Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТОР╤К ЗАФ╤КСУВАЛИ 335 ПОЛ╤ТИЧНО МОТИВОВАНИХ АРЕШТ╤В
Про це в середу на бриф╕нгу в Ки╓в╕ заявив глава Кримськотатарського ресурсного центру, член...


80% УКРА╥НЦ╤В ХОЧУТЬ, ЩОБ ДЕРЖСЛУЖБОВЦ╤ ГОВОРИЛИ УКРА╥НСЬКОЮ
Опитано 2017 респондент╕в в╕ком в╕д 18 рок╕в. Теоретична похибка виб╕рки не перевищу╓ 2,3%.


КРИМЧАНКА З РОС╤ЙСЬКИМ ПАСПОРТОМ НАМАГАЛАСЯ ОТРИМАТИ ПОСАДУ В М╤НОБОРОНИ
Вона претендувала на одну ╕з кер╕вних посад у п╕дрозд╕л╕ департаменту держзакуп╕вель в╕домства.


ЛАЗОРК╤Н В.╤.: НОВА Ф╤ЛОСОФ╤Я ПОБУДОВИ СИСТЕМИ НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ БЕЗПЕКИ - ВИМОГА ЧАСУ
До зб╕рки ув╕йшли основн╕ публ╕кац╕╖ автора, як╕ стосуються його бачення побудови системи...


З РОС╤ЙСЬКО╥ КОЛОН╤╥ ВИЙШОВ ЩЕ ОДИН Ф╤ГУРАНТ «СЕВАСТОПОЛЬСЬКО╥ СПРАВИ»
Про це з посиланням на адвоката Рустема Кямилева пов╕домля╓ у Facebook Кримська сол╕дарн╕сть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
ЩО П╤ШЛО НЕ ТАК З ДЕРЖСЕКРЕТАРЯМИ?

Два м╕н╕стри-реформатори в╕дмовилися в╕д запропонованих держсекретар╕в, а конкурс взагал╕ вважають дискредитованим. Що п╕шло не так?

На початку листопада уряд оголосив конкурс на вакантн╕ посади державних секретар╕в м╕н╕стерств, як╕ прийдуть на зам╕ну кер╕вник╕в апарат╕в. Тобто це ма╓ бути незаангажована особа, яка реал╕зовуватиме пол╕тику в╕дпов╕дного м╕н╕стерства. Здавалося б, у чому проблема? Конкурс зг╕дно з законодавством оголосили, п╕дсумки п╕двели ╕ переможц╕в визначили. Час працювати. Але не так сталося, як гадалося.
5 грудня на сп╕льному бриф╕нгу м╕н╕стр ╕нфраструктури Володимир Омелян ╕ в. о. м╕н╕стра охорони здоров'я Уляна Супрун заявили, що в╕дмовляються працювати ╕з запропонованими ╖м кандидатами. Зокрема переможцем у конкурс╕ на посаду держсекретаря М╕н╕нфраструктури став Андр╕й Галущак. За ╕нформац╕╓ю мон╕торингово╖ м╕с╕╖ #ДоброЧесно, в╕н працював у Держагенств╕ з ╕нвестиц╕й п╕д кер╕вництвом од╕озного Владислав Каськ╕ва, був також заступником директора скандального нацпроекту «LNG-терм╕нал» та очолював липовий нац╕ональний проект «Пов╕тряний експрес».
Конкурс ╕з в╕дбору держсекретаря в МОЗ ще трива╓, але Уляна Супрун наперед в╕дхрестилася в╕д кандидат╕в, як╕ пройшли конкурс: «Ми бачимо, як подають документи люди з уряду колишнього президента Януковича, ╕ не т╕льки зв╕дти. А й т╕, хто був зв╕льнений з нашого м╕н╕стерства через непрофес╕йн╕сть», - сказала вона.
Згодом кер╕вники зазначених в╕домств описали в Мереж╕ причини свого невдоволення конкурсом:

Володимир Омелян, м╕н╕стр ╕нфраструктури Укра╖ни:
 
«Для зм╕н потр╕бна свобода д╕й ╕, безумовно, в╕дпов╕дальн╕сть. Не можна кликати у владу св╕жу кров, називати ╖╖ реформаторами ╕ зв'язувати руки. Ще й в спину тикати чимось гострим ╕ наказувати, що робити, а що - зась. Так, компром╕си в пол╕тиц╕ - фундамент. Без цього н╕куди. Але компром╕си ╕ «договорняки» - принципово р╕зн╕ реч╕. До перших готовий завжди, до других - н╕коли.
Я буду працювати наст╕льки ефективно, наск╕льки буду в╕льним у схвалення р╕шень. Зрештою, я й несу за них в╕дпов╕дальн╕сть: пол╕тичну, репутац╕йну, особисту. Як ╕ готовий нести в╕дпов╕дальн╕сть за свою команду.
Я не буду працювати з тими, кого мен╕ нав'язують цин╕чно ╕ нахабно ╕ кого я маю прийняти "по факту". Такого не буде».

Уляна Супрун, в. о. м╕н╕стра охорони здоров'я:
 
«Невже закон про очищення влади, тобто люстрац╕ю, вже не д╕╓?! Наша команда дуже спод╕ва╓ться, що в╕н розповсюджу╓ться на вс╕х без виключень укра╖нц╕в, нав╕ть на кандидат╕в, як╕ беруть участь у конкурс╕ на державних секретар╕в!
Це ганебно, коли на посади, як╕ мають вплив на формування державно╖ пол╕тики та реал╕зац╕ю зм╕н, повертаються люди з недостатньою компетенц╕╓ю в галуз╕ чи з ц╕нностями президента-ут╕кача.
Заклика╓мо ком╕с╕ю з питань вищого корпусу державно╖ служби звернути увагу при проведенн╕ конкурсу, щоби його результати не привели до кер╕вництва нашою державою людей старо╖ системи».

Ба! Знайом╕ вс╕ обличчя!

Сумн╕вн╕ держсекретар╕ знайшлися ╕ в ╕нших в╕домствах. Переможцем конкурсу на цю посаду в М╕н╕стерств╕ економ╕чного розвитку ╕ торг╕вл╕ Укра╖ни став Олекс╕й Перевезенцев, в минулому – головний юрист в М╕некономрозвитку в уряд╕ Миколи Азарова, член наглядово╖ ради «Нафтогазу», а в 2010-2012 працював в Нацагентств╕ з питань ╢вро-2012 п╕д кер╕вництвом Бориса Колесн╕кова. Прим╕тно, що в е-декларац╕╖ його мати значиться власницею в╕домого в Ки╓в╕ готелю «Воздвиженський».
Переможцем конкурсу на посаду державного секретаря МВС Олекс╕й Тахтай – теж людина з ц╕кавим минулим. За даними мон╕торингово╖ м╕с╕╖ #ДоброЧесно, свого часу працював в Адм╕н╕страц╕╖ екс-президента В╕ктора Януковича п╕д головуванням Серг╕я Льовочк╕на, а також був ф╕гурантом скандальних в╕део СБУ, де обговорювалися корупц╕йн╕ оборудки.
Як бачимо, при проведенн╕ н╕бито «прозорого» конкурсу на в╕дпов╕дальн╕ посади в м╕н╕стерствах дивним чином потрапили люди з темним минулим час╕в президента-вт╕кача.

Яка така дискредитац╕я? Все чисто! Ну, майже

Як же так могло статися? «Укр╕нформ» передус╕м звернувся до Костянтина Ващенка, голови Нац╕онального агентства Укра╖ни з питань державно╖ служби. На що в╕н нам безхитр╕сно в╕дпов╕в:
«Я вважаю, що конкурс в╕дбува╓ться нормально, як це передбачено законом. Ком╕с╕я працю╓ ефективно, а розмова про якусь дискредитац╕ю виклика╓ у мене подив. У нас 18 м╕н╕стерств, а ви тика╓те двома м╕н╕страми, як╕ висловили особисту точку зору. Це неправильно. Ком╕с╕я намага╓ться працювати максимально в╕дкрито - ╕ для ЗМ╤, ╕ для громадських орган╕зац╕й, як╕ зд╕йснюють мон╕торинг нашо╖ д╕яльност╕. Зас╕дання ком╕с╕╖ можна спостер╕гати на спец╕альному Youtube-канал╕. В╕дкрит╕сть ма╓ дв╕ сторони – публ╕чну можлив╕сть спостер╕гати за переб╕гом конкурсу ╕ ризик ман╕пуляц╕й з ц╕╓ю в╕дкрит╕стю».
З одного боку, конкурс на посаду державних секретар╕в д╕йсно проводиться в╕дпов╕дно до закону, ╕ порушень у юридичн╕й площин╕ не заф╕ксовано. З ╕ншого, ми спостер╕га╓мо його дискредитац╕ю - п╕дрив дов╕ри та невдоволення громадськост╕ ╕ посадовц╕в п╕дсумками конкурсу.
Так, обраними держсекретарями невдоволен╕ всього два м╕н╕стри, але яких! Саме вони на сьогодн╕ вважаються найактивн╕шими реформаторами ╕ керують м╕н╕стерствами, через як╕ проходять значн╕ бюджетн╕ кошти та ф╕нансов╕ потоки.

Найкритичн╕ший етап конкурсу – сп╕вбес╕да

Щоб переконатися у сво╖х спостереженнях, Укр╕нформ звернувся до громадських орган╕зац╕й, як╕ сл╕дкують за прозор╕стю в╕дбору на топ-позиц╕╖ державно╖ служби, аби д╕знатися – яким чином в╕дбуваються «кадров╕» ман╕пуляц╕╖ в умовах начебто максимально╖ прозорост╕?

Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine:

«╢ два критичн╕ моменти. Перший – це п╕дготовча робота, коли збираються матер╕али про учасник╕в конкурсу ╕ зд╕йсню╓ться ╖х попередн╕й в╕дб╕р. В процес╕ цього в╕дбору в╕дс╕юються люди, як╕ мають досв╕д роботи в громадських орган╕зац╕ях, ╕ люди, як╕ працювали у комерц╕йних структурах, зокрема у м╕жнародних. Водночас Нацдержслужба зробила все, щоб допустити до участ╕ в конкурс╕ лише тих людей, як╕ мають досв╕д роботи в державних структурах.
Под╕бне обмеження ╓ деструктивним. Робота у б╕знес-структурах оц╕ню╓ться як кращий досв╕д, ан╕ж робота у державн╕й структур╕. До того ж нема такого критер╕ю як доброчесн╕сть, тому кандидати з дивним минулим ╕ потрапляють до ном╕нац╕й цих списк╕в.
Другий момент. Ми не зна╓мо, як голосують члени ком╕с╕╖, бо ця ╕нформац╕я закрита. ╤ тому громадськ╕сть не може знати, хто з член╕в ком╕с╕╖ проштовху╓ «потр╕бних» кандидат╕в. Дивно, що ком╕с╕я не погодилася з пропозиц╕╓ю громадськост╕, щоб перед призначенням кандидати проходили перев╕рку в НАБУ.
Доц╕льно було б в╕дтерм╕нувати к╕нцеву дату призначення держсекретар╕в до 1 березня чи до 1 кв╕тня 2017 року. Тобто дати трохи часу, щоб провести д╕йсно в╕дкритий конкурс ╕ як╕сн╕ сп╕вбес╕ди. Але це за умови активно╖ позиц╕╖ Кабм╕ну. Зараз же Кабм╕н в╕дмовчу╓ться. Ми дуже спод╕ва╓мося, що в╕н займе активну позиц╕ю».

Андр╕й Гевко, менеджер з адвокац╕╖ секретар╕ату Реан╕мац╕йного пакету реформ:

«Критичним ╓ ╕нституц╕йна неспроможн╕сть Нацагентства з питань державно╖ служби як╕сно п╕дготувати та провести конкурс.
Закон про державну службу був прийнятий ще у минулому грудн╕, а вступив у силу 1 травня 2016 року. В╕дпов╕дно Нацагентство мало майже 5 м╕сяц╕в на п╕дготовку до виконання цього закону. Але водночас п╕дготовча робота була припинена ╕ тому важлив╕ документи не були узгоджен╕ з м╕н╕стерствами. А новий Кабм╕н сво╓ю чергою не захот╕в втрачати ╕м╕дж, в╕дкладаючи реал╕зац╕ю д╕йсно революц╕йного закону про держслужбу. ╤ тепер ця неузгоджен╕сть вилазить нам боком – нема ч╕ткого та прозорого порядку проведення конкурсу.
Зокрема, викликають сумн╕ви тестов╕ завдання, в╕дпов╕д╕ на як╕ банально можна знайти в ╤нтернет╕ за 100 грн. Найкритичн╕ший етап конкурсу – сп╕вбес╕да, оц╕нки за яку виставляються не публ╕чно. Ми спостер╕гали ситуац╕ю, коли деяк╕ члени ком╕с╕╖ голосували дуже упереджено – ставили висок╕ бали потр╕бному кандидату, а насправд╕ сильним учасникам оц╕нки занижували».

╤дея та реал╕зац╕я – знову роз╕йшлись

Отже, ма╓мо ситуац╕ю - з 1 с╕чня 2017 року кер╕вники апарат╕в втрачають сво╖ повноваження, ╕ на ╖хн╓ м╕сце мають прийти держсекретар╕. Залишилось всього три тижн╕, а як╕сть нових кадр╕в уже виклика╓ велике занепоко╓ння. Ма╓мо над╕ю на те, що в к╕нцевому п╕дсумку уряд затвердить не вс╕ од╕озн╕ призначення.
Взагал╕, закон про конкурсний в╕дб╕р для держслужбовц╕в насправд╕ чудова революц╕йна для Укра╖ни ╕дея, яку давно ╕ усп╕шно вт╕люють в ╕нших кра╖нах ╢вропи. На жаль, в наших реал╕ях нав╕ть найкорисн╕ш╕ ╕де╖ легко дискредитуються. Адже будь-який правильний елемент не можна вбудувати у заздалег╕дь неправильну систему.

Юл╕я Горбань
http://www.ukrinform.ua

На фото: Володимир Омелян та Уляна Супрун

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17772

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков