Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
Я ПРОСТО ЗАПИТАВ УКРА╥НСЬКОЮ…

╢ такий висл╕в – «театр почина╓ться з роздягальн╕». П╕сля сьогодн╕шньо╖ пригоди додам: а Будинок К╕но в Ки╓в╕ - з чергового вахтера!
Нас колись вчили, що театр - це не ст╕льки прим╕щення, головне – т╕, хто там працю╓. Та не завжди враження склада╓ться в╕д актор╕в. Думку про театр можна скласти, нав╕ть не заходячи всередину ╕ не дивлячись жодно╖ вистави. Адже будь яке адм╕н╕стративне прим╕щення спочатку презенту╓... правильно, черговий-вахтер. Саме в╕н, його св╕тлий образ зустр╕ча╓ нас на пороз╕. ╤ якщо глядач ╕де до театру, а на вход╕ б╕летер, беручи квиточок, почне на нього «гарчати» або повернеться до вас спиною чи скаже, що не розум╕╓ вас ╕ вашу мову, то чи захочете ви ще раз прийти в цей заклад? Звичайно, н╕! Тому що вахтер-б╕летер вже створив сво╓ю повед╕нкою образ цього закладу ╕ тих, хто там працю╓.
Я не так часто бував у Будинку К╕но в Ки╓в╕, але коли туди потрапляв, то так складалось, що заходив через службовий вх╕д. ╤ тому ця ╕стор╕я, яка сталась 3 грудня, мене просто шокувала.
Вранц╕ мен╕ зателефонував приятель, якого я добре знав по Криму. В╕н сказав, що буде в Ки╓в╕ про╖здом лише до вечора. А зараз в╕н перебува╓ в Будинку К╕но, де у них проходить зах╕д. Зах╕д - це ключове слово, запам'ятаймо його! Добре, домовились, що о 14-й я туди п╕д'╖ду. Десь о 13.45 я вже стояв б╕ля центрального входу. Щоб не турбувати телефонним дзв╕нком приятеля, який на якомусь важливому заход╕, я вир╕шив запитати у миловидно╖ ж╕ночки, яка сид╕ла перед дверима в хол╕ на вахтерському посту ╕ з посм╕шкою зустр╕чала д╕ток, що заходили всередину, теж, мабуть, на якийсь св╕й дитячий зах╕д.
П╕д╕йшов, прив╕тався ╕ запитав: "Скаж╕ть, будь ласка, чи можу я пройти на 2-й поверх, там проходить зах╕д ╕ на мене там чека╓ приятель". Посм╕шка моментально зникла з обличчя ╕ я почув: "Я н╓ пон╕маю вашего язика ╕ я н╓ знаю, что знач╕т по-вашему "зах╕д" - скажит╓ на русском!"
От тоб╕ й ма╓ш! От тоб╕ й Будинок К╕но, ╕ Сп╕лка к╕номатограф╕ст╕в Укра╖ни!? З╕ мною в житт╕ всяке було, але за 40 рок╕в у Криму нав╕ть в╕д найзатят╕ших шов╕н╕ст╕в-укра╖ноненависник╕в я жодного разу не чув, що вони мене не розум╕ють! Могли сказати - говори "нормальною мовою", але коли я продовжував сп╕лкування укра╖нською, то в╕дпов╕дали, хоч ╕ сво╓ю, рос╕йською, але в╕дпов╕дали. А тут!? Я ж на пороз╕ Центрального столичного укра╖нського Будинку К╕но Нац╕онально╖ сп╕лки к╕номатограф╕ст╕в!!!
- Скаж╕ть, - продовжую, - це Ки╖в, вулиця Саксаганського, Будинок К╕но?
Сторожова – мовчить, вона мене не розум╕╓, тобто, мою укра╖нську! Я спробував ╖й, як глухон╕м╕й до укра╖нсько╖ мови, на пальцях показати, що я хочу пройти на 2-й поверх. В╕дпов╕дь одна: говори рос╕йською, тод╕ дам ╕нформац╕ю, а н╕ - викличу охорону!
Я погодився на охорону. Та в цей момент задзвонив м╕й телефон, приятель вже зв╕льнився ╕ попросив п╕д╕йти до службового входу.
╤ то ж треба мен╕ було припертися до парадного? Думав би соб╕ й дал╕, що ╕ Будинок К╕но, ╕ наш к╕нематограф, ╕ столиця наша державна, ╕ вся держава наша – таки ж укра╖нськ╕…

Олександр ПОЛЬЧЕНКО
м. Ки╖в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17774

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков