Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ НЕГАЙНОГО ╤ БЕЗУМОВНОГО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ЗАРУЧНИК╤В

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ категоричний протест Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ у зв’язку з репрес╕ями, що тривають, незаконними затриманнями, обшуками й арештами, а також тортурами й жорстоким поводженням щодо громадян Укра╖ни ╕ вимага╓ ╖х негайного зв╕льнення.
Про це йдеться у заяв╕ МЗС, оприлюднен╕й на сайт╕ зовн╕шньопол╕тичного в╕домства.
"МЗС Укра╖ни вимага╓ в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ негайно ╕ без будь-яких додаткових умов зв╕льнити вс╕х незаконно утримуваних громадян Укра╖ни, припинити практику пол╕тичного пересл╕дування та репрес╕й стосовно наших сп╕вв╕тчизник╕в", - йдеться у документ╕.
У МЗС зазначають, що Укра╖на разом з нашими м╕жнародними партнерами доклада╓ вс╕х можливих пол╕тико-дипломатичних ╕ правових зусиль для зв╕льнення з рос╕йського полону сво╖х громадян. Однак Москва в порушення норм м╕жнародного права й надал╕ продовжу╓ утримувати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Ферата Сайфулла╓ва, Серг╕й Литв╕нова, Олекс╕й Чирн╕я, Руслана Зейтулла╓ва, Стан╕слава Клиха, Валентина Виг╕вського, Юр╕я Пр╕мова, В╕ктора Шура, Олександра Костенка, ╢вгена Панова, Рустема Ва╕това, Енвера Бек╕рова, Ем╕р-Усе╖на Куку, Вадима С╕рука, Мусл╕ма Ал╕╓ва, Рефата Ал╕мова, Енвера Мамутова, Арсена Джеппарова, Ремз╕ Меметова, Мустафу Дегерменджи, Зевр╕ Абсе╖това, Рустема Аб╕льтарова, Ал╕ Асанова, Андр╕я Колом╕йця, Володимира Балуха, Теймура Абдулла╓ва, Уза╖ра Абдулла╓ва, Айдера Салед╕нова, Володимира Присича, Олекс╕я Штибл╕кова, Олекс╕я Бесараба, Володимира Дудка, Олекс╕я Стогн╕я, Гл╕ба Шабл╕я, Леон╕да Пархоменка, Редвана Сулейманова, Ем╕ля Джемаденова, Рустема ╤сма╕лова, Миколу Шиптура та багатьох ╕нших укра╖нц╕в. Ще дво╓ громадян Укра╖ни - ╤льм╕ Умеров ╕ Микола Семена, хоч ╕ не перебувають сьогодн╕ у в'язниц╕, однак продовжують п╕ддаватись пересл╕дуванню з боку рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади.
Водночас, незважаючи на численн╕ заклики Укра╖ни й м╕жнародного сп╕втовариства з вимогою негайно зв╕льнити незаконно утримуваних ╕ засуджених укра╖нц╕в, рос╕йське кер╕вництво продовжу╓ ганебну практику використання громадян Укра╖ни як заручник╕в сво╓╖ агресивно╖ пол╕тики проти нашо╖ держави, п╕дкреслюють у МЗС.
"Держава-агресор продовжу╓ ╕гнорувати взят╕ на себе зобов’язання в рамках М╕нських домовленостей щодо обм╕ну заручник╕в ╕ незаконно утримуваних ос╕б за принципом «вс╕х на вс╕х». Хоча в Укра╖ну й повернулося шестеро бранц╕в, ╖хня к╕льк╕сть не зменшилася, а, навпаки, зросла: нараз╕ нам в╕домо про пол╕тично вмотивоване утримання на територ╕╖ держави-окупанта щонайменше 17 укра╖нц╕в. Ще б╕льше наших сп╕вв╕тчизник╕в безп╕дставно затримано та заарештовано на окупованому Кримському п╕востров╕. Понад сто укра╖нц╕в у жахливих умовах утримуються рос╕йсько-терористичними силами в окупованих районах Донецько╖ та Лугансько╖ областей", - наголошу╓ться у документ╕.
Окр╕м того, останн╕м часом особливого загострення набула ситуац╕я з громадянами Укра╖ни, яких шахрайським способом було втягнуто в незаконн╕ схеми ╕з розповсюдження наркотичних речовин на територ╕╖ РФ, констатують в МЗС.
"Зловмисн╕сть д╕й Кремля стосовно громадян Укра╖ни набула наст╕льки непрогнозованого ╕ загрозливого характеру, що в Укра╖н╕ змушен╕ застер╕гати сп╕вв╕тчизник╕в в╕д зд╕йснення по╖здок на територ╕ю Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ та на тимчасово окупован╕ нею укра╖нськ╕ територ╕╖", - зазначають у зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕.
У цьому контекст╕ М╕н╕стерство закордонних справу Укра╖ни закликало  держави-члени ООН вжити подальших консол╕дованих крок╕в для посилення тиску на Рос╕йську Федерац╕ю через зл╕сне порушення нею ключових положень Загально╖ декларац╕╖ прав людини, М╕жнародно╖ конвенц╕╖ про л╕кв╕дац╕ю вс╕х форм расово╖ дискрим╕нац╕╖, Конвенц╕╖ проти катувань та ╕нших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують г╕дн╕сть, вид╕в поводження ╕ покарання, Конвенц╕╖ про захист прав людини ╕ основоположних свобод, ╢вропейсько╖ конвенц╕╖ про запоб╕гання катуванням чи нелюдському або такому, що принижу╓ г╕дн╕сть, поводженню чи покаранню, ╕нших засадничих м╕жнародно-правових документ╕в, а також нехтування вимогами Резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН A/C.3/71/L.26 «Стан з правами людини у Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим та м╕ст╕ Севастополь (Укра╖на)».
ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17874

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков