Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БАЛУХ ПОЧАВ ПРОХОДИТИ РЕАБ╤Л╤ТАЦ╤Ю
Приватна кл╕н╕ка «Нодус», в як╕й найближчими м╕сяцями проходитиме реаб╕л╕тац╕ю та...


ЙОГО НАЗИВАЛИ «СТР╤ЛЕЦЬКИМ БОЯНОМ»…
С╕човий рух в Галичин╕ був позначений неабияким сплеском народно╖ творчост╕, саме в цей пер╕од...


ПРИСВЯТИВ ЖИТТЯ ТЕАТРОВ╤
Хрестомат╕йний автор, знайомий нам з╕ шк╕льних п╕дручник╕в – ╤ван Карпенко-Карий, нин╕...


УКРА╥НСЬКИЙ МОЙСЕЙ – МИТРОПОЛИТ ШЕПТИЦЬКИЙ
Духовна велич укра╖нського Мойсея – митрополита Шептицького – безц╕нний дар нашого...


НЕ СТАЛО ВАДИМА РО╥КА…
11 вересня п╕шов з життя Вадим Михайлович Ро╖к, син кримсько╖ укра╖нсько╖ вищивальниц╕-геро╖н╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 30.12.2016
ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Президент Петро Порошенко вшанував пам'ять Героя Укра╖ни В'ячеслава Чорновола з нагоди 79-╖ р╕чниц╕ його народження. Про це в╕н написав на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕.
"Пров╕дник укра╖нського визвольного руху, один з батьк╕в нашо╖ незалежност╕, Людина з велико╖ л╕тери. Сьогодн╕ В’ячеславу Максимовичу виповнилося б 79 рок╕в. Ми пам’ята╓мо", - написав Порошенко.
Також пам'ять В'ячеслава Чорновола вшанував прем'╓р-м╕н╕стр Володимир Гройсман.
"79 рок╕в тому народився В'ячеслав Чорнов╕л - справжн╕й л╕дер ╕ патр╕от Укра╖ни, який боровся за не╖ усе життя". - написав  глава уряду на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕.
Гройсман закликав завжди пам'ятати слова видатного укра╖нського пол╕тика: "Дай Боже нам любити Укра╖ну понад усе сьогодн╕ - маючи, щоб не довелося г╕рко любити ╖╖, втративши. Настав час великого вибору: або ╓дн╕сть ╕ перемога та шлях до св╕тла, або поразка, ганьба ╕ знову довга дорога до вол╕".

ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА ВРУЧИЛИ ВОЛОДИМИРУ ЗЕМЛЯНОМУ

Напередодн╕ дня народження пол╕тика ╕ публ╕циста в «Укр╕нформ╕» в╕дбулося урочисте вручення Прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава Чорновола за кращу публ╕цистичну роботу в галуз╕ журнал╕стики 2016 року.
Як сказав начальник управл╕ння видавничо╖ справи ╕ преси Держкомтелерад╕о Олекс╕й Кононенко, "24 грудня мина╓ 79 рок╕в в╕д дня народження В'ячеслава Чорновола. Напередодн╕ ми вруча╓мо прем╕ю його ╕мен╕. Прем╕я заснована 2004 року, ╕ ╖╖ лауреатами ставали в╕дом╕ журнал╕сти. Р╕шенням ком╕тету Прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава Чорновола лауреатом 2016 року визнано Володимира Земляного за книгу "Русский разухай, или Украинские грабли", - сказав  Кононенко.
За словами лауреата, книга присвячена тим под╕ям, як╕ нин╕ в╕дбуваються в Укра╖н╕ - в Криму ╕ на Сход╕. "Це спроба поглянути на ц╕ под╕╖ через призму ╕стор╕╖. Поглянути на сучасну так звану Новорос╕ю через Новорос╕ю Катерини II, через Донецько-Кривор╕зьку республ╕ку Лен╕на. Це спроба поглянути ╕ оц╕нити д╕╖ Пут╕на через оц╕нку д╕й Стал╕на чи Петра I. Хто такий "Русский разухай"? Це, ясна р╕ч, сам Володимир Пут╕н, отой "рубаха-парень", "рубаха"-президент, який ╕з легк╕стю прийма╓ р╕шення, траг╕чн╕ для дол╕ людства ╕ для укра╖нц╕в", - зазначив Земляний.
В╕н подякував безстрашному фотокореспондентов╕ Олександров╕ Клименку, який дав до ц╕╓╖ книги прекрасн╕ фотограф╕╖ про под╕╖ на сход╕.
Почесними грамотами Держкомтелерад╕о були в╕дзначен╕ також дв╕ представлен╕ на конкурс роботи. Це книга "Розстр╕ляна "Просв╕та" про репресованих просв╕тян К╕ровоградщини, автор яко╖ - журнал╕стка газети "Дзеркало тижня" Св╕тлана Орел, та книга ╕сторика Романа Матузка "Визвольна" св╕това: крах план╕в Москви", в як╕й автор досл╕джу╓ агресивну пол╕тику Радянського Союзу, ╕деолог╕чн╕ основи розпалювання Друго╖ св╕тово╖ в╕йни.
Прем╕ю ╕ грамоти з побажанням авторам натхнення ╕ ст╕йкост╕ вручив син В'ячеслава Чорновола - пол╕тик ╕ громадський д╕яч, колишн╕й народний депутат Тарас Чорнов╕л.
"В'ячеслава Чорновола вважали суто пол╕тиком. Але пол╕тична д╕яльн╕сть для нього - це був вияв назовн╕. В першу чергу в╕н був усе-таки журнал╕стом, публ╕цистом. В╕н розум╕в журнал╕стську д╕яльн╕сть як  переосмислення факту, прочитання того, що м╕ж рядками, в╕днайдення того, що хочуть приховати т╕, в кого беруть ╕нтерв'ю, - ╕ доведення цього до повного сприйняття. Все життя в╕н говорив: "Я журнал╕ст, я публ╕цист", - нагадав Тарас Чорнов╕л.
В╕н також п╕дкреслив: публ╕цистика, журнал╕стика - це ╕ видання, це так╕ книги, як╕ зараз в╕дзначен╕ ╕ працюють на самоусв╕домлення.
"Якщо в кра╖н╕ ╓ криза усв╕домлення свого минулого, якщо ми мислимо категор╕ями, як╕ нам нав'язан╕ рос╕йською ╕мпер╕╓ю, п╕д лозунгами "русского мира", через г╕бридну в╕йну, то рано в╕ддавати повн╕стю ╕сторичну тематику т╕льки ╕сторикам, нею мають займатися ╕ журнал╕сти та публ╕цисти, вона сьогодн╕ на пор╕", - вважа╓ Тарас Чорнов╕л.
Дов╕дково. Прем╕я ╕мен╕ В’ячеслава Чорновола за кращу публ╕цистичну роботу в галуз╕ журнал╕стики присуджу╓ться з 2004 року в╕дпов╕дно до постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни. ╥╖ грошовий екв╕валент - 5 тисяч гривень. У 2016 роц╕ на здобуття прем╕╖ у Держкомтелерад╕о над╕йшло 16 творчих роб╕т.

***
Тарас Чорнов╕л спод╕ва╓ться у 2017 роц╕ д╕знатися всю правду про загибель його батька. Про це в╕н сказав п╕д час прес-конференц╕╖ в «Укр╕нформ╕», в╕дпов╕даючи на запитання кореспондента агентства. 
"Справа про вбивство В'ячеслава Чорновола дос╕ не розсл╕дувана ╕ не закрита. П╕сля фальшивого суду початку 2014 року, якраз в той день у с╕чн╕, коли на Грушевського була перша кров, закрили крим╕нальну справу. Пот╕м Апеляц╕йний суд ╖╖ в╕дразу поновив, бо вс╕м було зрозум╕ло, наск╕льки ╖╖ по-брудному закрили. Вона п╕шла в Генпрокуратуру, поки що лежить. Я вже розмовляв з Юр╕╓м Луценком. Вони мусять розв'язатися з к╕лькома актуальними справами, за як╕ ╖х б'ють ╕ товчуть. А по т╕й справ╕ треба переворушити дуже великий об'╓м матер╕ал╕в. На не╖ просто ф╕зично зараз нема╓ сл╕дчих. Але я над╕юся, що це трапиться в ближчому час╕. Так що  завдання - сп╕льно в наступному роц╕ добитися, щоб ця справа була доведена до остаточного ров'язання", - зазначив Чорнов╕л.
За його словами, ще одне з завдань разом з Валентиною Чорнов╕л, батьковою сестрою, - це остаточне зак╕нчення справ по батьков╕й спадщин╕.
"Це 10 том╕в, як╕ нарешт╕ зак╕нчен╕ (десятий том видання "В'ячеслав Чорнов╕л. Твори" нещодавно вийшов у видавництв╕ "Смолоскип" - ред.). Вона доробля╓ б╕бл╕ограф╕ю до цих 10-ти том╕в. На превеликий жаль, п╕дтримки практично жодно╖ - н╕де, н╕ в╕д кого. Вдячн╕сть окрема видавництву "Смолоскип", його директору Осипу З╕нкевичу, який знаходить десь ф╕нанси на видання", - п╕дкреслив Тарас В'ячеславович.
В╕н також висловив жаль, що у Ки╓в╕ фактично перестав ╕снувати мемор╕альний музей В'ячеслава Чорновола. "Виявилося, що Ки╓ву не потр╕бний цей музей", - сказав в╕н.
Тарас Чорнов╕л також розпов╕в, що останн╕м часом, ╕ ще не один м╕сяць на це п╕де, займа╓ться упорядкуванням та хронолог╕╓ю оцифрованих батькових фотограф╕й. "Важко роз╕братися, що де ╓, якщо н╕ одна з них не була п╕дписана. 10 тисяч фотограф╕й, ╕ треба встановити за якимось вторинними ознаками, в якому роц╕ це було", - уточнив в╕н.

Прес-служба Держкомтелерад╕о

ПАМ'ЯТI В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА

Найлегше знову
все звернуть на долю
╕ ще сто л╕т
потилицю шкребти:
чи на "Тойотах"
возять нин╕ волю,
а чи до не╖
п╕шки треба йти?

А доля - що: дв╕ сили -
св╕тла й чорна
ведуть по св╕ту
кожного ╕з нас.
Одна несе у в╕чн╕сть
стомоторно,
а друга - ставить
поперек "КамАЗ".

Якби ж то знати вчора,
а не завтра,
що в╕н для нас
мостив собою путь,
х╕ба в думках
не виставили б варти
на т╕м шляху,
де волю провезуть?

Та у одних, як завше,
хата скраю.
А ╕ншим скраю
нав╕ть не стели -
трибуну запрягли
та й поганяють!
Вкра╖ну ж з в╕ку в в╕к
тягли воли.

...Його душа
загальмувала з болю
та й завернула
на Чумацький Шлях...
Вже ст╕льки там,
на неб╕,
Чорновол╕в,
що скоро стане
пусткою
земля...
В╕ктор КАЧУЛА
кв╕тень 1999 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 30.12.2016 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17862

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков