Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА ВОЛИН╤ ЗНАЙШЛИ СТАРОВИННУ ╤КОНУ, ЯКУ РЕСТАВРУВАВ ТАРАС ШЕВЧЕНКО
Про ╕кону розпов╕в шевченкознавець, письменник, зав╕дувач кафедри журнал╕стики Нац╕онального...


ДРУГА ХВИЛЯ “СОЛОК╤╥”
Жодне ╕нтернет-видання не зам╕нить друкованого слова, тим паче, коли воно наповнене глибоким...


«СИН ВЛАШТУВАВСЯ В РУМ╤*, А ДОЧКА В КРИМУ»
Старовинний казахський висл╕в в╕добража╓ геопол╕тичне мислення наших пращур╕в.


КОЛИ НАСТА╢ «БАБИНЕ Л╤ТО»
Наш╕ традиц╕╖


БОРГ
Юл╕я ╤люха — укра╖нська письменниця, поетка, журнал╕стка, колумн╕стка.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
«ВИ ЧОГО ТУТ ФОТОГРАФУ╢ТЕ? А ЯКЩО ВИ ШПИГУН ЧИ ДИВЕРСАНТ ЯКИЙСЬ?»

"Якщо в м╕ст╕ чи в л╕с╕ з’явля╓ться людина з фотокамерою - це вже виклика╓ п╕дозру. У мене дек╕лька раз╕в "ополченц╕" перев╕ряли в╕дзнятий матер╕ал, довести будь-кому, що так╕ перев╕рки незаконн╕, неможливо... Мабуть, саме так ставились до фотографа у прифронтових м╕стах п╕д час в╕йни. Отже, по в╕дношенню до фотограф╕в видно, що ╕ в Криму зараз в╕йськова обстановка продовжу╓ться. Хоча вже краще, н╕ж було в березн╕-кв╕тн╕ 2014 року. Тод╕, якщо пам’ята╓те, дек╕лька груп в╕деооператор╕в ╕ фотограф╕в побили ╕ пограбували прямо на вулиц╕" (з листа Миколи Семени)
***
15 грудня у Ки╓в╕, в Кримському дом╕, пройшов зах╕д на п╕дтримку кримського журнал╕ста Миколи Семени. Присутн╕ побачили фотовиставку "Абсолютно вилучено" – з фотограф╕й, як╕ вдалося зберегти п╕д час вилучення арх╕ву журнал╕ста органами ФСБ в Криму. ╤н╕ц╕аторами проведення виставки стали громадська орган╕зац╕я "КримSOS" та мультимед╕йна ╕нформац╕йна платформа "Крим.Реал╕╖".
У кв╕тн╕ 2016 року рос╕йськ╕ силовики ув╕рвалися до журнал╕ста з обшуком ╕ вилучили 900 г╕габайт╕в ╕нформац╕╖, 80% з яко╖ становив фотоарх╕в за 20 рок╕в роботи.
Миколу Семену незаконно звинуватили в закликах до порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ РФ за статтю про громадянську блокаду Криму на сайт╕ "Крим.Реал╕╖". За в╕дпов╕дною статтею Крим╕нального Кодексу РФ йому загрожу╓ 5 рок╕в позбавлення вол╕. З кв╕тня 2016 року Микола Семена не може продовжувати профес╕йну д╕яльн╕сть, бо знаходиться п╕д сл╕дством.
П╕сля в╕дкриття виставки М. Семени "Абсолютно вилучено" та перегляду роб╕т ╕ неформального сп╕лкування в╕дбулась дискус╕я "Журнал╕стика в Криму: шляхи визволення".
Роль ведучого д╕сталась в╕домому журнал╕сту Андр╕ю Куликову, а сп╕керами були Андр╕й Саб╕н╕н, адвокат М. Семени, Там╕ла Ташева, сп╕взасновник ╕ кер╕вник ГО "КримSOS", Володимир Притула, головний редактор проекту "Крим.Реал╕╖", Севг╕ль Муса╓ва-Боровик, головний редактор ╤нтернет-видання "Укра╖нська правда", журнал╕сти Ольга Харченко, Серг╕й Том╕ленко, Павло Казар╕н.
П╕д час дискус╕╖ розпов╕дали про крим╕нальне пересл╕дування М. Семени, обговорювали можлив╕ д╕╖ щодо його зв╕льнення, а також п╕дн╕мали питання свободи слова в Криму та затримання укра╖нських журнал╕ст╕в, як╕ працюють з темою Криму.
Як часто тут, у Ки╓в╕, та й в ╕нших куточках нашо╖ держави можна почути той стереотип, який нам насаджували останн╕ десятил╕ття пророс╕йськ╕ ЗМ╤ - про те, що Крим завжди був "русск╕м" ╕ тяж╕в до Рос╕╖, тому, мовляв, кримчани т╕льки й чекали вдалого моменту, щоб прокричати про "р╕дну гавань", в яку вони повернулись. Ну, а вже наш╕ "братики" додають, що з Криму ви╖хали патр╕оти, а зрадники залишились.
Так от, повертаючись до дискус╕╖, яка в╕дбулась п╕сля виставки фотороб╕т Миколи Семени "Абсолютно вилучено", хочу процитувати Павла Казар╕на, теж кримського журнал╕ста-переселенця, який завершив свою промову так: "╤стор╕я про Миколу Семену - це ╕стор╕я про те, що вс╕ проукра╖нськ╕ з Криму ви╖хали, не працю╓. Це ╕стор╕я про те, Крим чужий, кримчани чуж╕, а земля наша - теж не працю╓.
Це ╕стор╕я про те, що ми сам╕ повинн╕ подивитися в дзеркало ╕ зрозум╕ти, хто там в╕добража╓ться. Подумати, а що б ми робили, якби опинились на м╕сц╕ жител╕в п╕вострова 27 лютого 2014 року?"
Ось таке запитання на завершення поставив журнал╕ст соб╕ ╕ кожному з присутн╕х. В╕дпов╕дь одна - захищати Батьк╕вщину, а коли нема╓ команди зверху - то захищати так, як можеш.
Олександр ПОЛЬЧЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17817

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков