Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 23.12.2016
ГЕНАСАМБЛЕЯ ООН УХВАЛИЛА «КРИМСЬКУ» РЕЗОЛЮЦ╤Ю

Генеральна Асамблея ООН у понед╕лок затвердила Резолюц╕ю про ситуац╕ю з правами людини в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ╕ м╕ст╕ Севастополь (Укра╖на), проект яко╖ був прийнятий 15 листопада в Третьому ком╕тет╕ Орган╕зац╕╖.
Голосування в╕дбулося в понед╕лок у рамках 65-╖ пленарно╖ зустр╕ч╕ Генасамбле╖ ООН в Нью-Йорку, переда╓ власний кореспондент «Укр╕нформу». "Результат голосування наступний: "за" - 70, "проти" – 26 при 77 тих, хто утримався" – заявив голова зас╕дання Генерально╖ Асамбле╖.
Документ засуджу╓ серйозн╕ порушення ╕ зловживання по в╕дношенню до жител╕в Криму, включаючи позасудов╕ вбивства, викрадення людей, насильницьк╕ зникнення, пол╕тично мотивован╕ крим╕нальн╕ пересл╕дування, дискрим╕нац╕ю, залякування, насильство, тортури та ╕нш╕ порушення прав людини в Криму. Резолюц╕я заклика╓ Рос╕ю як державу-окупанта дотримуватися сво╖х зобов'язань в╕дпов╕дно до м╕жнародного права та зв╕льнити негайно укра╖нських громадян, як╕ були незаконно затриман╕ та осуджен╕ без урахування елементарних норм правосуддя.
Документ також м╕стить звернення до Управл╕ння Верховного ком╕сара ООН з прав людини щодо п╕дготовки зв╕ту по ситуац╕╖ на Кримському п╕востров╕. Серед ╕ншого, в резолюц╕╖ йдеться про необх╕дн╕сть забезпечення з боку окупац╕йно╖ влади РФ безперешкодного доступу м╕жнародним правозахисникам, у тому числ╕, як╕ д╕ють п╕д ег╕дою ООН.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», 15 листопада кра╖ни-члени ООН на зас╕данн╕ Третього ком╕тету ГА ООН попередньо ухвалили (76 – "за" ╕ 26 – "проти") проект резолюц╕╖ A/C.3/71/L.26 по Криму.
Пост╕йний представник Укра╖ни при ООН Володимир ╢льченко п╕сля цього назвав документ "╕нструментом додаткового тиску на Рос╕ю". Укра╖нський дипломат зауважив, що Укра╖на разом з м╕жнародними партнерами продовжуватиме роботу на цьому напрям╕, щоб зм╕нити ставлення до Кримського питання щонайменше в рамках ООН.
***
Кра╖ни, як╕ проголосували проти резолюц╕╖ Генасамбле╖ ООН по Криму, ставлять п╕д сумн╕в суверен╕тет Укра╖ни. Про це народний депутат, голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров написав на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕. «По сут╕, вони ставлять п╕д сумн╕в суверен╕тет Укра╖ни в ╖╖ м╕жнародно визнаних кордонах», – заявив Чубаров.

РЕЗОЛЮЦ╤Я ООН ПО КРИМУ: ТАКИ ПЕРЕМОГА!

Рос╕я – оф╕ц╕йно агресор, Крим – наш, але це й так в╕домо. А що ж дал╕?

Генасамблея ООН остаточно проголосувала за проект резолюц╕╖ по Криму, п╕дготовлений Укра╖ною. Зг╕дно з резолюц╕╓ю Рос╕я оф╕ц╕йно визнана окупантом, а Крим ╕ Севастополь – тимчасово окупованою територ╕╓ю Укра╖ни. Тобто, в╕дтепер уже не лише на словах, але й на оф╕ц╕йному р╕вн╕ св╕т не визна╓ анекс╕ю Криму. Для дипломат╕в ця резолюц╕я особливо ц╕нна, оск╕льки вона спрощу╓ виконання низки дипломатичних задач, як╕ пов'язан╕ з Кримом. Хоча далеко не вс╕ налаштован╕ так само оптим╕стично, як наш╕ дипломати.
«Укр╕нформ» просл╕дкував, як зм╕нилося остаточне голосування щодо резолюц╕╖ по Криму пор╕вняно з попередн╕м ╕ як╕ матиме насл╕дки довгооч╕куваний документ, у д╕╓в╕сть якого в Укра╖н╕, зда╓ться, вже н╕хто не в╕рить.

Хто не пройшов тест на друз╕в, ╕ що з тим робити

Результат голосування виявився таким: «за» - 70, «проти» – 26 при 77 тих, хто утримався. У ц╕лому позиц╕я б╕льшост╕ кра╖н в укра╖нському питанн╕ залишилася сталою, але все ж попередн╓ голосування виглядало трохи кращим для Укра╖ни: «за» - 73, «проти» - 23 при 76 тих, хто утримався.
Проти резолюц╕╖ попередньо голосували: Ангола, В╕рмен╕я, Б╕лорусь, Бол╕в╕я, Бурунд╕, Венесуела, Камбоджа, Китай, Куба, Коморськ╕ острови, КНДР, Казахстан, ╤нд╕я, ╤ран, РФ, Н╕карагуа, Серб╕я, ПАР, Судан, Сир╕я, Еритрея, Узбекистан ╕ З╕мбабве. Тепер же до них «примкнули» Ф╕л╕пп╕ни, П╕вденний Судан ╕ Уганда, як╕ ран╕ше утрималися.
Ще три кра╖ни, як╕ ран╕ше проголосували «за» резолюц╕ю, тепер утрималися, це – Малав╕, Папуа Нова Гв╕нея та Сент-Люс╕я.
Чому ц╕ кра╖ни зм╕нили свою позиц╕ю – зрозум╕ти не так вже й складно: Рос╕я ум╕╓ робити «слабким св╕ту цього» пропозиц╕╖, в╕д яких ╖м не випада╓ в╕дмовитись. Але тут важливо дещо ╕нше: голосування в ООН ч╕тко показало – хто наш╕ друз╕, а хто – н╕. А в╕дтак стосунки з тими кра╖нами, а серед них, як в╕домо, ╓ ╕ «братськ╕» В╕рмен╕я, Б╕лорус╕я, Казахстан ╕ Узбекистан - сл╕д будувати в╕дпов╕дно до того, як вони ставляться до Укра╖ни ╕ ╖╖ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕.

В╕дтепер ╓ чим «бити» рос╕йську демагог╕ю ╕ брехню

Нарешт╕ Укра╖на дочекалися оф╕ц╕йного м╕жнародного правового документа, на основ╕ якого Рос╕я визнана окупантом. Саме собою р╕шення Генасамбле╖ ООН не потягне за собою пом╕тно╖, а тим б╕льше митт╓во╖ реакц╕╖ – Рос╕я не кинеться виводити сво╖ в╕йська, а ╢вропа не посилить сво╖ санкц╕╖. Тим паче, зда╓ться, що ця резолюц╕я була актуальною майже три роки тому, а кому вона потр╕бна зараз? Адже Рос╕я як зневажала будь-як╕ норми м╕жнародного права, так ╕ продовжу╓ це робити й зараз.

Але сл╕д зауважити, що це документ на перспективу – прийняту резолюц╕ю можна буде використовувати у м╕жнародних судах як ╕нструмент м╕жнародного права у нашому протистоянн╕ з Рос╕╓ю. «Резолюц╕я Генасамбле╖ ООН ╓ безкомпром╕сним юридичним ╕нструментом для подальшо╖ деокупац╕╖ Криму», - зазначають у М╕с╕╖ Укра╖ни в ООН. Резолюц╕╓ю визна╓ться, що Крим належить Укра╖н╕ ╕ ╓ анексованим незаконно, а це певним чином розв’яже руки укра╖нським дипломатам. Тобто, цей документ ма╓ стати в╕дправною точкою у т╕й дипломатичн╕й «бюрократ╕╖», за якою визначено посл╕довн╕сть д╕й на м╕жнародному р╕вн╕. ╤ ось тепер ми можемо зрушити з мертво╖ точки. Прим╕ром, цей документ може стати правовою основою для того, щоб вимагати в Рос╕╖ в╕дшкодування за окупац╕ю, як це в 2015 роц╕ зробили кра╖ни Балт╕╖, незважаючи на те, що з час╕в окупац╕╖ кра╖н Балт╕╖ та депортац╕╖ естонц╕в до Сиб╕ру пройшло б╕льше 75 рок╕в.
Тепер же, аби ця резолюц╕я не залишилася просто документом без практичних насл╕дк╕в, дипломатам потр╕бно дуже активно працювати у цьому ж напрямку. П╕дтримка ООН – це, безперечно, великий козир в руках Укра╖ни, але ж н╕хто не зробить нашу роботу за нас самих. До того ж не сл╕д забувати, що найб╕льша ╕мов╕рн╕сть притягнути ворога до в╕дпов╕дальност╕ – перемогти його. А щоб його перемогти, для початку сл╕д, нарешт╕, почати називати реч╕ сво╖ми ╕менами: Рос╕ю – агресором ╕ окупантом, Крим – незаконно анексованою територ╕╓ю, а конфл╕кт на Сход╕ – в╕йною.

Юл╕я Горбань

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17823

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков