Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2017
УКРА╥НА Б╤ЛЬШЕ Н╤КОЛИ НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ В СТ╤ЙЛО РОС╤ЙСЬКО╥ ╤МПЕР╤╥

Заява Президента Укра╖ни Петра Порошенка за результатами зустр╕ч╕ з В╕це-Президентом США

Шановний В╕це-Президент Сполучених Штат╕в Америки, великий Джо, шановн╕ пан╕ ╕ панове.
Я щиро радий в╕тати великого друга Укра╖ни ╕ мого друга – В╕це-Президента Джо Байдена.
Пане В╕це-Президенте, Ви дуже високо п╕дняли планку авторитету, сп╕впрац╕, нашо╖ д╕яльност╕, передус╕м на укра╖нському напрямку.
Ви – справжн╕й друг Укра╖ни, який, починаючи з час╕в Революц╕╖ Г╕дност╕, час╕в Майдану, чимало зробив для в╕дчутного прогресу в наш╕й боротьб╕ як на внутр╕шньому, так ╕ на зовн╕шньому напрямку. Щиро вдячний Вам за це.
Ваш сьогодн╕шн╕й в╕зит в Укра╖ну ╓ дуже символ╕чним кроком. В╕н дав нам можлив╕сть докладно п╕дсумувати той геро╖чний шлях, який Укра╖н╕, нам з вами довелося пройти за останн╕ роки. ╤ цей шлях по-справжньому вража╓.
Сьогодн╕ ми розбудову╓мо нову, сильну, потужну, демократичну Укра╖ну. Це вже далеко не та держава, з яко╖ ми починали на етап╕ втеч╕ збанкрут╕ло╖ та злочинно╖ влади на початку рос╕йсько╖ в╕йськово╖ агрес╕╖. Це Укра╖на, яка ма╓ г╕дн╕сть, прагнення до демократичних реформ. Це Укра╖на, яка б╕льше н╕коли не повернеться в ст╕йло рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖. Це Укра╖на, яка над╕йно боронитиме демократичн╕ ц╕нност╕, права ╕ свободи громадян. Ц╕нност╕, як╕ ╓ сп╕льними ╕ для Укра╖ни, ╕ для Сполучених Штат╕в Америки. Це Укра╖на, яка ╓ гарантом неповернення ╢вропи до холодних час╕в Радянського Союзу. Це Укра╖на, яка ма╓ нову, сильну, профес╕йну, потужну, патр╕отичну ╕ бо╓здатну арм╕ю. Це Укра╖на, яка ма╓ нову пол╕ц╕ю. Це Укра╖на, яка ма╓ нову антикорупц╕йну ╕нфраструктуру. Це Укра╖на, яка ма╓ ч╕ткий план реформ ╕ потужну пол╕тичну волю для ╕мплементац╕╖ цих реформ.
Без реформаторських процес╕в, як╕ щодня зм╕нюють обличчя нашо╖ держави вже неможливо уявити соб╕ нову Укра╖ну. Хочу наголосити, що ми працю╓мо як ╓дина команда: Президент, Парламент, Уряд ╕ наш╕ стратег╕чн╕ партнери у Сполучених Штатах Америки, ╢вропейському Союз╕ й по всьому св╕ту в рамках потужно╖ проукра╖нсько╖ коал╕ц╕╖, яка була створена в тому числ╕ ╕ вашими зусиллями, пане В╕це-Президенте.
Децентрал╕зац╕я, яка вже усп╕шно зд╕йсню╓ться ╕ приносить певн╕ плоди. Судова реформа, де ми внесли зм╕ни до Конституц╕╖ ╕ зараз зак╕нчу╓мо формування нового Верховного Суду, який реал╕зу╓ право Укра╖ни на справедлив╕сть. Це нова податкова, адм╕н╕стративна реформа, це потужн╕ кроки, як╕ забезпечують стаб╕льн╕сть у макроф╕нансов╕й ╕ банк╕вськ╕й сферах.
За короткий пром╕жок часу, наголошую, в умовах агрес╕╖, в╕йни, незаконно╖ анекс╕╖ Криму ╕ окупац╕╖ Сходу нашо╖ держави ми, ╕ це оц╕нки не лише мо╖ ╕ не лише внутр╕шн╕, зробили б╕льше, н╕ж за вс╕ попередн╕ часи ╕снування Укра╖ни.
Тому я хот╕в би ще раз висловити слова щиро╖ подяки – подяки за поради, подяки за допомогу, доброму другу, В╕це-Президенту Байдену ╕ нин╕шн╕й адм╕н╕страц╕╖ Сполучених Штат╕в Америки ╕ дуже розрахову╓мо на наступництво у наш╕й сп╕льн╕й робот╕ з боку ново╖ адм╕н╕страц╕╖ США.
П╕д час сьогодн╕шн╕х переговор╕в ми, безперечно, розглянули ╕ питанн╕ агрес╕╖ Рос╕╖ проти Укра╖ни. В цьому роц╕ виповню╓ться три роки, як Рос╕я розв’язала справжню в╕йну проти нашо╖ держави. Це в╕йна, в як╕й вбито десять тисяч укра╖нц╕в – цив╕льних ╕ в╕йськових. В╕йна ця трива╓ ╕ сьогодн╕. Лише за останн╕ три дн╕ наший в╕йськових продовжували обстр╕лювати б╕льш як 250 раз╕в. Укра╖на усв╕домлю╓, що ми не ╓ ╓диний ворог для Москви. Ус╕, хто спов╕ду╓ демократичн╕ ц╕нност╕, ╓ ворогами Кремля. ╤ тому сьогодн╕ захист Укра╖ни ╓ захист ц╕нност╕ ╕ в╕льного св╕ту.
Загрози залишаються. Рос╕я прагне уникнути в╕дпов╕дальност╕. Вона аби компенсувати в╕йськов╕ невдач╕ намага╓ться дестаб╕л╕зувати внутр╕шню ситуац╕ю в Укра╖н╕, спровокувати безлад. Вона прагне розколоти трансатлантичну ╕ ╓вропейську ╓дн╕сть. ╤ в наших силах протид╕яти цим планам. ╤ першу чергу шляхом запуску дорожньо╖ карти ╕мплементац╕╖ М╕нських домовленостей та в той же час продовження усп╕шних внутр╕шн╕х реформ.
Висловлюю вдячн╕сть пану В╕це-Президенту США за абсолютно ч╕тку ╕ посл╕довну позиц╕ю в цьому питанн╕ ╕ за нещодавне р╕шення Вашингтона розширити санкц╕╖ проти РФ. Наголошую на тому, що ц╕ санкц╕╖ мають залишатися чинними поки не буде в╕дновлено територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни в ╖╖ м╕жнародно визнаних кордонах, включно з Кримом. В╕рю, що ми переможемо, бо правда на боц╕ Укра╖ни, а справедлив╕сть завжди сильн╕ша за зброю.
Шановн╕ пан╕ та панове.
Сьогодн╕ ми також докладно обм╕нялися з паном В╕це-Президентом США  думками щодо шлях╕в подальшо╖ розбудови американо-укра╖нського стратег╕чного партнерства. Ми поважа╓мо демократичний виб╕р американського народу та готов╕ до ефективно╖ ╕ пл╕дно╖ сп╕впрац╕ з новою Адм╕н╕страц╕╓ю. Укра╖на завжди користувалася (п╕дтримкою - ред.), ╕ я це в╕дчув, шановний пане В╕це-Президенте, в Конгрес╕ США п╕д час можливост╕ виступити перед конгресменами та сенаторами в 2014 роц╕. Наголошую, що Укра╖на продовжу╓ мати двопарт╕йну п╕дтримку з боку американського Когресу, Адм╕н╕страц╕╖ та американського народу. Ми ц╕ну╓мо цю п╕дтримку та щиро на не╖ розрахову╓мо (в подальшому - ред.). Спод╕ваюся, що ╕ надал╕ укра╖нське питання буде об'╓днувати весь американський пол╕тикум ╕ буде залишатися серед перших пр╕оритет╕в. В╕таю перш╕ обнад╕йлив╕ сигнали, виголошен╕ п╕д час сенатських слухань кандидат╕в на посади Державного секретаря та М╕н╕стра оборони США.
Так, нин╕шня агресивна Рос╕я – це пр╕оритетна загроза ╕ для США, ╕ для Укра╖ни.
Так, Рос╕я вторглася на територ╕ю Укра╖ни, окупувавши частину Донбасу та Крим. Крим – це Укра╖на. ╤ ми вдячн╕ за те, що представники ново╖ Адм╕н╕страц╕╖ ч╕тко стоять на цих позиц╕ях.
Так, санкц╕╖ не ╓ самоц╕ллю, але важливий ╕нструмент тиску, впливу та мотивац╕╖ для Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ бути за столом переговор╕в, ╕мплементовувати М╕нськ╕ домовленост╕, припинити агрес╕ю та окупац╕ю ╕ забезпечити територ╕альну ц╕л╕сн╕сть нашо╖ держави в рамках м╕жнародного права. Це ╕нструмент впливу для того, щоб поважати м╕жнародне право з боку РФ.
Так, в╕дпов╕дальн╕сть перед партнерами та союзниками - це дуже важлива ознака США як глобального л╕дера, яким завжди вони були, ╓ ╕, впевнений, залишатимуться.
╤ на завершення хот╕в би сказати наступне. Шановний Джо, це ваш останн╕й в╕зит в якост╕ В╕це-Президента США, але точно не останн╕й в╕зит в якост╕ доброго та над╕йного друга Укра╖ни ╕ друга Президента Порошенка, мого особистого. Активн╕сть, насиченн╕сть та в╕дверт╕сть нашого д╕алогу дуже ефективн╕. Десятки годин наших телефонних розмов та численних особистих зустр╕чей - це був дуже непростий, але дуже ефективний процес пошуку правильних р╕шень, як╕ значно прискорили прогрес реформ, в╕д яких залежали життя або смерть, ╕нколи доля держави ╕ м╕льйон╕в ╖╖ громадян.
Шановний пане В╕це-Президенте, в╕дчуваю безмежну вдячн╕сть ╕ горд╕сть за те, що мен╕ випала висока честь бути разом з вами в ц╕ часи. Сп╕льно творити ╕стор╕ю, ╕стор╕ю усп╕ху найб╕льшо╖ кра╖ни ╢вропи. Здобутий в цьому сп╕лкуванн╕ досв╕д ╓ неоц╕неним. Нам з вами ╓ чим пишатися.
Дякую вс╕м за увагу.
╤ дякую тоб╕ особисто, Джо.
http://www.president.gov.ua

РОС╤Я ВИКОРИСТОВУ╢ КОРУПЦ╤Ю ЯК ╤НСТРУМЕНТ ДЛЯ ТИСКУ НА УКРА╥НУ

В╕це-президент США Джозеф Байден заклика╓ Укра╖ну продовжувати викор╕нювати корупц╕ю, яку Рос╕я використову╓ як ╕нструмент для тиску на кра╖ну.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це в╕н сказав у Ки╓в╕ на сп╕льн╕й прес-конференц╕╖ з президентом Укра╖ни Петром Порошенком. «Не ╓ секретом, що Рос╕я не хоче, щоби ви досягли усп╕ху, пане президенте. Це стосу╓ться не лише Укра╖ни. Мова йде про майбутн╓, якого ми довго домагалися в ╢вроп╕, щоби вона була ╓диною, в╕льною та в мир╕», – наголосив Байден. В╕н сказав, що в╕льна, ╓дина та мирна ╢вропа ╓ житт╓во важливим ╕нтересом як для Сполучених Штат╕в, так ╕ вс╕х ╓вропейц╕в. У цьому зв’язку в╕це-президент США наголосив, що самовизначення Укра╖ни, свобода в╕д зовн╕шнього примусу та усп╕х у розвитку демократ╕╖ ма╓ першочергове значення в усв╕домленн╕ реальност╕. «Я р╕шуче закликаю укра╖нський народ продовжувати демонструвати сво╓ зобов’язання верховенству права, продовжувати боротися з корупц╕╓ю, наполягати на прозорост╕, розсл╕дувати справи та пересл╕дувати в судовому порядку урядових посадовц╕в, як╕ використовували державн╕ кошти для власного збагачення», – наголосив Байден. При цьому в╕н сказав, що Рос╕я впродовж останнього десятил╕ття використовувала корупц╕ю як зброю в зовн╕шн╕х в╕дносинах. «Вона використовувала корупц╕ю як ╕нструмент для примусу, щоби тримати Укра╖ну вразливою, залежною», – сказав Байден, та повторив св╕й заклик щодо необх╕дност╕ викор╕нення корупц╕╖. За його словами, мова не йде лише про хороше урядування, мова йде про самозбереження ╕ нац╕ональну безпеку. «Якщо ви продовжуватимете, пане президенте, досягати прогресу, якщо ви продовжуватимете наполегливо працювати та робити складний виб╕р, щоб Укра╖на була на першому м╕сц╕, я об╕цяю, що американський народ буде на вашому боц╕», – заявив Байден.
http://www.unian.ua

ОСТАННЯ ГАСТРОЛЬ: НАВ╤ЩО БАЙДЕН ПРИ╥ЗДИВ ДО УКРА╥НИ

При╖зд Байдена до Ки╓ва — пол╕вар╕антний в╕зит ╕з використанням виг╕дних обставин. Не варто вважати, що в╕це-президент США, який перебува╓ на посад╕ останн╕ дн╕, за бюджетн╕ кошти зд╕йснив в╕зит, аби пров╕дати свого друга — президента Укра╖ни. Ки╖в — просто зупинка по дороз╕ в Давос. Але п╕д час цього в╕зиту пролунали деяк╕ важлив╕ реч╕, як╕ наступнику Обами буде важко ╕гнорувати. Очевидно, що Байден та Гройсман обговорювали ╕ питання кредиту МВФ та можливого пом’якшення вимог з боку Фонду, ╕ питання укра╖нських економ╕чних реформ Байден справд╕ перейма╓ться ситуац╕╓ю в Укра╖н╕ ╕ щиро прагне допомогти по вс╕х напрямках, де в╕н ма╓ вплив. Так, перша його зустр╕ч в рамках в╕зиту до Укра╖ни в╕дбулася не в м╕жнародному, силовому, чи ╕нформац╕йному блоц╕, а у ф╕нансово-економ╕чному. Це означа╓, що, кр╕м тих питань, про як╕ говорилося на п╕дсумковому бриф╕нгу Байдена ╕ Порошенка, п╕дн╕малися й ╕нш╕ теми. Зокрема, пов’язан╕ з останн╕ми вимогами з боку М╕жнародного валютного фонду (МВФ), як╕ мусить виконати Ки╖в, аби отримати черговий транш кредиту. Не вс╕ вимоги МВФ Укра╖на так просто може виконати, адже проти виступа╓ низка пол╕тичних сил та сусп╕льство, до того ж, це може викликати додатков╕ проблеми для укра╖нсько╖ влади, як╕ будуть дуже сильно роздмухуватися опозиц╕╓ю. За таких обставин треба шукати як╕сь компром╕сн╕ вар╕анти. Тому очевидно, що Байден та Гройсман обговорювали ╕ питання кредиту МВФ та можливого пом'якшення вимог з боку Фонду, ╕ питання укра╖нських економ╕чних реформ. Другу частину переговор╕в — ╕з Петром Порошенком — я би розд╕лив ╕ще на дв╕ складов╕ — публ╕чну ╕ непубл╕чну. В публ╕чн╕й частин╕ важливим був ╕ сам факт в╕зиту, його демонстративн╕сть, ╕ заяви, як╕ пролунали п╕сля зустр╕ч╕. Це да╓ додатковий серйозний маркер для ново╖ адм╕н╕страц╕╖ США. Також сл╕д зазначити, що п╕д час бриф╕нгу спостер╕гався дуже компл╕ментарний тон у виступах Байдена стосовно досягнень укра╖нсько╖ влади Так, дуже добре, що пролунала низка заяв, в яких йде ч╕ткий осуд Рос╕╖ та ╖╖ агрес╕╖, додатковий акцент — на анекс╕╖ Криму ╕ агрес╕╖ на Донбас╕. ╤ добре, що Байден п╕дкреслив необх╕дн╕сть американсько╖ допомоги. Таким чином, ц╕ реч╕ вже заф╕ксован╕ в американськ╕й пол╕тиц╕. «З╕скакувати» з цих тем нов╕й американськ╕й влад╕ буде важче п╕сля цього в╕зиту ╕ цих розмов. Також сл╕д зазначити, що п╕д час бриф╕нгу спостер╕гався дуже компл╕ментарний тон у виступах Байдена стосовно досягнень укра╖нсько╖ влади. Байден, який н╕коли не мав компл╕ментарно╖ риторики щодо Укра╖ни, завжди критикував, якщо бачив щось недороблене, зараз зробив певну акц╕ю: продемонстрував, що в╕н бачить недороблен╕ реформи, але за все зроблене нас похвалив. Думаю, що це ╓ не просто аванс на майбутн╓, а протиставлення т╕й колосальн╕й машин╕ фейково╖ ╕ндустр╕╖, яку запустила Рос╕я, яка намагалася змусити думати, що Америка н╕коли не п╕дтримувала Укра╖ну, американц╕ завжди засуджували укра╖нську корупц╕ю тощо. Тобто Байден зд╕йснив акц╕ю антифейково╖ кампан╕╖, що протисто╖ть рос╕йськ╕й пропаганд╕, ╕ заф╕ксував тези, в╕д яких тепер н╕куди не втечеш: Америка п╕дтриму╓ Укра╖ну, Америка схвалю╓ так╕ ╕ так╕ кроки, Америка задоволена певними речами. Нав╕ть, якщо почнуться як╕сь вихиляси з боку адм╕н╕страц╕╖ Трампа, в╕д цих фраз вже не втекти. Тобто, в╕зит Байдена до Ки╓ва — додатковий маркер для Трампа, що в╕н повинен мати б╕льше контакт╕в з Укра╖ною ╕ повинен ╖╖ п╕дтримати. Просто про╕гнорувати Укра╖ну для нього буде достатньо проблематично. Загалом, Обама, п╕д к╕нець сво╓╖ каденц╕╖, за порадою ╕ представник╕в спецслужб, ╕, очевидно, Байдена, обставив Трампа ц╕лою низкою «прапорц╕в», як╕ просто так не об╕йти. Причому, чим б╕льше цих «прапорц╕в», тим важче Трампу буде ╖х висмикувати ╕ обходити. Наприклад, ми бачимо, як члени його команди дуже жорстко зм╕нюють риторику на антирос╕йську. ╤ сам Трамп обережно, з певними реверансами, теж уже говорить достатньо прогресивн╕, у пор╕внянн╕ з попередн╕ми висловлюваннями, реч╕. Тобто, в╕зит Байдена до Ки╓ва — додатковий маркер для Трампа, що в╕н повинен мати б╕льше контакт╕в з Укра╖ною ╕ повинен ╖╖ п╕дтримати Що стосу╓ться закритих переговор╕в Байдена ╕ Порошенка, думаю, стосувались вони лоб╕зму ╕нтерес╕в Укра╖ни в США ╕ ╓вропейських столицях. Порошенко вибудував добр╕ в╕дносини з Олландом, Меркель та ще десятком ╓вропейських л╕дер╕в. Але цього недостатньо, тому що в ╢С ус╕ питання приймаються консенсусом. У Байдена були важел╕, якими в╕н м╕г тиснути на др╕бн╕ших ╓вропейських л╕дер╕в: грецького, ╕тал╕йського, ╕спанського тощо — менш впливових, але без яких не можна приймати р╕шення. Певн╕ контакти та особист╕ зв’язки, певн╕ виходи на певн╕ лоб╕стськ╕ групи, через як╕ можна приймати р╕шення в ╢вроп╕ та США, я думаю, в╕н усе-таки передавав. Скор╕ше за все, були й як╕сь домовленост╕ про подальшу систему координац╕╖ д╕й — через кого, як ╕ тому под╕бне, адже в╕дтепер Байден ╕ Порошенко не зможуть часто контактувати особисто. Тому основна розмова, напевно, мала характер консультац╕й, порад, рекомендац╕й ╕ вироблення системи сп╕впрац╕ п╕сля в╕дходу Байдена з посади.
Тарас Чорнов╕л, пол╕тичний анал╕тик
http://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17961

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков