Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
ПРОСТ╤ ЛЮДИ ЗАВЖДИ КРАЙН╤

ОТАК ЖИВЕМО…

Днями знайома, що гостювала у сво╖х родич╕в на Сумщин╕, скаржилася: до ╖╖ при╖зду там закололи кабанчика, начинили ковбаси, але все, що передали ╖й ╕з собою, в╕д╕брали на рос╕йськ╕й таможн╕, залишили лише пакунок з магазинними сухариками, пояснивши, що ╕нша, не запечатана виробником пров╕з╕я, п╕дляга╓ конф╕скац╕╖, бо може м╕стити загрозу для здоров’я ╕ життя кримчан. Ж╕нка ледь не заплакала, коли бачила, як ╖╖ гостинц╕ в╕дправляють у великий контейнер разом з ╕ншою «отрутою», з допомогою яко╖ збиралися «зд╕йснити су╖цид» товариш╕ по нещастю, що поверталися до автобуса з нап╕впорожн╕ми вал╕зами. А прац╕вники таможн╕, як╕ навряд чи вивозили увесь цей харч на см╕тник, ╕ не думали хвор╕ти чи вмирати – вони виглядали ситими й задоволеними.
П╕сля ц╕╓╖ розмови мен╕ одразу ж пригадалося св╕же ╕нтерв'ю по телев╕зору, що давав головний сан╕тарний л╕кар Криму з приводу спалаху африкансько╖ чуми свиней на п╕востров╕. На в╕дм╕ну в╕д минулор╕чного, коли в╕н натякав, що чума завезена «контрабандою» з Укра╖ни (хоча там про таке явище взагал╕ не чули), цього разу фах╕вець вже не став гратися у велику пол╕тику, а пояснив, що для Рос╕╖, у тому числ╕ Краснодарського краю, це – звична проза життя.
Тож, як бачимо, тут не допом╕г ╕ контейнер. Безсилий в╕н й у випадку з рос╕йськими ковбасами, як╕сть яких регулярно публ╕чно обговорю╓ться. Свого часу, коли уряд Рос╕╖ заборонив продавати ковбаси, що м╕стять менше 5% м'яса, це я не сприйняла всерйоз, вир╕шивши, що такого просто не може бути, а к╕т Василь, який взяв участь в одному ╕з ток-шоу в якост╕ експерта, на цих питаннях зна╓ться краще: ковбасну переможницю конкурсу в╕н лише понюхав, а на ╕нших його учасниць ╕ не подивився. Не високо╖ думки про цю продукц╕ю (а оц╕нювалися ковбаси найвищого сорту) були й ╕нш╕ експерти: д╕╓тологи, медики, прац╕вники харчово╖ промисловост╕. Вс╕ з╕йшлися на тому, що для здоров'я людини небезпечно споживання лише 30 грам╕в ковбасних вироб╕в на добу, тобто, одного бутерброда.
То чому ж н╕хто ╕ гадки не ма╓ захищати сво╖х сп╕вв╕тчизник╕в в╕д ц╕╓╖ отрути, як╕й ╕ погот╕в м╕сце в контейнер╕?! Натом╕сть ковбаси пост╕йно рекламують по телебаченню, де вони апетитно шкварчать на сковор╕дц╕, хоча ми ж зна╓мо, в житт╕ вони част╕ше не шкварчать, а просто розпадаються на «запчастини». Але так╕ «дел╕катеси» з Укра╖ни не везуть (╖х там ╕ не виробляють), а намагаються почастувати р╕дних в╕дб╕рними харчами, де найнебезпечн╕шою ╕нфекц╕╓ю може бути лише бацила укра╖нського патр╕отизму, що здатна т╕льки-но примножуватися, потрапивши до контейнера.
Пом╕ж тим, що правду та╖ти, ╕сну╓ немало людей, для яких ╕ бутерброд з канцерогенами ╓ лише рожевою мр╕╓ю. Я маю на уваз╕ добру половину населення так звано╖ Малорос╕╖, де у мене теж ╓ «агенти» ╕з числа далеких родич╕в. Це, зокрема, пенс╕онерка ╕з м. Алчевськ, що на Луганщин╕. Особисто ╖й абсолютно байдуже, що саме в╕дбулося три роки тому на Майдан╕ в Ки╓в╕ – революц╕я Г╕дност╕ чи державний переворот, коли було усунено в╕д влади «священну корову» в особ╕ Януковича, ╕ наск╕льки лег╕тимна сьогодн╕ укра╖нська влада. Але вона не сумн╕ва╓ться в лег╕тимност╕ свого бажання щодня ╖сти, ╕ якщо не добрий домашн╕й харч, то хоча б отаку фальшиву ковбасу.
Вт╕м, колись багатий рег╕он тепер б╕льше нагаду╓ не р╕дну дом╕вку, а залу оч╕кування на вокзал╕, де в умовах обмеження можна пересид╕ти к╕лька годин, але не к╕лька рок╕в. Однак, посадка на потяг до Рос╕╖ все н╕як не оголошу╓ться, а з Укра╖ною не так розпрощалися, щоб можна було туди повернутися. А на вокзал╕ - н╕ по╖сти нормально, н╕ попити, та ╕ грош╕ давно ск╕нчилися, а взяти ╖х н╕де.
╤ насправд╕, пенс╕ю, нарешт╕-то рос╕йську, у рублях, в Алчевськ не приносили з початку осен╕. А вона й невеличка, якщо середня по Рос╕╖ – понад 13 тисяч рубл╕в, то для донеччан ╕ луганчан це 2,5 тисяч╕. Бо, переводячи гривн╕ на рубл╕, суму помножили лише на два, не дуже щедро ╕ з любов'ю, пор╕вняймо: в Криму вона виросла приблизно у 8 раз╕в. Хоча ц╕ни на Донбас╕ майже кримськ╕ – ми зв╕ряли ╖х по телефону, дешевшим виявився х╕ба що часник.
За тако╖ скрути л╕тня ж╕нка п╕дробля╓ в л╕карн╕ сан╕таркою, але ╕ там не платили вже п╕вроку. Та й чи заплатять взагал╕ – нев╕домо, бо за 2014 р╕к грош╕ так ╕ пропали. А тод╕ ж ситуац╕я для жител╕в Донбасу була значно сприятлив╕шою. В╕домо, що лише ╕з серпня до к╕нця року вантаж╕вками МНС Рос╕╖ туди було завезено 12350 тонн гуман╕тарного вантажу, мовляв, з╕ «старшим братом» не пропадеш! Ще щедр╕шою була допомога наступного року – жител╕ Донбасу одержали 41550 тонн найнеобх╕дн╕шого. Працювало й багато ╕нших фонд╕в, що збирали пожертви небайдужих рос╕ян, п╕д╕гр╕тих посиленою пропагандою. Скаж╕мо, Фонд допомоги Донбасу «Сво╖х не кида╓мо» направив сюди 47 гуман╕тарних конво╖в!
Та прийшов р╕к нин╕шн╕й, ╕ з'явилися ╕нш╕ злод╕╖, ╕нш╕ геро╖ та ╕нш╕ страждальц╕. Стало вже не збагнути, хто для Рос╕╖ б╕льший ворог, Порошенко чи Ердоган, ╕ з ким треба вести запекл╕шу боротьбу, з укра╖нськими нац╕онал╕стами чи ╕г╕л╕вськими терористами. Под╕╖ на Донбас╕ поступово в╕дсувалися на задн╕й план, вони все менше ц╕кавили рос╕йську громаду, ╕ результат не забарився – люди практично припинили вносити до благод╕йних фонд╕в сво╖ пожертви. Тому за увесь поточний р╕к жител╕ Донбасу одержали всього 5150 тонн гуман╕тарно╖ допомоги – це по л╕н╕╖ МНС, а ╕нш╕, приватн╕ фонди, або ж заморозили свою д╕яльн╕сть, як «Сво╖х не кида╓мо», або взагал╕ розвалилися. Охолонули ╕ волонтери, особливо, коли передачу «гуман╕тарки» було вкрай забюрократизовано.
Найважче стало з л╕ками, ц╕ни на як╕ вже випередили московськ╕, ╕ те, що п╕дкреслено декларувалося як безкоштовна медицина, особливо в ДНР, перетворилося на фарс. Б╕ля л╕карень тепер з'явилися спец╕альн╕ к╕оски, куди людей посилали за кожною др╕бницею. Середньо╖ пенс╕╖ вистачало х╕ба що на к╕лька крапельниць. ╤ лише для поранених в результат╕ во╓нних д╕й було все необх╕дне ╕ безкоштовно.
Т╕льки-но хот╕ла похвалитися кримською страховою безкоштовною медициною, як пригадала недавню зустр╕ч з геро╖нею одн╕╓╖ з мо╖х публ╕кац╕й, що пересувалася на милицях. Ж╕нка вже два роки ходить з╕ вставленою п╕сля перелому спицею в суглоб╕, бо╖ться ╖╖ витягати ╕ через ту недов╕ру, яку почала в╕дчувати до сво╖х колег (сама медик), ╕ через матер╕альну напругу, яко╖ зазнала з причини хвороби, втративши роботу. Бо перша операц╕я (по ╕де╖, безкоштовна!) об╕йшлася ╖й у 14 тисяч рубл╕в, примусили купити нав╕ть 150 метр╕в марл╕.
Слово «недов╕ра» стало актуальним ╕ для жител╕в Донеччини. Бо це горе-ополченц╕, як╕ покликан╕ боротися за «св╕тле майбуття» рег╕ону, долучилися до того, що медицина стала не просто платною, але ╕ золотою. Коли з грошима та харчами стало сутужно, вони заходилися «в╕джимати» свою коп╕йчину, де т╕льки могли. Не без ╖хньо╖ участ╕ прокрався ╕ припинив сво╓ ╕снування «Центр управл╕ння в╕дновленням ДНР», що розпод╕ляв гуман╕тарну допомогу. А м╕ська влада Маке╓вки прославилася тим, що почала привласнювати допомогу, яку увесь цей час малим ╕ старим надавав укра╖нський ол╕гарх Ринат Ахметов, ╕ якби бабус╕ не збунтувалися, не бачити б ╖м б╕льше н╕ макарон╕в, н╕ круп, н╕ ол╕╖. А так влада ДНР обмежилася лише тим, що наклала табу на ╕м'я доброчинця, аби той не склав ╖й усп╕шну конкуренц╕ю, якщо д╕йде до всеукра╖нських вибор╕в.
╤ вс╕ ц╕ пристраст╕ ╓ результатом дедал╕ прохолодн╕шого ставлення до Донбасу з його проблемами ╕ рос╕йсько╖ влади, ╕ самих рос╕ян. Вже давно не показують по телев╕зору й м╕грант╕в ╕з «Новорос╕╖», пригр╕тих рос╕йськими родинами. Ц╕ б╕женц╕ давно втратили вс╕ колишн╕ преференц╕╖ ╕ п╕дпадають п╕д загальн╕ жорстк╕ м╕грац╕йн╕ правила. Внасл╕док всього згаданого, як показало опитування, к╕льк╕сть тих, хто не в змоз╕ б╕льше терп╕ти таке життя, за п╕вроку зросла 19 до 26%.
Людям залиша╓ться лише т╕шитися з того, що ╖хн╕ д╕ти вже на 100% забезпечен╕ рос╕йськими п╕дручниками, що завозилися останн╕м часом зам╕сть харч╕в, тож малеча матиме вс╕ п╕дстави, аби щонайшвидше забути мову, котра ╓ для не╖ р╕дною. Та який в тому сенс, якщо Рос╕я в╕д цих школярик╕в вже фактично в╕двернулася?

Тамара СОЛОВЕЙ
м. С╕мферополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17732

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков