Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3677)
З потоку життя (6894)
Душі криниця (3705)
Українці мої... (1510)
Резонанс (1606)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КУДИ ДИВИТЬСЯ М╤СЯЦЬ...
23 жовтня — свято ╢вламп╕я ╕ ╢вламп╕╖


ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ╥ДУ В ГОСТ╤!
Сьогодн╕ господинею Л╕тературно╖ стор╕нки КС ╓ в╕дома кримська укра╖нська поетеса пан╕ Галина...


ПЕТРО КУХАРЧУК: ЗАМОРОЗЬ
Присвячую мо╖й перш╕й вчительц╕ Греченюк Ганн╕ Васил╕вн╕, вчительц╕ укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури...


З ПОКРОВИ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ЗИМА
У цей день уперше запалювали у печах, щоб «роз╕гр╕ти ╖х на зиму».


«СЕРЦЕ Д╤ТЯМ В╤ДДАЮ!..»
Попереду у Натал╕╖ К╕чун-Лемех нов╕ плани, нов╕ творч╕ ╕де╖. Дай Бог ╖х зреал╕зувати!
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 02.12.2016
ФЕСТИВАЛЬ ДРУЖБИ ╤ ╢ДНАННЯ

ЯК «БАЛТ╤ЙСЬК╤ ЗОР╤» ОБ’╢ДНАЛИ ТИХ, ХТО ЛЮБИТЬ УКРА╥НУ»

Незабутн╕ враження залишили середньов╕чн╕ вулички серця Риги – Старого м╕ста, з його неповторною арх╕тектурою, маленькими сувен╕рними крамничками та кав’ярнями. Величний Домський собор, де один з найкращих орган╕в св╕ту ╕ де ми мали насолоду послухати концерт духовно╖ музики.
Юрмала… М╕сто у Латв╕╖, в╕доме не т╕льки «Новою хвилею». 30-к╕лометрова Ризька затока вабить турист╕в найб╕льше, зв╕сно, вл╕тку. Але запах моря ╕ хво╖, мокрих в╕д дощу вузеньких вуличок, на яких туляться дерев’ян╕ будинки ╕ будиночки, як╕ не можна н╕ зносити, н╕ перебудовувати, лише реставрувати… А ще рвучкий в╕тер з холодного Балт╕йського моря ╕з змерзлими лавочками на пляж╕ ╕ затишн╕ крамнички, де вам пропонують найперше ориг╕нальн╕ вироби ╕з знаменитого чорного чи зеленого бурштину… Усе це зда╓ться доброю казкою.
Як ╕ по╖здка в Естон╕ю, де наша делегац╕я побувала у Центр╕ укра╖нсько╖ культури у Талл╕нн╕ ╕ де, особисто для мене, подарунком дол╕ стала зустр╕ч ╕з його кер╕вником Анатол╕╓м Лютюком. Розпов╕дь про це – тема окремо╖ публ╕кац╕╖, адже так просто любити Укра╖ну тут, вдома, часто на словах. ╤ так непросто – любити ╖╖ насправд╕ у чуж╕й кра╖н╕.
╤ подорож на кру╖зному лайнер╕ «╤забелла» з Риги до Стокгольма, де у рамках фестивалю також тривали «Дн╕ укра╖нсько╖ культури на Балт╕йському мор╕».
А тепер про сам фестиваль. Засновником ╕ невтомним його орган╕затором ╓ кер╕вник Укра╖нського центру молод╕ та д╕тей Латв╕╖ пан╕ Ольга Берга, актив╕стка укра╖нсько╖ д╕аспори у Латв╕╖. Родом з Волин╕, пан╕ Ольга п╕сля зак╕нчення навчання потрапила за розпод╕лом у Ригу. ╤ ще на початку 90-х була членом р╕зних патр╕отичних товариств, як╕ п╕дтримували незалежн╕сть Укра╖ни, незалежн╕сть Латв╕╖.
Цього разу учасник╕в фестивалю гостинно прийняв Ризький культурний центр «╤льгуц╕емс», кер╕вником якого ╓ ╤╓ва Берценя. Як зазначила пан╕ Ольга, м╕ж ╖хн╕ми орган╕зац╕ями склалася гарна сп╕впраця у р╕зних проектах на п╕дтримку Укра╖ни. До реч╕, в «╤льгуц╕емс╕» навчають р╕зних народних ремесел. Тут ╕ вишивка, ╕ гончарство, ╕ в’язання крючком, ╕ плет╕ння з лози та соломки…
Щодо самого М╕жнародного фестивалю творчост╕ укра╖нсько╖ молод╕ «Балт╕йськ╕ зор╕», то, як зазнача╓ Ольга Берга, в╕н ╓ багатонац╕ональним.
– До нас при╖жджали молод╕ таланти з Естон╕╖, Литви, Польщ╕, Швец╕╖, Словен╕╖, Серб╕╖, Укра╖ни. Ми об’╓дну╓мо тих, хто любить Укра╖ну. Ставимо соб╕ за мету популяризувати укра╖нську мову, культуру, традиц╕╖, а також залучати молодь до роботи в д╕аспор╕.
Цьогор╕ч фестиваль тривав к╕лька дн╕в. Укра╖ну сво╓ю творч╕стю презентували дитячо-юнацьк╕ вокальн╕ та хореограф╕чн╕ колективи з Дн╕пра, Одеси, Харкова. «Мамин╕ слова, мамин╕ п╕сн╕. Укра╖на – це я. Укра╖на – це ти!», – разом з артистами сп╕вав весь зал.
А в╕дкрила заключне в╕дд╕лення концерту наша Уляна Перхалюк, бандуристка, викладач Теребовлянського училища культури, майстер народно╖ творчост╕ (вишивка). Тепло зустр╕чали глядач╕ в╕дому терноп╕льську поетесу Олександру Кару, яка вразила присутн╕х ще й сво╖м колоритним стро╓м. Нагороджували щирими оплесками проза╖ка В╕ктора Стуса, поеток ╕з Закарпаття та ╤вано-Франк╕вщини Мар╕ю Грицан, ╤рину Яськ╕в…
Особливе замилування серед в╕дв╕дувач╕в фестивалю викликали роботи в╕домого кра╓знавця, досл╕дниц╕ ╕стор╕╖ Борщ╕всько╖ вишиванки, колекц╕онерки самобутн╕х старовинних сорочок В╕ри Матковсько╖. Сво╖ роботи представив заслужений майстер народно╖ творчост╕, художник-╕конописець Володимир Шерст╕й. Зачаровували ексклюзивом ╕ витончен╕стю вироби з вовни народно╖ майстрин╕ Тетяни Охрицько╖, як╕ купують модниц╕ не лише Терноп╕лля чи Укра╖ни, а й ╢вропи та США. Роботи з б╕серу, ручна вишивка сумок, туфельок та ще багато ц╕кавого демонстрували учасникам фестивалю льв╕вськ╕ майстрин╕ Галина Матв╕╖в-Герега, Леся Сен╕в, ╤рина Галущак…
Найкращих чекали нагороди, дипломи та прем╕╖ фестивалю. А на завершення – дводенна подорож на кру╖зному корабл╕ Рига-Стокгольм-Рига. ╤ продовження фестивалю «Дн╕в укра╖нсько╖ культури на Балт╕йському мор╕». Знову трепетно й н╕жно звучали струни бандури й п╕сн╕ у виконанн╕ Уляни Перхалюк. Чесно, це було дуже класно. Адже на корабл╕ двохтисячна багатонац╕ональна глядацька публ╕ка. ╤ наша бандура, ╕ наш╕ д╕ти у вишиванках. ╤ р╕дн╕ мелод╕╖ укра╖нською…
Свята зак╕нчуються швидко. Та п╕сля них залиша╓ться особливий п╕слясмак. Щирост╕ людських стосунк╕в, частинки Укра╖ни у далек╕й Латв╕╖, неповторного шарму Балт╕йського моря, запаху маленьких кав’ярень у Старому м╕ст╕ Риги, та╓мничих шпил╕в давн╕х дзв╕ниць…

З╕на╖да Кушн╕рук,
головний редактор газети «Наш день»
м. Терноп╕ль

(Зв╕т про м╕жнародний фестиваль «Балт╕йськ╕ зор╕» публ╕ку╓ться з╕ згоди редакц╕╖ терноп╕льсько╖ газети «Наш день». Продовження буде)
На фото: майстрин╕ В╕ра Матковська ╕ Тетяна Охрицька в Риз╕ зустр╕чають гостей фестивалю укра╖нськими короваями

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 02.12.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17706

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков