Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я...


МОРЯК ГРИЦЕНКО: ЯКБИ МИ СТР╤ЛЯЛИ У В╤ДПОВ╤ДЬ — НАС БИ ВЖЕ НЕ БУЛО
"Пройшов час, я роз╕брав для себе цю ситуац╕ю. Бог мене в╕в, ми зробили те що треба. Якщо було б...


╤ван Томич, голова Союзу укра╖нського селянства: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИ ДОДОМУ УКРА╥НЦ╤В, ТО ПОЧН╤ТЬ ╤З СЕЛЯН
╤ван Томич понад десять рок╕в очолював асоц╕ац╕ю фермер╕в, зараз в╕н сто╖ть б╕ля керма Союзу...


П'ЯТНАДЦЯТЬ ЛИЦАР╤В НЕБА
Стр╕чка розпов╕да╓ про п’ятнадцятьох добровольц╕в батальйону «Дн╕про-1», як╕...


ЖУРНАЛ╤СТКА ВКАЗАЛА НА П╤ДСТУПН╤СТЬ ПУТ╤НА У ПЕРЕМОВИНАХ ЩОДО «КРИМСЬКОГО СПИСКУ» ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
Рос╕я торгу╓ться за зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в, щоб Укра╖на визнала ╖х рос╕йське...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 03.02.2017
УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА РАДУ ╢ВРОПИ ПОСИЛИТИ ТИСК НА РОС╤Ю ЗА ЗЛОЧИНИ В АВД╤╥ВЦ╤

Укра╖нська делегац╕я на зас╕данн╕ Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи закликала посилити тиск на Рос╕йську Федерац╕ю з метою припинення агрес╕╖ в Укра╖н╕ та забезпечення повного виконання Рос╕╓ю М╕нських домовленостей. Про це у Facebook пов╕домля╓ Пост╕йне представництво Укра╖ни при Рад╕ ╢вропи.
"1 лютого 2017 року п╕д час 1276-го зас╕дання Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи Укра╖на ╕н╕ц╕ювала обговорення ситуац╕╖ на Донбас╕. ...Укра╖нська делегац╕я закликала Раду ╢вропи використати ус╕ можливост╕ для забезпечення того, щоб рос╕йськ╕ злочини ╕ груб╕ порушення прав людини в Укра╖н╕ не залишилися безкарними. Укра╖на також закликала Раду ╢вропи посилити тиск на Рос╕йську Федерац╕ю з метою припинення агрес╕╖ в Укра╖н╕ та забезпечення повного виконання Рос╕╓ю М╕нських домовленостей", - йдеться у пов╕домленн╕. 
Участь у зас╕данн╕ взяли делегац╕╖ держав-член╕в Ради ╢вропи, генеральний секретар Ради ╢вропи Турбйорн Ягланд та генеральний секретар Парламентсько╖ Асамбле╖ Ради ╢вропи Войцех Савицький.
В╕д ╕мен╕ Укра╖ни на зас╕данн╕ виступив заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Серг╕й Кислиця. В╕н привернув увагу Ком╕тету м╕н╕стр╕в до гуман╕тарно╖ кризи, що розгорта╓ться в район╕ Авд╕╖вки ╕ Ясинувато╖, та зусиль уряду Укра╖ни, волонтер╕в ╕ Червоного Хреста з надання допомоги цив╕льному населенню.
Укра╖нська сторона наголосила, що Рос╕йська Федерац╕я зд╕йсню╓ ефективний контроль за д╕ями терорист╕в так звано╖ "ДНР" ╕ акцентувала увагу на тому, що протягом трьох останн╕х дн╕в рос╕йсько-терористичн╕ сили масово використовували заборонену М╕нськими домовленостями зброю та ╕гнорували заклики Укра╖ни до припинення вогню.
Окрему увагу Укра╖на прид╕лила розгортанню рос╕йськими посадовцями та ЗМ╤ пропагандистсько╖ операц╕╖, засновано╖ на фейкових новинах, щоб звинуватити Укра╖ну в ескалац╕╖ конфл╕кту. У зв’язку з цим було наголошено, що аналог╕чний ф╕рмовий почерк Рос╕╖ щодо спотворення реальност╕ для прикриття сво╖х агресивних в╕йськово-пол╕тичних ц╕лей спостер╕гався ╕ в укра╖нському Дебальцевому, ╕ в сир╕йському Алеппо, ╕ п╕д час нападу на Груз╕ю у 2008 роц╕.
Ключов╕ сигнали генерального секретаря та низки делегац╕╖ держав-член╕в Ради ╢вропи стосувалися необх╕дност╕ негайного припинення вогню, створення умов для подолання гуман╕тарно╖ кризи та безальтернативност╕ виконання М╕нських домовленостей.
"Переконаний, що Рос╕я не буде задоволеною тим, що почула сьогодн╕ в╕д держав-член╕в Ради ╢вропи п╕д час зас╕дання Ком╕тету м╕н╕стр╕в. Сол╕дарн╕сть з Укра╖ною залиша╓ться високою, а це звужу╓ прост╕р для маневр╕в Москви. Ми ╕ надал╕ активно працюватимемо в Рад╕ ╢вропи на випередження, щоб не допустити послаблення тиску на Рос╕ю", – зазначив пост╕йний представник Укра╖ни при Рад╕ ╢вропи Дмитро Кулеба, коментуючи результати зас╕дання Ком╕тету м╕н╕стр╕в.
http://www.ukrinform.ua

РАДБЕЗ ООН УХВАЛИВ ЗАПРОПОНОВАНУ УКРА╥НОЮ ЗАЯВУ ПО ДОНБАСУ

За ╕н╕ц╕ативи укра╖нсько╖ сторони РБ ООН засудила використання важкого озбро╓ння на Донбас╕, висловила п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни. Про це йдеться в пов╕домленн╕ пост╕йного представництва Укра╖ни в ООН на стор╕нц╕ в Twitter. У заяв╕ Радбезу зазнача╓ться, що РБ ООН висловлю╓ серйозну занепоко╓н╕сть через небезпечне загострення ситуац╕╖ на сход╕ Укра╖ни ╕ закликав до негайного повернення до режиму припинення вогню.
"Члени РБ ООН засуджують використання на л╕н╕╖ з╕ткнення в Донецьк╕й област╕ озбро╓нь, що заборонен╕ М╕нськими угодами, яке призводить до загибел╕ ╕ поранень людей, у тому числ╕ мирних жител╕в", - йдеться в прийнят╕й на закритому зас╕данн╕ Радбезу ООН заяв╕. Також в заяв╕ наголошу╓ться, що члени РБ ООН висловили повну п╕дтримку суверен╕тету й територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, а також наголосили на необх╕дност╕ суворого дотримання резолюц╕╖ 2202 (2015), яка затвердила "Пакет заход╕в з ╕мплементац╕╖ М╕нських угод".

У ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТ╤ США ВИСЛОВИЛИ СТУРБОВАН╤СТЬ ЧЕРЕЗ СПЛЕСК НАСИЛЛЯ В АВД╤╥ВЦ╤

Про це йдеться у заяв╕, розм╕щен╕й на сайт╕ Держдепартаменту. "Сполучен╕ Штати глибоко стурбован╕ останн╕м сплеском насильства на сход╕ Укра╖ни довкола Авд╕╖вки-Ясинувато╖. З 28 с╕чня Спец╕альна мон╕торингова м╕с╕я ОБС╢ пов╕домляла про драматичне посилення бойових д╕й, в тому числ╕ за допомогою важко╖ артилер╕╖ та ╕ншого озбро╓ння, забороненого М╕нськими угодами", - йдеться у заяв╕.
Також сказано, що у Держдепартамент╕ закликали встановити негайний ╕ ст╕йкий режим припинення вогню та надати повний ╕ необмежений доступ спостер╕гачам ОБС╢, щоб запоб╕гти загостренню гуман╕тарно╖ кризи в Авд╕╖вц╕. В Держдеп╕ вчергове висловили п╕дтримку повному виконанню М╕нських угод.
Як пов╕домляв УН╤АН, пророс╕йськ╕ бойовики з 29 с╕чня активно обстр╕люють позиц╕╖ укра╖нських в╕йськових б╕ля Авд╕╖вки ╕ житлов╕ квартали м╕ста, ╕ не погоджуються припинити вогонь. 30 с╕чня Авд╕╖вку через обстр╕л залишилася без водо-, електро - та теплопостачання. В результат╕ в╕дключення високовольтно╖ л╕н╕╖ було припинено електропостачання Авд╕╖вського коксох╕м╕чного заводу ╕ Донецько╖ ф╕льтрувально╖ станц╕╖. У м╕ст╕ оголошено надзвичайний стан. За словами президента Петра Порошенка, приймаються необх╕дн╕ заходи для того, щоб забезпечити теплом 153 багатоквартирн╕ будинки ╕ 3,5 тис. приватних будинк╕в: в╕йськов╕ розгорнули зимов╕ намети, в╕йськово-польов╕ кухн╕, уряд забезпечив генераторами; також створен╕ вс╕ умови для забезпечення автобусами та добров╕льно╖ евакуац╕╖ населення.
***
М╕с╕я Сполучених Штат╕в Америки при Орган╕зац╕╖ з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ заклика╓ Рос╕ю та п╕дконтрольних ╖й бойовик╕в припинити намагання захоплення нових територ╕й Укра╖ни. Про це йдеться в заяв╕ тимчасового пов╕реного США при ОБС╢ Кейт Бернс, яку вона виголосила на зас╕данн╕ Пост╕йно╖ ради ОБС╢ у В╕дн╕. Вона нагадала, що Укра╖на закликала негайно оголосити перемир'я, щоб отримати можлив╕сть полагодити пошкодження ╕нфраструктури, а також намагалася скликати терм╕нове зас╕дання Тристоронньо╖ контактно╖ групи з врегулюванню ситуац╕╖ на Донбас╕ та наполегливо закликала Спец╕альну мон╕торингову м╕с╕ю ОБС╢ зб╕льшити к╕льк╕сть патрул╕в в район╕ Авд╕╖вки. "Проте об'╓днан╕ рос╕йсько-сепаратистськ╕ сили наполягають на тому, що вони продовжуватимуть вести бойов╕ д╕╖, поки укра╖нськ╕ сили не в╕дступлять. Рос╕я та сепаратисти ╕н╕ц╕ювали насильство в Авд╕╖вц╕. Ми заклика╓мо Рос╕ю припинити насильство, дотримуватися режиму припинення вогню, в╕двести важке озбро╓ння та припинити спроби захоплення ново╖ територ╕╖ за межами л╕н╕╖ з╕ткнення", - заявила Бернс.
У цьому зв'язку американський дипломат зазначила, що температура в Укра╖н╕, ╕, зокремаЮ в район╕ Авд╕╖вки, опустилася нижче нуля. "Без води, електрики ╕ тепла життя тисяч людей опинилося п╕д загрозою. Об'╓днан╕ рос╕йсько-сепаратистськ╕ сили повинн╕ зупинити свою атаку на Авд╕╖вку. Вони повинн╕ припинити насильство та дозволити в╕дремонтувати критичну ╕нфраструктуру. Б╕льш за все Рос╕я та бойовики повинн╕ продемонструвати ╖хню готовн╕сть повн╕стю збер╕гати в╕рн╕сть режиму припинення вогню, одному з головних компонент╕в М╕нських угод, як╕ вони так часто порушували", - наголосила Бернс.
***
Державний секретар у закордонних справах ╕ справах Сп╕вдружност╕ Сполученого Корол╕вства Велико╖ Британ╕╖ ╕ П╕вн╕чно╖ ╤рланд╕╖ Борис Джонсон закликав ус╕ сторони проявляти стриман╕сть у зв'язку з ситуац╕╓ю в Авд╕╖вц╕ та висловився за збереження санкц╕й проти РФ. Про це йдеться у його заяв╕, оприлюднен╕й на сайт╕ британського зовн╕шньопол╕тичного в╕домства. Зокрема, Джонсон заявив, що, в╕дпов╕дно до М╕нських угод, безпека та повний ст╕йкий режим тиш╕ повинн╕ стати нев╕дкладним пр╕ор╕тетом. "Я наполегливо закликаю ус╕ сторони продемонструвати стриман╕сть, щоб сприяти терм╕новому ремонту житт╓во важливо╖ комунально╖ ╕нфраструктури та надати допомогу вразливому населенню. Санкц╕╖ проти Рос╕╖ не можуть бути скасован╕, допоки М╕нськ╕ зобов'язання не будуть виконан╕", - наголосив Джонсон.
***
На терм╕новому зас╕данн╕ ОБС╢, скликаному через злочини рос╕йсько╖ сторони в Авд╕╖вц╕, укра╖нська делегац╕я заявила про невиконання Рос╕╓ю м╕нських домовленостей ╕ розпов╕ла про к╕льк╕сть загиблих ╕ поранених в боях б╕ля м╕ста. Про це заявила сп╕кер МЗС Укра╖ни Мар'яна Беца. "Ми пов╕домили ус╕ кра╖ни-учасниц╕ про кричущ╕ порушення РФ м╕нських домовленостей. Також пов╕домили, що зараз в╕дбува╓ться в Авд╕╖вц╕, про к╕льк╕сть загиблих, поранених. Ми закликали РФ до негайного припинення вогню ╕ п╕дкреслили, що вона несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за ситуац╕ю в Авд╕╖вц╕. Нашу позиц╕ю п╕дтримали вс╕ партнери, в╕дзначили, що Рос╕я несе в╕дпов╕дальн╕сть за п╕дтримку терорист╕в на сход╕ Укра╖ни. РФ була ╓диною делегац╕╓ю, яка фактично повторила св╕й звичайний нарратив, що у всьому винна Укра╖на", - заявила Беца. Кр╕м цього на зас╕данн╕ обговорювалося питання критично╖ гуман╕тарно╖ ситуац╕╖. "Були виголошен╕ заяви ключовими гравцями, США, Швейцар╕╓ю, Канадою, ╢С, Франц╕╓ю, Н╕меччиною про необх╕дн╕сть припинення цих д╕й ╕ в╕дпов╕дальност╕ РФ. Також акцент на посилення спроможност╕ спец╕ально╖ мон╕торингово╖ м╕с╕╖ вериф╕кац╕╖ припинення вогню ╕ в╕дведення збро╖, ╕ заклик до РФ дозволити ОБС╢ мати доступ до територ╕й Укра╖ни, в тому числ╕, що не контролюються урядом", - додала Беца.
https://www.unian.ua

РЕВА ОБУРЕНИЙ – В АВД╤╥ВЦ╤ Б╤ЙНЯ, А ОБС╢ ХВИЛЮЮТЬ СОЦВИПЛАТИ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ

М╕н╕стра соц╕ально╖ пол╕тики Андр╕я Реву обурили запитання представник╕в ОБС╢ про в╕дновлення соц╕альних виплат жителям п╕дконтрольних бойовикам район╕в Донбасу. Про це в╕н заявив в еф╕р╕ одного з телеканал╕в.
«Йде б╕йня в Авд╕╖вц╕, стр╕ляють по житлових кварталах, гинуть люди, гинуть наш╕ в╕йськовослужбовц╕, бойовики нахабно стр╕ляють з «Град╕в» прямо по житлових кварталах. Як ви дума╓те, яке питання хвилю╓ ОБС╢? Чому вони з нами зустр╕лися? «Коли ви будете платити грош╕ на неп╕дконтрольну Укра╖н╕ територ╕ю?». В умовах обстр╕л╕в, загибел╕ наших людей, вони при╖хали з’ясувати, коли ми будемо виконувати, на ╖хню думку, пункт 8 М╕нських угод», – пов╕домив Рева.
Нагада╓мо, прес-служба М╕нсоцпол╕тики заявила, що громадянам Укра╖ни, як╕ залишилися на неп╕дконтрольн╕й Укра╖н╕ територ╕╖, нараховуються вс╕ соц╕альн╕ виплати, зокрема пенс╕╖, але ╖х виплачуватимуть лише п╕сля зв╕льнення.
З 29 с╕чня трива╓ штурм в Авд╕╖вськ╕й промзон╕. Бойовики накрили Авд╕╖вку залпами «Град╕в». Також у х╕д п╕шли танки.
Вранц╕ 31 с╕чня бойовики запросили режим тиш╕, ╕ п╕сля цього знову п╕шли у наступ.
Голова Донецько╖ обласно╖ в╕йськово-цив╕льно╖ адм╕н╕страц╕╖ Павло Жебр╕вський пов╕домив, що в Авд╕╖вц╕ оголосили режим надзвичайного стану та створили штаб з л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в под╕╖.
http://zik.ua
***
В╕д початку ескалац╕╖ конфл╕кту в Авд╕╖вц╕ на Донеччин╕ загинула одна людина, поранення отримали в╕с╕м мирних жител╕в. Так╕ дан╕ пов╕домля╓ 2 лютого в╕дд╕л комун╕кац╕╖ пол╕ц╕╖ в Донецьк╕й област╕.
"З 29 с╕чня по тепер╕шн╕й час до пол╕ц╕╖ над╕йшли пов╕домлення про те, що загинула одна людина, поранено в╕с╕м мирних мешканц╕в, пошкоджено 78 буд╕вель, с╕м з яких – квартири, 70 – приватн╕ будинки та магазини", – йдеться в пов╕домленн╕.
В МВС зазначають, що остаточна ╕нформац╕я буде надана п╕сля ретельного документування вс╕х факт╕в теракт╕в.
1 лютого пов╕домлялося, що в результат╕ обстр╕л╕в Авд╕╖вки загинула 61-р╕чна ж╕нка.
http://www.pravda.com.ua

УКРА╥НСЬКИЙ ГЕНЕРАЛ НАЗВАВ ПРИЧИНИ АКТИВ╤ЗАЦ╤╥ БОЙОВИК╤В ПОБЛИЗУ АВД╤╥ВКИ

Р╕зка актив╕зац╕я бойовик╕в у район╕ Авд╕╖вки обумовлена низкою причин.  Тут потр╕бно розглядати два п╕дходи, розпов╕в в ╕нтерв'ю Апострофу екс-заступник начальника Генштабу генерал-лейтенант ╤гор Романенко. За його словами, перший пов'язаний з тим, що Пут╕н використову╓ бойов╕ д╕╖ в принцип╕ ╕ ╖хню актив╕зац╕ю, щоб вплинути на ситуац╕ю, як в╕н вважа╓, на м╕жнародн╕й арен╕. "Другий аспект – суто во╓нний. В╕н поляга╓ в тому, що за останн╕й час п╕дрозд╕лам ЗСУ вдалося на вс╕х напрямках, проводячи контратаки, захопити частину територ╕й, як╕ за М╕нським домовленостям ╕ повинн╕ контролюватися Укра╖ною, але займають ╖х пророс╕йськ╕ терористи", - зазначив генерал. Романенко розпов╕в, що наш╕ в╕йськов╕ в╕дбивають певн╕ висоти та райони: саму промзону Авд╕╖вки, територ╕ю на Св╕тлодарськ╕й дуз╕, де взагал╕ п╕д╕йшли близько 6 к╕лометр╕в до Дебальцевого. Тому, продовжив генерал, бойовики вир╕шили провчити Укра╖ну: зосередили сво╖ резерви й почали ╕нтенсивне ведення бойових д╕й, щоб в╕дбити всю промзону. "Але це ╖м не вдалося, незважаючи на накази з Москви, зосередження ударних сил ╕ перекидання туди рос╕йського спецназу. Тод╕ бойовики почали обстр╕лювати Авд╕╖вку, щоб пос╕яти пан╕ку серед мирного населення. З ╕ншого боку, вони обстр╕люють околиц╕ Донецька ╕ сам Донецьк, щоб показати, що так н╕бито д╕╓ Укра╖на", - п╕дсумував екс-заступник начальника Генштабу.
https://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18056

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков