Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3415)
З потоку життя (6649)
Душі криниця (3593)
Українці мої... (1478)
Резонанс (1532)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1702)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ЗАКЛИКА╢ СВ╤Т МОБ╤Л╤ЗУВАТИСЯ ПРОТИ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Соборн╕сть Укра╖ни поляга╓ в ╓дност╕ укра╖нц╕в та непод╕льност╕ ус╕х наших земель. Про це заявив...


ПОЛОЗОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ЩЕ ОДНОГО УКРА╥НСЬКОГО ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ В КРИМУ
Про це адвокат написав у Facebook.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ У ДАВОС╤: УКРА╥НЦЯМ ЗАМАЛО ВСЕСВ╤ТНЬО╥ СТУРБОВАНОСТ╤
В╕н наголосив, що це - лише один ╕з приклад╕в, як╕ св╕дчать, що нин╕шня арх╕тектура св╕ту...


БАГАТО УКРА╥НСЬКИХ ТЕЛЕКАНАЛ╤В ╤ГНОРУЮТЬ НОВИНИ ПРО КРИМ
На багатьох укра╖нських телеканалах новини щодо анексованого Криму ╕гноруються як "нерейтингов╕"...


АНКАРА ЗАЯВЛЯ╢, ЩО Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ АНЕКС╤╥ КРИМУ
За словами Чавушоглу, Анкара продовжить п╕дтримувати територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни й Груз╕╖.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 09.12.2016
НАДАНА ЗА 8 РОК╤В Ф╤НДОПОМОГА ╢С НА РЕФОРМИ В УКРА╥Н╤ МАЛА «ОБМЕЖЕНИЙ ВПЛИВ»

╢вропейський суд аудиту встановив, що ф╕нансова допомога ╢вропейського Союзу, яка була надана за пер╕од з 2007 по 2015 роки на п╕дтримку реформ в Укра╖н╕, мала "обмежений вплив" через нестаб╕льну пол╕тичну, законодавчу та адм╕н╕стративну ситуац╕ю в кра╖н╕. Про це йдеться у допов╕д╕ Суду, яка була оприлюднена в Брюссел╕ допов╕дачем, аудитором Шаболшем Фазакасом (Szabolcs Fazakas), пов╕домля╓ власний кореспондент УН╤АН.  За його словами, аудитори дали оц╕нку тому, наск╕льки ефективною була допомога ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ та Зовн╕шньо╖ дипломатично╖ служби у таких сферах, як управл╕ння державними ф╕нансами, боротьб╕ з корупц╕╓ю та у реформуванн╕ газового сектора. Фазакас нагадав, що допомога ╢С Укра╖н╕ склала 1,6 млрд. ╓вро у грантах, половина з яких була спрямована на так звану бюджетну п╕дтримку, та 3,4 млрд. ╓вро макроф╕нансово╖ позики. "Всього за пер╕од з 2007 по 2015 роки Укра╖н╕ було вид╕лено 5 млрд. ╓вро. На додаток до цього, п╕сля революц╕╖ на Майдан╕, чи ви ще можете називати це ф╕нансовою та економ╕чною кризою  Укра╖ни на початку 2014 року, негайно був вид╕лений терм╕новий пакет допомоги у 11,2 млрд. ╓вро.
Аудит перев╕ряв, чи допомога Ком╕с╕╖ та Зовн╕шньо╖ дипломатично╖ служби була добре п╕дготовленою та ефективною у п╕дтримц╕ реформування Укра╖ни у сфер╕ управл╕ння державними ф╕нансами, боротьб╕ з корупц╕╓ю та в газовому сектор╕. Ми вважа╓мо, що це - головн╕ пункти, якщо ми хочемо побачити, чи може допомога ╢С носити ст╕йкий характер та довгостроковий вплив для кра╖ни", - зазначив аудитор.  Пояснюючи, чому саме ц╕ сфери були обран╕ для аудиту, Фазакас констатував, що, з точки зору ╢вропейського суду аудиту, управл╕ння державними ф╕нансами "╓ надзвичайно важливим", а боротьба з корупц╕╓ю ╓ "важливим показником, як далеко ╕де кра╖на у сфер╕ реформ". "Ми також вважа╓мо, що газовий сектор ма╓ розглядатися особливо у св╕тл╕ безпеки постачання газу в ╢вропу. Ми вважа╓мо, що газовий сектор, як б╕знес, ма╓ особливу важлив╕сть, як для економ╕ки Укра╖ни, так ╕ для боротьби з корупц╕╓ю, тому що ми бачили, що газовий б╕знес використовувався для корупц╕╖", - пояснив в╕н.
За словами аудитора, оц╕нка, зроблена у допов╕д╕, поляга╓ в тому, що "загальна допомога ╢С була частково ефективною в план╕ п╕дтримки трансформац╕╖ Укра╖ни у державу з належним управл╕нням у цих сферах". "Допомога ╢С була частково ефективною, створюючи в╕дчутн╕ та ст╕йк╕ результати у реформуванн╕ управл╕ння державними ф╕нансами ╕ вдосконаленн╕ антикорупц╕йного механ╕зму", - оголосив в╕н висновок перев╕рки.  При цьому Фазакас констатував, що до 2014 року укра╖нське кер╕вництво "обмежено було в╕ддано проведенню процесу реформ". "Результат, який був досягнутий п╕сля 2014 року, залиша╓ться крихким. У справ╕ боротьби з корупц╕╓ю ще залиша╓ться побачити результат ефективного виконання", - наголосив аудитор.  Торкаючись ефективност╕ допомоги ╢С в газовому сектор╕, в╕н зазначив, що допомога ╢С "була частково ефективною, покращуючи управл╕ння в газовому сектор╕, забезпечуючи безпеку постачання газу через Укра╖ну". За словами Фазакаса, "╕нод╕, перев╕ряючи допомогу ╢С, було недостатньо високо╖ якост╕ ╕нформац╕╖ та не було надано достатньо детально╖ ╕нформац╕╖ щодо труднощ╕в у газовому сектор╕". "Але важлива в╕ха була досягнута, зокрема, з прийняттям газового законодавства, яке в╕дпов╕да╓ Третьому енергетичному пакету ╢С", - додав в╕н.
Фазакас також пов╕домив, що представлена допов╕дь включа╓ п'ять рекомендац╕й для покращення допомоги ╢С Укра╖н╕. "Ком╕с╕я та Зовн╕шня дипломатична служба погодилися з цими рекомендац╕ями, ╕ ми спод╕ва╓мося, що вони будуть виконан╕ ╕ ми зможемо зробити наступну оц╕нку ц╕╓╖ допов╕д╕, в як╕й ми вкажемо, як ц╕ рекомендац╕╖ були виконан╕", - зазначив аудитор.  Зокрема, такими рекомендац╕ями ╓: прид╕ляти б╕льше уваги питанням управл╕ння державними ф╕нансами в процес╕ д╕алогу з Укра╖ною, пол╕пшити конструкц╕╖ умов та виплати ф╕нансово╖ допомоги, посилити контроль за використанням допомоги, прид╕ляти б╕льше уваги ефективн╕й реал╕зац╕╖ та стаб╕льност╕ реформ та зробити кроки у напрямку зб╕льшення ефективност╕ допомоги ╢С у газовому сектор╕.  Говорячи про те, коли саме буде зроблена наступна оц╕нка, яка буде стосуватися виконання рекомендац╕й, аудитор пов╕домив, що це буде зроблено через "р╕к-п╕втора".  В╕дпов╕даючи на запитання УН╤АН, чи були в ход╕ оц╕нки виявлен╕ зловживання з боку укра╖нсько╖ сторони, Фазакас сказав: "Ми не знайшли зловживання ф╕нансуванням, ми не знайшли випадк╕в, про як╕ ми могли б допов╕сти OLAF (оф╕с з боротьби з шахрайством). Але це частково, тому що б╕льша половина грошей була спрямована на так звану бюджетну п╕дтримку. Це означа╓, що ми т╕льки можемо проконтролювати, що грош╕ були переведен╕ у бюджет, ╕ пот╕м це вже укра╖нському уряду вир╕шувати, як ╖х витратити".  Даючи оц╕нку д╕ям укра╖нського кер╕вництва у сфер╕ проведення реформ, аудитор вказав на слова президента ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Жана-Клода Юнкера на останньому сам╕т╕ Укра╖на-╢С. "Укра╖на демонстру╓ в╕ддан╕сть реформам, ╕ деяк╕ дуже важлив╕ кроки були вже зроблен╕. Багато нових ╕н╕ц╕атив було зроблено та ухвалено парламентом. Давайте подивимося, як вони будуть виконан╕", - зазначив Фазакас.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 09.12.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17758

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков