Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА СКЛИКА╢ П╤ДПИСАНТ╤В БУДАПЕШТСЬКОГО МЕМОРАНДУМУ
Укра╖на звернулась до кра╖н-п╕дписант╕в Будапештського меморандуму з вимогою проведення...


США: НЕПРИПУСТИМО ЗВИНУВАЧУВАТИ КИ╥В У АЗОВСЬК╤Й КРИЗ╤, ВИННА ВИКЛЮЧНО РОС╤Я
Державний департамент наполяга╓, що вина за ескалац╕╖ конфл╕кту в Азово-Керченськ╕й акватор╕╖...


Серг╕й Гайдук, екс-командувач ВМС Укра╖ни: УКРА╥НА МА╢ ЗМ╤НИТИ СТАТУС КЕРЧЕНСЬКО╥ ПРОТОКИ НА М╤ЖНАРОДНИЙ
25 листопада у керченськ╕й протоц╕ рос╕йськ╕ в╕йськов╕ обстр╕ляли та захопили три укра╖нськ╕...


РАДА ПРИПИНИЛА Д╤Ю ДОГОВОРУ ПРО ДРУЖБУ М╤Ж УКРА╥НОЮ ТА РОС╤╢Ю
Законом припиня╓ться з 1 кв╕тня 2019 року д╕я Договору про дружбу, сп╕вроб╕тництво ╕ партнерство...


ПРЕЗИДЕНТ ЗВ╤ЛЬНИВ СВОГО ПРЕДСТАВНИКА ПО КРИМУ
Ще к╕лька м╕сяц╕в тому Президент Укра╖ни Петро Порошенко висловлював незадоволення роботою свого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2016
РФ ГОТУ╢ ГРУНТ, ЩОБ З╤ШТОВХНУТИ «КОРИСНИХ ╤Д╤ОТ╤В» У ПОЛЬЩ╤ ТА УКРА╥Н╤

Рос╕я хоче посварити укра╖нц╕в ╕ поляк╕в ╕ заради цього використову╓ р╕зн╕ провокац╕╖, аби п╕двищити градус напруги у в╕дносинах м╕ж обома народами. П╕сля створення в╕дпов╕дно╖ атмосфери “корисн╕ ╕д╕оти” з обох бок╕в кордон╕в, псевдопатр╕оти чи спецслужби РФ можуть спробувати зд╕йснити кривав╕ провокац╕╖ на прикордонн╕ обох кра╖н з великою к╕льк╕стю жертв на кшталт тих, як╕ Москва зробила перед початком друго╖ чеченсько╖ в╕йни в Москв╕ та Волгодонську.
Про це в ╕нтерв’ю «Укр╕нформу» заявив польський експерт, радник м╕н╕стра закордонних справ Польщ╕ Пшемислав Журавський вел Гра╓вський.
“Те, що я зараз скажу, ╓ найголовн╕шим: насправд╕ в╕дпов╕дальн╕сть укра╖нських ╕ польських ел╕т поляга╓ в тому, щоб не довести до ситуац╕╖, коли рос╕йська агентура, граючи на ╕сторичних емоц╕ях, п╕дштовхне до певних д╕й з обох бок╕в кордону. Ц╕ д╕╖ можуть бути зд╕йснен╕ зокрема й “патр╕отами” з обох стор╕н, як╕ по-сво╓му розум╕тимуть ситуац╕ю ╕ прагнутимуть довести ╕нш╕й сторон╕ свою правоту”, - зазначив Журавський вел Гра╓вський.
В╕н додав, що вже зараз в╕дбува╓ться знищення укра╖нських пам’ятник╕в на п╕вдн╕ Польщ╕, а в Литв╕ схожа ситуац╕я спостер╕га╓ться з польськими пам’ятниками.
“На мою думку, це також керу╓ться з Москви. Тут польськ╕ нац╕онал╕сти знищують, а там литовськ╕...”, - констатував експерт.
За його словами, на сьогодн╕ створю╓ться така атмосфера, за яко╖ “корисн╕ ╕д╕оти”, люди, як╕ погано розум╕ють ситуац╕ю, патр╕оти чи нац╕онал╕сти, заохочуються або ж прямо керуються з Москви.
“Врешт╕-решт, рос╕йськ╕ спецслужби будуть у змоз╕ зд╕йснити криваву провокац╕ю на кшталт т╕╓╖, що супроводжувала початок Друго╖ чеченсько╖ в╕йни з п╕дрив╕в будинк╕в у Москв╕ й Волгодонську, аби знищення будинк╕в ╕з сотнями жертв могли остаточно з╕псувати двосторонн╕ в╕дносини. Хтось розкидатиме лист╕вки з проукра╖нськими нац╕онал╕стичними гаслами в Перемишл╕ й, в╕дпов╕дно, антиукра╖нськими у Львов╕, ╕ вже ма╓мо готовий конфл╕кт”, - наголосив експерт.
В╕н додав, що нав╕ть якщо польськ╕ й укра╖нськ╕ спецслужби знатимуть, про що йдеться, то громадськ╕сть уже важко буде переконати.
“╤ тому насправд╕ ставка у гр╕ не про з'ясування складно╖ ╕стор╕╖, а про те, щоб б╕льше не було смертельних жертв. Адже п╕зн╕ше ц╕ найрадикальн╕ш╕ групи з обох бок╕в кордону казатимуть: чи ми не говорили, що вони (громадяни ╕ншо╖ кра╖ни - ред.) насправд╕ ╓ такими поганими! А будуть св╕ж╕ могили, плач ╕ розпач....”, - наголосив радник глави МЗС Польщ╕.
На його думку, Польща й Укра╖на повинн╕ зробити все можливе, щоб цього не допустити.
“Насамперед, ми повинн╕ подбати про кращий об╕г ╕нформац╕╖ в обох кра╖нах, б╕льший обм╕н кореспондентами, част╕ше, а не т╕льки як зараз - з нагоди 25-р╕ччя визнання Польщею незалежност╕ Укра╖ни, давати позитивну ╕нформац╕ю про Укра╖ну”, - зазначив Журавський вел Гра╓вський.
В╕н також п╕дкреслив, що кра╖ни повинн╕ вибудовувати ╕нтенсивну сп╕впрацю на державному, академ╕чному р╕внях. Дуже позитивним кроком експерт назвав обм╕н студентами ╕ наявн╕сть велико╖ к╕лькост╕ укра╖нських студент╕в у Польщ╕. На його думку, це форму╓ емоц╕йний та ╕нтелектуальний зв'язок м╕ж молодими ел╕тами Укра╖ни й Польщ╕, що в ╕нтересах обох кра╖н.
Повна верс╕я ╕нтерв'ю з Журавським вел Гра╓вським - http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2136627-psemislav-zuravskij-vel-graevskij-politolog-radnik-ministra-zakordonnih-sprav-polsi.html

ТИМ ЧАСОМ…
СЕЙМ ПОЛЬЩ╤ ЗАВЕРНУВ СКАНДАЛЬНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО «УКРА╥НСЬКИЙ НАЦ╤ОНАЛ╤ЗМ»

Сейм Польщ╕ у четвер зняв з порядку денного розгляд законопроекту щодо пропагування комун╕зму, яким пропонувалося назвати тотал╕тарним устро╓м "укра╖нський нац╕онал╕зм", що могло б призвести до необгрунтованого демонтажу багатьох укра╖нських пам’ятник╕в.
Напередодн╕ цей пункт ще значився за номером 31 у граф╕ку проведення зас╕дання Сейму, а в четвер у перш╕й половин╕ дня його було видалено з оф╕ц╕йно╖ стор╕нки Сейму РП, переда╓ власний кореспондент «Укр╕нформу».
“Укра╖нськ╕й ╕ литовськ╕й сторонам вдалося переконати польських законодавц╕в, що це питання недоц╕льно виносити на обговорення, оск╕льки це може призвести до непередбачуваних насл╕дк╕в”, - пов╕домило джерело Укр╕нформу у Варшав╕.
Водночас Сп╕вголова групи з м╕жпарламентських зв'язк╕в з Республ╕кою Польща Оксана Юринець у Фейсбуц╕ подякувала послу Укра╖ни в Польщ╕ Андр╕ю Дещиц╕ та сво╓му колез╕ по Верховн╕й Рад╕ Микол╕ Княжицькому за “непрост╕ перемовини” у Варшав╕ у ц╕й справ╕.
“За результатами зустр╕ч╕ колег ╕з кер╕вництвом Сейму законопроект, яким пропонувалося в╕днести укра╖нський нац╕онал╕зм до "╕нших тотал╕тарних устро╖в", знято з розгляду сьогодн╕шнього зас╕дання Сейму РП. ╤ маршалок Сейму Марек Кухц╕нський ╕ в╕це-маршалок Ришард Терлецький погоджуються, що у такому вигляд╕ документ не може бути п╕дтриманий б╕льш╕стю, оск╕льки т╕льки нашкодить укра╖нсько-польським, а також польсько-литовським (там така сама ситуац╕я) вза╓минам”, - зазначила Юринець.
Як передавало агентство, у проект╕ закону ╓ визначення, що “тотал╕тарним устро╓м вважа╓ться, зокрема, фашизм, н╕мецький нацизм, укра╖нський ╕ литовський нац╕онал╕зм, пруський, рос╕йський ╕ н╕мецький м╕л╕таризм”. В╕дтак особи, орган╕зац╕╖ чи под╕╖, як╕ символ╕зують комун╕зм чи ╕нший тотал╕тарний устр╕й, не “можуть вшановуватися чи пропагуватися пам’ятниками”.
Законопроект у такому вигляд╕ викликав протести серед нац╕ональних меншин Польщ╕ ╕ представник╕в польських опозиц╕йних парт╕й. П╕д час обговорення цього питання на ком╕с╕╖ з питань нац╕ональних та етн╕чних меншин вони наголошували, що це може призвести до “в╕йни з пам’ятниками”. Польськ╕ експерти наголошували, що, наприклад, терм╕н “укра╖нський нац╕онал╕зм” може трактуватися дуже широко. В╕дтак, це може призвести до абсурдних ╕н╕ц╕атив демонтажу багатьох пам’ятник╕в, включно з пам’ятником Тарасу Шевченку.
Новий терм╕н розгляду цього законопроекту поки що нев╕домий.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17806

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков