Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
У СВ╤Т╤ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Пам'ять жертв Голодомору вшанували у багатьох кра╖нах ╢вропи та св╕ту. Про це МЗС Укра╖ни пов╕домля╓ у Twitter. За даними в╕домства, жалобн╕ заходи в╕дбулись у Тб╕л╕с╕, Варшав╕, Соф╕╖, Лондон╕, Бухарест╕. Також пам’ять померлих в╕д штучного голоду вшанували у Б╕лорус╕, Туреччин╕, Йордан╕ та Аргентин╕.
У Рим╕ та Брюссел╕ в╕дбулися заходи до Дня жертв голодомор╕в.
Як пов╕домили у посольств╕ Укра╖ни в ╤тал╕╖, у Рим╕ зах╕д в╕дбувся на площ╕ б╕ля Пантеону.
"Укра╖нська громада Риму та сус╕дн╕х рег╕он╕в разом з╕ сп╕вроб╕тниками посольства вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в. Зах╕д не залишив байдужими ╕ громадян ╤тал╕╖ та ╕нших кра╖н", - йдеться у пов╕домленн╕. Як зазначив координатор Оргком╕тету ╢вромайдан-Рим Олесь Городецький, участь у заход╕ взяли близько сотн╕ укра╖нц╕в.
У Брюссел╕ пам'ять жертв Голодомору-геноциду в Укра╖н╕ вшанували поминальним дзвоном та сп╕льною молитвою. За пов╕домленням м╕с╕╖ Укра╖ни в НАТО, участь у л╕тург╕╖ взяло високе духовенство Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви, УПЦ КП та Укра╖нсько╖ автокефально╖ православно╖ церкви, представники укра╖нсько╖ д╕аспори та дипломати Укра╖ни в Бельг╕╖.
У столиц╕ Чех╕╖ 27 листопада укра╖нц╕ прийшли на акц╕ю, приурочену пам’ят╕ жертв Голодомору в Укра╖н╕. До поминально╖ ходи в Праз╕ долучилися учасники укра╖нсько╖ громади та представники посольства Укра╖ни у Чех╕╖. Пам’ять жертв вшанували хвилиною мовчання, запалили лампадки й св╕чки. Орган╕затором зустр╕ч╕ стало м╕жнародне об’╓днання «Укра╖нська свобода».
В цьому роц╕ виповню╓ться 84-я р╕чниця орган╕зованого комун╕стичною владою колишнього СРСР геноциду укра╖нського народу – Голодомору 1932-1933 рок╕в. За даними досл╕дження, проведеного ╤нститутом демограф╕╖ та соц╕альних досл╕джень ╕мен╕ М. в. Птухи НАН Укра╖ни сп╕льно з американськими досл╕дниками, в Укра╖н╕ в 1932-1934 роках в╕д голоду померло близько 4 м╕льйон╕в ос╕б, або 13% усього населення. У Ки╓в╕, ╕нших м╕стах Укра╖ни в╕дбулися жалобн╕ заходи вшанування пам'ят╕ жертв Голодомор╕в, Св╕товий конгрес укра╖нц╕в у ц╕ тижн╕ орган╕зову╓ вшанування пам'ят╕ в 32-х кра╖нах св╕ту. Тема заход╕в: "Голодомор не зламав". Цього року нац╕ональн╕ пам'ятн╕ заходи присвячен╕ людям, як╕ змогли реал╕зувати себе, незважаючи на пережите в 1932-1933 роках.
http://www.unian.ua

КАНАДА ЗАСУДЖУ╢ ЗЛОЧИНИ ГОЛОДОМОРУ ТА П╤ДТРИМУ╢ СУЧАСНУ УКРА╥НУ

Канада засуджу╓ злочини Голодомору та висловлю╓ п╕дтримку сучасн╕й Укра╖н╕ на ╖╖ шляху до процв╕тання. Про це прем'╓р-м╕н╕стр Канади Джаст╕н Трюдо заявив з нагоди Дня пам’ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕, переда╓ Рад╕о «Свобода». «Канада разом ╕з народом Укра╖ни р╕шуче засуджу╓ злочини, вчинен╕ п╕д час Голодомору, та п╕дтриму╓ прагнення зберегти пам’ять про ус╕х жертв. Ми також залиша╓мося в╕ддан╕ п╕дтримц╕ суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, а також допомоз╕ у вт╕лення укра╖нським урядом важливих крок╕в, покликаних п╕двищити безпеку, процв╕тання та економ╕чну незалежн╕сть людей», – сказав Трюдо. В╕н наголосив, що Голодомор був навмисно спланований тиран╕чним режимом Йосипа Стал╕на, щоб упокорити укра╖нц╕в.
«Цей акт геноциду мав на мет╕ зламати ╕дентичн╕сть та волю укра╖нського народу. В╕н не досяг ц╕╓╖ мети. Попри жорсток╕сть Голодомору, укра╖нц╕ зберегли прагнення ╕ п╕сля десятил╕ть радянсько╖ влади здобули Укра╖н╕ незалежн╕сть», – наголосив прем’╓р-м╕н╕стр Канади. В╕н також назвав Голодомор «одн╕╓ю ╕з найтемн╕ших глав в ╕стор╕╖ людства». «Я закликаю ус╕х канадц╕в згадати сьогодн╕ тих жертв Голодомору та задуматися над вагом╕стю внеску, який нащадки укра╖нц╕в внесли у становлення Канади. ╥х ст╕йк╕сть та р╕шуч╕сть допомогли розбудувати розма╖те канадське сусп╕льство, яким ми пиша╓мося», – п╕дсумував Трюдо.

 

УКРА╥НСЬК╤ ДИПЛОМАТИ МАЮТЬ ПРОДОВЖИТИ РОБОТУ ЩОДО ВИЗНАННЯ ГОЛОДОМОРУ В УКРА╥Н╤ ГЕНОЦИДОМ

Президент Укра╖ни Петро Порошенко доручив МЗС Укра╖ни продовжити роботу для того, щоб дедал╕ б╕льше ╕ноземних держав визнало Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом
"Щойно я п╕дписав указ про заходи у зв'язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-33 рр. в Укра╖н╕ - геноциду укра╖нського народу. У ньому дав доручення МЗС продовжити роботу щодо визнання м╕жнародною сп╕льнотою, ╕ноземними державами та м╕жнародними ╕нституц╕ями Голодомору геноцидом укра╖нського народу", - сказав в╕н у суботу в Ки╓в╕ п╕д час заход╕в пам'ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕.
За словами президента, т╕, хто заперечу╓ факт голодомору-геноциду, "живуть переважно в одн╕й географ╕чн╕й точц╕". "Вони ховають в╕д вчених арх╕вн╕ документи. Вони забороняють прац╕ укра╖нських автор╕в", - сказав П. Порошенко.
Глава держави також згадав д╕╖ РФ в укра╖нськ╕й б╕бл╕отец╕ в Москв╕. "Можна, зв╕сно, зачистити в╕д книг про Голодомор багатостраждальну б╕бл╕отеку укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕. Але з ╕стор╕╖ Голодомор викреслити неможливо", - сказав П.Порошенко.
http://ua.interfax.com.ua

ТИМ ЧАСОМ…
У Москв╕ з╕рвали показ ф╕льму про Голодомор, п╕д Укра╖нський культурний центр принесли к╕стки та свинячу голову.
Так зван╕ "актив╕сти" заявили, що не згодн╕ з тим, що Голодомор - це геноцид укра╖нського народу.
26 листопада перед Укра╖нським культурним центром пройшла «акц╕я протесту» у зв’язку ╕з р╕чницею Голодомору, передають «РИА Новости». Близько двох десятк╕в "актив╕ст╕в" на чол╕ з мун╕ципальним депутатом району Якиманка Дмитром Захаровим, прийшовши п╕д Укра╖нський культурний д╕м, заявляли, що незгодн╕ ╕з твердженням, що Голодомор - геноцид укра╖нського народу.
Також, як пише «Комсомольская правда», так зван╕ «актив╕сти» з╕рвали показ ф╕льму "Голод-33", який повинен був пройти в Укра╖нському центр╕, назвавши його "русофобським". В╕дзнача╓ться, що «актив╕сти» влаштували "╕нсталяц╕ю" - розклали п╕д укра╖нським прапором б╕ля входу в центр к╕стки ╕ свинячу голову ╕ виставили плакат "М╕ф голодомору - брехня ╕ танц╕ на к╕стках". При цьому пол╕ц╕я в д╕╖ "актив╕ст╕в" не втручалася.
http://www.unian.ua

***
Andrii Klymenko
У Криму в 1932-33 не було штучного голоду - це була РСФСР, а не УССР. ╤ цим усе сказано... Але вс╕ма правдами й неправдами до Криму все-таки пробиралися через заслони НКВД ледь жив╕ укра╖нськ╕ селяни з областей Укра╖ни та укра╖нськ╕ ж селяни з Кубан╕... Св╕доцтво Мандельштама...

Холодная весна. Голодный Старый Крым,
Как был при Врангеле - такой же виноватый.
Овчарки на дворе, на рубищах заплаты,
Такой же серенький, кусающийся дым.

Все так же хороша рассеянная даль -
Деревья, почками набухшие на малость,
Стоят, как пришлые, и возбуждает жалость
Вчерашней глупостью украшенный миндаль.

Природа своего не узнает лица,
И тени страшные Украины, Кубани...
Как в туфлях войлочных голодные крестьяне
Калитку стерегут, не трогая кольца...

Осип Мандельштам. Весна 1933, Крим

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17738

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков