Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
УКРА╥НСЬКА В╤ДПОВ╤ДЬ КИСЕЛЬОВСЬК╤Й ПРОПАГАНД╤

Понад два роки сотня в╕тчизняних ╕сторик╕в ведуть в╕йну на ╕сторичному фронт╕…

В Одес╕ пров╕дн╕ науковц╕ на чол╕ з координатором громадського проекту "LikБез. ╤сторичний фронт", кандидатом ╕сторичних наук Кирилом Галушком, доктором ╕сторичних наук ╤нституту ╕стор╕╖ Укра╖ни НАН Укра╖ни Борисом Черкасом та представником Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам'ят╕ Максимом Майоровим вперше презентували найвагом╕ший ╕сторичний проект десятил╕ття "LikБез. Уроки ╕стор╕╖" для в╕йськовослужбовц╕в.
- Для того, щоб створювати майбутн╓ Укра╖ни, необх╕дн╕ не лише хоробр╕сть, чесн╕сть ╕ воля, а й знання нашо╖ ╕стор╕╖ без цензури, - зауважив доктор ╕сторичних наук Борис Черкас. – Тому ми виклада╓мо основн╕ м╕фи або стереотипи та да╓мо в╕дпов╕д╕, заснован╕ на документах ╕ фактах. Наш╕ слухач╕ сам╕ можуть зробити висновки та використати отриману ╕нформац╕ю на св╕й розсуд. Ми у жодному випадку не нав'язу╓мо як╕сь ╕де╖, а нада╓мо правдиву ╕нформац╕ю.
За словами кандидата ╕сторичних наук Кирила Галушка, проект заснований вл╕тку 2014 року, коли сотня ки╖вських ╕сторик╕в вир╕шили виступити на ╕сторичному фронт╕. Деяк╕ з них вже встигли взяти участь у бойових д╕ях на сход╕ нашо╖ кра╖ни та почали вести свою власну в╕йну на ╕нформац╕йному пол╕. До проекту залучен╕ фахов╕ ╕сторики, викладач╕ ун╕верситет╕в, пол╕тологи, журнал╕сти, митц╕ з Ки╓ва, Львова, Харкова, Одеси, Черкас тощо.
- Ми створили власний сайт, де виклали б╕льше сотн╕ пропагандистських антиукра╖нських м╕ф╕в, фейк╕в та побрехеньок, на як╕ дали коротк╕ та зрозум╕л╕ в╕дпов╕д╕. З часом з'явилися в╕деолекц╕╖ на р╕зн╕ ╕сторичн╕ теми, рад╕опередач╕ на Нац╕ональному рад╕о та еф╕ри на Першому нац╕ональному канал╕ телебачення. Кр╕м того, ми долучилися до роботи Громадсько╖ ради при Президентов╕ Укра╖ни з питань нац╕онально╖ ╓дност╕, зокрема, ╕н╕ц╕ювали проект Указу, який, до реч╕, вже п╕дписано президентом, про в╕дзначення 100-р╕ччя Укра╖нсько╖ революц╕╖, що почнеться у 2017-му роц╕ ╕ триватиме протягом чотирьох рок╕в, тобто кра╖на згада╓ сто рок╕в в╕д початку створення укра╖нсько╖ регулярно╖ арм╕╖, нащадками ╕ продовжувачами яко╖ ╓, власне, сьогодн╕шн╕ в╕йськовослужбовц╕, - наголосив Кирило Галушко.
Але найкраще, що можуть робити ╕сторики – це писати книжки. Тому фах╕вц╕ проекту видали популярну сер╕ю добре ╕люстрованих книжок "╤стор╕я без цензури", де опису╓ться все, що в╕дбувалося з Укра╖ною в╕д найдавн╕ших час╕в. Не менш вагомим надбанням проекту ╓ книга "╤стор╕я укра╖нського в╕йська".
- За двадцять п'ять рок╕в ╕снування незалежно╖ кра╖ни та ╕снування Збройних Сил Укра╖ни в нин╕шньому формат╕ н╕хто не спром╕гся орган╕зувати роботу з написання ╕стор╕╖ укра╖нського в╕йська. Тому у Льв╕вськ╕й Академ╕╖ Сухопутних в╕йськ 50 прим╕рник╕в "╤стор╕╖ укра╖нського в╕йська" закупили ╕ прийняли як п╕дручник для навчального предмету. Кр╕м того, ми зараз просува╓мо через М╕н╕стерство оборони Укра╖ни пропозиц╕ю покласти книгу за основу сучасного викладу ╕стор╕╖ укра╖нського в╕йська в ус╕х в╕йськових навчальних закладах, - зазначив укра╖нський ╕сторик.
Як пов╕домив Кирило Галушко, кр╕м того, що в книз╕ розпов╕да╓ться, як╕ в╕дбувалися в╕йни, пода╓ться опис спорядження та комплектування в╕йська, там ще й представлен╕ сорок кольорових реконструкц╕й вигляду укра╖нських вояк╕в в╕д найдавн╕ших час╕в. Варто в╕дм╕тити, що вс╕ ╕люстрац╕╖ в книз╕ ексклюзивн╕. ╥х на замовлення намалював в╕домий художник Олександр Ком'яхов.
- До реч╕, вс╕ бачили нову форму в╕йськових на День Незалежност╕ Укра╖ни. У ╖╖ розробц╕ брали участь саме наш╕ ╕сторики, що спиралися на зразки форми арм╕╖ час╕в УНР. Тому, як бачите, ╕сторики всеб╕чно допомагають наш╕й арм╕╖, щоб вона зовн╕шн╕м виглядом, ритуалами, традиц╕ями ╕ символ╕кою насл╕дувала укра╖нське, - п╕дкреслив Кирило Галушко.
Кр╕м того, сер╕ю книжок "╤стор╕я без цензури", книги "╤стор╕я укра╖нського в╕йська" та плакати образ╕в укра╖нських во╖н╕в р╕зних епох члени проекту "LikБез. ╤сторичний фронт" подарували вс╕м в╕йськовим п╕дрозд╕лам, у яких побували.

Оксана Карпенко,
спец╕альний кореспондент редакц╕╖ В╕йськово-Морських Сил
м. Одеса

На фото: ╕сторики у гостях в л╕це╖ст╕в В╕йськово-морського л╕цею

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17869

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков