Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2626)
З потоку життя (5710)
Душі криниця (3219)
Українці мої... (1416)
Резонанс (1422)
Урок української (983)
"Білі плями" історії (1616)
Крим - наш дім (530)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА: ЧАС ЖИТИ
Щонайшвидше усунення в╕д влади сьогодн╕шн╕х нездар, шахра╖в, злодюг ╕ зрадник╕в — найперша...


ЗВЕРНЕННЯ УКРА╥НСЬКИХ ПИСЬМЕННИК╤В ЩОДО ДОЛ╤ «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤». ПЕРША РЕАКЦ╤Я ВЛАДИ
Сумно, але вкотре перекону╓мося, що наша влада насправд╕ надто далека в╕д реал╕й.


БОЖЕ, ЯКИЙ ЦИН╤ЗМ-2
Уперше отаке з╕рвалося з уст два тижн╕ тому – у в╕дпов╕дь на запрошення прибути до Ки╓ва на...


ЗВИЧАЙНЕ ПОЛ╤ТИЧНЕ ШАХРАЙСТВО
“Якщо ця орган╕зац╕я для того, щоб просто п╕дн╕мати руки, вона не потр╕бна”, - робить...


«БОЖЕ, ЯКИЙ ЦИН╤ЗМ…»
Неймов╕рно! Для них – колективу редакц╕╖ ки╖всько╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
Т╤ САМ╤ НА МАНЕЖ╤: КРЕМЛ╤ВСЬК╤ КЛОУНИ ПРИР╤ВНЯЛИ ВЕРХОВНУ РАДУ ДО РЕЙХУ

Перша виставка за все мо╓ життя, п╕сля яко╖ захот╕лося негайно п╕ти додому та вимитися…

В╕д в╕дв╕дування виставки «В╕йна та м╕фи 1941-45. В╕дступати н╕куди» в московському Манеж╕ нормальна людина пережива╓ шок.
Н╕, почну з того, що нормальна людина туди добров╕льно не п╕де. Напевно, саме цим поясню╓ться той факт, що неподобства, якими начинена експозиц╕я, дос╕ - а виставка в╕дкрита з 16 листопада - не викликали широкого громадського резонансу.
Вважаю, пристойна публ╕ка там просто не з'явля╓ться. Досить сказати, що основою для створення експозиц╕╖ стала книга м╕н╕стра культури Рос╕╖, в╕домого фальсиф╕катора, лже╕сторика Володимира Мединського «В╕йна». Так нав╕що на ЦЕ витрачати час?!
╤ раптом - тривожний сигнал: 30 листопада в╕домий рос╕йський опозиц╕йний пол╕тик Леон╕д Гозман пов╕домив у ФБ про непри╓мне в╕дкриття - виявля╓ться, його ╕м'я разом з ╕менами нацист╕в, фашист╕в Г╕тлера та Геббельса слугу╓ «п╕длоговим дороговказом» для проходу на виставку «В╕йна та м╕фи». Тобто, ╕м'я банально написано на п╕длоз╕, в чорн╕й жирн╕й стр╕лц╕ - щоб будь-хто, прийшовши на виставку, м╕г спок╕йно топтати його ногами. Кр╕м того, за словами Леон╕да Яковича, там само, на п╕длоз╕ Манежу, орган╕затори виставки визначили м╕сце для Верховно╖ ради Укра╖ни!
Природно, захот╕лося упевнитися, побачити на власн╕ оч╕ - та роз╕братися. На жаль, реальн╕сть виявилася набагато г╕ршою, н╕ж можна було припустити.
Так, на п╕длоз╕ нещасного Манежу (в кроц╕ в╕д Кремля), кр╕м Г╕тлера з Геббельсом, «прописан╕» ╕ Верховна Рада, ╕ представники московсько╖ опозиц╕╖ - професор Андр╕й Зубов, к╕нокритик В╕ктор Мат╕зен, ╕сторик Марк Солон╕н (ус╕ - з наданими без контексту цитатами, що н╕бито викривають у них ворог╕в народу, брехун╕в ╕ намовник╕в). Згадана й «Нова газета». Знайшлося на п╕длоз╕ м╕сце ╕ колишньому меру Москви Гаври╖лу Попову з письменником В╕ктором Суворовим. Але соло викону╓ саме Верховна Рада Укра╖ни. Якщо хто в╕дразу не зрозум╕╓, чому це ╕ при вход╕ на поверх на п╕длоз╕ - зм╕╓ю - напис «Верховна Рада», ╕ дал╕ знову вона, перша цитата, яка в╕дкрива╓ виставку (зрозум╕ло, на п╕длоз╕!) - з декларац╕╖ Верховно╖ Ради Укра╖ни, 20 жовтня 2016 року: «Пакт Р╕ббентропа - Молотова в╕д 23 серпня 1939 року, укладений м╕ж двома тотал╕тарними режимами, комун╕стичним Радянським Союзом та нацистською Н╕меччиною призв╕в до вибуху 1 вересня Друго╖ св╕тово╖ в╕йни». Ось вона, виявля╓ться, найголовн╕ша брехня! Придумана, зрозум╕ло, Укра╖ною! А ким же ще?!
Ну, а дал╕ - вакханал╕я а-ля Мединський. Надм╕рн╕ втрати Радянського Союзу у Друг╕й св╕тов╕й? Брехня. Пардон - м╕ф. Зловорожий м╕ф. Проколи во╓начальник╕в, слабк╕сть командного складу внасл╕док стал╕нських репрес╕й? М╕ф. Безчинства радянських солдат╕в у Сх╕дн╕й Прусс╕╖. Теж м╕ф. Зате 28 геро╖в-панф╕ловц╕в - це не м╕ф, це святе. ╤ так дал╕, в т╕м сам╕м дус╕. П╕д п╕сню про славного маршала Жукова, з портретами Стал╕на, Жукова ╕же з ними. ╤ з╕ значним в╕деорядом про кривав╕ п╕дступи «укра╖нських нац╕онал╕ст╕в» в╕д Друго╖ св╕тово╖ до наших дн╕в...
Головним орган╕затором цього неподобства значиться Рос╕йське в╕йськово-╕сторичне товариство. «Ця виставка - початок нашого наступу на ╕сторичному фронт╕», - св╕дчить напис на плакат╕. Якщо такий початок, то що ж буде дал╕?!
Мабуть, найстрашн╕ше ╕ найб╕льш хворобливе - на виставц╕ багато д╕тей. ╥х приводять вчител╕, класами. Н╕чого толком не розум╕ючи, вони носяться сл╕дом за сво╖ми «поводирями» по ╕менам, цитатам, стр╕лкам, намальованим на п╕длоз╕. Слухають так званих екскурсовод╕в. Ще маленьк╕. Але щось же неодм╕нно западе у серце. Найб╕льш лап╕дарне: жирна чорна стр╕лка на п╕длоз╕ з написом «Верховна Рада». Закарбу╓ться у пам'ят╕: укра╖нц╕ - вороги. Як фашисти. Як Г╕тлер з Геббельсом. Ну ╕, звичайно ж, як московська «п'ята колона».
У зал╕ з ╕нтерактивною д╕арамою будь-хто, у кого ╓ бажання, може особисто взяти участь у бою. Знову ж таки - фото можна зробити. ╤ фотограф як тут. «Ну, хлопц╕, давайте енерг╕йн╕ше, весел╕ше, н╕би ми п╕д час бою! - гострословить викладач. Збира╓ учн╕в. - Ну, давайте: «За Батьк╕вщину! За Стал╕на!..»
Зда╓ться, це перша виставка за все мо╓ життя, п╕сля яко╖ захот╕лося негайно п╕ти додому та вимитися.

Рита Болотська,
╢вген╕я Богоявленська
Москва
http://www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17811

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков