Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА НЕ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕ ВОДОЮ РОС╤ЙСЬК╤ БАЗИ У КРИМУ
Про це заявив пост╕йний представник Укра╖ни при м╕жнародних орган╕зац╕ях у В╕дн╕ ╢вген╕й Цимбалюк...


ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВЛЯ╢ ПРО В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ ТИХ, ХТО «ЗДАВ КРИМ»
Про це в╕н заявив у Посланн╕ до Верховно╖ Ради про внутр╕шн╓ ╕ зовн╕шн╓ становище Укра╖ни


М╤НРЕ╤НТЕГРАЦ╤╥ ЗАКЛИКА╢ НЕ НАЗИВАТИ КРИМ АНЕКСОВАНИМ - ЛИШЕ ОКУПОВАНИМ
"Тобто, громадяни Укра╖ни в Криму позбавляються сво╖х прав як громадяни, як╕ п╕дпадають п╕д...


МЗС ВИМАГА╢ В╤Д РОС╤╥ ПРИПИНИТИ НЕЗАКОНН╤ АРХЕОЛОГ╤ЧН╤ РОЗКОПКИ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Про це пов╕домила перший заступник м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова у коментар╕ Укр╕нформу


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ НОВУ УМОВУ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРА╥Н╤ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ
Про це в╕н сказав в ╕нтерв'ю чотирьом укра╖нським телеканалам
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
ЩО Б ТАМ, У КИ╢В╤, НЕ ВИР╤ШИЛИ – МИ НАШУ, СПРАВЖНЮ «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ», НЕ ЗАЛИШИМО!

Шановн╕ читач╕ – т╕╓╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка н╕куди з Криму не зникала ╕ завжди була й залиша╓ться – КРИМСЬКОЮ! Запевня╓мо вас, що кримськ╕ «св╕тличани» не мають жодного стосунку до недавн╕х «зарплатних» п╕кет╕в п╕д Кабм╕ном (http://detector.media/…/2016-12-22-zhurnalisti-krimskoi-sv…/) ╕ прес-конференц╕й на центральних ╕нформац╕йних ки╖вських ресурсах, де – як один з ╕нструмент╕в для досягнення мети – використовувалася «позичена» назва нашо╖ багатостраждально╖ газети. Ось вже й м╕н╕стр культури перейнявся проблемою (а де ж був два роки тому, коли ми без усяких п╕кет╕в ╕ грошей чесно робили в Криму свою справу?) ╕ запевнив, «що так╕ видання, зокрема, як «Кримська св╕тлиця», ╓ певними символами, як╕ необх╕дно в╕дстоювати нав╕ть у скрутних ф╕нансових умовах».
Цього тижня мала в╕дбутися колег╕я М╕н╕стерства культури Укра╖ни – «з метою розгляду питань налагодження сп╕впрац╕ м╕ж М╕нкультури та Нац╕ональним газетно-журнальним видавництвом, а також обговорення концепц╕╖ подальшого розвитку згаданого видавництва». «Назустр╕ч» ц╕й под╕╖ у понед╕лок вранц╕ на оф╕ц╕йну електронну адресу заступника м╕н╕стра культури Т. Мазур, котру визначили в╕дпов╕дальною за проведення колег╕╖, з Криму було в╕дправлено листа.
Як ╕ передбачалося, н╕хто з Ки╓ва на це кримське послання не в╕дгукнувся. В╕дсутня ╕нформац╕я й про те, чи в╕дбулась взагал╕ оч╕кувана м╕н╕стерська колег╕я. Бо якщо так, то чи поц╕кавилися на тому поважному зас╕данн╕ у кер╕вництва Нац╕онального газетно-журнального видавництва, скаж╕мо, де ╖хн╓ св╕доцтво про ре╓страц╕ю «Кримсько╖ св╕тлиц╕»? А ще тим, чому раптом у цього висмикнутого з Криму «символа» виникла проблема з прим╕щенням ╕ оф╕сною техн╕кою, що тепер з гучними претенз╕ями вимага╓ться у м╕н╕стерства, якщо наказом про переведення передбачалося, що все це ма╓ надати видавництво? Значить, з самого початку було в╕домо, що необх╕дно╖ бази для такого серйозного й в╕дпов╕дального кроку, як переведення кримсько╖ редакц╕╖, не було? Виходить, не випадково проти тако╖ бездумно╖ волюнтаристсько╖ «депортац╕╖» протестували у Криму редактор з колегами. То щоб не впиралися – й були за вказ╕вкою директора видавництва сфабрикован╕ редакторськ╕ «прогули», аби п╕двести його п╕д статтю?!
Запитань чимало, в╕дпов╕дей – катма. Тож нам не залиша╓ться н╕чого ╕ншого, як повторити ╖х публ╕чно.

Заступнику м╕н╕стра культури Укра╖ни
МАЗУР Тамар╕ В╕ктор╕вн╕

Доброго дня, шановна пан╕ Тамаро! Зверта╓ться до Вас зв╕льнений п╕вроку тому гендиректором НГЖВ А. Щекуном – за ним же сфабрикован╕ «прогули» – головний редактор «Кримсько╖ св╕тлиц╕» В╕ктор Качула ╕з С╕мферополя. Не подумайте, Бога ради, що я, дов╕давшись про наступну колег╕ю М╕нкультури, де Ви з м╕н╕стром ма╓те залагоджувати проблему з «п╕кетливим» Щекуном, збираюся нажал╕тися на нього. Не в мо╖х це правилах! До того ж, ще трива╓ судовий процес (http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17304), де я оскаржую не так сво╓ брутальне зв╕льнення, як той стиль самодурно╖ повед╕нки державного чиновника, який, власне, й призв╕в до чергово╖ кризи в усьому Видавництв╕ ╕, зокрема, до просто абсурдно╖ ситуац╕╖ з «Кримською св╕тлицею» ╕ ╖╖ дикунським переведенням з Криму до Ки╓ва.
Тому що, фактично, н╕якого остаточного переведення не в╕дбулося. Бо як щоп'ятниц╕ оновлювався створений ще у 2002 роц╕ на ╜рантов╕ кошти сайт «Кримсько╖ св╕тлиц╕» – http://svitlytsia.crimea.ua/ – так ╕ оновлю╓ться, як обер╕гали ми тут, у С╕мферопол╕, наш редакц╕йний 24-р╕чний арх╕в, нашу кримську укра╖нську газетну ╕стор╕ю, так бережемо й дал╕, самотужки оцифровуючи, рятуючи його для майбутнього
(http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=17779). А те, що видають у Ки╓в╕ за «Кримську св╕тлицю» – без ╕стор╕╖, без кор╕ння (╕, зауважте, нав╕ть без Св╕доцтва про ре╓страц╕ю!), без поваги до читач╕в ╕ до людей, котр╕ у Криму понад два десятки л╕т творили цю газету – це, як показали останн╕ под╕╖, просто ╕нструмент спекуляц╕╖ (мискоборства – за Л╕ною Костенко) на болюч╕й кримськ╕й тем╕ для вибивання додаткових штатних одиниць та п╕двищених державних зарплат.
Мен╕ ╕ мо╖м кримським колегам, котр╕ у минул╕ роки по к╕лька м╕сяц╕в (а бувало, й п╕вроку) обмежували себе у зарплатн╕, спрямовуючи ресурси, в першу чергу, на друкарськ╕ послуги, щоб забезпечити безпереб╕йний випуск газети, особливо прикро чути й бачити, як у столиц╕ з╕ «Св╕тлицею» напереваги ╕дуть на штурм Кабм╕ну ╕ вищо╖ зарплати. Як намагаються – оце такий нов╕тн╕й менеджмент? – «насватати» «Кримську св╕тлицю» «Укрзал╕зниц╕» (бо треба ж якось «накручувати» й списувати тираж). Як нав'язливо передплачують ╖╖ чиновникам, в ╕ноземн╕ посольства, на╖вно спод╕ваючись набути у такий спос╕б пошани, авторитету й тиражу. Х╕ба може така кримсько-ки╖вська «Св╕тлиця» бути тим нескореним укра╖нським кримським символом, як у минул╕ роки? Х╕ба ж пов╕рять ╖й люди?
На жаль, забракло чиновницько╖ мудрост╕, аби по-людськи, цив╕л╕зовано, виважено, продумано орган╕зувати у цих непростих кримських обставинах справу так, щоб не шматувати редакц╕ю, не кидати т╕нь на «Св╕тлицю», не дезор╕╓нтувати людей. Вистачило глузду лиш на те, аби рейдерським способом спробувати захопити «Св╕тличний» бренд ╕ викинути за штат ╖╖ багатор╕чних прац╕вник╕в у Криму. От ╕ розчахнута тепер «Кримська св╕тлиця» навп╕л – ще один безглуздий приклад начальницько╖ недалекост╕, бо державн╕ поводир╕ мали б гуртувати й моб╕л╕зувати сусп╕льство, а не навпаки…
Я дуже спод╕ваюся, шановна пан╕ Тамаро, що залагодження проблеми у Видавництв╕ не обмежиться лише обговоренням ф╕нансових питань. Бо проблема ця, на мо╓ переконання, значно глибша й серйозн╕ша. Понад два роки тому я звертався до м╕н╕стра з пересторогою стосовно деяких його кадрових р╕шень щодо НГЖВ (шлю коп╕ю того звернення, а детальн╕ше про це – http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=17753). На жаль, мене не почули. Так само, як ╕ п╕вроку тому не почули мо╖х заклик╕в до цив╕л╕зованого вир╕шення проблеми з газетою. Як ╕нформував мене тод╕ пан Щекун, з╕ мною – представником трудового колективу, що ╓ одним ╕з сп╕взасновник╕в «Кримсько╖ св╕тлиц╕», редактором з 15-р╕чним стажем, мовляв, н╕хто у М╕н╕стерств╕ не хоче взагал╕ мати справу! Правда це, чи директорська  хитр╕сть, щоб позбутися такого незручного й непоступливого п╕длеглого – мен╕ з окупованого Криму перев╕рити було неможливо.
Не здивуюся, шановна пан╕ Тамаро, якщо не пом╕ченим залишиться й це мо╓ звернення. Бо хто я тепер? ╤ хто мо╖ так╕ ж позаштатн╕ кримськ╕ колеги, котр╕ не розб╕глися, мов щур╕, з тонучого кораблика «Кримсько╖ св╕тлиц╕», а продовжують утримувати й обер╕гати тут, у цих неймов╕рних умовах, що можна ще втримати й зберегти. Просто почув деяк╕ Ваш╕ реал╕стичн╕ коментар╕ стосовно того, що в╕дбува╓ться у Видавництв╕, – ╕ захот╕лося Вам пов╕рити.
Пов╕рте й Ви мен╕ ╕ мо╖м кримським однодумцям-«св╕тличанам»: що б там М╕н╕стерство у столиц╕ для сво╓╖ ки╖всько╖ «Св╕тлиц╕» ╕ «зарплатно-п╕кетного» Видавництва не вир╕шило, ми нашу – справжню «Кримську св╕тлицю» – не залишимо! Бо вона тут для нас, в ц╕й анекс╕╖ – чи не останн╕й спос╕б ╕ смисл УКРА╥НСЬКОГО ╕снування.
То як будемо дал╕ боротися за «Св╕тлицю», за культуру, за державу нашу, шановна пан╕ Тамаро: хтось там, у столиц╕, в п╕кетах за кращу зарплату, а хтось тут, у Криму, за святу ╕дею – бо н╕чого ╕ншого просто не лиша╓ться? ╤ все це – нормально? ╤ держава й дал╕ сором’язливо закриватиме на це оч╕?

З повагою – В╕ктор КАЧУЛА
26. 12. 2016
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17872

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков