Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СПРАВА "МЕДВЕДЧУК ПРОТИ СТУСА"
Як сталося, що в Укра╖н╕ почали забороняти книги


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ДУМИ
Чи може тут щось зробити Укра╖на? Мусить.


╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
ЩО КРАЩЕ, МАЙДАН ЧИ В╤ЙНА?

Кр╕зь призму кримських ЗМ╤

Кажуть, час л╕ку╓. Л╕ку╓, та не вил╕кову╓. Тим не менше, дв╕ останн╕ прес-конференц╕╖ В╕ктора Януковича, пов'язан╕ з його допитом як св╕дка у справ╕ притягнених до в╕дпов╕дальност╕ за розстр╕л Майдану «беркут╕вц╕в», вже не викликали у мене такого шаленого внутр╕шнього спротиву, як колись. Слухала, намагаючись за словесним лушпинням розглед╕ти якусь житт╓ву конкретику. А у першу чергу, д╕знатися, що ж знаходиться у тих трьох папках, як╕ колишн╕й президент демонстрував журнал╕стам ╕ як╕ н╕бито мали кардинально зм╕нити х╕д сл╕дства. Присутн╕ там, в Ростов╕-на-Дону, схоже, як ╕ я, чекали на сенсац╕ю, оприлюднення яко╖ в╕дкладалося до наступного зас╕дання суду, аби не нашкодити юридичн╕й процедур╕.
╤ ось дочекалися. А в папках – пшик, жодного «речдоказу», все на р╕вн╕ «ОБС» - одна баба сказала. ╤ це нав╕ть не в переносному, а в прямому смисл╕, бо йдеться чи то про св╕дчення, чи про припущення якихось випадкових людей, котр╕ не можуть знати ╕ сото╖ дол╕ того, що доступно президенту. А верс╕я вже давно за╖жджена: у всьому винна нин╕шня укра╖нська влада. Дарма, що вс╕ ц╕ люди були на той час абсолютно р╕зними за сво╖м статусом ╕ об'╓днало ╖х народне волевиявлення значно п╕зн╕ше, та все одно гуртом брали участь у розстр╕л╕ Небесно╖ Сотн╕.
А де ж тод╕ об╕цяна сенсац╕я? Нав╕що було трясти папками й ╕нтригувати присутн╕х? Перед нами ж класика, бо ще з╕ школи пам'ята╓мо, як унтер-оф╕церська дружина сама себе вистьобала. Але того вимагають закони жанру. Дуже вже полюбляють в Рос╕╖ дивувати, дарма, що на порожньому м╕сц╕.
В суботу переглядала регулярну передачу «Ты не поверишь», що демонстру╓ться в компан╕╖ з «Русскими сенсациями». ╤нтрига була закручена неабияк. Бо хто ж не хоче д╕знатися, чи згр╕шив в╕домий артист Олекс╕й Пан╕н з песиком, чи н╕. Усю передачу тримали телеглядач╕в «на прикол╕», а в результат╕ – також пшик, як в радянськ╕й п╕сн╕ сп╕ва╓ться: «И не то, чтобы да, и не то, чтобы нет».
Та ж сама конкретика, що ╕ в Януковича, бо де ж наберешся на кожен тиждень екстраординарних под╕й, та ще й аби за вторгнення у приватне життя не притягнули до суду? Зрештою, щодо минулого, в дечому я вже готова зрозум╕ти колишнього президента. Скаж╕мо, це стосу╓ться ╕де╖ ╓вро╕нтеграц╕╖, з якою в╕н ╕ сам носився, як з писаною торбою, а пот╕м ╖╖ зрадив, але п╕д тиском дуже непростих обставин. Адже довелося вибирати: з одного боку, рос╕йський кредит, ╕ це лише верх╕вка айсберга, а з ╕ншого… Ми тепер добре зна╓мо про нетерпим╕сть Рос╕╖ щодо ╓вропейських прагнень ╖╖ сус╕дки, тож можемо уявити, як «кошмарили» Януковича в Москв╕, вимагаючи в╕д нього «правильного» р╕шення. То д╕йсно, чи варто було беззбройному дратувати ведмедя, якщо йшлося лише про тактичний маневр? Можна було просто скористатися рос╕йськими поступками, а до сп╕рного питання повернутися згодом.
╤ тод╕ були б живими й Небесна Сотня, ╕ тисяч╕ укра╖нських б╕йц╕в, що полягли за Донбас, а д╕ти ╖хн╕ не стали б сиротами. Не стали б сепаратистами ╕ сепаратисти, що п╕ддалися на провокац╕╖, а Крим був би укра╖нським, ╕ в ньому й дал╕ виходила б «Кримська св╕тлиця». Але минулому нема╓ вороття…
Що ж до ╓вро╕нтеграц╕╖, то, на мою думку, ця ╕дея не така вже й бездоганна ╕ точно не варта того, аби за не╖ в╕ддавати життя. На сто в╕дсотк╕в под╕ляючи ╓вропейськ╕ ц╕нност╕, й дос╕ не можу збагнути, чому, прим╕ром, боротися з корупц╕╓ю можна було лише у склад╕ ╢вросоюзу, про що кричали на кожному кутку. Це – н╕бито в╕тчизнян╕ корупц╕онери – пацюки, а ╢вросоюзом розроблено ╕ запатентовано якусь особливу отруту, що вида╓ться т╕льки для сво╖х. Насправд╕ ж йдеться про внутр╕шню справу, ╕ ╓врочиновники тут н╕ при чому.
Чи не ╓дина конкретна перевага – безв╕зовий режим, але оц╕нити ╖╖ належним чином мен╕ просто не п╕д силу, бо н╕ я, н╕ мо╓ оточення не мають звички вояжувати по ╓вропах. Тож на кону стояли не хл╕б ╕ не справедлив╕сть, ╕ не державний суверен╕тет, навпаки, часточкою останнього довелося б поступитися, передаючи певн╕ повноваження хоч ╕ авторитетним, але чужим людям, котр╕ диктуватимуть, чого ╕ ск╕льки с╕яти, виробляти, продавати, як╕ проводити реформи. Не хот╕лося б бачити свою державу ╕ в рол╕ б╕дно╖ родички, котр╕й час в╕д часу будуть вказувати на ╖╖ м╕сце.
Що ж до конкретно╖ вини Януковича, то вона – у бездарному кер╕вництв╕, корумпованост╕ ╕ несамост╕йност╕ в сво╖х д╕ях, що дало п╕дстави «старшому братов╕» пред'являти ультиматум ╕ взагал╕ розглядати Укра╖ну як свою пров╕нц╕ю. А «здетонувати» могла й будь-яка ╕нша ситуац╕я, ╕нший подразник, що вплинув би на широк╕ версти населення. Бо «верхи» - не хот╕ли, а «низи» - не могли, чи навпаки.
З в╕дстан╕ нин╕шнього досв╕ду я б в╕ддала перевагу не ╢вросоюзу, а вступу кра╖ни до НАТО, хоча ще три роки тому слово «в╕йна» було для мене якимось артефактом, що не ма╓ жодного стосунку до сучасного реального життя.
Сьогодн╕ все по-╕ншому. Перш╕ пол╕тв'язн╕ протестно╖ Болотно╖ площ╕, в╕дсид╕вши по 3,5 роки, т╕льки-но повертаються на волю ╕з «вирваними язиками», рос╕йський майдан – це ╕з област╕ фантастики, тим не менше, спок╕й громадянам т╕льки сниться, живемо, як на порохов╕й д╕жц╕. Бо куди не поглянь – усюди вороги, вс╕м кортить принизити Рос╕ю. Тож чи не краще ╖х випередити? ╤, кинувши клич про нац╕ональн╕ ╕нтереси, вже посила╓ найвища в╕йськова влада л╕таки бомбити Сир╕ю.
Тор╕к о ц╕й пор╕ лимони коштували в магазинах по 300 рубл╕в за к╕лограм, а сьогодн╕ вони – б╕льш як в чотири рази дешевш╕. На прилавках за ц╕ною яблук жовт╕ють ╕ турецьк╕ мандарини. А все тому, що ╤ван ╤ванович з ╤ваном Никифоровичем як посварилися, так ╕ помирилися. Вт╕м, збитий турецькою стороною рос╕йський льотчик л╕тав у Сир╕ю на до тещ╕ на млинц╕,а з╕ смертельним вантажем, який встиг використати за призначенням, тож мав пам'ятати про закон бумеранга.
Днями кримськ╕ ЗМ╤ захлиналися в╕д захоплення: п╕востр╕в в╕дв╕дала турецька делегац╕я, ╕ хоч не оф╕ц╕йна, але за участ╕ авторитетних ос╕б, як╕ заговорили про в╕дм╕ну санкц╕й, а обраний в Укра╖н╕ муфт╕ят назвали терористичною орган╕зац╕╓ю. ╤ при цьому так загралися, що оф╕ц╕йна Анкара була змушена нагадати: щодо санкц╕й ╕ Криму - н╕чого не зм╕нилося.
У той же час п╕востровом гуля╓ й ╕нша верс╕я, що поширю╓ться Першим кримським телеканалом: Туреччина ще за час╕в Укра╖ни завалила ус╕ мечет╕ збро╓ю, готуючись до захоплення Криму ╕ побудови тут хал╕фату. В╕рите? Тож справля╓ться враження, що хтось навмисне трима╓ населення в пост╕йн╕й напруз╕, в стан╕ страху, злоби, п╕дозри. Невже Рос╕я ще не виконала св╕й план по парано╖ках ╕ шизофрениках?
У пошуках нових ╕ нових ворог╕в федеральна пропаганда вже добралася ╕ до Ватикану. «Патриарх Константинопольский Варфоломей окончательно распоясался» - пов╕домляють «Аргументы недели» за 24–30 листопада ц. р. Ще б пак, в його турецьк╕й резиденц╕╖ прийняли «одного из самых отмороженных бандеровцев» Паруб╕я з метою обговорення створення в Укра╖н╕ ╓дино╖ пом╕сно╖ Православно╖ церкви ╕ надання ╖й автокефал╕╖. На що патр╕арх Кирило п╕д час урочистостей з нагоди власного юв╕лею пооб╕цяв н╕коли не залишати «в беде своих собратьев на Украине» (виходить, що для них автокефал╕я, то б╕да), а також запевнив: «Мы никогда не согласимся на изменение священных канонических границ нашей церкви». А раптом патр╕арх Константинопольський, сан якого вищий за Кирил╕в, теж ма╓ амб╕ц╕╖ ╕ не послуха╓ться, то що, ╕ туди посилати чергового олега п╓шкова, аби «врозумив»? Бо як же ще переконати «после украинского демарша обнаглевшего Варфоломея»?
Зауважмо, що лексика в статт╕ далеко не «святобожна», та ╕ сам╕ цитати ╕з Кирила не просякнут╕ ╕деалами християнства, стовпом якого ма╓ бути патр╕арх. До реч╕, на в╕дм╕ну в╕д укра╖нських, слово «Бог» в рос╕йських виданнях завжди пишуть з маленько╖ л╕тери, як того вимагала колись радянська норма. Все це не дуже пасу╓ кра╖н╕, православ'я для яко╖ пода╓ться ледь не як нац╕ональна ╕дея.
А якщо так, патр╕арх Кирило ма╓ бути в Рос╕╖ другою людиною п╕сля президента. ╤ в╕н мусив би ╕ м╕г би корегувати настро╖ В. Пут╕на, що ╕нод╕ загрожують геопол╕тичними катакл╕змами, аби сам був зразком смирення та законопослушання, оск╕льки Кирило - не пол╕тик ╕ не во╓начальник, а його «головнокомандувач» не на земл╕, а на неб╕.
Тим часом, в отвор╕ приц╕лу ЗМ╤ забовван╕ла Япон╕я, яка н╕бито пред'явила ультиматум щодо повернення ╖й к╕лькох ран╕ше японських остров╕в. Гадаю, тим, хто хоче придбати найдосконал╕шу японську техн╕ку, треба не баритися, бо в пов╕тр╕ вже запахло чи то св╕жим порохом, чи то черговими санкц╕ями…

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17818

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков