Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т МОБ╤Л╤ЗУВАТИСЯ ПРОТИ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Соборн╕сть Укра╖ни поляга╓ в ╓дност╕ укра╖нц╕в та непод╕льност╕ ус╕х наших земель. Про це заявив...


ПОЛОЗОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ЩЕ ОДНОГО УКРА╥НСЬКОГО ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ В КРИМУ
Про це адвокат написав у Facebook.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ У ДАВОС╤: УКРА╥НЦЯМ ЗАМАЛО ВСЕСВ╤ТНЬО╥ СТУРБОВАНОСТ╤
В╕н наголосив, що це - лише один ╕з приклад╕в, як╕ св╕дчать, що нин╕шня арх╕тектура св╕ту...


БАГАТО УКРА╥НСЬКИХ ТЕЛЕКАНАЛ╤В ╤ГНОРУЮТЬ НОВИНИ ПРО КРИМ
На багатьох укра╖нських телеканалах новини щодо анексованого Криму ╕гноруються як "нерейтингов╕"...


АНКАРА ЗАЯВЛЯ╢, ЩО Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ АНЕКС╤╥ КРИМУ
За словами Чавушоглу, Анкара продовжить п╕дтримувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни й Груз╕╖.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
У КИ╢В╤ ОБГОВОРИЛИ ПР╤ОРИТЕТИ Д╤ЯЛЬНОСТ╤ М╤Н╤СТЕРСТВА КУЛЬТУРИ НА 2017 Р╤К

П╕д час наради за участю кер╕вник╕в структурних п╕дрозд╕л╕в у галуз╕ культури обласних, Ки╖всько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ з метою обговорення напрямк╕в сп╕впрац╕ у сфер╕ культури на 2017-2020 роки м╕н╕стр культури Укра╖ни ╢вген Нищук та перший заступник м╕н╕стра культури Св╕тлана Фоменко представили основн╕ пр╕оритети д╕яльност╕ М╕н╕стерства культури на 2017-2020 роки.
М╕н╕стр культури ╢вген Нищук п╕д час свого виступу зазначив, що под╕бн╕ зустр╕ч╕ з оч╕льниками структурних п╕дрозд╕л╕в галуз╕ культури з р╕зних рег╕он╕в мають проводитись част╕ше, у формат╕ сп╕льно╖ дискус╕╖ – д╕алогу, що створить можлив╕сть б╕льш ефективного анал╕зу та вир╕шення проблемних питань галуз╕.
Також ╢вген Нищук озвучив пр╕оритети М╕нкультури на 2017 – 2020 роки з метою обговорення та врахування бачення ситуац╕╖ представниками р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни при напрацюванн╕ управл╕нських р╕шень.
Основними пр╕оритетами М╕н╕стерства культури Укра╖на на 2017-2020 роки були визначен╕:
- П╕двищення якост╕ культурних послуг в м╕сцевих громадах.
- Модерн╕зац╕я системи стимул╕в для культурно-мистецько╖ д╕яльност╕.
- Створення електронного ╕нформац╕йного ресурсу культурно╖ спадщини ╕ культурних ц╕нностей.
- Модерн╕зац╕я зм╕сту та умов надання мистецько╖ осв╕ти.
- Зм╕цнення позиц╕й державно╖ мови в культурному та ╕нформац╕йному простор╕.
Учасники наради провели жваве обговорення представлених пр╕оритет╕в та в╕дм╕тили ц╕лу низку проблемних питань галуз╕, в тому числ╕ з урахуванням рег╕ональних особливостей в умовах децентрал╕зац╕╖. Так, директор Департаменту культури, туризму, нац╕ональностей та рел╕г╕й Запор╕зько╖ ОДА Владислав Мороко в╕дм╕тив, що ╕снують певн╕ проблеми з реекспозиц╕╓ю музе╖в у рег╕он╕.
«Наш╕ музе╖ в╕дносяться до радянсько╖ доби, але ми намага╓мося сам╕ зробити модерн╕зац╕ю: у нас ╓ експозиц╕я Майдану, ╓ експозиц╕я АТО - ми в╕дроджу╓мо ╕стор╕ю, але все це фрагментарно ╕ на р╕вн╕ област╕. Ми можемо ще щось зробити з приводу ремонтних роб╕т , але реекспозиц╕я для нас поки ╓ недосяжною. Грош╕ у нас на м╕сцях ╓, але ц╕ грош╕ треба використовувати п╕д певн╕ програми», - зазначив в╕н.
Перший заступник м╕н╕стра культури Св╕тлана Фоменко, з╕ свого боку, в╕дм╕тила, що це слушна думка, нараз╕ М╕н╕стерство культури розгляда╓ можлив╕сть реал╕зовувати програми сп╕льно з ╕ноземними партнерами академ╕чних музейних обм╕н╕в, коли при╖здять експерти музейно╖ справи, як╕ дуже добре знаються на формуванн╕ ц╕кавост╕ та привабливост╕ музе╖в.
«Ми розум╕╓мо, що не завжди ми ма╓мо достатню к╕льк╕сть фах╕вц╕в , як╕ можуть грамотно зробити реекспозиц╕ю, тому саме експертна допомога не завадить. Можливо з наступного року ми зможемо почати експертну реекспозиц╕ю з тими музеями, як╕ проявлять зац╕кавлен╕сть», - зазначила Св╕тлана Фоменко.
З допов╕ддю «Секторальна децентрал╕зац╕я. Культура. Нац╕ональний проект» виступила радник м╕н╕стра культури Укра╖ни ╤рина Френкель, п╕д час яко╖ презентувала власне досл╕дження розвитку культури у малих м╕стах Укра╖ни.
«Децентрал╕зац╕я для нашо╖ кра╖ни це не лише зм╕ни загальнонац╕онально╖ радянсько╖ системи управл╕ння, а й така форма, яка зм╕ню╓ св╕дом╕сть кра╖ни, адже децентрал╕зац╕я вимага╓ нац╕онально╖ ╕дентичност╕ та вплива╓ на вс╕ сфери життя», - зазначила ╤рина Френкель.
Начальник в╕дд╕лу культури, мистецтв, нац╕ональностей та рел╕г╕й управл╕ння культури ╕ туризму, нац╕ональностей та рел╕г╕й Одесько╖ ОДА Ярослава Р╕зникова в╕дзначила, що надзвичайно корисним ╓ проведення под╕бних нарад з представниками р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни.
«Це надзвичайно ц╕кава нарада для нас, адже це не ╓ наст╕льки частим, коли збираються представники р╕зних рег╕он╕в. Ми можемо обм╕нятися ╕нформац╕╓ю, познайомитися один з одним та отримати ╕нформац╕ю щодо зм╕н безпосередньо в╕д кер╕вництва нашого напрямку. Питання, як╕ п╕дн╕маються ╓ надзвичайно важливими фактично для кожного рег╕ону ╕ Одесько╖ област╕ зокрема».
Також Ярослава Р╕зникова в╕дзначила допов╕дь по децентрал╕зац╕╖ та ╖╖ впливу на р╕вень культури рег╕ону та на його об’╓кти культури.
«Ми в Одеськ╕й област╕ вже ма╓мо перш╕ проблеми з цим, коли об’╓днан╕ громади не беруть на баланс б╕бл╕отеки та не враховують наш╕ рекомендац╕╖, як╕ ми ╖м надсилали. Проте ми знайшли вар╕анти вир╕шення проблеми на р╕вн╕ рег╕ону, але под╕бн╕ проблеми мають ус╕ ╕нш╕ рег╕они також.
Це ж стосу╓ться ╕ музичних шк╕л, ╕ заклад╕в культури, утримання художн╕х колектив╕в. Одещина славиться сво╖ми колективами, велика к╕льк╕сть яких ма╓ звання народних ╕ представля╓ Укра╖ну на м╕жнародних конкурсах, але ми ма╓мо певн╕ побоювання – чи захоче громада ╖х утримувати. Потр╕бно зберегти цей потенц╕ал в рамках децентрал╕зац╕╖. Це прекрасно, що держава зрозум╕ла, що потр╕бна загальна методика, яка може бути застосована в ус╕х рег╕онах, зважаючи на певн╕ етн╕чн╕ та культурн╕ особливост╕», - сказала вона.
Начальник управл╕ння культури ╕ туризму Донецько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Ал╕на Певна зазначила, що проведення наради дало можлив╕сть виокремити основн╕ напрямки реформування галуз╕ в умовах децентрал╕зац╕╖.
«Зараз ми ╕ сам╕ робимо певн╕ кроки для того, щоб зробити нашу культуру кращою вже в новому формат╕ нових територ╕альних громад. У нас ╓ нов╕ проекти, як╕ ми почина╓мо запускати вже з початку 2017 року», - сказала Ал╕на Певна.
«Ми хочемо зробити так, щоб заклади культури функц╕онували б╕льш повноц╕нно, щоб вони надавали якомога як╕сн╕ш╕ культурн╕ послуги з тим, щоб це був бюджет розвитку ╕, зв╕сно, щоб в╕д заклад╕в культури люди мали певне задоволення ╕ певний результат для подальшо╖ роботи. Та робота, що була проведена сьогодн╕, обговорення певних проблем на такому р╕вн╕, допоможуть зробити реформу галуз╕».
http://mincult.kmu.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17770

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков