Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я...


МОРЯК ГРИЦЕНКО: ЯКБИ МИ СТР╤ЛЯЛИ У В╤ДПОВ╤ДЬ — НАС БИ ВЖЕ НЕ БУЛО
"Пройшов час, я роз╕брав для себе цю ситуац╕ю. Бог мене в╕в, ми зробили те що треба. Якщо було б...


╤ван Томич, голова Союзу укра╖нського селянства: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИ ДОДОМУ УКРА╥НЦ╤В, ТО ПОЧН╤ТЬ ╤З СЕЛЯН
╤ван Томич понад десять рок╕в очолював асоц╕ац╕ю фермер╕в, зараз в╕н сто╖ть б╕ля керма Союзу...


П'ЯТНАДЦЯТЬ ЛИЦАР╤В НЕБА
Стр╕чка розпов╕да╓ про п’ятнадцятьох добровольц╕в батальйону «Дн╕про-1», як╕...


ЖУРНАЛ╤СТКА ВКАЗАЛА НА П╤ДСТУПН╤СТЬ ПУТ╤НА У ПЕРЕМОВИНАХ ЩОДО «КРИМСЬКОГО СПИСКУ» ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
Рос╕я торгу╓ться за зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в, щоб Укра╖на визнала ╖х рос╕йське...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 03.02.2017
АКСЬОНОВ ДАВ СВ╤ДЧЕННЯ ПРОТИ ЧИЙГОЗА

КРИМОСУДДЯ

Показання глави окупац╕йних властей Криму Серг╕я Аксьонова суперечать речовим доказам, як╕ були розглянут╕ судом у "справ╕ Чийгоза" ран╕ше.
Про це 31 с╕чня заявив адвокат Микола Полозов, пов╕домля╓ QirimInfo.
"Загалом св╕дчення Аксьонова суперечать речовим доказам, як╕ були розглянут╕ судом ран╕ше, ╕ не п╕дтверджують обвинувачення, висунуте Чийгозу, в орган╕зац╕╖ масових заворушень", – заявив Полозов.
У суд╕ глава окупац╕йно╖ влади Криму сказав, що йому не в╕домо, як саме д╕╖ Чийгоза вплинули на застосування насильства м╕тингувальниками ╕ ╖х спробу ув╕рватися в буд╕влю.
В╕н бачив т╕льки, як Чийгоз говорив щось у мегафон, звертаючись до учасник╕в м╕тингу. Але оск╕льки слова були вимовлен╕ кримськотатарською мовою, Аксьонов не зна╓, заспокоював Чийгоз людей чи н╕.
Також в╕н заявив, що на м╕тингу Меджл╕су була присутня велика к╕льк╕сть укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, оск╕льки бачив "к╕лька десятк╕в червоно-чорних прапор╕в", а також що там був якийсь Серг╕й, який, на його думку, керував цими нац╕онал╕стами, був "ем╕саром Кошулинського", а також "впливав на Чубарова ╕ Чийгоза".
Захист Чийгоза попросив суд показати Аксьонову в╕деоматер╕али, на яких видно, що в╕н д╕╓ як провокатор ╕ розмовля╓ з ╕ншими св╕дками звинувачення, але суддя в╕дмовив.
Як в╕домо, Чийгоза затримали в с╕чн╕ 2015 роки за участь в м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року.
"Справу Чийгоза" суд розгляда╓ в рамках "справи 26 лютого".
http://www.pravda.com.ua

АРЕШТОВАНОГО В КРИМУ «ДИВЕРСАНТА» СУЛЕЙМАНОВА ЛИШИЛИ ЗА ГРАТАМИ

Ф╕гуранту "справи кримських диверсант╕в" Редвану Сулейманову продовжили арешт до 28 лютого. Про це в суботу пов╕домив кореспондент Рад╕о «Свобода» Антон Наумлюк.
За його словами, 25 с╕чня п╕дконтрольний Кремлю Ки╖вський районний суд в╕дмовився продовжити запоб╕жний зах╕д Сулейманову, оск╕льки п╕дсудн╕сть справи належить до Верховного суду Криму.
Сл╕дство мало подати туди заяву про продовження арешту за с╕м дн╕в до зак╕нчення терм╕ну 30 с╕чня.
"Тобто вони вже на той час зап╕знилися на два дн╕. Фактично у сл╕дства залишалася ╓дина можлив╕сть законно утримати Сулейманова п╕д арештом – оскаржити р╕шення Ки╖вського суду ╕ домогтися його скасування. Щоб адвокат Сулейманова не заважав цьому, Курбед╕нова заарештували на 10 дн╕в. ╤ в╕дразу ж Ки╖вський суд продовжив арешт Сулейманову на м╕сяць", – написав журнал╕ст.
Наумлюк додав, що зам╕сть заарештованого адвоката Ем╕ля Курбед╕нова на слуханн╕ був присутн╕й адвокат за призначенням.
Наприк╕нц╕ грудня 2016 року затриманому вл╕тку в Криму Сулейманову продовжили арешт до к╕нця с╕чня 2017 року, в╕н перебува╓ п╕д арештом у С╕мферопольському сл╕дчому ╕золятор╕.
Рос╕йськ╕ ЗМ╤ з посиланням на ФСБ пов╕домляли, що Редвана Сулейманова затримали 30 липня 2016 року на територ╕╖ аеропорту С╕мферополя. 12 серпня Федеральна служба безпеки роз╕слала по рос╕йських мед╕а в╕део допиту Сулейманова, де той да╓ св╕дчення. Затриманий каже, що в жовтн╕ 2015 року в Запор╕жж╕ його завербувала укра╖нська розв╕дка.
За словами Сулейманова, спочатку в його завдання входило збирання ╕нформац╕╖ про перем╕щення в╕йськово╖ техн╕ки, а п╕зн╕ше н╕бито поставили завдання знайти на с╕мферопольському вокзал╕ та в аеропорту м╕сце для закладки вибухових пристро╖в.
ФСБ Рос╕╖ 10 серпня пов╕домила, що в н╕ч на 7 серпня в Криму затримали групу "укра╖нських диверсант╕в", як╕ н╕бито готували теракти на п╕востров╕. Цьому передувало триденне блокування рос╕йськими прикордонниками п╕дконтрольних ╖м кримських пункт╕в в'╖зду ╕ ви╖зду на адм╕н╕стративному кордон╕ з окупованим п╕востровом.
Влада Укра╖ни заперечу╓ звинувачення Москви ╕ назива╓ ╖х провокац╕╓ю рос╕йських спецслужб.
http://www.pravda.com.ua

ЕМ╤ЛЯ КУРБЕД╤НОВА ЗАЛИШИЛИ П╤Д АРЕШТОМ

П╕дконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив у сил╕ р╕шення суду першо╖ ╕нстанц╕╖ про застосування покарання для адвоката Ем╕ля Курбед╕нова - 10 д╕б арешту. Про це пов╕домив адвокат Микола Полозов.
«Суд радився достатньо довго, десь п╕втори - майже дв╕ години, але н╕ до якого позитивного результату це не привело, залишили т╕ ж 10 д╕б... Швидше за все, д╕йде справа до ╢вропейського суду, оск╕льки кричущ╕ порушення прав адвокат╕в ╕ тиск на захисник╕в в Криму не повинн╕ залишатися без в╕дпов╕дно╖ оц╕нки незалежних структур, до яких, на жаль, рос╕йське правосуддя не в╕дноситься», - сказав Полозов.
До цього Полозов пов╕домляв, що до суду на розгляд апеляц╕╖ Ем╕ля Курбед╕нова не привезли.
Ран╕ше кримський адвокат Джем╕ль Тем╕шев пов╕домив, що в п╕дконтрольному Кремлю Верховному суд╕ Криму 1 лютого розглянуть апеляц╕ю у справ╕ Курбед╕нова.
Курбед╕нова було затримано у Бахчисара╖ 26 с╕чня, коли в╕н ╖хав на обшук до актив╕ста Сейрана Сал╕╓ва для надання юридично╖ допомоги. Цього ж дня Зал╕зничний районний суд С╕мферополя, п╕дконтрольний Рос╕╖, визнав його винним в порушенн╕ статт╕ 20.3 КоАП Рос╕╖ (Пропаганда ╕ публ╕чна демонстрац╕я нацистсько╖ атрибутики або символ╕ки) ╕ заарештував на 10 д╕б.
Приводом для цього стало те, що в 2013 роц╕ Курбед╕нов розм╕стив «Вконтакте» перепост про м╕тинг «Х╕зб ут-Тахр╕р» в С╕мферопол╕.
Курбед╕нов ╓ одним з пров╕дних кримських адвокат╕в, що спец╕ал╕зуються на пол╕тичних справах. В╕н сам ╕ його колеги розц╕нюють арешт як грубе перешкоджання його адвокатськ╕й д╕яльност╕.
ukrinform.ua

УМЕРОВУ ВРУЧИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ОБВИНУВАЛЬНИЙ ВИСНОВОК

Заступнику голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерову вручили оновлений обвинувальний висновок, у якому стаття та еп╕зод залишилися без зм╕н, пов╕домля╓ Рад╕о «Свобода». 
Ран╕ше Умеров пов╕домляв про виклик до сл╕дчого ФСБ Рос╕╖ в анексованому Криму 27 с╕чня, де йому мали висунути "звинувачення в нов╕й редакц╕╖". Зустр╕ч перенесли на 30 с╕чня.
Донька ╤льм╕ Умерова Айше 30 грудня 2016 року пов╕домила, що ╖╖ батька включили до перел╕ку "терорист╕в ╕ екстрем╕ст╕в", розм╕щеного на сайт╕ рос╕йсько╖ Федерально╖ служби з ф╕нансового мон╕торингу. Умеров заявив про нам╕р оскаржити це в суд╕.
Влада анексованого Криму звинувачу╓ 59-р╕чного Умерова у закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Рос╕╖.
З ╕н╕ц╕ативи сл╕дства ╤льм╕ Умерова пом╕стили в псих╕атричну л╕карню для проведення експертизи. П╕сля повернення Умерова з л╕карн╕ суд у його справ╕ продовжився. 31 грудня Умеров заявив про нам╕р оскаржити внесення його до списку "терорист╕в ╕ екстрем╕ст╕в" у Рос╕╖.
Укр╕нформ

ПОЛОЗОВ ПОСКАРЖИВСЯ РОС╤ЙСЬКОМУ ОМБУДСМЕНУ НА «КРИМСЬКЕ ФСБ»

Адвокат Микола Полозов направив скаргу в так званий Ки╖вський райсуд С╕мферополя на незаконн╕ д╕╖ сл╕дчого ФСБ, а також заяву з того ж приводу рос╕йському омбудсмену Тетян╕ Москальков╕й. Про це адвокат пов╕домив в Twitter.
"Сьогодн╕ мною були направлен╕ скарга до Ки╖вського районного суду на незаконн╕ д╕╖ сл╕дчого ФСБ ╕ заява омбудсмену Москальков╕й", - пише Полозов.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 25 с╕чня ш╕сть сп╕вроб╕тник╕в ФСБ затримали адвоката Миколу Полозова ╕ повезли його на допит як св╕дка у справ╕ заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу ╤льм╕ Умерова.
Ран╕ше сам Полозов неодноразово попереджав, що його можуть насильно доправити на допит у ФСБ з метою виключення ╕з справи Умерова як захисника. Адвокат квал╕ф╕кував сво╓ затримання в Криму як викрадення ╕ заявляв, що ма╓ нам╕р оскаржити д╕╖ ФСБ в суд╕.
Минуло╖ п'ятниц╕ в Москв╕ Полозов в╕дв╕дав рос╕йську Федеральну палату адвокат╕в ╕ Адвокатську палату Москви, де подав в╕дпов╕дн╕ заяви за фактом незаконних д╕й орган╕в ФСБ в╕дносно нього. Днями Полозова опов╕стили про дату апеляц╕╖ на р╕шення «Ки╖вського райсуду С╕мферополя», що дозволив його допитати.

У КРИМУ СИЛОВИКИ ВЛАШТУВАЛИ ОБШУК ╤З ВИЛУЧЕННЯМ ТЕХН╤КИ У РЕДАКЦ╤╥ «НОВОСТИ СЕВАСТОПОЛЯ»

У Севастопол╕ в оф╕с╕ ╕нтернет-ресурсу «Новости Севастополя» (sevnews.info) був проведений обшук ╕ вилучено оргтехн╕ку: комп'ютери, ноутбуки, планшети, телефони. Робота сайту через це була припинена.
Про це пов╕домля╓ саме видання. Як пояснили в редакц╕╖, таким чином сп╕вроб╕тники в╕дд╕лу з розсл╕дування особливо важливих справ Сл╕дчого управл╕ння Сл╕дчого ком╕тету Рос╕╖ в м╕ст╕ Севастополь шукали контакти користувача, який у травн╕ 2016 року розм╕стив у розд╕л╕ «Блоги» дв╕ зам╕тки про те, що один ╕з сп╕вроб╕тник╕в прокуратури Гагар╕нського району був наркоман з╕ стажем, але начальство закривало на це оч╕ за «котлети» з певною начинкою, поки його не затримали сп╕вроб╕тники ФСБ.
«До мене прийшли з обшуком в 7 ранку. Пот╕м на 11 виписали пов╕стку, з буд╕вл╕ Сл╕дчого управл╕ння я вийшов о п╕в на дев'яту вечора, - пов╕домив сп╕вроб╕тник сайта Олександр Карлюк. – Якби в╕дразу сказали, що ╖м потр╕бно, я б надав ╕нформац╕ю, ╕ не було потреби влаштовувати маски-шоу».
П╕д час сл╕дчих д╕й Карлюк дав св╕дчення, що в розд╕л╕ «Блоги» розм╕щувати ╕нформац╕ю може будь-який з заре╓строваних користувач╕в.
«Поки я перебуваю в статус╕ св╕дка, чи будуть мене звинувачувати, я не знаю. Останн╕м часом на стор╕нках сайту з'являлося багато критично╖ ╕нформац╕╖ про д╕яльн╕сть окремих сп╕вроб╕тник╕в СУ СКР по м╕сту Севастополю, нав╕ть одного з них кер╕вництво вир╕шили перевести в ╕нший рег╕он.
Думаю, що обшук ╕ вилучення оргтехн╕ки н╕як з цим не пов'язан╕, так як д╕╖ проводилися в рамках крим╕нально╖ справи, порушено╖ ще п╕вроку тому. Хоча можливий ╕ такий вар╕ант, що про «прокурорську» справу згадали саме з критикою на адресу СК», – зазначив в╕н.
http://detector.media

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 03.02.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18027

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков