Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
ДО КРИМЧАНИНА БАЛУХА В С╤ЗО ВИКЛИКАЛИ ШВИДКУ

КРИМОСУДДЯ

У середу пол╕тв'язню Володимиру Балуху викликали швидку в камеру С╤ЗО, де в╕н утриму╓ться за надуманими звинуваченнями в збер╕ганн╕ збро╖.
Про це пов╕домля╓ Кримська правозахисна група.
"Вранц╕ 28 грудня в Криму до укра╖нського актив╕ста Володимира Балуха викликали швидку допомогу", - пов╕домила Кримська правозахисна група з посиланням на дружину актив╕ста Наталю Балух.
В даний час Балух знаходиться в ╕золятор╕ тимчасового утримання в смт. Роздольне. Л╕кар, який оглядав його, не поставив д╕агноз, не видав жодних документ╕в, що п╕дтверджують його в╕зит, проте призначив список л╕к╕в, який п╕зн╕ше передали дружин╕.
Серед призначених л╕карем препарат╕в ╓ антиб╕отик, засоби в╕д рин╕ту ╕ кашлю, а також таблетки для л╕кування хвороб шлунково-кишкового тракту.
Вс╕ необх╕дн╕ л╕ки для Балуха передали р╕дн╕, однак нев╕домо, чи в╕н отримав ╖х у результат╕. Також нев╕домий ╕ точний д╕агноз укра╖нця. Ран╕ше Балух заявляв, що йому терм╕ново необх╕дна медична допомога у зв'язку з загостренням хрон╕чного бронх╕ту. У переповнен╕й камер╕ С╤ЗО, де в╕н утриму╓ться, 34 особи на 14 л╕жок. 
У Кримськ╕й правозахисн╕й груп╕ вже заявляли, що знаходження Балуха п╕д вартою загрожу╓ його здоров'ю. На думку захисту укра╖нця, тримати його в С╤ЗО нема╓ жодних п╕дстав. Адвокат просив 22 грудня на зас╕данн╕ «Верховного суду» Криму зам╕нити запоб╕жний зах╕д у вигляд╕ знаходження п╕д вартою на домашн╕й арешт, щоб Балух м╕г допомагати сво╖й л╕тн╕й хвор╕й матер╕, але «суд» в╕дмовив.
27 грудня в Роздольненському районному суд╕ Криму в╕дбулося зас╕дання щодо продовження запоб╕жного заходу у вигляд╕ взяття п╕д варту для укра╖нського актив╕ста Володимира Балуха. На зас╕дання суду Балуха доставили з С╤ЗО С╕мферополя. Суддя Олександр Абеляшев залишив кримчанина п╕д вартою до 5 лютого 2017 року. Ран╕ше цей же суддя обрав йому запоб╕жний зах╕д до 6 с╕чня 2017 року.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 8 грудня сп╕вроб╕тники ФСБ провели обшуки у Володимира Балуха ╕ його матер╕, п╕сля чого актив╕ста затримали. Володимир Балух звинувачу╓ться у «незаконному збер╕ганн╕ збро╖, ╖╖ основних частин, бо╓припас╕в» (ст. 222 ч. 1 КК РФ). На думку експерт╕в КПГ, в д╕ях судових та силових орган╕в вбача╓ться пол╕тичне пересл╕дування ╕ м╕стяться груб╕ порушення не лише м╕жнародного, а й де-факто застосовуваного в Криму рос╕йського крим╕нально-процесуального законодавства.
ukrinform.ua

СПРАВУ ЧИЙГОЗА ПЕРЕНЕСЛИ НА 16 С╤ЧНЯ

У п╕дконтрольному Кремлю Верховному суд╕ Криму 28 грудня в╕дбулося останн╓ цього року зас╕дання у справ╕ заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Як пов╕домля╓ адвокат Чийгоза Микола Полозов на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕, наступне зас╕дання призначене на 16 с╕чня 2017 року.
П╕д час зас╕дання продовжилося досл╕дження речових доказ╕в – фотограф╕й под╕й 26 лютого 2014 року.
«Ознак масових заворушень на фотограф╕ях не видно, також на них в╕дсутн╕й св╕док звинувачення Ейваз Умеров, який заявляв, що допомагав робити коридор. Ахтем Чийгоз у цей час був зовс╕м в ╕нш╕й частин╕ двору Верховно╖ Ради АРК ╕ на фотограф╕ях теж зображений», – пов╕домив Полозов.
Ахтема Чийгоза затримали в с╕чн╕ 2015 року за участь в м╕тингу на п╕дтримку територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни перед буд╕влею Верховно╖ Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тод╕ м╕тингувальникам протистояли пророс╕йськ╕ актив╕сти, в тому числ╕, з парт╕╖ «Русское единство».
Справу Чийгоза рос╕йський суд розгляда╓ в рамках «справи 26 лютого» п╕сля того, як 20 липня суд на закритому зас╕данн╕ розд╕лив цю справу на дв╕: окремо – щодо заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, ╕ окремо – щодо ╕нших ф╕гурант╕в процесу – Ал╕ Асанова ╕ Мустафи Дегермендж╕.
Ран╕ше кримський суд залишив Чийгоза п╕д арештом до 8 кв╕тня.
zik.ua

ДЕПОРТАЦ╤Я ХАЛ╤ЛОВА З КРИМУ: МЕДЖЛ╤С ПРОСИТЬ СВ╤Т ВТРУТИТИСЯ

Меджл╕с кримськотатарського народу засуджу╓ злочинн╕ д╕╖ Рос╕╖ щодо Нед╕ма Хал╕лова, депортованого з Криму в Краснодарський край ╕ вимушеного оголосити голодування на знак протесту проти порушення його прав.
Про це йдеться в заяв╕ Меджл╕су кримськотатарського народу, опубл╕кованому на стор╕нц╕ Фейсбук голови Меджл╕су Рефата Чубарова.
"Меджл╕с кримськотатарського народу засуджу╓ злочинн╕ д╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ╕ незаконних орган╕в рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади у Криму щодо Нед╕ма Хал╕лова ╕ попереджа╓ вс╕х причетних до цих злочин╕в посадових ос╕б про нев╕дворотн╕сть покарання", - йдеться в опубл╕кованому документ╕.
Меджл╕с заклика╓ м╕жнародн╕ правозахисн╕ орган╕зац╕╖ "негайно встановити в╕дносини з урядом РФ з питання забезпечення безпеки життя ╕ здоров'я Нед╕ма Хал╕лова".
Хал╕лов народився в 1959 роц╕ в Узбекистан╕ в родин╕ депортованих з Криму кримських татар. Свою першу спробу оселитися на сво╖й ╕сторичн╕й батьк╕вщин╕ в╕н зробив у 1986 роц╕, а з 1991 року – пост╕йно проживав у Криму. Вс╕ ц╕ роки Хал╕лов доступними йому мирними ╕ ненасильницькими методами боровся за в╕дновлення прав кримськотатарського народу. Зокрема, на знак протесту проти ╕гнорування нев╕д'╓мних прав кримськотатарського народу, який поверта╓ться на свою землю, Хал╕лов публ╕чно в╕дмовився в╕д набуття громадянства Укра╖ни до забезпечення умов, як╕ сприяють "в╕дновленню становища, що передувало його депортац╕╖".
При цьому в якост╕ документа, що засв╕дчу╓ його особу, в╕н використовував паспорт вже не╕снуючого СРСР. Незважаючи на певн╕ правов╕ кол╕з╕╖ ╕ труднощ╕, Хал╕лов збер╕гав можлив╕сть пост╕йного проживання на сво╖й ╕сторичн╕й Батьк╕вщин╕. Становище актив╕ста кардинально пог╕ршилося з моменту тимчасово╖ окупац╕╖ Криму Рос╕йською Федерац╕╓ю.
Д╕ючи в рамках запропонованих окупантами "закон╕в" ╕ застосовуючи м╕жнародне право в галуз╕ прав людини ╕ прав народ╕в, Хал╕лов вимагав надати йому статус особи без громадянства, щоб не бути зобов'язаним держав╕, яка порушу╓ його права.
Проте р╕шенням "суду" рос╕йськ╕ окупанти 7 листопада 2016 року п╕ддали його депортац╕╖ з Криму, пом╕стивши в Центр тимчасового утримання ╕ноземних громадян Краснодарського краю РФ в селищ╕ Вардан╕ поблизу Соч╕.
"Наступною незаконною д╕╓ю рос╕йсько╖ влади по в╕дношенню до Нед╕ма Хал╕лова плану╓ться його насильницька депортац╕я в Республ╕ку Узбекистан. Мотивування – мовляв, наявний у Нед╕ма Хал╕лова паспорт громадянина вже не╕снуючого СРСР був свого часу виданий на територ╕╖ Узбекистану", - йдеться в заяв╕ Меджл╕су.
На знак протесту проти депортац╕╖ з Криму та ╕гнорування рос╕йськими окупантами його прав, з 21 листопада 2016 року Нед╕м Хал╕лов оголосив голодування, залишивши лише споживання р╕дини.
На даний час здоров'я Хал╕лова р╕зко пог╕ршилося, його життю загрожу╓ небезпека, констатують у Меджл╕с╕ кримськотатарського народу.
ukrinform.ua

ЗАСУДЖЕНОГО В КРИМУ МАЙДАН╤ВЦЯ ПЕРЕВЕЗЛИ ДО КРАСНОДАРСЬКО╥ КОЛОН╤╥

Укра╖нського пол╕тв'язня Андр╕я Колом╕йця, засудженого в окупованому Криму, перевезено до колон╕╖ м╕ста Краснодар. Про це пов╕домля╓ у Facebook Кримська правозахисна група.
«Пол╕тв'язня укра╖нця Андр╕я Колом╕йця, засудженого в Криму, перевезено до колон╕╖ м╕ста Краснодар. ╤нформац╕я про це ╓ в документ╕, який отримала дружина Колом╕йця Галина Зал╕ханова. У документ╕ сказано, що 22 листопада 2016 року Андр╕й Колом╕╓ць прибув до ФКУ ВК-14 для в╕дбуття покарання. Адреса колон╕╖: 350039 Рос╕я, Краснодарський край, м.Краснодар, вул. Кал╕н╕на, 58», - йдеться в пов╕домленн╕.
Кримська правозахисна група в мон╕торинговому огляд╕ ситуац╕╖ з правами людини в Криму (листопад 2016 року) пов╕домляла, що, порушуючи норми Женевсько╖ конвенц╕╖ про захист цив╕льного населення п╕д час в╕йни, рос╕йська влада продовжу╓ перем╕щати громадян Укра╖ни проти ╖х вол╕ з територ╕╖ Криму на територ╕ю Рос╕╖ в м╕сця обмеження вол╕.
Читайте також: Адвокат засудженого в Криму майдан╕вця вже три м╕сяц╕ не може оскаржити вирок
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 10 червня Ки╖вський районний суд м╕ста С╕мферополя засудив укра╖нського актив╕ста ╢вромайдану Андр╕я Колом╕йця на 10 рок╕в позбавлення вол╕ у колон╕╖ суворого режиму. Укра╖на не визна╓ р╕шення суду в окупованому Рос╕╓ю Криму про засудження Колом╕йця.
За верс╕╓ю рос╕йського сл╕дства, Колом╕╓ць, н╕бито будучи членом «екстрем╕стсько╖ орган╕зац╕╖ "Укра╖нська повстанська арм╕я" (УПА), у ход╕ масових протест╕в у Ки╓в╕ у с╕чн╕ 2014 року вчинив замах на життя двох сп╕вроб╕тник╕в кримського спецп╕дрозд╕лу "Беркут", закидавши ╖х пляшками ╕з запальною сум╕шшю».
Рос╕йська правозахисна орган╕зац╕я «Мемор╕ал» вважа╓ пол╕тв'язнем Андр╕я Колом╕йця ╕ вимага╓ його негайного зв╕льнення.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17865

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков