Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
30 ВО╢ННИХ ╤СТОР╤Й УКРА╥НСЬКОГО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА
Фотовиставка в╕добража╓ щоденне життя волонтер╕в, як╕ завжди готов╕ прийти на допомогу, знаючи,...


ВИ╥ЗД ЗА КОРДОН З 18 ТРАВНЯ:
Ш╕сть категор╕й в╕йськовозобов'язаних повинн╕ мати обл╕ков╕ документи…


ПОСЛИ ╢С СХВАЛИЛИ НАДАННЯ УКРА╥Н╤ НАДПРИБУТК╤В В╤Д ЗАМОРОЖЕНИХ АКТИВ╤В РФ
Кошти п╕дуть на п╕дтримку в╕дбудови та в╕йськово╖ оборони Укра╖ни в умовах рос╕йсько╖ агрес╕╖…


ЗАКОН США ПРО КОНФ╤СКАЦ╤Ю АКТИВ╤В РОС╤╥: ЯКОГО РОЗВИТКУ ЧЕКАТИ ДАЛ╤?
Америка ма╓ стати правовим «локомотивом» у складному юридичному процес╕ вилучення...


20 Ж╤НОЧИХ ╤СТОР╤Й РОС╤ЙСЬКО-УКРА╥НСЬКО╥ В╤ЙНИ
“Рос╕яни вбивають людей. Дуже багато. Вони не просто в╕двойовують територ╕╖ — вони...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2017
ВСЕ ОДНО ПЕРЕМОЖЕ ДОБРО!

Ось ╕ завершились новор╕чно-р╕здвян╕ свята, п╕д час яких ми пост╕йно чули заклики з екран╕в телев╕зора в╕рити в диво, що стосувалося ╕ малих, ╕ дорослих. Однак чомусь не в╕рю н╕ в Д╕да Мороза ╕з Лапланд╕╖, н╕ в ╕ноземного Санта-Клауса, н╕ нав╕ть в нин╕шнього укра╖нського новор╕чного героя - Святого Миколая, що розда╓ слухняним д╕тям дарунки. Мо╓ диво, в яке таки в╕рю, - в ╕ншому, але без цього не об╕йтися н╕кому, хто уособлю╓ для нас св╕тл╕ сили, - в к╕нцев╕й перемоз╕ добра над злом ╕ над кривдою – правди, що, под╕бно до зеленого пагона, здатного пробиватися нав╕ть через асфальт, таки прокладе соб╕ дорогу до людей ╕ до сонця. Шкода лише, що не завжди нам вистача╓ життя, аби стати св╕дками такого прориву.
Уважно, як н╕коли ран╕ше, слухала кожне слово оч╕льника РПЦ Кирила, пов'язане з Р╕здвом Христовим ╕ розраховане на багатом╕льйонну аудитор╕ю. П╕д час ╕нтерв'ю патр╕арх зупинився на кризах, характерних для ╕стор╕╖ християнства, наголосивши, що рос╕йська сп╕льнота ╕ сьогодн╕ пережива╓ кризу, щоправда, не уточнивши, економ╕чну чи духовну в╕н ма╓ на уваз╕. Який же пропону╓ться з не╖ вих╕д, чого ц╕лком лог╕чно було б оч╕кувати п╕сля таких сл╕в? А н╕якого, духовний л╕дер не заклика╓ людей н╕ до громадянсько╖ активност╕, н╕ до труд╕в праведних на благо сусп╕льства, н╕ до морального очищення, в╕н лише радить част╕ше в╕дв╕дувати Бож╕ храми, де можна в╕д турбот ╕ скорбот перепочити душею, жодним чином не впливаючи при цьому на реальну ситуац╕ю. Це нагаду╓ толстовську теор╕ю непротивлення злу насильством, ╕ нав╕ть не збройним чи ф╕зичним, але й на р╕вн╕ м╕н╕мально╖ напруги вол╕ чи розумово╖ активност╕. Ма╓те кризу – ось ╕ ╖жте ╖╖ на здоров'я, але «приправляючи» молитвою!
Не заклика╓ патр╕арх ╕ владну верх╕вку зглянутися над сво╖м народом, однак як на Р╕здво, так ╕ щоденно, на чому наголошу╓, церква молиться за багатостраждальний народ Укра╖ни, аби там припинилася «м╕жусобиця», хоча увесь св╕т зна╓ (х╕ба що окр╕м частини тотально зазомбованих рос╕ян), що цю «м╕жусобицю» орган╕зувала сама Рос╕я, а воюють на Донбас╕ рос╕йськ╕ солдати, рос╕йська зброя, рос╕йський «аг╕тпроп» ╕, будь на те воля рос╕йсько╖ влади, все б давно ск╕нчилося. Не раз ╕ не два чула по телев╕зору одкровення оч╕льник╕в цього процесу про те, як важко було створювати на Донбас╕ так зване народне ополчення, не притаманне для укра╖нських традиц╕й. Та ╕ хто такий Моторола, якого нещодавно оплакувала Рос╕я, хто так╕ ╕нш╕ кер╕вники збройних формувань, що спричинили донецько-луганську трагед╕ю, як не рос╕йськ╕ оф╕цери?
Все це не секрет ╕ для рос╕йського патр╕арха. Тож хочеться запитати, чому в╕н не бо╖ться Бога ╕ чи ╓ в╕руючою людиною взагал╕, якщо дозволя╓ соб╕ отак морочити людям голови? А ще ╕ оце удаване лицем╕рне вбол╕вання за долю укра╖нських брат╕в ╕ сестер ╕з вуст найвищо╖ рел╕г╕йно╖ особи Рос╕╖, кому ж тод╕ в╕рити, якщо не патр╕арху, ╕ як спов╕дуватися людин╕, що сама гр╕шить з такою легк╕стю? Адже священик ма╓ бути пров╕дником м╕ж людьми ╕ Богом, а не м╕ж людьми ╕ св╕тською владою…
А в тому, що остання живе ╕ д╕╓ зовс╕м не за Божими законами, навряд чи треба когось переконувати. Ось т╕льки к╕лька найпрост╕ших приклад╕в, яких може бути безл╕ч. Чи не щодня ми бачимо в житт╕ ╕ на телеекранах ╕нвал╕д╕в на в╕зках. ╤нод╕ вони займаються спортом, ╕нод╕ нав╕ть танцюють, зам╕сть нерухомих н╕г намагаючись використати руки, на що боляче ╕ г╕рко дивитися. А ви звертали коли-небудь увагу, як приводяться до руху ╖хн╕ в╕зки, як вони крутять колеса власними руками, змушуючи сунутися це зал╕зне кр╕сло з чималим вантажем на ньому – пуд╕в у чотири – п'ять? А бачили, як╕ у них при цьому бувають руки, дарма що одягнен╕ в рукавиц╕ чи шкарпетки? Особливо, якщо доводиться крутити колеса, що рухаються по багнюц╕, а чистими вони ╕ не можуть бути… Так само було ╕ в Укра╖н╕, а нюанси щодо цього питання я вивчила, ще коли «вибивала» в╕зок з електричним приводом для одного з наших читач╕в – Миколи Меташопа. До реч╕, кер╕вника заводу, що оп╕кувався протезуванням ╕нвал╕д╕в, незабаром ╕з тр╕ском зв╕льнили, тож на його рахунок свого часу я не помилилася ╕, спод╕ваюся, посприяла так╕й розв'язц╕.
Тим не менше, чому ми практично не бачимо людей на в╕зках з електроприводом? А тому, що видають ╖х раз у 5–7 рок╕в, а служать вони, у кращому раз╕, л╕чен╕ м╕сяц╕. Тож невже рос╕йськ╕ науковц╕, академ╕ки, рац╕онал╕затори та ╕нш╕ розумники не можуть полегшити ╕нвал╕дам пересування, люди ж без н╕г не можуть носити в кишен╕ ц╕ в╕зки на ремонт, ходити по ╕нстанц╕ях, аби добитися обм╕ну на не бракован╕, байдуже це ╕ соц╕альним прац╕вникам. Невже сконструювати легкий в управл╕нн╕, зручний ╕нвал╕дний в╕зок важче, н╕ж побудувати косм╕чний супутник чи во╓нний л╕так покол╕ння «4+», про який д╕зналася з╕ статт╕ «Армия получила 59 боевых самолетов и 260 беспилотников» (газета «Аргументы недели»). Окр╕м «многоцелевых сверхманевреных машин нового поколения» (Су-35С), з'явилися ще й «новые фронтовые бомбардировщики Су-34», котр╕ «прекрасно зарекомендовали себя в Сирии». ╤ з допомогою ц╕╓╖ техн╕ки там робили не зубопротезування. Тож на створення знаряддя смерт╕ вистача╓ ╕ кошт╕в, ╕ розуму, а для сво╖х знедолених громадян нема╓ н╕ того, н╕ ╕ншого?
А ск╕льки насправд╕ може коштувати протез ноги для хлопчика? Невже д╕йсно 5 м╕льйон╕в, як розпов╕дали по телев╕зору? Приблизна ц╕на невеличко╖ московсько╖ квартири, хоча в╕н не золотий ╕ не д╕амантовий (згадаймо к╕ноф╕льм «Д╕амантова рука»). А як же бути з 11-р╕чною д╕вчинкою, на яку лише, аби п╕дтримувати дихання, щоденно треба витрачати по тисяч╕ рубл╕в для ф╕льтрування пов╕тря? До реч╕, вих╕д знайшовся, дитину прилаштували у хосп╕с, але ╕ тут про не╖ дба╓ не держава, що на ф╕нансування цих потреб не вид╕ля╓ жодно╖ коп╕йки. ╤нша справа, якби дитина була ╕нвал╕дом в╕йни, – тод╕ б заслужила…
То чому б не помолитися рос╕йському патр╕архов╕ знову ╕ знову за таких людей, а також попросити у Бога розуму ╕ милосердя для тих, в╕д кого залежить ╖хня доля? Але з╕брали таки грош╕ на протез маленькому ╕нвал╕ду, знайшлися ╕ люди, що забезпечують функц╕онування дитячого хосп╕су – да╓ зернятко добра сво╖ пагони, пробива╓ асфальт байдужост╕, що, под╕бно брон╕, охороня╓ вельмож в╕д прояв╕в людяност╕.
А тепер приклад ╕з нашого газетного життя. В╕д╕бравши у кримчан «Кримську св╕тлицю» ╕ перев╕вши ╖╖ до Ки╓ва, т╕льки-но вийшла постанова про п╕двищення зарплат журнал╕стам державних ЗМ╤ до р╕вня зарплат держслужбовц╕в, кер╕вництво НГЖВ опростоволосилося – зам╕сть високих зарплат, ради чого довелося б переглянути вже затверджений державний бюджет, що мало з╕н╕ц╕ювати М╕н╕стерство культури, воно отримало облизня. ╤ само в цьому винне. Ще н╕чого не зробивши корисного для держави на сво╖й посад╕, новий кер╕вник НГЖВ А. Щекун пов╕в св╕й колектив на барикади – вимагати у м╕н╕стерства та всього Кабм╕ну оч╕куван╕ «бабки». Та зам╕сть того, щоб «взяти п╕д козирок» тих, з ким ще учора разом громили кримський колектив «КС», М╕н╕стерство культури показало сво╖м недавн╕м сп╕льникам зуби (щоб не сказати «ф╕гу»). Воно просто «роздержавило» газету, вийшовши з╕ складу ╖╖ сп╕взасновник╕в, що теж не суперечить чинному законодавству. А це означа╓, що м╕н╕стерство б╕льше н╕кому н╕чого не винне, а питання щодо нових зарплат взагал╕ тепер не ╓ актуальним, у всякому раз╕, в нин╕шн╕й ситуац╕╖, коли серед сп╕взасновник╕в вже в╕дсутн╕ владн╕ структури. А у народ╕ це назива╓ться: «За що боролися, на те ╕ напоролися».
╤ хоч назвати це перемогою добра якось язик не поверта╓ться, бо передбачаю, що ╕нтерес до «КС» ближчим часом в Ки╓в╕ буде втрачено (щось под╕бне ми вже пережили в 2010 роц╕, коли захоплена практично тими ж рейдерами газета припинила сво╓ ╕снування), але це вселя╓ над╕ю, що наша «Св╕тличка» в тому чи ╕ншому образ╕ таки повернеться до Криму ╕ служитиме тим, для кого ╓ дорогою саме вона, а не як╕сь пов'язан╕ з нею блага, посади, вся та метушня, за якою прихову╓ться порожнеча.
╤ для мене це черговий доказ того, що коли чиясь доля вир╕шу╓ться там, вгор╕ (але на неб╕, а не на земл╕), чистота помисл╕в з легк╕стю переважу╓ на терезах вс╕ ╕нш╕ м╕ркування, ╕ маленьке зернятко щиро╖ любов╕ таки не вдасться закатати в асфальт нашо╖ хитромудро╖ ╕ по сут╕ безбожно╖ д╕йсност╕.

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

На фото: Р╕здво на площ╕ Лен╕на у С╕мферопол╕. Тут ╕ вертеп, ╕ пересувний ресторан, ╕ вождь-безбожник п╕д рестораном…
Фото В. Качули

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17964

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков