Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я «ПЕДАЛЮ╢» ПИТАННЯ ВОДИ В КРИМУ, ЩОБ ЗМ╤НИТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ ФОКУС
Про це заявив заступник м╕н╕стра з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й ╤гор Яременко


РОС╤Я СТВОРЮ╢ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ГУМАН╤ТАРНУ КАТАСТРОФУ
Про це заявив кримський громадський актив╕ст, редактор онлайн-видання «╤нжир» Михайло...


НОВ╤ ЗАВДАННЯ У ПОРЯДКУ ДЕННОМУ ДЕОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
19 жовтня в╕домий Левада-центр оприлюднив загальнорос╕йське опитування "Горд╕сть та ╕дентичн╕сть".


ВИДАВНИЦТВО VIVAT НАДРУКУ╢ ЩЕ 15 ТИСЯЧ ПРИМ╤РНИК╤В КНИГИ ПРО СТУСА
директор Vivat Катеринa Аврамчук додала, що замовлення на книгу продовжують надходити, ╕ не...


УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
МОСКОВСЬКИЙ СУД ПРОДОВЖИВ АРЕШТ СУЩЕНКА НА ДВА М╤СЯЦ╤

КРИВОСУДДЯ

Лефортовський суд Москви продовжив на два м╕сяц╕ арешт журнал╕сту «Укр╕нформу» Роману Сущенку. Про це написав у Тв╕ттер╕ адвокат Марк Фейг╕н. "Лефортовський суд продовжив арешт Роману Сущенку до 30 с╕чня 2017 року», - пише в╕н.
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», власного кореспондента агентства у Франц╕╖ Романа Сущенка, порушуючи м╕жнародн╕ правила, затримали 30 вересня у Москв╕, куди в╕н прибув з приватною по╖здкою.
7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення у шпигунств╕. У ФСБ Рос╕╖ заявили, що Сущенко ╓ сп╕вроб╕тником Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни. У ГУР МОУ спростували цю заяву, п╕дкресливши, що вона не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕.
27 жовтня Мосм╕ськсуд в╕дхилив апеляц╕ю на утримання Сущенка п╕д вартою. Д╕ючий терм╕н його утримання п╕д вартою зак╕нчувався 1 грудня.
Роман Сущенко працю╓ в Укра╖нському нац╕ональному ╕нформац╕йному агентств╕ "Укр╕нформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франц╕╖ - з 2010 року.
***
Адвокат незаконно ув’язненого в РФ власкора «Укр╕нформу» у Франц╕╖ Романа Сущенка шука╓ вар╕анти обм╕ну.
Вже зрозум╕ло, що ан╕ зн╕мати надуман╕ звинувачення, ан╕ в╕дпускати журнал╕ста Москва не збира╓ться. Водночас РФ дос╕ не в╕дпов╕ла на жодне з питань, що викликав у св╕тово╖ сп╕льноти незаконний арешт журнал╕ста, одностайно розц╕нений дипломатами ╕ правозахисниками як грубе порушення м╕жнародного права.
ФСБ завзято ╕м╕ту╓ "сл╕дч╕ д╕╖" з "укра╖нським шпигуном", а св╕това преса не сумн╕ва╓ться, що РФ використову╓ "справу Сущенка" як наочну демонстрац╕ю того, що пут╕нський режим м╕ркуваннями здорового глузду не зупинити.
***
М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловлю╓ р╕шучий протест у зв'язку з р╕шенням Лефортовського райсуду Москви продовжити на два м╕сяц╕ арешт укра╖нського журнал╕ста Романа Сущенка. Про це пов╕домля╓ прес-служба МЗС.
"Сприйма╓мо в╕дмову рос╕йського суду задовольнити клопотання про зм╕ну запоб╕жного заходу для укра╖нського журнал╕ста на непов’язаний з триманням п╕д вартою та проведення судових слухань у закритому режим╕ як яскравий доказ упередженост╕ розгляду його справи та ╖╖ пол╕тично╖ вмотивованост╕. Д╕ючи протиправними методами, рос╕йська влада чинить св╕домий тиск на незаконно утримуваного Романа Сущенка, його близьких та колег по журнал╕стському цеху", - йдеться у заяв╕.
"М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни вимага╓ в╕д Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ негайно припинити цю режисовану та змонтовану "крим╕нальну справу", зв╕льнити Романа Сущенка, як ╕ решту укра╖нських громадян, що стали заручниками триваючо╖ агресивно╖ пол╕тики РФ проти Укра╖ни, та повернути ╖х на Батьк╕вщину", - наголосили у М╕н╕стерств╕.
***
У М╕жнародн╕й федерац╕╖ журнал╕ст╕в (IFJ) висловили обурення через незаконне продовження тримання п╕д вартою у Рос╕╖ власного кореспондента Укр╕нформу у Париж╕ Романа Сущенка. Про це в ексклюзивному коментар╕ власному кореспонденту «Укр╕нформу» у Брюссел╕ заявив президент виконавчого ком╕тету М╕жнародно╖ федерац╕╖ журнал╕ст╕в Ф╕л╕п Лерус.
"Ми п╕дтриму╓мо Романа Сущенка ╕ висловлю╓мо протест у зв’язку з його незаконним ув’язненням рос╕йською владою", - наголосив президент IFJ.
Водночас в╕н висловив переконання, що на захист Романа повинн╕ активн╕ше виступити ╕ рос╕йськ╕ журнал╕сти, як╕ дотримуються ╓вропейських принцип╕в у сво╖й профес╕йн╕й д╕яльност╕.
***
Рада ╢вропейського альянсу ╕нформац╕йних агентств (European Alliance of News Agencies - EANA) висловила стурбован╕сть продовженням арешту журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка та повторно звернулася до рос╕йсько╖ влади ╕з закликом зв╕льнити його, якщо переконлив╕ докази вини не будуть представлен╕.
Про це йдеться у заяв╕ Ради EANA, над╕слан╕й Укр╕нформу та п╕дписан╕й ╖╖ президентом Альянсу Юнасом Ер╕кссоном та генеральним секретарем Ер╕ком Н╕леном.
"Рада ╢вропейського альянсу ╕нформац╕йних агентств знову висловлю╓ свою стурбован╕сть щодо арешту укра╖нського журнал╕ста Романа Сущенка... Рос╕йська влада повинна надати б╕льше деталей, що пояснюють арешт Романа Сущенка. Якщо переконлив╕ докази проти нього не можуть бути негайно представлен╕, в╕н повинен бути зв╕льнений ╕ мати змогу повернутися на батьк╕вщину", - йдеться у заяв╕.
╢вропейський альянс ╕нформац╕йних агентств (EANA) заснований у 1956 роц╕ й на сьогодн╕ об'╓дну╓ понад 30 пров╕дних ╕нформагентств ╢вропи. Укра╖на представлена в Альянс╕ Укр╕нформом, який ╓ членом EANA з 1995 року.
***
М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Павло Кл╕мк╕н плану╓ порушити питання зв╕льнення укра╖нських пол╕тв'язн╕в, як╕ утримуються в Рос╕╖, зокрема журнал╕ста Укр╕нформу Романа Сущенка п╕д час м╕н╕стерських зустр╕чей Укра╖на-НАТО ╕ Укра╖на-ОБС╢.
Про це в╕н заявив на сп╕льн╕й прес-конференц╕╖ з м╕н╕стром закордонних справ Корол╕вства Швец╕╖ Маргот Вальстрьом, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.
"Я планую п╕дняти питання зв╕льнення пол╕тв'язн╕в п╕д час найближчих контакт╕в з багатьма колегами, зокрема п╕д час м╕н╕стерсько╖ зустр╕ч╕ Укра╖на-НАТО ╕ Укра╖на-ОБС╢ ╕ зробити питання зв╕льнення пол╕тв'язн╕в основним ╕ п╕д час виступ╕в, ╕ п╕д час контакт╕в", - сказав Кл╕мк╕н.
У в╕дпов╕дь на прохання журнал╕ст╕в прокоментувати р╕шення Московського суду щодо продовження терм╕ну арешту Роману Сущенку ще на два м╕сяц╕, Кл╕мк╕н зауважив, що давно зробив за правило не коментувати р╕шення рос╕йських суд╕в.
"Я вважаю, що вс╕ р╕шення, як╕ рос╕йськ╕ суди приймають щодо наших пол╕тв'язн╕в, не мають п╕д собою юридично╖ основи. Це стосу╓ться ╕ цього р╕шення (щодо Романа Сущенка - ред.)", - зауважив Кл╕мк╕н.
В╕н додав, що М╕н╕стерство закордонних справ буде посл╕довно боротися за зв╕льнення вс╕х укра╖нських пол╕тв'язн╕в. Водночас в╕н зазначив, що ми розум╕╓мо, що вир╕шення цих питань лежить у пол╕тичн╕й площин╕.
"Тому нам так потр╕бна допомога з боку м╕жнародних партнер╕в", - наголосив м╕н╕стр закордонних справ.
***
Московський суд дав можлив╕сть неправом╕рно затриманому журнал╕стов╕ Укр╕нформу Роману Сущенку ознайомитися з╕ справою.
Про це пов╕домив в Тв╕ттер╕ його адвокат Марк Фейг╕н.
"На мо╓ клопотання суд дав можлив╕сть Роману Сущенку ознайомитися з арештною справою. Зараз в╕н з ц╕кав╕стю ╕ подивом ╖╖ вивча╓", - написав в╕н…
***
Священик Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖всього Патр╕архату не зм╕г виспов╕дати Романа Сущенка, укра╖нського журнал╕ста, якого незаконно утримують у Рос╕╖. Про це пов╕домив на сво╖й стор╕нц╕ у Facebook Святослав Скороход, священик УПЦ КП, який служить у П╕дмосков'╖.
"Сьогодн╕ мен╕ було в╕дмовлено у звершенн╕ Та╖нств спов╕д╕ та святого Причастя над нашим журнал╕стом Романом Сущенком, який незаконно утриму╓ться в Лефортово. Про це нам спов╕стив його адвокат Марк Фейг╕н. Нагадаю, що дек╕лька тижн╕в тому на прохання самого Романа ми та Марк Захарович звернулись до кер╕вництва Лефортовсько╖ в`язниц╕, аби звершувати духовну оп╕ку над в╕рним нашо╖ Укра╖нсько╖ Церкви, але сьогодн╕ нам в цьому було в╕дмовлено. Мовляв у них достатньо священик╕в РПЦ МП", - написав священик.

РОС╤ЯНКУ УВ'ЯЗНИЛИ НА С╤М РОК╤В ЧЕРЕЗ ПОВ╤ДОМЛЕННЯ ПРО В╤ЙСЬКОВУ ТЕХН╤КУ В СОЧ╤ ПЕРЕД В╤ЙНОЮ З ГРУЗ╤╢Ю

Громадянка Рос╕╖ Оксана Севаст╕д╕ засуджена до семи рок╕в ув'язнення за звинуваченням у державн╕й зрад╕. Приводом для крим╕нального пересл╕дування послужили к╕лька SMS-пов╕домлень, як╕ вона в╕дправила в 2008 роц╕, незадовго до в╕йни з Груз╕╓ю.
Севаст╕д╕ писала приятелев╕ в Груз╕╖, що бачила в Соч╕ по╖зд з в╕йськовою техн╕кою, що йде у б╕к Абхаз╕╖, пише «Медуза». Про крим╕нальну справу Севаст╕д╕ розпов╕в адвокат ╤ван Павлов, який захища╓ засуджену. Краснодарський крайовий суд вин╕с ╖й вирок ще в березн╕ 2016 року, проте до цих п╕р про це не пов╕домлялося. Журнал╕сти п╕д час пошуку за пр╕звищем Севаст╕д╕ виявили в баз╕ даних суду картку справи, при цьому в сам╕й картц╕ ╕мен╕ засуджено╖ нема╓. Справу було розглянуто 3 березня 2016 року суддею Володимиром Кобзевим.
Адвокат Павлов домага╓ться зв╕льнення Севаст╕д╕. В╕н зазначив, що у вироку докладно описан╕ под╕╖, як╕ передували в╕йн╕ з Груз╕╓ю — зокрема, вказано номери в╕йськових частин ╕ види техн╕ки, яку перевозили зал╕зницею. «З точки зору ╕нформац╕йно╖ значимост╕ ╖╖ смски, якщо пор╕вняти з вироком, — як крапля ╕ море», — сказав Павлов.
http://www.unian.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17722

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков