Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 23.12.2016
«ПРИВАТБАНК» ПЕРЕХОДИТЬ У СТОВ╤ДСОТКОВУ ВЛАСН╤СТЬ ДЕРЖАВИ

Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни на зас╕данн╕ в нед╕лю розглянув питання забезпечення стаб╕льност╕ у ф╕нансов╕й систем╕ кра╖ни. Про це йдеться в оф╕ц╕йному пов╕домленн╕ на сайт╕ уряду.
Беручи до уваги результати зас╕дання Ради нац╕онально╖ безпеки та оборони Укра╖ни, Уряд п╕дтримав пропозиц╕ю Нац╕онального банку та Ради ф╕нансово╖ стаб╕льност╕ про перех╕д ПАТ "Приватбанк" у стов╕дсоткову державну власн╕сть.
Передбачено, що держава в особ╕ М╕н╕стерства ф╕нанс╕в стане власником 100% акц╕й ПАТ "Приватбанк" та гаранту╓ безпереб╕йне функц╕онування ц╕╓╖ установи та збереження кошт╕в його кл╕╓нт╕в.
Ц╕ д╕╖ в╕дбуваються у ч╕тк╕й координац╕╖ з м╕жнародними ф╕нансовими орган╕зац╕ями та за ╖хньо╖ п╕дтримки.
Голова НБУ Валер╕я Гонтар╓ва, яка брала участь в зас╕данн╕ Уряду, та М╕н╕стр ф╕нанс╕в Олександр Данилюк по╕нформували член╕в КМУ про те, що приватн╕ акц╕онери Приватбанку звернулися до Уряду з пропозиц╕╓ю, аби держава в ╕нтересах кл╕╓нт╕в банку стала його повним власником.
Перех╕дний пер╕од почина╓ться з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перех╕д, стаб╕льну роботу ц╕╓╖ установи у звичному для ╖╖ кл╕╓нт╕в режим╕.
В Уряд╕ виходять ╕з того, що ухвалене ним в╕дпов╕дальне р╕шення врятувало як «Приватбанк», так ╕ всю банк╕вську систему.

ПРОБЛЕМИ «ПРИВАТБАНКУ» НАКОПИЧУВАЛИСЯ РОКАМИ

Проблеми «Приватбанку» накопичувалися роками, а його акц╕онери не змогли знайти ресурси для виконання обов'язково╖ програми докап╕тал╕зац╕╖.
Про це йдеться ву коментар╕ Президента Укра╖ни Петра Порошенка щодо переходу «Приватбанку» у власн╕сть держави, опубл╕кованому на сайт╕ глави держави.
"Заход╕в, яких протягом останн╕х двох рок╕в вживали приватн╕ власники та топ-менеджери, виявилося недостатньо. Проблеми «Приватбанку» накопичувалися роками. В умовах в╕йни та економ╕чно╖ кризи вони ще б╕льше загострилися. Акц╕онери не знайшли ресурс╕в для виконання обов'язково╖ програми докап╕тал╕зац╕╖. А чинна б╕знес-модель, очевидно, себе вичерпала", - заявив Президент.
За його словами, у результат╕ виникла пряма загроза як самому банку, так ╕ вс╕й банк╕вськ╕й систем╕ Укра╖ни: "Це очевидно нам самим. ╤ з цього приводу протягом останн╕х шести м╕сяц╕в серйозну стурбован╕сть пост╕йно висловлювали наш╕ ключов╕ ф╕нансов╕ партнери - М╕жнародний валютний фонд, Св╕товий банк, ╢вропейський банк реконструкц╕╖ та розвитку та ╕нш╕".
В╕дтак очевидно, що ╓диним способом зберегти банк ╕ таким чином забезпечити збереження кошт╕в його кл╕╓нт╕в ╓ його перех╕д у власн╕сть держави, зазначив глава держави.
"Альтернатива виглядала б безв╕дпов╕дальною, бо вона означала заплющити оч╕, сховати голову у п╕сок ╕ чекати, поки банк впаде", - додав Порошенко.

ГРОЙСМАН ПОЯСНИВ, ЧОМУ УРЯД ВИР╤ШИВ НАЦ╤ОНАЛ╤ЗУВАТИ ПРИВАТ

Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни ухвалив р╕шення щодо переходу ПАТ "Приватбанк" у стов╕дсоткову державну власн╕сть заради забезпечення стаб╕льност╕ у ф╕нансов╕й систем╕ кра╖ни. Про це прем’╓р-м╕н╕стр Володимир Гройсман заявив у сво╓му зверненн╕ до сп╕вв╕тчизник╕в, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Ми прийняли це р╕шення, керуючись перш за все тим, щоб забезпечити стаб╕льн╕сть банк╕всько╖ системи Укра╖ни та захистити грош╕ громадян Укра╖ни», - сказав Гройсман.
В╕н нагадав, що, за оц╕нками НБУ, розрив м╕ж сформованими резервами та кредитними ризиками станом на сьогодн╕ сягнув майже 150 млрд. грн., що поставило п╕д загрозу подальше обслуговування кл╕╓нт╕в банку.
«У першу чергу мова йде про понад 3 млн. пенс╕онер╕в, понад 5 тис. студент╕в та 1 млн. 600 тис. соц╕ально незахищених громадян.  Мова йде також про понад 3,5 млн. зарплатних рахунк╕в по обслуговуванню 500 тисяч ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в», - п╕дкреслив глава уряду.
Зрозум╕ло, наголосив прем’╓р, що ситуац╕я ╕з Приватбанком могла мати вкрай негативн╕ насл╕дки для вс╕╓╖ ф╕нансово╖ та банк╕всько╖ системи Укра╖ни. "Таким чином, учорашн╕м р╕шенням ми захистили майже 20 млн. кл╕╓нт╕в банку, громадян Укра╖ни, а також ф╕нансову стаб╕льн╕сть нашо╖ держави», - п╕дкреслив прем’╓р.
Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни на зас╕данн╕ в нед╕лю розглянув питання забезпечення стаб╕льност╕ у ф╕нансов╕й систем╕ кра╖ни. Беручи до уваги результати зас╕дання Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни, уряд п╕дтримав пропозиц╕ю Нац╕онального банку та Ради ф╕нансово╖ стаб╕льност╕ про перех╕д ПАТ "Приватбанк" у стов╕дсоткову державну власн╕сть.
Передбачено, що держава в особ╕ М╕н╕стерства ф╕нанс╕в стане власником 100% акц╕й ПАТ "Приватбанк" та гаранту╓ безпереб╕йне функц╕онування ц╕╓╖ установи та збереження кошт╕в його кл╕╓нт╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 23.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17819

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков