Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 25.11.2016
ПРОБЛЕМУ ВОДОПОСТАЧАННЯ КРИМУ МОЖНА ВИР╤ШИТИ ДЕОКУПАЦ╤╢Ю

22 листопада Рос╕я, виступаючи на зас╕данн╕ РБ ООН, заявила про "водну блокаду" анексованого Криму Укра╖ною. Як заявив перший заступник пост╕йного представника РФ при всесв╕тн╕й орган╕зац╕╖ Петро ╤лл╕чов, "ц╕леспрямован╕ д╕╖ ки╖всько╖ влади порушують права людини ╕ ц╕лий ряд м╕жнародних гуман╕тарних норм", переда╓ ТАСС.
У свою чергу пост╕йний представник Укра╖ни в ООН Володимир ╢льченко в ход╕ в╕дкритих дебат╕в Радбезу ООН заявив, що деокупац╕я Криму ╕ Севастополя ╓ лог╕чним кроком до вир╕шення проблеми з водопостачанням п╕вострова, переда╓ ZN.ua.
"Заява рос╕йсько╖ делегац╕╖ ран╕ше в цьому зал╕ ╓ св╕дченням нездатност╕ рос╕йсько╖ окупац╕йно╖ влади задовольнити основн╕ потреби м╕сцевого населення. Зам╕сть того, щоб визнати незаконн╕сть сво╖х д╕й ╕ спробувати виправити сво╖ ско╓н╕ помилки, рос╕йська сторона вир╕шила використовувати питання водопостачання в Криму в якост╕ ╕нструменту пропаганди", - заявив в╕н.
Кр╕м того, за словами ╢льченка, ситуац╕я з водопостачанням на п╕востров╕ може покращитися, якщо Рос╕я припинить перенаправляти деф╕цитн╕ водн╕ ресурси Криму на потреби сво╖х в╕йськових на п╕востров╕.
"Наступним лог╕чним кроком був би початок процесу деокупац╕╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим та м╕ста Севастополя, тим самим позитивно сприяючи вир╕шенню питання водозабезпечення Криму", - п╕дкреслив в╕н.
www.pravda.com.ua

ООН ЗАКЛИКА╢ ДЕРЖАВИ ЗМ╤ЦНЮВАТИ СП╤ВРОБ╤ТНИЦТВО В УПРАВЛ╤НН╤ ВОДНИМИ РЕСУРСАМИ

Розб╕жност╕ в питаннях управл╕ння водними ресурсами можуть призводити до росту напруженост╕ м╕ж кра╖нами, розташованими вище та нижче за теч╕╓ю р╕чок. Про це на зас╕данн╕ Ради безпеки ООН "Вода ╕ мир ╕ безпека" заявив генеральний секретар ООН Пан Г╕ Мун, пов╕домля╓ прес-служба орган╕зац╕╖. В╕дзнача╓ться, що нер╕дко з м╕ркувань нац╕онально╖ безпеки держави вдаються до односторонн╕х заход╕в у питанн╕ управл╕ння м╕жнародними водотоками, що може викликати негативну реакц╕ю з боку сус╕дн╕х кра╖н. "Зм╕ни кл╕мату будуть посилювати ц╕ проблеми, особливо в тому, що стосу╓ться транскордонних водних басейн╕в. Необх╕дно домагатися координац╕╖ в управл╕нн╕ р╕чками, що прот╕кають по територ╕╖ р╕зних кра╖н, а ╖х приблизно 260, та ╕ншими транскордонними водними басейнами", - заявив генсек ООН. В╕н також п╕дкреслив, що труднощ╕ з доступом до води можуть стати причиною зростання напруженост╕ ╕ всередин╕ кра╖н. У цьому зв'язку глава ООН нагадав про боротьбу за м╕зерн╕ водн╕ ресурси в Дарфур╕ ╕ в Афган╕стан╕.
Учасники зас╕дання Ради Безпеки ООН закликала вс╕ держави мирно вир╕шувати суперечки щодо сп╕льного використання водних ресурс╕в ╕ доступу до них. На сьогодн╕шн╕й день пр╕сна вода становить 2% загального обсягу запас╕в води на планет╕, а вода, яку людство може використовувати для сво╖х потреб - лише 0,02%. Вже сьогодн╕ з деф╕цитом питно╖ води стикаються 1,7 млрд. людей - вони споживають ╖╖ менше необх╕дного м╕н╕муму, встановленого ООН ╕ який становить тисячу кубометр╕в на одну людину в р╕к. Нагада╓мо, деф╕цит водних ресурс╕в зач╕па╓ б╕льше 40% жител╕в Земл╕.
http://ecology.unian.ua

ДН╤ПРО В╤Д КРИМУ ДО ВЕСНИ ЗАКРИ╢ ДАМБА

У 2017 роц╕, до 59-го пуску води у П╕вн╕чно-Кримський канал, ця найб╕льша в ╢вроп╕ г╕дротехн╕чна споруда матиме на 107-му к╕лометр╕ каналу поблизу адм╕н╕стративно╖ меж╕ з анексованим Рос╕╓ю Кримом пост╕йну стац╕онарну кап╕тальну дамбу, що забезпечить ╕стотне зб╕льшення на Херсонщин╕ площ╕ зрошуваних земель, подальший розвиток в рег╕он╕ рисос╕яння, а також заводнення низки висохлих водойм для потреб риборозведення.
Про це по╕нформували на зас╕данн╕ Ради оборони Херсонсько╖ област╕, що в╕дбулося в облдержадм╕н╕страц╕╖, пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Завершення буд╕вництва дамби на П╕вн╕чно-Кримському канал╕ на 107-му к╕лометр╕. Ми повинн╕ зак╕нчити основну споруду кап╕тально╖ дамби до подач╕ води у П╕вн╕чно-Кримський канал. Ми розум╕╓мо, що поливний сезон для рис╕вник╕в розпочина╓ться у кв╕тн╕, а П╕вн╕чно-Кримський канал заповню╓ться дн╕провською водою у березн╕. Тобто, ми до березня повинн╕ забезпечити споруду для подач╕ води по П╕вн╕чно-Кримському каналу", - заявив у виступ╕ на зас╕данн╕ Ради оборони Георг╕й Буз╕ян, директор Одесько╖ об'╓днано╖ дирекц╕╖ буд╕вництва водогосподарських об'╓кт╕в, яка займа╓ться буд╕вництвом вказано╖ дамби.
Як зазначив на зас╕данн╕ голова Херсонсько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ та голова Ради оборони област╕ Андр╕й Горд╓╓в, ця дамба буду╓ться з минулого року. "Вона нам (област╕ - ред.) забезпечить плюс 7 тис. гектар╕в зрошення. Ми отрима╓мо в Чаплинському район╕ плюс 7 тис. гектар╕в на зрошенн╕, ми отрима╓мо можлив╕сть ведення рис╕вництва у Каланчацькому район╕, ╕ ми отрима╓мо можлив╕сть зариблення ставк╕в, як╕ там вже висохли", - наголосив в╕н.
Зг╕дно з ╕нформац╕╓ю Буз╕яна, кошторисна варт╕сть кап╕тально╖ дамби на П╕вн╕чно-Кримському канал╕ становить 15 млн. 640 тис. гривень. "Обсяг роб╕т, який ми повинн╕ виконати, досить великий. Доведеться переробити близько 20-25 тис. кубометр╕в грунту, завершити буд╕вництво автомоб╕льного ╕ п╕шох╕дного мост╕в, буд╕вництво галере╖ для встановлення п╕дйомних механ╕зм╕в, буд╕вництво прим╕щення для обслуговуючого персоналу", - розпов╕в в╕н.
Буз╕ян заявив, що "у граф╕ку виконання роб╕т ми передбачили, що будемо працювати практично у дв╕ зм╕ни у св╕тловий день, а якщо погодн╕ умови дозволятимуть, то будемо працювати ц╕лодобово".
Як пов╕домляв «Укр╕нформ», на Херсонщин╕ на 91-му к╕лометр╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу, поблизу адм╕н╕стративного кордону област╕ з Кримом, Державним агентством водних ресурс╕в Укра╖ни у травн╕ 2014 року було споруджено тимчасову дамбу, яка стала водом╕рним порогом для обл╕ку к╕лькост╕ дн╕провсько╖ води, що поставля╓ться каналом. Вказана дамба забезпечила безпереб╕йну подачу води П╕вн╕чно-Кримським каналом на потреби рисос╕ючих п╕дпри╓мств Каланчацького району.
П╕вн╕чно-Кримський канал ╓ найб╕льшою в ╢вроп╕ г╕дротехн╕чною спорудою. Головне його призначення – транспортування води для зрошування та водозабезпечення Херсонщини ╕ Криму. Проте вже к╕лька рок╕в дн╕провська вода на п╕востр╕в не надходить. П╕сля анекс╕╖ Криму неквал╕ф╕кован╕ прац╕вники зруйнували розташован╕ на п╕востров╕ споруди П╕вн╕чно-Кримського каналу. До того ж, Крим не розрахувався за вже подану на його потреби воду. Водопотреба Криму на 85% забезпечувалася з П╕вн╕чно-Кримського каналу. В╕д цього каналу протягом останн╕х рок╕в зрошувалося понад 460 тис. га с╕льгоспуг╕дь, з них майже 102 тис. га – у Херсонськ╕й област╕, ╕ близько 360 тис. га - у Криму. У 2016 роц╕ в╕дбувся 58-й пуск дн╕провсько╖ води у П╕вн╕чно-Кримський канал.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 25.11.2016 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17676

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков