Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
США ЗАКЛИКАЮТЬ РОС╤Ю ПОВЕРНУТИ ПЦУ ЗАХОПЛЕН╤ У КРИМУ ХРАМИ
Про це заявив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


СЕНЦОВ: ПУТ╤Н ЛЕГШЕ В╤ДДАСТЬ КРЕМЛЬ, Н╤Ж КРИМ
╢диною стратег╕╓ю в питанн╕ деокупац╕╖ Криму може бути лише тиск на Рос╕ю з боку Укра╖ни ╕...


ПУНКТИ ПРОПУСКУ «КАЛАНЧАК» ТА «ЧОНГАР» НАДАЮТЬ ПОНАД 100 АДМ╤НПОСЛУГ
Про це розпов╕в голова Херсонсько╖ ОДА Юр╕й Гус╓в


НЕЗАКОННА АНЕКС╤Я КРИМУ РОС╤╢Ю ПОРУШУ╢ ПРИНЦИПИ ОБС╢
На цьому наголосив п╕д час телефонно╖ пресконференц╕╖ у в╕второк посол США при ОБС╢ Джеймс Г╕лмор


ЧУБАРОВ: ПОКИ КРИМ ОКУПОВАНИЙ, РФ ПОПОВНЮВАТИМЕ «ОБМ╤ННИЙ ФОНД»
Такими словами голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував у Facebook...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 11.11.2016
Георг╕й Тука, заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й: РЕАЛЬНО ДУЖЕ ХОЧЕТЬСЯ ЗМ╤Н

В╕н багато курить ╕ в виразах не соромиться, прямол╕н╕йний та часом гострий на язик. У минулому волонтер, а нин╕ - заступник м╕н╕стра з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Георг╕й Тука в ╕нтерв'ю «Укр╕нформу» розпов╕в про те, яким йому бачиться майбутн╓ М╕нського процесу, хто ╕ чому може стати головною пропагандистською силою на сход╕, як змусити працювати грош╕ зах╕дних кредитор╕в, як╕ перспективи волонтерства в Укра╖н╕ та ще багато про що.

- Георг╕ю Борисовичу, розпочнемо з вашо╖ нещодавньо╖ заяви про те, що ОБС╢ не справиться з пол╕цейською м╕с╕╓ю та ви спод╕ва╓теся, що питання перейде до ООН. Але зрозум╕ло, що Рос╕я накладе вето в Радбез╕...
- Якщо це питання ось зараз винести на Радбез, його Рос╕я заблоку╓, це вс╕м зрозум╕ло. Буде просто холостий постр╕л. Треба шукати можлив╕ шляхи, у який спос╕б можна об╕йти вето Рос╕╖. ╢ механ╕зм, коли Генасамблея прийма╓ р╕шення. Треба дипломатам працювати з дипломатами ╕нших кра╖н, щоб готувати таке р╕шення. Але перенесення акценту з ОБС╢ на ООН - далеко не ╓диний механ╕зм. Можна ще зб╕льшити бюджет ОБС╢. Щоб вона могла ф╕нансово потягнути таке навантаження.
- Але, схоже, питання не т╕льки у ф╕нансах. Нещодавно розмовляла з високопоставленим н╕мецьким чиновником, учасником переговор╕в у "Нормандському формат╕", в╕н говорить, що просто людей для тако╖ м╕с╕╖ не знайти.
- Треба працювати. В ╢вроп╕ пол╕тики ще серйозно цим питанням не займалися. ╤ м╕с╕я ОБС╢, ╕ миротворча м╕с╕я ООН вводиться при наявност╕ обоп╕льно╖ згоди стор╕н. Якщо на пол╕тичному р╕вн╕ буде досягнута домовлен╕сть, бажаюч╕ знайдуться.
- Як вам зда╓ться, яко╖ к╕лькост╕ пол╕цейських вистачило б ╕ з яким озбро╓нням?
- Ми говоримо про те, що завдання миротворчо╖ м╕с╕╖, байдуже п╕д яким прапором, - не протистояти у збройний спос╕б будь-як╕й з╕ стор╕н. ╥╖ завдання - п╕дтримувати досягнутий на пол╕тичному р╕вн╕ статус-кво. Тому не обов'язково завозити танки, "Гради". Звичайно, просто стр╕лецько╖ збро╖ теж мало. Необх╕дн╕ й гвинтокрили, ╕ бронетехн╕ка, як було в тому ж ╤раку, Югослав╕╖.
Досв╕д Босн╕╖: туди на початковому етап╕, коли треба було до вибор╕в взяти п╕д контроль всю територ╕ю та зупинити насильство, був введений контингент у к╕лькост╕ 60 тисяч ╕ т╕льки п╕сля вибор╕в в╕н був скорочений до 30 тисяч.
- ╤ ск╕льки часу пройшло в╕д моменту введення до вибор╕в?
- Якщо не помиляюся, близько двох рок╕в.
- Коли Верховна Рада зможе розглянути законопроект про вибори на Донбас╕?
- Законопроект ╓ надто запол╕тизованим, з мо╓╖ точки зору. Треба ж обговорювати зм╕ст законопроекту, а не факт. Я, наприклад, сам виступаю проти будь-якого особливого статусу. Але я не виступаю проти проведення вибор╕в. Це абсолютно р╕зн╕ реч╕.
- Ви нещодавно сказали, що прописувати дату вибор╕в не треба. Але нас п╕дганяють зах╕дн╕ партнери. ╤ як можна буде об╕йтися в Дорожн╕й карт╕ без дат?
- Можна визначатися з приблизними зстроками, але дати прив'язувати не до календарного м╕сяця, а до виконання попередн╕х пункт╕в "Дорожньо╖ карти".

ТРЕБА ДАТИ ПУТ╤НУ ШАНС ЗБЕРЕГТИ МОРДУ ОБЛИЧЧЯ
- Якою ви бачите перспективу М╕нського процесу. Чи ма╓ в╕н право на життя?
- Так. З мо╓╖ некомпетентно╖ точки зору, ╕нод╕ попул╕сти починають розкидатися фразами: "треба посадити американц╕в за ст╕л переговор╕в". Та я ╕ сам двома руками. Але чи сяде Пут╕н?
- Сказав же на Валдайському форум╕, зда╓ться, що не проти ...
- Ляпнув. Поки т╕льки ляпнув. Важливо розум╕ти, що переговори т╕льки тод╕ переговори, коли за столом сидять ус╕ учасники.
- П╕сля вбивства Мотороли ви сказали, що Рос╕я готова до в╕дкату.
- Так╕ в╕дчуття в мене були набагато ран╕ше, я про це сказав ще 5 м╕сяц╕в тому. Я спостер╕гаю за процесом.
- ╤ як довго може тривати процес "в╕дкату"? Можливо, треба дати Пут╕ну шанс зберегти обличчя, щоб швидше "в╕дкотився"?
- Безсумн╕вно. Дуже небезпечно заганяти щура в кут. Йому треба дати можлив╕сть зберегти морду обличчя для свого виборця. На жаль, це реал╕╖, з цим треба рахуватися. Ось це вже тонкощ╕ дипломат╕╖ - виробити таке р╕шення, щоб дати йому можлив╕сть красиво вийти з ситуац╕╖, в яку в╕н сам себе загнав. Якщо ми не хочемо велико╖ широкомасштабно╖ в╕йни, ми повинн╕ це зробити.
- Проблема зараз, на жаль, не т╕льки в Пут╕н╕. Як можна повернути дов╕ру людей. Чи вони - вже в╕др╕заний кусень?
- Боронь Боже. Я н╕коли так не вважав.
Ми зробили грубу помилку. Я н╕коли не критикував попередн╕й уряд, але щодо цього питання, то я вважаю, що колишн╕й його склад, зокрема, Яценюк, зд╕йснили колосальну помилку, коли ╕гнорували рекомендац╕╖, як╕ нам давали експерти в питаннях конфл╕ктолог╕╖ з пров╕дних м╕жнародних центр╕в.
Так от, у переважн╕й б╕льшост╕ локальних конфл╕кт╕в, на початковому етап╕ присутн╕й пер╕од блокади. Коли вводиться так звана побутова блокада, за короткий пер╕од на окупован╕й територ╕╖ р╕зко пада╓ р╕вень життя, ╕ у населення стр╕мко зроста╓ недов╕ра до ново╖ влади. У цей момент метропол╕я повинна послабити тиск ╕ одночасно вкидати заклик: ви - наш╕, ми - ваш╕, ми - одне ц╕ле. Нам рекомендували, але ми не зробили... У результат╕ ми отримали рубльову зону з 90% рос╕йських товар╕в та ще й сво╓ю гривнею спонсору╓мо промислов╕сть кра╖ни-агресора.

НА СХОД╤ ЕФЕКТИВНА ПРОПАГАНДА - "ОДНА БАБА СКАЗАЛА"
- Ну, час уже втрачено.
- Н╕, н╕коли не п╕зно. Нам треба у першу чергу зм╕нити порядок перетину л╕н╕╖ розмежування, обумовлений 405 наказом СБУ (про перевезення товар╕в). Треба в╕дновити торговельн╕ зв'язки, поки на етап╕ м╕кроб╕знесу - "кравчучок", "м╕шочник╕в". В╕дновити горизонтальн╕ зв'язки м╕ж людьми, штучно об╕рван╕. За даними м╕жнародних ╕нституц╕й, кожний переселенець знаходиться на пост╕йному зв'язку м╕н╕мум з 3 жителями на окупован╕й територ╕╖ та на пер╕одичному зв'язку ще з 5. Ось джерело ╕нформац╕╖ та пропаганди, яке ми повинн╕ використовувати: "бабуся сказала".
У нас ц╕╓╖ блокади н╕коли не було. Отже люди в силових в╕домствах на самому початку долучалися до ланцюжока того явища, яке ми на побутовому р╕вн╕ назива╓мо контрабандою... Хоча це не контрабанда, це - "у рамках закону".
Найстрашн╕ше, що т╕ люди, як╕ в╕д самого початку займалися вибудовуванням ланцюжк╕в, з кожним днем стають все багатшими, з кожним днем втягують у свою злочинну д╕яльн╕сть все б╕льше людей. Стаючи багатшими, вони стають б╕льш могутн╕ми, починають йти вгору кар'╓рними сходинками, по соц╕альному л╕фту. Рано чи п╕зно завжди все зак╕нчу╓ться миром, але саме ц╕ люди, до того ж часто з обох стор╕н, саме вони ╓ затятими противниками мирного врегулювання.

СИТУАЦ╤Я З ЗАРУЧНИКАМИ НА Р╤ВН╤ РАБОТОРГ╤ВЛ╤
- Чи под╕ля╓те ви думку народного депутата Над╕╖ Савченко про те, що треба вести прям╕ переговори з людьми з ОРДЛО?
- Не под╕ляю. З ними нема про що говорити. Я з Над╕╓ю на цю тему розмовляв, я ╖й свою точку зору висловив.
- А ╖╖ нещодавню по╖здку до Москви як оц╕ню╓те?
- Вважаю, це був неправильний крок. Емоц╕йно я ╖╖, може, ╕ можу зрозум╕ти, - вибуховий характер. Але з точки зору рац╕о... Скажу чесно, я ╖й про це говорив: якщо б, не дай Бог, у Москв╕ на не╖ знову над╕ли наручники, я б особисто не став допомагати в ╖╖ зв╕льненн╕.
- У Москв╕ вже б╕льше м╕сяця незаконно утриму╓ться паризький кореспондент «Укр╕нформу» Роман Сущенко. Як, по-вашому, можуть розвиватися под╕╖?
- Важко сказати. Швидше за все, буде обм╕н на когось. На кого? Не знаю.
- А в ц╕лому ситуац╕я з обм╕ну заручниками якось руха╓ться? Домовленост╕ пост╕йно зриваються.
- Тупий шантаж. Доходить нав╕ть до економ╕чного. Нашими хлопцями намагаються закривати вир╕шення економ╕чних питань. На жаль, це так, на р╕вн╕ работорг╕вл╕.

ЦЕ НЕ Е-ДЕКЛАРАЦ╤╥, ЦЕ МАЗОХ╤ЗМ
- Ваше М╕н╕стерство вже подало на розгляд Кабм╕ну законопроект про скасування закону про в╕льну економ╕чну зону (СЕЗ) "Крим".
- Ще н╕, але в╕н уже на виход╕. Коли почали проводити юридичну експертизу, д╕йшли висновку, що паралельно з цим треба вносити зм╕ни до к╕лькох д╕ючих закон╕в. ╤ ось зараз готуються зм╕ни до супутн╕х закон╕в, щоб не вляпатися та не наробити дурниць.
- А що нам це да╓ на практиц╕? Крим де-факто перебува╓ зараз п╕д управл╕ння ╕ншо╖ сторони...
- З нашо╖ точки зору, це, як м╕н╕мум, вир╕шить парадоксальну, на меж╕ божев╕лля, ситуац╕ю, коли громадяни Укра╖ни, як╕ проживають у Криму, материковою Укра╖ною трактуються як нерезиденти Укра╖ни. Перетинати кордон м╕ж Кримом ╕ Херсонською областю вони змушен╕ як м╕жнародний. Це маячня.
- Завершився перший етап заповнення електронних декларац╕й. Ви ╖х вже зовс╕м розкритикували. У вас претенз╕╖ по форм╕ або по сут╕?
- ╤ по форм╕, ╕ по сут╕. Я не розум╕ю. Будь-яка д╕я повинна пересл╕дувати якусь мету, якщо це не шоу звичайно. Хоча нав╕ть шоу ма╓ мету.
- Почекайте, ми боремося з корупц╕╓ю, викону╓мо вимоги Заходу...
- Можливо. Але нав╕що ж перетворювати тод╕ це на мазох╕зм? Нема╓ в жодн╕й кра╖н╕ ╢вропи, св╕ту такого ╕д╕отизму, як придумали в наших декларац╕ях. Стриптизу такою м╕рою. Ось захот╕лося нашим реформаторам, младо, поб╕гти попереду планети вс╕╓╖.
Я не сумн╕ваюся н╕ секунди, що, якщо б мова йшла про б╕знес, а не про пол╕тику, будь-який кер╕вник компан╕╖ через впровадження такого програмного продукту сво╖х IT-шник╕в роз╕гнав би наступного дня. У нас же починають захищати, кивати один на одного. Розроб╕ть soft спочатку, протестуйте. Я вже не кажу, ск╕льки там цих лаз╕йок дурних. ╤ впевнений, що та ╕нформац╕я, яка подана у декларац╕ях, у переважн╕й б╕льшост╕ ╓ далекою в╕д ╕стини. Вона може бути як заниженою (якщо взяти, наприклад, Тимошенко), так ╕ завищеною.

ТРИ ЧВЕРТ╤ НАШИХ ВПЛ НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ НАЗАД
- Георг╕ю Борисовичу, яка мета вашого при╖зду до Берл╕на?
- Я при╖хав на переговори з банком KfW. Домовлятися про надання кредиту.
- Мова про той самий 500-м╕льйонний "кредит Меркель" чи щось нове?
- Про нього. Я при╖хав для того, щоб ф╕нал╕зувати домовленост╕ з н╕мцями, яких досягли в Ки╓в╕. Мова сьогодн╕ йде про 55 м╕льйон╕в ╓вро, як╕ вони готов╕, скаж╕мо, перенаправити з програм М╕нрег╕ону до програми нашого м╕н╕стерства. ╤ якщо це вдасться зробити, то я думаю, дуже скоро ми покажемо реальн╕ результати.
- У н╕мецьких партнер╕в взагал╕ ╓ зауваження з приводу використання кошт╕в, як╕ вони вид╕ляють?
- Звичайно. ╤ не т╕льки у них. У нас ╓ маса запропонованих ф╕нансових ресурс╕в, як╕ Укра╖на не використову╓. Я вважаю це, м'яко кажучи, неефективною роботою. Якщо висловлюватися дипломатично-чиновницькою мовою.
- Як╕ саме пропозиц╕╖ ви ма╓те на уваз╕?
- 500 млн. Св╕тового банку, 200 млн. ╢вропейського ╕нвестиц╕йного банку, 500 млн. польського пов'язаного кредиту. В ц╕лому, сума п╕д 2 млрд., якщо я не помиляюся.
- Сфери, на як╕ повинн╕ п╕ти кредитн╕ грош╕, залишаться тими ж самими, ╕нфраструктура сходу?
- Так. Т╕ ж сам╕. Я ще плекаю над╕ю, що мен╕ вдасться п╕д час розмови н╕мц╕в спонукати до вид╕лення або кредит╕в, або, дай Боже, безповоротних грант╕в на вир╕шення проблеми забезпечення житлом переселенц╕в.
╢ також принципова домовлен╕сть, що вони передадуть нам безоплатно готов╕ проекти будинк╕в, як╕ можна буде просто брати та одразу будувати.
- З участю н╕мецьких матер╕ал╕в, технолог╕й?
- Про це мови не було.
- А як поживають "будиночки Меркель"?
- Як поживають... Максимум там заповнюван╕сть на 20%.
- Чому?
- Перше: вони не пристосован╕ для тривалого проживання. Друге: там нема╓ роботи.
Але це проблема не Меркель. Проблема в тому, що у св╕тов╕й практиц╕ ╕снують б╕женц╕ та внутр╕шн╕ переселенц╕. Принциповий п╕дх╕д по всьому св╕ту: б╕женц╕ - це н╕бито дуже довго, якщо не назавжди, а переселенц╕ - на дуже короткий пер╕од часу. Тому 90-95% ус╕х ресурс╕в вид╕ля╓ться по всьому св╕ту на вир╕шення проблеми б╕женц╕в, а не внутр╕шн╕х переселенц╕в.
Але вже й в ╢С кажуть, що час переглядати пол╕тику щодо внутр╕шн╕х переселенц╕в. У ╢вроп╕ зараз нал╕чу╓ться близько 2,8 млн внутр╕шн╕х переселенц╕в, з них 1,7 млн. - в Укра╖н╕. Зараз починають оборежно застосовувати такий терм╕н як "внутр╕шн╕ переселенц╕ з тривалим терм╕ном перебування".
П╕д патронатом ООН та Ради ╢вропи були проведен╕ 2 соцопитування серед наших переселенц╕в: близько 70-75% не планують повертатися на старе м╕сце проживання нав╕ть п╕сля повернення територ╕й п╕д контроль Укра╖ни...

ВОЛОНТЕРИ В ПОЛ╤ТИКУ НЕ ХОЧУТЬ
- Коли вам було легше - коли були волонтером, головою адм╕н╕страц╕╖ чи заступником м╕н╕стра?
- Звичайно волонтером легше. Сам соб╕ режисер. Але можливостей впливати на ситуац╕ю нараз╕ без сумн╕ву б╕льше. Як би голосно це не звучало, я приймаю участь у виробленн╕ державно╖ пол╕тики.
...Таке враження, що навколо нас з Чернишем (Вадим Черниш, голова м╕н╕стерства - ред.) зараз об'╓дну╓ться ц╕лий пул наших зах╕дних партнер╕в, як╕, знаючи нашу абсолютно принципову позиц╕ю в цих питаннях, реально демонструють великий кредит дов╕ри.
Ми розум╕╓мо, що ми нец╕кав╕ до того моменту, поки нема╓ ф╕нансового ресурсу. Як т╕льки з'явиться ресурс, в╕дразу з'являться "вбол╕вальники". Якщо питання буде стояти руба, то ми домовилися, що обидва пишемо заяви про зв╕льнення, грати в ц╕ ╕гри ми не будемо. Якщо ж "товариш╕" в╕дступлять та дадуть нам реал╕зувати задумане, я скажу чесно, може нав╕ть занадто амб╕ц╕йно, те, що ми задумали, може взагал╕ стати прикладом для ус╕╓╖ кра╖ни.
- Ви були в╕домим волонтером. Волонтерство в Укра╖н╕ набуло особливих форм, аналог╕в яким нема╓ н╕де. Але ситуац╕я все ж таки буде зм╕нюватися. Якою ви бачите долю наших волонтер╕в?
- Я б дуже хот╕в, щоб вони п╕шли або у владу, або в пол╕тику. На жаль, переважна б╕льш╕сть не хочуть йти н╕ туди, н╕ туди. З р╕зних причин. Я не можу н╕кого н╕ заставити, н╕ часто нав╕ть переконати. З мо╓╖ точки зору, це погано. Досить часто мо╖ товариш╕, як╕ мене 100-в╕дсотково п╕дтримували, коли я займався волонтерством, зараз критикують, асоц╕юючи мене з ус╕м тим негативним, що присутн╓ у влад╕ взагал╕. "Якщо ти там, ти такий же, як ╕ вс╕". Це прикро, чесно кажучи. Але у мене ╓ мета ╕ я йду до не╖.
Того дня, коли загинув Таранов Андр╕й (заступник глави Адм╕н╕страц╕╖ президента, загинув 18 вересня 2016 року - ред.), ми зустр╕чалися за кавою з Андр╕╓м Тетеруком (командир добровольчого батальйону патрульно╖ служби м╕л╕ц╕╖ особливого призначення "Миротворець" ГУ МВС Укра╖ни в Ки╖вськ╕й област╕, народний депутат 8-го скликання в╕д "Народного фронту" - ред.) ╕ по ряду напрямк╕в домовилися у в╕второк зустр╕тися з Тарановим. А в╕н саме у цей момент розбився. Ми повинн╕ були йти до Таранова та починати, зокрема, в╕дкриту жорстоку дискус╕ю щодо д╕яльност╕ "Укроборонпрому".
Ми домовилися з Тетеруком, що будемо йти до к╕нця. ╤ в╕н вже почав в╕дкрито, нав╕ть з парламентсько╖ трибуни, розпов╕дати про те, що д╕╓ться, наприклад, в "Укркосмос╕". Коли ми прощалися, Андр╕й сказав: "Жора, якщо на мене випадково цегла десь упаде, ти ж розум╕╓ш, що випадкових цегл не бува╓". ╤ в╕н, ╕ я пер╕одично почува╓мося у безвиход╕, безнад╕╖ повн╕й, ╕ хочеться на все плюнути, ╕ дума╓ш: нащо воно треба все? З ╕ншого боку, ╓ в╕дпов╕дальн╕сть, зобов'язання не т╕льки перед людьми, як╕ тоб╕ пов╕рили, але й перед собою. Нав╕ть якщо ми не можемо поки домогтися радикальних зм╕н, то ми хоча б для них як шило в ж**е. Хоча б так.
Хороша у мене над╕я на ╤ванку Климпуш. Вона ж теж не з системи, вона теж волонтер. Вже 2 рази нас п╕дтримувала, ламаючи цю бюрократичну сволоту.
Коли почина╓ш з ус╕╓╖ сволотою боротися, один у пол╕ не во╖н. Треба заходити командою. З мо╓╖ точки зору, це одна з помилок волонтерського десанту в М╕ноборон╕. ╥м треба було заходити на один конкретний департамент ╕ наводити там порядок, а не с╕дати скр╕зь потроху. Хтось не витримав, когось система п╕дкупила.
...Реально дуже хочеться зм╕н.

Ольга Танас╕йчук
Берл╕н

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 11.11.2016 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17617

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков