Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3197)
З потоку життя (6418)
Душі криниця (3506)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1503)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1672)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПЕТРО З ПЛУГОМ, А ПАВЛО З ВОЛАМИ...
12 липня - день пам'ят╕ Святих Верховних Апостол╕в Петра ╕ Павла. Це велике церковне свято...


ШУКАЙ ЦВ╤ТУ ПАПОРОТ╤!
7 липня - Р╕здво ╤вана Хрестителя. Однак, з огляду на прадавн╕ в╕рування, у народ╕ ╕ тепер...


СЕРЕДИНА Л╤ТА
Дн╕ народного календаря з 26 по 29 липня вважаються серединою л╕та.


«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ»: ЗАРУБКИ НА ПАМ’ЯТ╤
Р╤ВНО ТРИ РОКИ ТОМУ, в останню п’ятницю червня 2016 року, журнал╕сти «Кримсько╖...


Л╤ТН╢ СОНЦЕСТОЯННЯ
З 20 по 22 червня наста╓ пер╕од найвищого сонцестояння, коли день удв╕ч╕ перевищу╓ н╕ч, а сонце...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
СПАСИБ╤ ЗА «СВ╤ТЛИЧКУ»!

Маю «тар╕лку», тож ╕ в нин╕шньому Криму спостер╕гаю за тим, що д╕╓ться в р╕дн╕й Укра╖н╕. П╕сля п'ятничного перегляду передач╕ "Шустер-лайф" не спалося. Невже Укра╖на втратить цю передачу? Не хочеться в це в╕рити. Хоч не завжди мене влаштову╓ все те, що там в╕дбува╓ться. Цього разу прикро вразило, що вс╕ запрошен╕ на передачу мери невеликих ╕ б╕льших м╕ст говорили не державною мовою. Але то вже мо╖ проблеми, бо кому що, а курц╕ - просо, а мен╕ болить мова. Не знаю, чи волод╕ють ц╕ мери державною мовою, а якщо волод╕ють, то н╕як не зрозум╕ють, що сво╖ми виступами мовою сус╕да провокують його, цього сус╕да, до зд╕йснення його палкого бажання: захистити жител╕в тих м╕ст, очевидно, теж ╕ншомовних, в╕д «хунти», яка… (дал╕ дивись будь-який сус╕дський канал).
Послати б вс╕м ╕ноязичним мерам укра╖нських м╕ст статтю про рашизм, яку колись надрукувало "Слово Просв╕ти". Я багато рок╕в передплачувала цю газету, читала ╕ використовувала деяк╕ матер╕али в сво╖й робот╕. Подумалось: а чи жива ще зараз ця газета? Хоч була вже друга ноч╕, знайшла в ╕нтернет╕ якийсь старенький ╕ с╕ренький сайт, яким, видно, давно н╕хто не займа╓ться. В усякому раз╕, "найсв╕ж╕ша" ╕нформац╕я (про зм╕ну адреси редакц╕╖) з'явилася ще в червн╕ 2016-го. ╤ все. ╤ н╕хто з редакц╕╖ не подумав про тих укра╖нц╕в, ╖хн╕х читач╕в, як╕ живуть в Криму й на ╕нших територ╕ях, як╕, н╕бито, ще входять до складу Укра╖ни. Що вони все одно вважають себе укра╖нцями, живуть ╖╖, Укра╖ни, життям, дивляться ╖╖ передач╕, "бол╕ють" за учасник╕в конкурс╕в "Д╕ти Укра╖ни", "Маленьк╕ г╕ганти", голосували за Джамалу на ╢вробаченн╕ (скориставшись тим, що живуть на територ╕╖, яку хтось вважа╓ вже назавжди сво╓ю).
Тож як добре, що у нас, в Криму, хоча б в ╕нтернет╕ ╓ своя газета - "Кримська св╕тлиця", своя, р╕дна, без яко╖ ми зовс╕м втратили б сенс життя, бо в╕дчували б, що ми - н╕хто, ╕ звуть нас н╕як... В╕дкриваю стор╕нку «Св╕тлички» - ╕ ось вона, така р╕дна, св╕тла, кольорова, зроблена з любов'ю ╕ турботою про нас. Багата новинами про под╕╖, як╕ в╕дбуваються в Укра╖н╕, в╕дбуваються сьогодн╕, зараз, в цю хвилину. Щойно дивилася в програм╕ Матв╕я Ганапольського, як учасники жваво сперечалися, проводити Укра╖н╕ в╕йськов╕ навчання - стр╕льби, чи н╕. Половина людей вважала, що не т╕льки можна, а й необх╕дно, а ╕нша - н╕, бо можемо спровокувати сус╕да, тим б╕льше, що в╕н вже заявив, що н╕ в якому раз╕, бо якщо насм╕лимося, то збиватиме не т╕льки наш╕ ракети, а й пусков╕ установки.
Я, звичайно, була за те, щоб проводили, бо ж ц╕ стр╕льби св╕дчать про в╕дродження в Укра╖н╕ в╕йськ ППО, в╕йськ, р╕дних для мене, бо з ними я прожила 20 рок╕в свого життя, життя на «точках», як╕ можна було б вважати засланням, а ми там жили (так╕ слова я написала на одному сво╓му зн╕мку, зробленому на «точц╕», де ми з чолов╕ком в╕дслужили 10 рок╕в).
Стр╕льби проводили 1-2 грудня, а про те, що вони усп╕шно завершились, я прочитала на сайт╕ «Св╕тлички» вноч╕, о 3 годин╕, 3 грудня, тобто, коли б газета була на папер╕, то фарба ще б не висохла! Не забула наша «Св╕тличка» ╕ про референдум 1 грудня 1991 року, на якому б╕льше н╕ж 90% населення, народу Укра╖ни п╕дтримали акт про Незалежн╕сть, ╕ т╕льки п╕сля цього нас визнали багато кра╖н св╕ту. Ц╕каво, що на жодному укра╖нському канал╕ не згадали про цей референдум. Чому? Може, я просто не натрапила? Тод╕ вибачаюсь. Але про цей день мали б зробити ц╕кав╕ передач╕ вс╕ канали. Ганьба!
Не забула «Св╕тличка» ╕ про голодомори. Ц╕каво, а чому в╕дразу п╕сля захоплення Криму Рос╕╓ю тут з ус╕х б╕бл╕отек в╕дразу вилучили вс╕ книги про наш╕ голодомори? Сус╕ди люблять казати, що голод був не т╕льки в Укра╖н╕... То чому ж наш попав п╕д заборону? Чи чу╓ к╕шка, чи╓ сало з'╖ла? Ох, ц╕ наш╕ приказки...
Вся газета наст╕льки ц╕кава, що я не змогла в╕д╕рватись в╕д не╖ до ранку, поки не прочитала всю. До реч╕, в╕таю Вас, пане редакторе, що Ви вже не прогульщик! Хоч для наших ки╖вських «друз╕в» це ще не факт. На жаль… Я дуже вдячна Вам ╕ Вашим колегам за Вашу громадянську позиц╕ю, за безстрашн╕сть, за талант жити ╕ працювати там, де Ви ╕ Ваша робота дуже потр╕бн╕. Хай благословля╓ Вас Господь! Здоров'я Вам ╕ подальших усп╕х╕в! Хай Вам ╕ нам щастить!

Ваша пост╕йна читачка Алла М.
Феодос╕я

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17768

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков