Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО ПОВЕРНЕТЬСЯ В УКРА╥НУ

Р╕шення Окружного суду Амстердама повернути артефакти виставки "Крим: Золото та секрети Чорного моря" Укра╖н╕ п╕дкреслило абсолютну правоту укра╖нсько╖ позиц╕╖. Про це в коментар╕ «Укр╕нформу» п╕сля завершення оголошення р╕шення заявила перший заступник м╕н╕стра Укра╖ни Св╕тлана Фоменко.
"Ми дуже задоволен╕, тому що р╕шення ╓ грунтовним. Воно дуже задовольня╓ нас як державу Укра╖на. Р╕шення голландського суду п╕дкреслило абсолютну правоту нашо╖ держави ╕ нашо╖ позиц╕╖", - сказала вона.
Фоменко п╕дкреслила, що вважа╓ таке р╕шення суду справедливим. "Звичайно ми розум╕╓мо, що це може бути не к╕нцем справи, що можуть бути ще апеляц╕╖, що продовження може бути ╕ в наступному роц╕, але ми вважа╓мо, що перемога на нашому боц╕ ╕ вона справедлива", - сказала вона.
Як пов╕домлялося, Окружний суд Амстердама прийняв р╕шення повернути артефакти виставки "Крим: золото та секрети Чорного моря", як╕ зараз знаходяться у Н╕дерландах, Укра╖н╕.
Виставка "Крим: Золото та секрети Чорного моря" проходила в музе╖ Алларда П╕рсона в Амстердам╕ з лютого по вересень 2014 року.  На н╕й були представлен╕ предмети ювел╕рного мистецтва в╕д античност╕ до час╕в раннього середньов╕ччя з п'яти укра╖нських музе╖в, чотири з яких розташован╕ у Криму. Конфл╕кт навколо виставки виник п╕сля анекс╕╖ Криму. Амстердамський музей заявив, що чекатиме на р╕шення суду, куди повертати залишки виставки. Сторонами у процес╕ виступали – Укра╖на, Музей Алларда П╕рсона та кримськ╕ музе╖.
За даними М╕н╕стерства культури Укра╖ни, мова йде про повернення 565 музейних предмет╕в, 2111 одиниць збер╕гання. ╥хня загальна страхова варт╕сть - 1 млн. 438 тис. 625 ╓вро.

***
Р╕шення окружного суду Амстердама, за яким ск╕фське золото визнано укра╖нським, фактично означа╓, що Крим теж ╓ укра╖нським. Про це Президент Укра╖ни Петро Порошенко написав на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook.
"Р╕шення окружного суду Амстердама означа╓, що не лише ск╕фське золото ╓ укра╖нським. Крим теж ╓ укра╖нським, Крим - наш, ╕ крапка. Це виплива╓ ╕з р╕шення суду ╓вропейсько╖ кра╖ни", - йдеться у пов╕домленн╕.

***
Р╕шення окружного суду Амстердама повернути Укра╖н╕ колекц╕ю «ск╕фського золота» з кримських музе╖в ╓ об╜рунтованим, оск╕льки предмети колекц╕╖ спочатку були вивезен╕ з Укра╖ни ╕ належали ╖й як держав╕. Про це заявила генеральний директор Музе╖в Московського Кремля Олена Гагар╕на у коментар╕ Р╤А «Новости». «У ц╕й ситуац╕╖ дуже важливо розум╕ти, що весь музейний фонд – це власн╕сть держави, а не майно окремо взятого музею чи ╕ншого закладу культури. Тому в даному випадку, коли предмети було вивезено з територ╕╖ Укра╖ни ╕ належали Укра╖н╕ як держав╕, це р╕шення, на мою думку, ╓ ц╕лком об╜рунтованим. Вс╕ питання про належн╕сть конкретного музею повинн╕ вир╕шуватися вже п╕сля того, як предмети повернулися власников╕», - сказала Гагар╕на.

***
Укра╖на за р╕шенням суду ма╓ сплатити кошти за збер╕гання, ╕нспекц╕ю та транспортування артефакт╕в колекц╕╖ "Крим: Золото та секрети Чорного моря", як╕ складуть близько 100 тис. ╓вро.
Про це йдеться у р╕шенн╕ Окружного суду Амстердама, за яким скарби будуть повернут╕ Укра╖н╕, пов╕домив адвокат, який представля╓ Укра╖ну у ц╕й справ╕, Маартен Сандерс в коментар╕ журнал╕стам.
"Музей Аларда П╕рсона заявив про витрати на транспортац╕ю, збер╕гання, страховку, а також оплату юрист╕в, яка складала найб╕льшу частину витрат - ╕з 300 тисяч, про як╕ вони заявили, близько 200 тис. складала оплата юрист╕в.
Суд постановив, що послуги юрист╕в вони мають оплатити сам╕, Укра╖на ма╓ оплатити варт╕сть збер╕гання, ╕нспекц╕╖ та транспортування. Це буде принаймн╕ 100 тис., можливо трохи зросте до 150 тис. ╓вро", - сказав в╕н.

***
У М╕н╕стерств╕ культури РФ назвали р╕шення суду Амстердама про повернення «ск╕фського золота» Укра╖н╕, а не окупац╕йн╕й влад╕ Криму, «негативним прецедентом». Як пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ рос╕йського в╕домства, дане р╕шення «╓ прикладом порушення прав установ культури ╕ руйнування ╓дност╕ музейних колекц╕й». «Воно суперечить не т╕льки положенням контракт╕в, а й брутально порушу╓ принципи м╕жнародного м╕жмузейного обм╕ну ╕ право «народу Криму» на доступ до власно╖ культурно╖ спадщини», - йдеться в пов╕домленн╕.
В М╕нкультури РФ заявили, що суд "про╕гнорував принцип збереження археолог╕чних знах╕док у нерозривному зв'язку з ╕стор╕╓ю ╕ культурою т╕╓╖ м╕сцевост╕, зв╕дки вони походять». «Музейн╕ предмети мають повернутися в Крим, де були виявлен╕ ╕ де збер╕галися десятир╕ччями ╕ вивчалися вченими-археологами. М╕н╕стерство культури Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ вважа╓, що дане р╕шення ╓ вкрай негативним прецедентом, яке прийнято всупереч нормам м╕жнародного права про захист культурних ц╕нностей», - йдеться в пов╕домленн╕.

МУЗЕ╥ ОКУПОВАНОГО КРИМУ ОБ╤ЦЯЮТЬ СУДИТИСЯ ЗА СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО

Кримськ╕ музе╖ оскаржать р╕шення окружного суду Амстердама передати колекц╕ю ск╕фського золота Укра╖н╕. Про це пов╕домля╓ Р╤А Новости з посиланням на рос╕йського юриста колег╕╖ адвокат╕в "╤нюрколег╕я" Анастас╕ю Сивицьку, яка обслугову╓ ╕нтереси музе╖в окупованого Криму.
"Р╕шення передати (золото - ред.) Укра╖н╕ набува╓ чинност╕ п╕сля розгляду справи в суд╕ апеляц╕йно╖ ╕нстанц╕╖. Апеляц╕ю буде подано", - сказала адвокат.
У свою чергу глава М╕н'юсту Павло Петренко заявив, що ск╕фське золото повернеться в Ки╖в з Н╕дерланд╕в наприк╕нц╕ 2017 року. "За мо╖ми прогнозами, якщо справа рухатиметься в нормальному режим╕ в╕дпов╕дно до процесуальних кодекс╕в Н╕дерланд╕в, до к╕нця наступного року ми можемо побачити цю колекц╕ю вже в Ки╓в╕", - сказав Петренко. В╕н також додав, що Укра╖на готова сплатити суму за збер╕гання ц╕нностей у Н╕дерландах.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17808

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков