Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
ЧЕТВЕРТИЙ ЕНЕРГОБЛОК ЧАЕС НАКРИЛИ ЗАХИСНОЮ АРКОЮ

У в╕второк, 29 листопада, було завершено процес перем╕щення арки, що накрива╓ четвертий енергоблок Чорнобильсько╖ атомно╖ електростанц╕╖. Про це йдеться у пов╕домленн╕ ╢БРР у Twitter.
"Чорнобильський реактор усп╕шно накритий через 30 рок╕в п╕сля катастрофи 1986 року ╕ в результат╕ дивовижного подвигу ╕нженер╕в", - пов╕домля╓ ╢БРР.
Новий безпечний конфайнмент був перем╕щений на в╕дстань 327 метр╕в, щоб накрити енергоблок.
Основна функц╕я нового саркофага поляга╓ в обмеженн╕ розповсюдження рад╕оактивних речовин, як╕ знаходяться в об'╓кт╕ «Укриття».
Ця умова повинна виконуватись, як за умов нормально╖ експлуатац╕╖, так в раз╕ авар╕╖ (руйнац╕я ╕снуючого об'╓кту "Укриття"). За проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись впродовж 100 рок╕в.
Особлив╕сть спорудження нового саркофагу полягала в тому, що в╕н будувався на в╕дстан╕ 180 метр╕в в╕д об'╓кту "Укриття".
«Економ╕чна правда»

ЩО МИ ЗНА╢МО ПРО АРКУ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЯ?

Створення конфайнменту тривало без малого десять рок╕в силами фах╕вц╕в м╕жнародного консорц╕уму «NOVARKA» на кошти понад 40 держав ╕ орган╕зац╕й-донор╕в. Спочатку проект зведення Арки планували вт╕лити до 2012-2013 рок╕в, однак терм╕ни довелося перенести через в╕дсутн╕сть кошт╕в. Довжина Арки становить 165 метр╕в, ╖╖ висота – 110 метр╕в. Вага споруди понад 36 тисяч тонн. Проектний терм╕н експлуатац╕╖ НБК - 100 рок╕в. Процес тотального виведення ЧАЕС з експлуатац╕╖ розрахований на терм╕н до 2064 року. За словами голови департаменту ядерно╖ безпеки ╢вропейського банку реконструкц╕╖ ╕ розвитку В╕нса Новака, точна контрактна варт╕сть проекту – 1, 424 м╕льярда ╓вро.
Конструкц╕я ╓ ун╕кальною. ╥╖ прол╕т з п╕вноч╕ на п╕вдень становить 257,4 м, висота – 108,39 м, довжина – 150 м, безл╕ч допом╕жних систем, технолог╕чний корпус з д╕лянками дезактивац╕╖, фрагментац╕╖ ╕ упаковки, саншлюзи ╕ майстерн╕. Вт╕лення проекту стало можливим завдяки величезним ф╕нансовим вливанням вс╕╓╖ св╕тово╖ сп╕льноти.

***
Побудований над четвертим енергоблоком ЧАЕС новий безпечний конфайнмент - арка - ╓ найб╕льшою у св╕т╕ рухомою конструкц╕╓ю. Про це заявив у в╕второк Президент Укра╖ни Петро Порошенко п╕д час церемон╕╖ насування ново╖ захисно╖ споруди над об'╓ктом "Укриття" 4-го енергоблоку Чорнобильсько╖ АЕС, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Сьогодн╕ багато хто казав, що це вперше у св╕т╕, ╕ вперше в ╕стор╕╖, найб╕льше в ╕стор╕╖. Хтось пор╕внював цей об'╓кт з Ейфелевою вежею, чи з╕ Стату╓ю Свободи. Це насправд╕ ун╕кальний об'╓кт. Це ╓ найб╕льша у св╕т╕ рухома конструкц╕я, яка коли-небудь будувалася людством", - заявив Президент.
В╕н зазначив, що попередн╕й саркофаг був розрахований саме на 30 рок╕в: "30 рок╕в тому десятки ╕ сотн╕ тисяч геро╖в-чорнобильц╕в зробили все, щоб захистити св╕т в╕д ядерно╖ загрози. За 260 дн╕в геро╖чних зусиль команда з 90 тисяч чорнобильц╕в побудувала саркофаг, який був тод╕ розрахований р╕вно на 30 рок╕в". Новий безпечний конфайнмент гаранту╓ вже "100 рок╕в рад╕ац╕йно╖ безпеки", додав глава держави.

ЗАЛИШКИ ЧЕТВЕРТОГО ЕНЕРГОБЛОКУ ЧАЕС ПОЧНУТЬ РОЗБИРАТИ У 2018 РОЦ╤

Нестаб╕льн╕ конструкц╕╖ об’╓кту «Укриття» та залишки енергоблоку №4 почнуть розбирати у 2018 роц╕, п╕сля введення в експлуатац╕ю нового безпечного конфайнменту. При цьому проект роб╕т ще необх╕дно розробити.
Про це на прес-конференц╕╖ з нагоди завершення насування конфайнменту сказав м╕н╕стр еколог╕╖ та природних ресурс╕в Остап Семерак, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
«Сьогодн╕ було завершене насування арки. Наступний етап – листопад 2017 року. Протягом року ми ма╓мо ввести в експлуатац╕ю новий конфайнмент, це означа╓, що вс╕ системи мають бути п╕дключен╕ та протестован╕. П╕сля цього можливо буде використовувати обладнання, яке встановлене всередин╕ – крани. По-перше, це демонтаж нестаб╕льних конструкц╕й, а з 2018 року ми перейдемо до виймання паливовм╕сних мас, деконструкц╕╖ енергоблоку №4 ЧАЕС ╕з подальшим захороненням», - сказав Семерак.
В╕н нагадав, що на територ╕╖ Зони в╕дчуження плану╓ться зведення сонячно╖ електростанц╕╖. «К╕лька дн╕в тому к╕лька китайських компан╕й заявили, що готов╕ до зведення електростанц╕╖, яка за потужн╕стю перекри╓ чверть колишн╕х потужностей ЧАЕС», - зазначив Семерак.

НОВЕ УКРИТТЯ НА ЧАЕС КОШТУВАТИМЕ УКРА╥Н╤ 600 М╤ЛЬЙОН╤В НА Р╤К

Ф╕нансування експлуатац╕╖ нового безпечного укриття над енергоблоком №4 Чорнобильсько╖ АЕС коштуватиме Укра╖н╕ близько 600 м╕льйон╕в на р╕к.
Про це на прес-конференц╕╖ сказав м╕н╕стр еколог╕╖ та природних ресурс╕в Остап Семерак.
"Що стосу╓ться ф╕нансування експлуатац╕╖ нового безпечного укриття, то у нас прорахован╕ цифри - це близько 600 м╕льйон╕в на р╕к. Ц╕ кошти Укра╖на почне витрачати п╕сля введення в експлуатац╕ю укриття. З цього моменту Укра╖на переста╓ робити внески до м╕жнародних фонд╕в, за рахунок яких ф╕нансувалося буд╕вництво. Ц╕ видатки ╓ сп╕врозм╕рними ╕ ми запланували ╖х у бюджет╕ 2018 року", - зазначив м╕н╕стр. В╕н заявив, що Укра╖на розрахову╓ на подальшу п╕дтримку м╕жнародних партнер╕в п╕сля введення у експлуатац╕ю нового безпечного конфайнмента.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17723

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков