Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«СПРАВА ВЕДЖ╤╢ КАШКА»: У МЗС В╤ДРЕАГУВАЛИ НА ВИРОКИ КРИМСЬКОГО «СУДУ»
“Ми вимага╓мо негайного зв╕льнення Р.Айвазова та ╕нших кримських татар, як╕ перебувають у...


УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ АВТОРАМ КРАЩИХ ТВОР╤В ДЛЯ Д╤ТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
Прем╕я Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори для д╕тей...


НА В╤ДНОВЛЕННЯ НОТР-ДАМУ З╤БРАЛИ МАЙЖЕ М╤ЛЬЯРД ДОЛАР╤В
Про це пов╕домля╓ ╢вропейська правда з посиланням на Associated Press.


МОСКОВСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ╤ЩЕ НА ТРИ М╤СЯЦ╤ В С╤ЗО УС╤Х УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В
Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необх╕дност╕ отримання результат╕в...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ КОМАНДУ
"Це — волонтери у пол╕тиц╕, це соц╕альна м╕с╕я, ╕ це правда", - сказав Зеленський.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 03.02.2017
МФЖ ╤ ╢ФЖ ВИМАГАЮТЬ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ РОМАНА СУЩЕНКА ╤ МИКОЛИ СЕМЕНИ

М╕жнародна ╕ ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в (МФЖ ╕ ╢ФЖ - IFJ ╕ EFJ) при╓днались до заклик╕в негайно зв╕льнити представник╕в укра╖нських ЗМ╤ Романа Сущенка, який незаконно ув'язнений в Рос╕╖, ╕ Миколу Семену, проти якого в окупованого Рос╕╓ю Криму в╕дкрито крим╕нальну справу ╕ висунуто звинувачення у «сепаратизм╕». Про це йдеться в сп╕льн╕й заяв╕ орган╕зац╕й, оприлюднен╕й 27 с╕чня, переда╓ «Укр╕нформ».
«Укра╖нськ╕ журнал╕сти Микола Семена й Роман Сущенко кинут╕ до в'язниц╕ з╕ звинуваченнями з боку рос╕йсько╖ влади у сепаратизм╕ й шпигунств╕, в╕дпов╕дно. М╕жнародна ╕ ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в (IFJ та EFJ) разом з ╕ншими орган╕зац╕ями ╕з захисту прав людини закликають зняти ц╕ звинувачення негайно», - йдеться в поширен╕й заяв╕.
IFJ та EFJ при╓дналися до заклик╕в сво╖х укра╖нських ф╕л╕й, Незалежно╖ мед╕апрофсп╕лки Укра╖ни (НМПУ) та Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни (НСЖУ), «щоб засудити пересл╕дування незалежних ЗМ╤ ╕ журнал╕ст╕в, як╕ виступають з критикою на адресу рос╕йсько╖ влади, особливо в анексованому Рос╕╓ю Криму».
При цьому п╕дкреслю╓ться, що обидва ув'язнених представника укра╖нських мед╕а - Роман Сущенко ╕ Микола Семена ╓ членами НСЖУ.
У заяв╕ нагаду╓ться, що 20 с╕чня незалежний журнал╕ст «Рад╕о Свобода» Микола Семена був оф╕ц╕йно звинувачений у «закликах до д╕й, спрямованих на порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖». Це стало насл╕дком публ╕кац╕╖, яку в╕н оприлюднив у вересн╕ 2015 року проти рос╕йсько╖ окупац╕╖ Кримського п╕вострова. Дата суду над ним дос╕ не встановлена. Йому загрожу╓ до п'яти рок╕в ув'язнення. НМПУ ╕ НСЖУ наполягають на тому, що ц╕ звинувачення сфабрикован╕.
Як пов╕домляв «Детектор мед╕а», власного кореспондента ╕нформац╕йного агентства «Укр╕нформ» у Франц╕╖ Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москв╕, куди в╕н прибув з приватним в╕зитом. Увечер╕ 2 жовтня рос╕йськ╕ ЗМ╤ пов╕домили, що Сущенка тримають у С╤ЗО «Лефортово» ╕ звинувачують у «шпигунств╕».
15 грудня Московський м╕ський суд в╕дхилив скаргу на арешт журнал╕ста агентства «Укр╕нформ» Романа Сущенка, за допомогою яко╖ захист намагався зм╕нити запоб╕жний зах╕д на домашн╕й арешт. Суд залишив у сил╕ р╕шення Лефорт╕вського районного суду Москви в╕д 28 листопада 2016 року про продовження утримання укра╖нця п╕д вартою до 30 с╕чня 2017 року.
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни (МЗС) висловило р╕шучий протест у зв’язку з р╕шенням рос╕йського суду продовжувати тримати п╕д вартою укра╖нського журнал╕ста Романа Сущенка.
25 с╕чня Лефортовський районний суд Москви в╕дмовився приймати лист в╕д Головного управл╕ння розв╕дки (ГУР) М╕н╕стерства оборони Укра╖ни (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не ╓ сп╕вроб╕тником управл╕ння та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журнал╕ста Сущенка ще на три м╕сяц╕, до 30 кв╕тня 2017 року.
Як писав «Детектор мед╕а», у кв╕тн╕ 2016 року рос╕йська ФСБ в окупованому Криму провела обшук ╕ порушила крим╕нальну справу проти позаштатного журнал╕ста «Рад╕о Свобода» Миколи Семени за статтю, у як╕й начебто м╕стяться «заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ». П╕сля цього журнал╕ста к╕лька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену в╕дпустили п╕д п╕дписку про неви╖зд.
28 кв╕тня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журнал╕ста можуть узагал╕ позбавити свободи пересування.
М╕жнародна та ╢вропейська федерац╕╖ журнал╕ст╕в пов╕домили про сол╕дарн╕сть ╕з кримським журнал╕стом та про п╕дтримку сво╖х член╕в в Укра╖н╕ – Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в та Незалежно╖ мед╕а-профсп╕лки. Зокрема, у сп╕льн╕й заяв╕ МФЖ ╕ ╢ФЖ наприк╕нц╕ кв╕тня йшлося про заклик до рос╕йсько╖ влади «в╕дмовитися в╕д необгрунтованих звинувачень проти Семени». Сво╓ занепоко╓ння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБС╢ з питань свободи мед╕а Дуня М╕ятович, а також М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни, яке вимага╓ припинити пересл╕дування пана Семени.
Ки╖вський районний суд С╕мферополя, п╕дконтрольний Рос╕╖, 29 серпня, в╕дхилив скаргу адвоката Миколи Семени на д╕╖ сл╕дчого ФСБ. На початку вересня адвокат журнал╕ста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого ╕ виправдувального вироку рос╕йським судом дор╕внюють нулю.
6 грудня 2016 року стало в╕домо, що рос╕йська ФСБ зак╕нчила сл╕дство у справ╕ кримського журнал╕ста Миколи Семени.
20 с╕чня в окупованому Рос╕╓ю Криму журнал╕сту Микол╕ Семен╕ вручили обвинувальний висновок у справ╕ про «сепаратизм». Зг╕дно нього, кримський журнал╕ст «п╕дготував статтю п╕д назвою «Блокада – необх╕дний перший крок до зв╕льнення Криму», в як╕й були виявлен╕ заклики до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖».
Адвокат журнал╕ста Ем╕ль Курбед╕нов заявив, що зд╕йснена ФСБ експертиза абсолютно необ'╓ктивна ╕ не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. 26 с╕чня в Бахчисара╖ (Крим) сп╕вроб╕тники ФСБ затримали адвоката кримського журнал╕ста Миколи Семени Ем╕ля Курбед╕нова. П╕зн╕ше в його будинку та оф╕с╕ пройшли обшуки. Зал╕зничний районний суд С╕мферополя в окупованому Рос╕╓ю Криму обрав запоб╕жний зах╕д Ем╕лю Курбед╕нову. Адвоката заарештували на 10 д╕б
http://detector.media

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18042

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков