасу до виведення рос╕йських в╕йськових формувань.

ВИБОРИ МОЖЛИВ╤ ЛИШЕ ЗГ╤ДНО З ПОЛОЖЕННЯМИ М╤НСЬКИХ УГОД

Проведення будь-яких м╕сцевих вибор╕в на Донбас╕ можливе лише зг╕дно з положеннями М╕нських домовленостей та т╕льки п╕сля того, як обидв╕ сторони погодять в╕дпов╕дн╕ умови цих вибор╕в. Про це заявив речник М╕н╕стерства закордонних справ Н╕меччини Март╕н Шефер п╕д час прес-конференц╕╖ в Берл╕н╕, коментуючи слова посла в Укра╖н╕ Ернста Райхеля, пов╕домля╓ Deutsche Welle. "Так╕ м╕сцев╕ вибори, в╕дпов╕дно до правил М╕нських домовленостей, лише тод╕ пройдуть ╕ можуть пройти не ран╕ше, перш н╕ж обидв╕ сторони погодяться на в╕дпов╕дну модальн╕сть (проведення вибор╕в на неп╕дконтрольних уряду територ╕ях Донбасу)", - запевнив Шефер. "Положення "М╕нська" передбачають - ╕ президент Укра╖ни п╕дкреслено висловив свою прихильн╕сть цьому - що в╕дновлення контролю над укра╖нсько-рос╕йським кордоном на територ╕ях, п╕дконтрольних сепаратистам, ╓ завершенням процесу, який сторони конфл╕кту прописали в 13 пунктах у лютому 2014 року у М╕нську", - додав в╕н.
Речник н╕мецького зовн╕шньопол╕тичного в╕домства також наголосив, що н╕хто, включно з послом у Ки╓в╕, "не ма╓ жодних сумн╕в╕в у тому, хто в п╕дсумку несе в╕дпов╕дальн╕сть за початок цього конфл╕кту". "Н╕хто в уряд╕ ФРН не ма╓ будь-яких сумн╕в╕в щодо того, що ма╓ м╕сце лог╕стична, ф╕нансова та в╕йськова п╕дтримка сепаратист╕в Донбасу з боку Рос╕╖", - сказав Шефер. Водночас в╕н додав: "Я не робитиму того, щоб на р╕вн╕ уряду стверджувати, чи присутн╕ регулярн╕ рос╕йськ╕ в╕йська на суверенн╕й територ╕╖ Укра╖ни, п╕дконтрольн╕й сепаратистам". Речник в╕домства п╕дтвердив, що уряд ФРН, канцлер Ангела Меркель, м╕н╕стр закордонних справ З╕╜мар ╫абр╕ель ус╕ сво╖ зусилля спрямовують на врегулювання конфл╕кту та просування ╕мплементац╕╖ М╕нських домовленостей. В╕н також назвав можливим проведення невдовз╕ наступно╖ зустр╕ч╕ в "нормандському формат╕" задля досягнення пол╕тичного вир╕шення конфл╕кту на Донбас╕. Пов╕домлення про можлив╕сть зустр╕ч╕ з'явилося ран╕ше цього дня. Проте в╕н додав, що поки надто рано говорити про детал╕.
"Наш╕ зусилля задля вт╕лення М╕нських домовленостей нац╕лен╕ на те, щоб в╕дновити суверен╕тет Укра╖ни в рамках ус╕╓╖ ╖╖ територ╕╖", - додав Шефер. В╕н також прокоментував ╕нцидент, коли 8 лютого народний депутат в╕д «Блоку Петра Порошенка» Олекс╕й Гончаренко на знак протесту проти заяви посла ФРН в Укра╖н╕ на територ╕╖ Посольства Н╕меччини написав червоною фарбою на фрагмент╕ Берл╕нського муру н╕мецькою мовою слово NEIN! ("Н╕!"). "Ми дуже шкоду╓мо, що один народний депутат Укра╖ни сьогодн╕ на територ╕╖ н╕мецького посольства обмастив ╕сторичний фрагмент Берл╕нського муру. Ми непохитно переконан╕, що нав╕ть якщо це була реакц╕я на висловлювання н╕мецького посла, це в будь-якому раз╕ ╓ неналежною повед╕нкою", - зазначив речник МЗС ФРН. В╕н нагадав, що Н╕меччина стала першою кра╖ною, яка встановила дипломатичн╕ в╕дносини з Укра╖ною. Шефер наголосив, що фрагмент Берл╕нського муру ма╓ "символ╕чне значення для Укра╖ни та для в╕дновлення ╖╖ незалежност╕", адже завершенню "холодно╖ в╕йни" Укра╖на завдячу╓ "шансом повернути соб╕ ╕сторичну м╕с╕ю суверенно╖ держави".
Як пов╕домляв УН╤АН, в ╕нтерв’ю виданню РБК-Укра╖на Райхель п╕дтвердив наявн╕сть н╕мецько-французького вар╕анту «дорожньо╖ карти» реал╕зац╕╖ М╕нських угод. В╕н не став вдаватися в його конкретику, але нав╕ть загальн╕ тези дають п╕дставу вважати, що цей вар╕ант не буде беззастережно сприйнятий в Укра╖н╕. Зокрема дипломат припустив, що вибори на окупован╕й частин╕ Донбасу можуть в╕дбутися за присутност╕ там рос╕йсько╖ арм╕╖. Усе, за його словами, залежатиме в╕д умов, за якими ц╕ вибори будуть проводитися.
П╕зн╕ше Райхель пояснив, що говорив про створення необх╕дних умов для проведення вибор╕в на Донбас╕, коли припускав, що вибори на окупован╕й частин╕ Донецько╖ й Лугансько╖ областей можуть в╕дбутися за присутност╕ там рос╕йсько╖ арм╕╖. 6 лютого дипломат, не стверджуючи, що ситуац╕я ╕дентична, нагадав про останн╕ парламентськ╕ вибори за комун╕стичного режиму в Н╕мецьк╕й Демократичн╕й Республ╕ц╕, як╕ в╕дбувалися за присутност╕ Зах╕дно╖ групи Збройних сил Радянського Союзу. 7 лютого Райхеля запросили до МЗС Укра╖ни, де йому було наголошено на неприпустимост╕ проведення вибор╕в на окупованих територ╕ях Донбасу за присутност╕ рос╕йських окупац╕йних в╕йськ.
https://www.unian.ua

ПОСЛА Н╤МЕЧЧИНИ ВИКЛИКАЛИ В МЗС ЧЕРЕЗ ЗАЯВУ ПРО ВИБОРИ НА ОКУПОВАНОМУ ДОНБАС╤

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни запросило посла Н╕меччини Ернста Райхеля для пояснень через його заяви щодо врегулювання на Донбас╕.
╤нформац╕ю про ухвалення такого р╕шення "╢вропейськ╕й правд╕" п╕дтвердили в прес-служб╕ МЗС.
"Посла Федеративно╖ республ╕ки Н╕меччина запрошено до МЗС для отримання пояснень щодо його висловлювань, опубл╕кованих в ╕нтерв'ю виданню РБК-Укра╖на", - заявила кер╕вник прес-служби м╕н╕стерства Олена Ващенко.
Вона не уточнила, яке саме з висловлювань посла стане предметом його сп╕лкування з кер╕вництвом МЗС. Джерела "╢вропейсько╖ правди" у дипломатичному в╕домств╕ додали, що з послом доручено зустр╕тися директору пол╕тичного департаменту Олекс╕ю Маке╓ву.
Водночас один з╕ сп╕врозмовник╕в ╢П у дипломатичн╕й служб╕ наголосив, що йдеться про низку запитань до н╕мецького дипломата. "Там низка некоректних висловлювань", - пояснив представник МЗС. Також у м╕н╕стерств╕ висловлюють подив щодо того, що заяви, як╕ розходяться з публ╕чною позиц╕╓ю Берл╕на, звучать в╕д Ернста Райхеля не вперше.
Зокрема, в грудн╕ на конференц╕╖ "Аудит зовн╕шньо╖ пол╕тики Укра╖ни" в╕дбулася його публ╕чна суперечка ╕з заступником м╕н╕стра закордонних справ Вадимом Пристайком п╕сля того, як посол заявив, що Укра╖н╕ не потр╕бен аналог "плану Маршалла".
Також в╕д Райхеля ╕ ран╕ше лунали заяви про можлив╕сть проведення вибор╕в на Донбас╕ ще за збереження рос╕йського контролю над окремими районами Донецько╖ ╕ Лугансько╖ областей.
Як пов╕домлялося, в опубл╕кованому у в╕второк ╕нтерв’ю Райхель заявив, що вибори на Донбас╕ можна провести ╕ за присутност╕ рос╕йських в╕йськ, а також наголосив, що Укра╖на теж не викону╓ М╕нськ╕ угоди.
"П╕д час зустр╕ч╕ н╕мецькому дипломату було наголошено на неприпустимост╕ проведення вибор╕в на окупованих територ╕ях Донбасу за присутност╕ рос╕йських окупац╕йних в╕йськ", - йдеться у пов╕домленн╕.
Представники м╕н╕стерства п╕дтвердили ч╕тку ╕ посл╕довну позиц╕ю Укра╖ни, що так╕ вибори мають в╕дбуватися лише п╕сля виведення з Укра╖ни п╕дрозд╕л╕в рос╕йських збройних сил, а також створення таких безпекових передумов, як╕ б уможливили проведення на Донбас╕ в╕льних ╕ демократичних вибор╕в з дотриманням стандарт╕в ОБС╢ та укра╖нського законодавства.
"При цьому в Укра╖н╕ високо ц╕нують зусилля оф╕ц╕йного Берл╕на, у тому числ╕ у "нормандському формат╕", спрямованих на повернення миру на Донбас та припинення рос╕йсько╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни", - п╕дкреслили у зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕.
«Укр╕нформ»

***
М╕н╕стр закордонних справ Павло Кл╕мк╕н прокоментував пропозиц╕ю н╕мецького посла Ернста Райхеля провести вибори на Донбас╕ за присутност╕ рос╕йських в╕йськ. Свою заяву в╕н зробив у Twitter.
"Два виборчих фарси п╕д дулами рос╕йських автомат╕в - ма╓мо дв╕ окупац╕йн╕ влади в окупованому Криму ╕ на Донбас╕. Фарс╕в досить!" – написав в╕н.
Депутати Верховно╖ Ради також звернулися до н╕мецького посла з вимогою пояснень та закликали бойкотувати його прийом з нагоди 25-р╕ччя дипломатичних в╕дносин.
«Укра╖нська правда»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18065

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков