Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3165)
З потоку життя (6380)
Душі криниця (3499)
Українці мої... (1463)
Резонанс (1498)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1670)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДБУВАЛОСЬ НА З'╥ЗДАХ ГРОЙСМАНА, СМЕШКА, ВАКАРЧУКА, ПОРОШЕНКА ╤ ЗЕЛЕНСЬКОГО
Позачергов╕ вибори не скасовано, час п╕дтиска╓. Тому за один в╕кенд на р╕зних столичних...


ЦЬОГО РОКУ НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА ВИСУНУТО 23 ТВОРИ
Нагада╓мо, що прем╕ю ╕м. ╤вана Франка в галуз╕ ╕нформац╕йно╖ д╕яльност╕ засновано 2004 року


ХОТ╤В ПОНОВИТИ ПАСПОРТ: В УКРА╥Н╤ СП╤ЙМАЛИ БОЙОВИКА «САМООБОРОНИ КРИМУ»
у 2014 роц╕ чолов╕к входив до складу незаконного збройного формування "Самооборона Криму" ╕...


МАЙЖЕ 190 Д╤ТЕЙ РОСТУТЬ БЕЗ БАТЬК╤В ЧЕРЕЗ РЕПРЕС╤╥ В КРИМУ
К╕льк╕сть д╕тей в анексованому Криму, чи╖х батьк╕в заарештували в межах пол╕тично вмотивованих...


ЛАСКАВО ПРОСИМО В KYIV: США В╤ДТЕПЕР ПРАВИЛЬНО ПИСАТИМУТЬ НАЗВУ СТОЛИЦ╤ УКРА╥НИ
Рада США з географ╕чних назв ухвалила р╕шення про зам╕ну оф╕ц╕йно╖ назви столиц╕ Укра╖ни з...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 10.02.2017
КРИМОСУДДЯ

«ВЕРХОВНИЙ СУД КРИМУ» НЕ СТАВ РОЗГЛЯДАТИ СКАРГУ УМЕРОВА

"Верховний суд Криму" повернув апеляц╕йну скаргу ╤льм╕ Умерова на ухвалу окупац╕йного суду в С╕мферопол╕, яким дозволено провадження сл╕дчих д╕й в╕дносно адвоката Полозова. Про це написав ╤льм╕ Умеров в Facebook.
"Верховний суд Криму повернув мою апеляц╕йну скаргу на ухвалу Ки╖вського районного суду м.С╕мферополя в╕д 13 грудня 2016 р., яким дозволено провадження сл╕дчих д╕й в╕дносно адвоката Полозова у мо╖й крим╕нальн╕й справ╕... Не стали нав╕ть розглядати... А розгляд апеляц╕╖ самого Н. Полозова призначений на 14 лютого. Св╕док у справ╕ не може бути адвокатом у ц╕й же справ╕... ╤люз╕й не буду╓мо, але захищатися будемо..." - зазначив Умеров.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», в середу, 25 с╕чня, шестеро сп╕вроб╕тник╕в ФСБ затримали адвоката Миколу Полозова ╕ повезли його на допит як св╕дка у справ╕ заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерова. Розгляд апеляц╕йно╖ скарги Полозова на незаконн╕ д╕╖ сл╕дчого ФСБ призначено на 14 лютого о 9:00.
30 с╕чня стало в╕домо, що сл╕дчий ФСБ Рос╕╖ через затримання Миколи Полозова на допит пом╕няв його статус на св╕дка в справ╕ Умерова, щоб усунути Полозова в╕д захисту.
ФСБ РФ обвинувачу╓ Умерова за ч.2 ст. 280.1 Крим╕нального кодексу Рос╕╖ (публ╕чн╕ заклики до зд╕йснення д╕й, направлених на порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ) за вислови в ╕нтерв'ю про те, що Крим - це Укра╖на. Кр╕м того, окупац╕йна влада викликала на допит Умерова в рамках друго╖ крим╕нально╖ справи ╕ досл╕дчо╖ перев╕рки за в╕деозаписом, в якому в╕н також виступав з питань, що стосуються Криму, Рос╕╖ ╕ Укра╖ни. Правозахисна орган╕зац╕я Human Rights Watch закликала рос╕йську владу зняти з Умерова обвинувачення в сепаратизм╕.

СУД ЗАЛИШИВ ЧИЙГОЗА ЗА ╫РАТАМИ

В окупованому Рос╕╓ю Криму суд залишив п╕д вартою заступника Меджл╕су кримськотатарського народу. Про це на сво╖й стор╕нц╕ в twitter пов╕домив його адвокат Микола Полозов.
"Порадившись на м╕сц╕, судд╕ вир╕шили залишити Ахтема Чийгоза п╕д вартою. Не зм╕нилися обставини, кажуть", - написав Полозов.
Захист Чийгоза у понед╕лок просив суд зм╕нити запоб╕жний зах╕д через в╕дсутн╕сть доказ╕в його провини у вивчених речових доказах.
Ахтема Чийгоза затримали у с╕чн╕ 2015 року за участь у м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тод╕ м╕тингувальникам протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти, в тому числ╕, з парт╕╖ "Русское единство".
"Справу Чийгоза" рос╕йський суд розгляда╓ в рамках "справи 26 лютого" п╕сля того, як 20 липня суд на закритому зас╕данн╕ розд╕лив цю справу на дв╕: окремо – щодо заступника голови Меджл╕су кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо – щодо ╕нших ф╕гурант╕в процесу Ал╕ Асанова й Мустафи Дегермендж╕.
Суд залишив Чийгоза п╕д арештом до 8 кв╕тня.

В КРИМУ ПРОДОВЖИЛИ АРЕШТ УКРА╥НЦЮ БАЛУХУ

Суд в анексованому Рос╕╓ю Криму продовжив до 4 березня арешт громадянину Укра╖ни Володимиру Балуху, якого затримали в грудн╕. Про це пов╕домля╓ видання Крим.Реал╕╖ з посиланням на Кримську правозахисну групу.
Координатор групи Ольга Скрипник пов╕домила, що стан здоров’я актив╕ста пог╕ршу╓ться, загострюються хрон╕чн╕ хвороби.
"В╕н намагався сп╕лкуватися з дружиною ╕ не пов╕домляв поки про як╕сь нов╕ проблеми з╕ здоров’ям. Але у нього загострилися хрон╕чн╕ хвороби, хвороба нирок. В ц╕лому стан здоров'я пог╕ршу╓ться. ╢ проблема з продуктами харчування. Володимир п╕дтвердив адвокату те, що кажуть затриман╕ в рамках "справи "Х╕зб ут-Тахр╕р", що харчування в С╤ЗО жахливе. У зв’язку з цим розвиваються ╕нш╕ хвороби: виразков╕ ╕ хвороби шлунка", – сказала Скрипник.
Також вона пов╕домила, що п╕сля нападу сечокам’яно╖ хвороби, який у Балуха стався 17 с╕чня, затриманого намагався в╕дв╕дати його адвокат.
Однак, за ╖╖ словами, правозахиснику "в╕дмовили через формальну причину, що н╕бито нема╓ в╕льних прим╕щень для тако╖ зустр╕ч╕".
"Пот╕м адвокат зм╕г його побачити т╕льки на черговому зас╕данн╕ суду, це було в с╕чн╕. Тод╕ в╕н побачив на обличч╕ сл╕ди ф╕зичного насильства. Ми не зна╓мо ╕ адвокат не зна╓ напевно – хто саме залишив ц╕ сл╕ди на обличч╕", – розпов╕ла вона.
Як в╕домо, 8 грудня 2016 року сп╕вроб╕тники рос╕йсько╖ ФСБ провели обшуки в будинках Балуха ╕ його матер╕ в сел╕ Серебрянка Роздольненського району Криму, "знайшли" на даху будинку патрони ╕ динам╕т ╕ затримали актив╕ста.
12 грудня Роздольненський районний суд Криму обрав запоб╕жний зах╕д Балуху у вигляд╕ взяття п╕д варту терм╕ном на 30 д╕б. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальн╕ документи були складен╕ з ╕стотними порушеннями.
Пересл╕дування актив╕ста трива╓ ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМ╤ пов╕домляли ще на початку 2016 року.
Стаття, за якою обвинувачу╓ться Балух, передбача╓ обмеження вол╕ на терм╕н до трьох рок╕в, або примусов╕ роботи на строк до чотирьох рок╕в, або арешт на строк до шести м╕сяц╕в, або позбавлення вол╕ на строк до чотирьох рок╕в з╕ штрафом у розм╕р╕ до в╕с╕мдесяти тисяч рубл╕в або в розм╕р╕ зароб╕тно╖ плати або ╕ншого доходу засудженого за пер╕од до трьох м╕сяц╕в або без такого.
http://www.pravda.com.ua

АДВОКАТА КУРБЕД╤НОВА В╤ДПУСТИЛИ З С╤МФЕРОПОЛЬСЬКОГО С╤ЗО

В окупованому  Рос╕╓ю Криму адвоката Ем╕ля Курбед╕нова випустили з С╕мферопольського сл╕дчого ╕золятора. 
Як пов╕домив журнал╕ст Антон Наумлюк на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook, у С╤ЗО правозахисник в╕дбув 10 д╕б адм╕н╕стративного арешту.
«Адвоката Ем╕ля Курбед╕нова в╕дпустили з С╕мферопольського ╤ТУ п╕сля 10 д╕б адм╕н╕стративного арешту», - написав в╕н у соцмереж╕ вранц╕ 5 лютого, опубл╕кувавши фото Куберд╕нова на вол╕.
Ран╕ше так званий Зал╕зничний суд С╕мферополя вин╕с р╕шення про арешт адвоката Ем╕ля Курбед╕нова на 10 д╕б за розм╕щення у 2013 роц╕ в╕део з м╕тингу учасник╕в «Х╕зб ут-Тахр╕р» у Криму. Курбед╕нов був затриманий 26 с╕чня.
Ем╕ль Курбед╕нов ╓ захисником к╕лькох затриманих у справ╕ «Х╕зб-ут-Тахр╕р», «справ╕ 26 лютого», адвокатом заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерова та журнал╕ста Миколи Семени.
«Укр╕нформ»

АКТИВ╤СТ САЛ╤╢В ВИЙШОВ НА СВОБОДУ

В анексованому Рос╕╓ю Криму актив╕ста Сейрана Сал╕╓ва, затриманого 26 с╕чня в Бахчисара╖, випустили на свободу п╕сля 12 д╕б арешту.
Про це пов╕домив кореспондент Рад╕о «Свобода».
За словами журнал╕ста Антона Наумлюка, Сал╕╓ва в╕дпустили на годину ран╕ше. В╕н припуска╓, що не хот╕ли створювати "аж╕отаж, який був при зустр╕ч╕ Курбед╕нова".
Кримський адвокат Ем╕ль Курбед╕нов, якого зв╕льнили 5 лютого п╕сля 10 д╕б арешту, уже зустр╕вся з Сал╕╓вим, до якого ╖хав ╕ в день арешту для надання юридично╖ допомоги.
Як в╕домо, ╕ Сал╕╓ва, ╕ Курбед╕нова затримали 26 с╕чня в Бахчисара╖ п╕сля обшук╕в. У Сал╕╓ва, за словами родич╕в, рос╕йськ╕ силовики шукали заборонену л╕тературу.
Сал╕╓ва визнали винним за двома статтями (поширення екстрем╕стських матер╕ал╕в ╕ пропаганда або публ╕чна демонстрац╕я нацистсько╖ атрибутики або символ╕ки, або атрибутики або символ╕ки екстрем╕стських орган╕зац╕й) ╕ арештували на 12 д╕б.
Курбед╕нов отримав 10 д╕б арешту за звинуваченням у поширенн╕ екстрем╕стських матер╕ал╕в. Приводом для цього стало те, що в 2013 роц╕ Курбед╕нов розм╕стив у соцмереж╕ перепост ╕нформац╕╖ про м╕тинг "Х╕зб ут-Тахр╕р" в С╕мферопол╕. Ця орган╕зац╕ заборонена в Рос╕╖, яка анексувала Крим в 2014 роц╕.
http://www.pravda.com.ua

«СУД» НАД КРИМСЬКИМ ЖУРНАЛ╤СТОМ СЕМЕНОЮ ПРИЗНАЧИЛИ НА 17 ЛЮТОГО

В окупованому Криму заплановано зас╕дання "суду" у справ╕ укра╖нського журнал╕ста Миколи Семени. Про це пов╕домля╓ «Крим.Реал╕╖».
"Первинне зас╕дання у справ╕ кримського журнал╕ста, автора Рад╕о «Свобода» Миколи Семени в╕дбудеться 17 лютого у п╕дконтрольному Kремлю Зал╕зничному суд╕ С╕мферополя. Справу розгляне суддя Над╕я Шк╕льна", - пов╕домля╓ видання з посиланням на адвоката Ем╕ля Курбединова.
За його словами, перше зас╕дання "суду", на якому розглядатиметься клопотання захисту, в╕дбудеться 17 лютого.
"Ми заявляли про проведення попереднього зас╕дання. На ньому розгляда╓ться клопотання захисту, яке ╓ первинним. Тобто, про вилучення якихось доказ╕в з╕ справи, як╕, як ми вважа╓мо, отриман╕ з порушенням закону; ╕нш╕ клопотання пов'язан╕ з питаннями з приводу самих матер╕ал╕в справи, анкетних даних Миколи Семени. Встановлю╓ться граф╕к. Можна сказати, це зведене зас╕дання", - пов╕домив адвокат, додавши, що 28 лютого в╕дбудеться зас╕дання, де розпочнеться розгляд справи по сут╕.
Як пов╕домлялося, Семен╕ 20 с╕чня вручили обвинувальний висновок у справ╕ про "сепаратизм". За верс╕╓ю сл╕дства, кримський журнал╕ст "п╕дготував статтю п╕д назвою "Блокада - необх╕дний перший крок до зв╕льнення Криму", в як╕й було виявлено заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖".
Адвокат Семени Ем╕ль Курбед╕нов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням крим╕нально-процесуального кодексу: документ повинен був вручити представник прокуратури, тод╕ як Семен╕ ув'язнення було передано сл╕дчим ФСБ Олександром Паршутиним у буд╕вл╕ управл╕ння.
Навесн╕ в Криму пройшли масов╕ обшуки, у тому числ╕, у незалежних журнал╕ст╕в, яких п╕дозрювали у сп╕впрац╕ з «Крим.Реал╕╖». Щодо автора Рад╕о «Свобода» Миколи Семени порушили крим╕нальну справу за п╕дозрою у закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Рос╕йське сл╕дство заборонило йому залишати п╕востр╕в.
Захист Семени, М╕жнародна та ╢вропейська Федерац╕╖ журнал╕ст╕в, а також оф╕с представника ОБС╢ з питань свободи слова закликали ФСБ Рос╕╖ випустити журнал╕ста з Криму на л╕кування, позитивно╖ в╕дпов╕д╕ поки що добитися не вдалося.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловили занепоко╓ння пересл╕дуванням громадян Укра╖ни в анексованому Криму, зокрема, журнал╕ста Миколи Семени, ╕ закликали припинити тиск на нього.
«Укр╕нформ»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 10.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18064

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков