Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ ВОЗН╤ССЯ НА НЕБЕСА...
До головних християнських свят належить Вознес╕ння Господн╓, яке в╕дзнача╓мо на сороковий день...


ЗАВЖДИ В╤ДКРИТА ДОРОГА ДО ХРАМУ
Коронав╕рус. Карантин. На жаль, доводиться слухати Богослуж╕ння здеб╕льшого не в храм╕, а вдома...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТРАХТОРНА ╤СТОР╤Я
Уривок з пов╕ст╕ «У пошуках мр╕╖»


ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: М╤Й КРИМ
я н╕хто тоб╕ – мить кром╕шня – Криме, кармо моя кремезна моя крове – мово...


ДЕРЖИ С╤НО ДО МИКОЛИ!..
22 травня — свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народ╕ — Весняного або...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 11.11.2016
У КИ╢В╤ ПОКАЗАЛИ ╤СТОРИЧНУ ВИСТАВУ ПРО ДРУЖБУ УКРА╥НЦ╤В ╤ КРИМСЬКИХ ТАТАР

До Дня кримськотатарсько╖ писемност╕ та культури М╤П орган╕зувало перегляд ╕сторично╖ вистави "На сп╕льн╕м шляху/Бир ёлу" театру Володимира Завальнюка про в╕дносини укра╖нського й кримськотатарського народ╕в починаючи в╕д час╕в гетьмана Богдана Хмельницького ╕ до сьогодн╕.
Перегляд в╕дбувся у суботу, 5 листопада, в Нац╕ональному академ╕чному драматичному театр╕ ╕мен╕ ╤вана Франка (Камерна сцена ╕м. Серг╕я Данченка), пов╕домля╓ кореспондент «Укр╕нформу».
"Ця вистава про те, що коли ми об'╓дну╓мося, ми перемага╓мо. ╤ сьогодн╕ саме той час, який змушу╓ нас знову замислитись над тими уроками ╕стор╕╖, як╕ ╓ перед нами. Ми ма╓мо сп╕льно сьогодн╕ рухатися не через те, що ми говоримо - ворог мого ворога - м╕й друг, а насправд╕ через те, що у нас дуже багато сп╕льного: ╕ в наш╕й культур╕, ╕ в наш╕й мов╕, ╕ в наш╕й ╕стор╕╖, ╕ в наш╕й ╕дентичност╕", - сказала перший заступник м╕н╕стра ╕нформац╕йно╖ пол╕тики Укра╖ни Ем╕не Джапарова перед початком вистави.
За ╖╖ словами головна мета ц╕╓╖ вистави – насамперед, нагадати ╕стор╕ю вза╓мов╕дносин м╕ж двома народами для укра╖нського кер╕вництва, народних обранц╕в, як╕ приймають державницьк╕ р╕шення.
На сцен╕ актори показали ╕сторичн╕ в╕дносини укра╖нського й кримськотатарського народ╕в, починаючи в╕д час╕в гетьмана Богдана Хмельницького, через сучасн╕сть: з документальними в╕део, ╕нтерв'ю громадських д╕яч╕в, експерт╕в, пол╕тик╕в, ╕сторик╕в. Сюжетна л╕н╕я акценту╓ увагу на тому, що пер╕оди сп╕впрац╕ укра╖нц╕в ╕ кримських татар чергувалися з пер╕одами ворожнеч╕, яка щоразу приносила поразку обом народам, а сп╕льн╕ д╕╖ – усп╕х.
"Чудова постанова. Думка, яка червоною рискою тут проходить про те, що коли ми ╓дин╕ - ми перемага╓мо, а коли нас сварять - перемагають т╕, хто нам вороги: ╕ укра╖нцям, ╕ кримським татарам... Дай Бог, щоб саме усв╕домлення того, що коли ми разом - ми сильн╕, переважало в наш╕й держав╕", - под╕лився сво╖ми враженнями в╕д перегляду вистави л╕дер кримськотатарського народу Мустафа Джем╕л╓в.
Водночас в╕н розпов╕в, що протягом багатьох рок╕в Москвою нав'язувалася думка про те, "що головн╕ сепаратисти, головн╕ вороги Укра╖нсько╖ держави - кримськ╕ татари". Викривлялась ╕ фальшувалась ╕стор╕я вза╓мостосунк╕в м╕ж двома народами, показуючи лише негативн╕ сторони укра╖нсько-кримськотатарських в╕дносин. Але п╕сля Революц╕╖ Г╕дност╕ все стало на сво╖ м╕сця.
"Слава Богу зараз, п╕сля Революц╕╖ Г╕дност╕, все ста╓ на сво╖ м╕сця, але ця ворожнеча, ненависть, недов╕ра до кримськотатарського народу все ще ╕сну╓, ╕ на багатьох р╕внях, ми нав╕ть сьогодн╕ з╕штовху╓мося з цим", - зазначив в╕н ╕ додав, що кримськ╕ татари дос╕ не можуть створити кримськотатарський батальйон на кордон╕ з Кримом через боязк╕сть укра╖нського кер╕вництва, що "коли кримськ╕ татари зайдуть у Крим, вони повн╕стю захоплять там владу".
"Це ось рецидив того мислення, яке було нав'язане протягом багатьох рок╕в", - переконаний Джем╕л╓в.
Головна мета, яку пересл╕дували орган╕затори перегляду вистави "На сп╕льн╕м шляху / Бир ёлу" – п╕дкреслити важлив╕сть об'╓днання двох народ╕в, укра╖нц╕в та кримських татар, у боротьб╕ за сп╕льн╕ ╕де╖ та ц╕нност╕.
Побачили виставу також кримськотатарська сп╕вачка Джамала, м╕н╕стр культури Укра╖ни ╢вген Нищук, м╕н╕стр з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Вадим Черниш, м╕н╕стр аграрно╖ пол╕тики та продовольства Тарас Кутовий, голова Ком╕тету Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань культури ╕ духовност╕ Микола Княжицький та ╕нш╕ представники влади ╕ громадськост╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17633

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков