Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 23.12.2016
ДЛЯ ЩАСТЯ НАРОДЖЕН╤…

ОТАК ЖИВЕМО…

«Дешева аптека», «Аптека дешевих ц╕н», «Соц╕альна аптека», «Ус╕м знижки на 5%», нарешт╕, просто аптека п╕д назвою «Коп╕йка» - х╕ба не промовисто? В такий спос╕б психологи в╕д аптечного б╕знесу, що за прибутков╕стю може змагатися з наркоторг╕влею, заманюють кл╕╓нт╕в, котр╕, пов╕ривши, що це ╖м надзвичайно виг╕дно, мають саме тут розпрощатися з╕ сво╓ю мр╕╓ю про жадану обновку або ж просто повноц╕нний об╕д.
П╕д таким психолог╕чним тиском одразу й не збагнути, чи дешево це – 370 рубл╕в за 5 мл. прим╕тивних крапель в╕д кон’юнктив╕ту (запалення очей), чи н╕. Добре, що фармацевт правильно зрозум╕ла мо╖ нам╕ри ╕ запропонувала так╕ ж сам╕ крапл╕, але вдв╕ч╕ дешевш╕ – в╕д ╕ншого виробника. Та спершу завжди рекомендуються найдорожч╕ препарати, оск╕льки зарплата аптекаря залежить в╕д виручки.
Чотири рази за л╕то перехвор╕вши на ГРВ╤, вир╕шила зм╕цнити св╕й ╕мун╕тет з допомогою в╕там╕ну С ╕ звернулася в аптеку, пояснивши ситуац╕ю. Фармацевт мене уважно ╕, здавалося, доброзичливо вислухала й запропонувала придбати розчинну «аскорб╕нку» по 35 рубл╕в на прийом. Розум╕ючи, що це не для мене, «тероризувала» аптекарку доти, доки вона не принесла мен╕ «аскорб╕нку» за ф╕ксованою ц╕ною – 18 рубл╕в за 90 драже. Так за 50 рубл╕в я позбулася застуди, що стала вже хрон╕чною. А якби не моя наполеглив╕сть, за аналог╕чну дозу довелося б викласти 7,5 тисяч╕, що, звичайно, не кожному по кишен╕. Тож не розслабляюся ╕ перебуваю у пост╕йному пошуку й розгадуванн╕ ребус╕в - хто ╕ як намага╓ться мене пошити в дурн╕, бо ╕накше просто не прожити.
Колись в мо╓му м╕крорайон╕ була всього одна аптека ╕ та аж п╕д л╕сом, до того ж майже завжди зачинена. Тому по кожну др╕бницю доводилося ╖хати до центру м╕ста. Але цим ╕ обмежувалися ус╕ прикрощ╕. Сьогодн╕, як тепер кажуть, «в кроков╕й доступност╕» маю 9 аптек, не враховуючи розташованих у 7-й м╕ськ╕й л╕карн╕, куди теж менш н╕ж п╕вгодини ходу.
Серед тих, що з'явилися цього року, дв╕ суто рос╕йськ╕ п╕д назвою «Будь здоров!» ╕ теж з принадними об╕цянками. Тут вихваляються системою накопичення грошей – так званим «аптечним гаманцем», що об╕ця╓ скидки до 99% (!) вартост╕ придбаних л╕к╕в. ╤, як з'ясувалося, це не брехня ╕ не переб╕льшення. Прим╕ром, якщо ти напередодн╕ залишив в так╕й аптец╕ тисячу, але забув придбати асп╕рин, за умови, що в╕н кошту╓ рубл╕в 20, то  д╕йсно одержиш його майже дурно. А щоб бути ощасливленим знижкою у 100 рубл╕в, ма╓ш перед цим взяти л╕к╕в на 5 тисяч, бо розрекламована знижка становить лише 2% в╕д вартост╕ попередньо╖ покупки. Тому значно доц╕льн╕ше звернутися у б╕льш-менш нормальну аптеку (бувають й так╕!) ╕, ймов╕рн╕ше за все, «приречена» сотня залишиться у тебе в кишен╕.
Тож не можу зрозум╕ти, чому прожитковий м╕н╕мум пенс╕онера аж на 3 тисяч╕ нижчий, н╕ж у людини працездатного в╕ку, бо, економлячи на пристойному одяз╕, косметиц╕, швидких перекусах, л╕тня, як правило, вже хвора людина аж б╕гом в╕дносить все це в аптеку. ╤ тут – без вар╕ант╕в.
Не менше питань щодо ц╕ноутворення виника╓ й б╕ля продуктових торг╕вельних точок. Скаж╕мо, в С╕мферопол╕ на Центральному ринку ╓ запов╕тний куточок, де н╕бито торгують продуктами за оптовими ц╕нами. Там  справд╕ все дешевше. Поряд на двох столах серед ╕ншого можна придбати винятково смачний «Перець в солодк╕й заливц╕» укра╖нського виробництва, вдв╕ч╕ чи втрич╕ дешевший за рос╕йський аналог. Але чомусь на одному прилавку в╕н кошту╓ 35 рубл╕в, а на ╕ншому – 45. Тим б╕льше була здивована, коли випадково д╕зналася, що поступа╓ в╕н в торг╕влю взагал╕ по 26 рубл╕в. Тобто, за таку суму з банки виг╕дно ╕ поля обробляти, ╕ саджати овоч╕, ╕ ╖х збирати, а пот╕м транспортувати перець на м╕сце перероблення, нарешт╕, готувати консерви, розвозити ╖х по складах, нав╕ть заплативши хабар (╕накше не вдалося б), доставляти в Крим. А тут, лише виставивши не прилавок, продавц╕ кладуть соб╕ в кишеню половину або майже сто в╕дсотк╕в його соб╕вартост╕. А ще недавно кримськ╕ ЗМ╤ кричали щось про 10, а то ╕ 7% в╕дсотк╕в торг╕вельно╖ надбавки, бо так розпорядився глава Криму. Щоправда, йшлося про як╕сь особлив╕, соц╕ально важлив╕ продукти, та за р╕внем ц╕н вони так ╕ залишаються невп╕знаними.
Однак, купивши як╕сний товар, хоч дешевше, хоч дорожче, все одно почува╓шся задоволеним, бо таке трапля╓ться не часто. Щойно придбала ножиц╕ – вперше з радянських час╕в. Випробувала ╖х на н╕гтях, що, напевне ж, не зал╕зн╕, ╕ ножиц╕ розсипалися на др╕бн╕ шматочки. А коли принаг╕дно згадала про це в магазин╕, де мала нам╕р купити ╕нш╕, почула знущальне: «А що ж ви хот╕ли, щоб за 50 рубл╕в та ще й р╕зали? Бер╕ть за 300, на тиждень-другий ма╓ вистачити». Це прозвучало зовс╕м як в бандитськ╕ дев'яност╕…
Та не можу не згадати ще ц╕кав╕шу ╕стор╕ю, що сталася, коли життя змусило мене кинути вс╕ зусилля на боротьбу з пацюками, ╕ через ╤нтернет я вийшла на власника ф╕рми, яка реал╕зу╓ ультразвуков╕ апарати, котр╕ н╕бито допомагають спекатися цих настирливих гризун╕в-терорист╕в. В магазинчику п╕д назвою «Кримелектроприлад» працювало дво╓: сам п╕дпри╓мець ╕, ймов╕рно, не чужа йому юна особа. Вони охоче почали показувати мен╕ сво╖ товари з дуже непростими ц╕нами. Так, прилад, на вигляд кустарного виробництва, для в╕длякування собак коштував близько 5 тисяч рубл╕в. Вт╕м, я н╕як не могла збагнути, нав╕що ╖х в╕длякувати електротехн╕кою, якщо з цим добре справляються ст╕ни й огорож╕. Використовувати ж прилад для власно╖ безпеки, мандруючи безлюдними територ╕ями, теж не вийде, бо в╕н прив'язаний до розетки, в╕д яко╖ живиться. Щодо пацюк╕в, то майже за таку ж суму можна було убезпечити себе в╕д ╖хньо╖ присутност╕ на площ╕ у 500 кв. м. А оск╕льки мене ц╕кавило прим╕щення в сто раз╕в менше, то ╕ прилад знайшовся дешевший – усього… за 1700 рубл╕в.
Юна пан╕ заходилася розпов╕дати, як же д╕╓ ця чудо-техн╕ка, посилаючись на розлогу анотац╕ю ╕ цитуючи ╖╖. Зг╕дно з написаним, в перший–другий день пацюк╕в може лише поб╕льшати – вони зберуться ознайомитися, що за цяцьку ╖м придбали, пот╕м будуть придивлятися, пот╕м – прислухатися, а на сьомий – восьмий день почуватимуться розгубленими ╕ схвильованими. Але це ще не край, ╖хн╕ настро╖ коливатимуться в╕д позитивних до негативних ╕ навпаки, виника╓ нав╕ть крамольна думка, що автор ц╕╓╖ анотац╕╖ ╕ сам ╕з ╖хнього середовища, бо зв╕дки ж можна все це так досконало знати?
А ефекту в╕д ультразвуку можна оч╕кувати лише на 24-й день, саме тод╕ ваш╕ «квартиранти» зберуть реч╕ ╕ переберуться до сус╕д╕в. Однак, лише аборигени, т╕, що пройшли увесь 24-денний цикл, на ╖хн╕х гостей та новонароджених це правило не поширю╓ться. Так ╕ м╕груватимуть до к╕нця св╕ту, псуючи вам життя.
Пот╕м поговорили ми й про ╕нш╕ засоби боротьби з хвостатими нег╕дниками. Безхитр╕сна д╕вчина розпов╕ла, що з ц╕╓ю метою ╖╖ мати купу╓ липучки, не збагнувши про актуальне з мого боку запитання: чому ж доця не подару╓ матер╕ св╕й електроприлад, якщо в╕н д╕йсно ефективний?
В результат╕ я купила ультразвуковий апарат в ╕ншому м╕сц╕, на 700 рубл╕в дешевший. А для тих, хто ма╓ схож╕ проблеми, хочу пов╕домити: ефект в╕д його використання – нульовий, ╕ не лише на територ╕╖ у 150 метр╕в, як це об╕цяно, але ╕ в 15 сантиметр╕в, нав╕ть впритул, бо на прилад╕ лишилося чимало характерних сл╕д╕в в╕д маленьких лапок.
Один м╕й знайомий, котрий 5 рок╕в пров╕в на Куб╕, розпов╕в, що там люди живуть, не знаючи проблем. Бо н╕хто не хитру╓, не мудру╓, а чесно в╕дпрацювавши, вс╕ сп╕вають ╕ танцюють. А ви часто бачите на вулицях С╕мферополя не п'яних, але веселих людей? Нав╕ть молодь ходить похмура ╕ заклопотана, а на танцях ╖й не танцю╓ться без алкоголю й так званих енергетик╕в. ╤ вже дуже давно не чула, аби хтось згадував, що людина народжена для щастя, «як птаха для польоту». А колись ц╕ слова були просто загальним м╕сцем… ╤ д╕йсно, невже для того ми народилися, аби принизливо рахувати оц╕ коп╕йки, а не для яко╖сь ╕ншо╖, св╕тло╖ ╕ високо╖ мети?

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17827

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков